Close
  • Ana
  • /
  • Aletleri
  • /
  • KitchenAid Artisan stand mikser incelemesi: ikonik 4,8 litrelik 5KSM175PS stand mikseri vermeye devam ediyor

KitchenAid Artisan stand mikser incelemesi: ikonik 4,8 litrelik 5KSM175PS stand mikseri vermeye devam ediyor

Pişirme zaman alır ama aceleniz varsa, KitchenAid Artisan stand mikser incelememin kısaltılmış versiyonu: evet, öyledır-dirherkesin söylediği kadar iyi. Çoğu yıl Bake Off'ta olmasının bir nedeni var - ve olmadığı yıllarda tartışmalı bir devamsızlık.

En iyi yerli fırıncıların ve birçok profesyonelinKitchenAid stand mikseridiğer birçok markanın üzerinde. İkonik retro estetiğinin yanı sıra - mükemmel Egmont Arens ismine sahip bir adam 1930'larda her yerde bulunan 'K' şeklini bulduğundan beri mevcut serinin tasarımı neredeyse hiç değişmedi - herhangi bir şeyi yapan en önemli faktör. KitchenAid Artisan stand mikseri, kalabalığın arasından sıyrılıyor, güvenilirliğidir. Bu mikserler yıllarca çalışmaya devam eder. Tasarım çok az değiştiği için, isterseniz 1950'lerde yapılmış bir mikser ile modern ataşmanları bile kullanabilirsiniz.

Mevcut KitchenAid serisinde 10 model var (bir küçük, beş orta ve dört büyük) ama biz orta boy olanı seçtik.Eğim Kafalı 4.8L Artisan 5KSM175PSBu inceleme için, çünkü çok çeşitli renklerde mevcuttur ve mükemmel bir aksesuar yelpazesi ile birlikte gelir. Hatta istediğiniz bir gravür ile kişiselleştirebilirsiniz.

KitchenAid Artisan mutlakaen iyi stand mikseriSatın alabilirsiniz, kalite açısından tam oradadır ve açık ara en iyi bilinen ve en çok arzulananıdır. Bunun iyi nedenleri var, ancak nedenini bulmak için biraz daha derine inelim…


KitchenAid Artisan stand mikser incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Bu klasik stand mikser, dünyanın her yerinde kaliteli mutfak gereçleri mağazalarının yanı sıra Amazon, Walmart, John Lewis ve benzerlerinde mevcuttur. Fiyatlar değişiklik gösterir - fiyatlandırma widget'larımıza bakın - ancak burada incelenen 4,8 litrelik/5 litrelik model için önerilen perakende satış fiyatı 429,99 $, 499 £ veya 949 AU $'dır.

KitchenAid Artisan stand mikser incelemesi: tasarım ve özellikler

KitchenAid 4.8L Artisan 5KSM175PS incelemesi(Resim kredisi: KitchenAid)

Şık KitchenAid stand mikseri, TV aşçılık programlarının temel dayanağıdır ve neredeyse kalıcı bir armatürdür.Büyük İngiliz Fırında Kapalıveya'İngilizler Biraz Pişirme Yapıyor'ABD'de bilindiği gibi 1930'lardaki başlangıcından bu yana neredeyse hiçbir şey değişmedi - hala aynı, hoş büyük hızlı yazıya sahip eski moda 10 vitesli kola ve ağır hizmet kolunu kaldırmak için arkada benzer bir kola sahip .


Artisan 5KSM175PS, 14 çarpıcı renkte mevcuttur ve aralarında duff veya tatsız bir renk yoktur. Şu anda mevcut olmamasına rağmen, bu sayfada gösterildiği gibi yeni Bal tonu, deniz kenarındaki bir petek parçası kadar lezzetlidir.

Bu mikser, 4,8 litre paslanmaz çelik kase, daha küçük partiler için kulpsuz daha küçük 3,3 litre paslanmaz çelik kase veya aynı tarif için ekstra malzemeler, plastik bir çırpma teli, bir hamur kancası ve biri ile donatılmış iki düz çırpıcı ile birlikte gelir. kasenin duvarından rahatsız edici unlu ve tereyağlı parçaları çıkarmak için kenarda düz bir lastik kazıyıcı. Ek olarak, karıştırma işlemi sırasında ilave malzemeler eklemek için büyük bir portala sahip şeffaf, çıkarılabilir bir plastik sıçrama koruyucusu elde edersiniz.

KitchenAid 4.8L Artisan 5KSM175PS incelemesi(Resim kredisi: KitchenAid)

Tüm KitchenAid stand mikserlerinde olduğu gibi, Artisan 5KSM175PS, çok çeşitli isteğe bağlı yiyecek hazırlama aksesuarlarını takmak için öne monte edilmiş bir 'soket' ile donatılmıştır. Bunlar arasında bir kıyma makinesi, bir makarna makinesi, bir parçalayıcı, bir narenciye sıkacağı, meyve ve sebzelerin çekirdeklerini çıkarmak ve soymak için bir 'spiralizatör' ve bir mantı üreticisi bulunmaktadır.

KitchenAid 4.8L Artisan 5KSM175PS incelemesi: performans

KitchenAid 4.8L Artisan 5KSM175PS incelemesi

Hız kontrol cihazında yavaş hareket edin, yoksa bir 'Pişirme' anı yaşayabilirsiniz

(Resim kredisi: KitchenAid)

Artisan 5KSM175PS, tartışmasız piyasadaki kullanımı en kolay stand mikseridir, ancak genellikle yeni başlayanları sık sık yakalayan birkaç eksantrikliği vardır. İlk olarak, hız seçici, çentikler halinde yukarı hareket eden bir kayar kol içerir ve hızı dikkatli seçmezseniz, birkaç çentiği kaçırıp doğrudan yüksek vitese geçebilir, bunun üzerine kaseye az önce döktüğünüz yumurta akı ve şekeri yüzünüze dağılacak. Bir kaç kez olduBüyük İngiliz Fırında Kapalıve kaseyi kaidesine yeterince sıkıca oturtamayan yarışmacıların ara sıra görülmesiyle birlikte programı izlememin ana nedenlerinden biri bu, kase masadan yuvarlandığında komik kargaşaya neden oluyor ve her yere yapışkan malzemeler sıçratıyor. Ah, böyle klasik kullanıcı hatası vakalarını izlemek ne büyük mutluluk.

Motor, Kenwood Titanium Chef KVC7300S'nin çok daha önemli 1.500 watt'ına karşı sadece 300 watt olarak derecelendirilmiş olmasına rağmen, bu mikserin beze çırpma, kek karıştırma veya hamur yoğurma gibi üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur. 4,8 litrelik hazne, yaklaşık 12 yumurta akı ve 2,7 kg kek karışımı için yeterli alan sağlar, böylece bu bebeğin büyük pişeceğinden emin olabilirsiniz.

KitchenAid 4.8L Artisan 5KSM175PS incelemesi: karar

KitchenAid 4.8L Artisan 5KSM175PS incelemesi

Fildişi rengindeki Smeg A Modo Mio Lavazza

(Resim kredisi: KitchenAid)

Birkaç modern mikser, hem stil hem de içerik açısından bu klasik retro güzelliğe uyuyor. Elbette, rakiplerinin çoğundan çok daha az teknolojiye sahip, ancak güvenilirlik, dayanıklılık, verimlilik ve hepsinden önemlisi kullanım kolaylığı - kullanıcı hatasına rağmen - avantajlardan yararlanacaksınız.

Ataşman eklemeye başlarsanız, KitchenAid stand mikserinin bir pişirme aksesuarı olmaktan çok bir yaşam biçimi haline geldiğini çok iyi görebilirsiniz. Bu ne şık, ikonik ve zamansız bir klasik.

KitchenAid Artisan stand mikser incelemesi: ayrıca düşünün

Kenwood Titanyum Şef Patissier XL

Şimdi bu bir karıştırıcı

(İmaj kredisi: Kenwood)

Tabii bu, söz konusu mikser olduğunda KitchenAid'in şehirdeki tek oyun olduğu anlamına gelmiyor. Kenwood, Smeg ve Sage, fiyat ve prestij açısından en belirgin rakipleridir.en iyi stand mikserlerHangisine en yüksek puan verdiğimizi görmek için.

Ancak gerçekten Mikserlerin Kralı'nı istiyorsanız, KitchenAid bile Kenwood'un Titanium Chef Patissier XL ürününe bir mum tutamaz. Bu canavar, kasede tartım için teraziler, hamuru kanıtlamak için bir ısıtma elemanı içeriyor ve aynı anda Katrina Kasırgası ve bir meteor çarpmasından kurtulacak gibi görünüyor.