Close
  • Ana
  • /
  • Aletleri
  • /
  • KitchenAid Uzun Yuvalı Ekmek Kızartma Makinesi incelemesi: 5KMT4116 olarak da bilinen ekmek kızartma makinesi, uygun olmayan ekmek severler için bir tanesidir

KitchenAid Uzun Yuvalı Ekmek Kızartma Makinesi incelemesi: 5KMT4116 olarak da bilinen ekmek kızartma makinesi, uygun olmayan ekmek severler için bir tanesidir

KitchenAid Uzun Yuvalı ekmek kızartma makinesi incelemesi (5KMT4116), özet olarak: Kare olmayan ekmeği seviyorsanız, bu sizin mükemmel ekmek kızartma makineniz olabilir.

Ekmek tercihlerinize uygun doğru ekmek kızartma makinesini bulmak basit olmalı - ne yazık ki değil! Farklı şekil, boyut ve bütçelere sahip tost makineleri ile sizin için doğru olanı bulmak genellikle zor olabilir. Her durumda,en iyi tost makineleriharika bir tost yapmalıdır, işlevsel ve estetik olmalıdır.

'Kızartma dünyasının' büyük isimleri söz konusu olduğunda, KitchenAid tam karşınızda. Göz alıcı, retro tarzı tasarımları (ve devasa!) için daha popüler olan bu ürünlerin, son derece iyi kızarmış oldukları da biliniyor. Bu nedenle, kızarmış ekmek hayranıysanız veya yalnızca paketli öğle yemeklerinden sorumluysanız, bu KitchenAid l5KMT4116 ile kendinizi şımartabilirsiniz.

Uzun yuvalar aynı anda dört dilim tost yapabilir ve akla gelebilecek her boyuttaki ekmeği alabilir. Ekşi maya dilimleri ve paninilerden ciabattalara, bu temelde her ekmek aşığının hayalidir. Ancak etkileyici boyutunun ve inkar edilemez güzel görünümünün yanı sıra tost yapmakta iyi mi?


MUTFAK 5KMT4116 Tost Makinesi: FİYAT VE MEVCUT

KitchenAid 5KMT4116 ekmek kızartma makinesi, çevrimiçi olarak ve en iyi perakendecilerde yaygın olarak bulunur. Bununla birlikte, birçok perakendecinin stokta kalmaması nedeniyle oldukça popüler görünüyorlar. Premium bir ekmek kızartma makinesi olarak, prim ödemeye hazır olun ve bu model size 159 £ veya 200 AUS $ geri getirecektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde, Uzun Yuva bir nedenden dolayı KitchenAid KMT4116CU olarak satılmaktadır. 100 dolar.

KitchenAid Ekmek Kızartma Makinesi Uzun Yuvalı 4 Dilim 5KMT4116 ekmek kızartma makinesi


(Resim kredisi: KitchenAid)

MUTFAK 5KMT4116 Tost Makinesi: TASARIM VE YAPIM

Unutulmaması gereken ilk şey, KitchenAid ekmek kızartma makinesi BÜYÜK ve mutfak tezgahında oldukça fazla yer kaplıyor. Ayrıca 3,2 kg'da oldukça ağır ve kutudan çıkarıp mutfağıma taşımak biraz zordu. Gerçekten devasa olan kadar büyük değilKitchenAid Artisan Tost Makinesi4 yuvalı, ancak karşı alanınız yoksa bu model muhtemelen hala pratik değildir. Her halükarda, satış noktası, çeşitli uzun hamur işlerine uyacak şekilde özel olarak tasarlanmış 38 mm uzunluğundaki yuvalarıdır, bu nedenle ekmek severlerin boyut konusunda fazla telaşlanmayacağından eminim.

Uzun ömürlü olması, kavisli, paslanmaz çelik tasarımı ve krom düğmeleri çok lüks ve üst düzey görünüyor. Basit ve kullanımı kolay işlevlerle birlikte gelir - Sıcak Tutma, Buz Çözme, Yeniden Isıtma ve Simit işlevi, daha iyi bir gevrek elde etmek için tasarlanmıştır.


Yedi ayarlı bir manuel gölge kontrol kadranı, dışarı çekilebilir kırıntı tepsisi ve tostu kolayca çıkarmak ve yanık parmak uçlarını önlemek için kullanışlı kaldır ve bak kolu vardır!

KitchenAid Ekmek Kızartma Makinesi Uzun Yuvalı 4 Dilim 5KMT4116 ekmek kızartma makinesi

(Resim kredisi: KitchenAid)

KITCHENAID 5KMT4116 KIZARTMA MAKİNESİ: KIZARTMA PERFORMANSI

Premium tost makineleri söz konusu olduğunda, bu KitchenAid 5KMT4116 modelin kullanımı kolaydır. Doğru kızartma ayarını elde etmek için birkaç denemeden sonra ideal 'gevrek' ayarı buldum ve aralarından seçim yapabileceğiniz yedi ayar (evet, yedi) ile, ekmek türüne bağlı olarak bunu doğru yapmak için birkaç denemeye ihtiyacınız olabilir. kullanarak.

Ekmek kızartma makinesi elemanları hızlı bir şekilde ısınarak tutarlı bir ısı kaplaması sağlar ve tost ekmeğin kendisi gevrek bir doku ile dışarı çıkar ancak yine de ortası yumuşak kalır. Artık kuru ekmek yok!


Uzun yuvalar, güzel, pişmiş bir dokuya ve tada sahip olan panini gibi kalın veya uzun dilimler için mükemmeldir.

Dört kalın dilimi bir kerede kızartmak biraz üst üste biniyor gibi göründüğü için biraz zorlayıcı olduğunu söyleyebilirim, ancak standart ekmek dilimleri için bu çok daha iyi performans gösterir.

Buz Çözme özelliği kullanışlıdır ve dakikalar içinde çözülür ve kızartılır, ancak benim favorim, kızarmış ekmeğin buhar vererek (ıslanmadan!) bitmesini sağlayan ve kurumasını önleyen 3 dakikalık Sıcak Tut ayarıdır. Birkaç dakikalığına telefonla arandığınızda veya meşgul olduğunuzda, sonuçlar mükemmel bir şekilde sıcak tost sizi bekliyor.

Unutulmaması gereken bir şey, tostunuz hazır olduğunda sizi uyaran sinir bozucu, yüksek sesli vızıltıdır. Dahası, sabahları yarı uykuluysanız sizi kesinlikle uyandıracak olan kapatma (veya kapatma) seçeneği yoktur! Diğer bir dezavantaj ise, ekmek kızartma makinesinin dışının çok ısınma eğiliminde olması, ancak büyük bir tehlike oluşturacak kadar sıcak olmamasıdır.

Genel olarak, beğeninize güzel dokulu ve gevrek ekmek ile kızartma sonuçları etkileyici. Hemen hemen her büyüklükteki dilimi sığdırabilmeniz hem pratik hem de sizi ekmekleri boydan boya kesmekten kurtaracak! Sunduğu minimum ayarlar için muhtemelen daha ucuz bir model bulabilirsiniz. Ancak, tam olarak kullanacak olanlar için pratik ve kullanışlıdır. Büyük bir yavruya yemek veriyorsanız, bu özellikle ideal olacaktır ve kızarmış atıştırmalıkların hazırlanmasını çok daha kolay hale getirecektir.

KitchenAid Ekmek Kızartma Makinesi Uzun Yuvalı 4 Dilim 5KMT4116 ekmek kızartma makinesi

(Resim kredisi: KitchenAid)

KITCHENAID 5KMT4116 Tost Makinesi: KARAR

Aradığınız şey stil ve çok uzun ekmek ise, bu KitchenAid 5KMT4116 kesinlikle size bunu verecektir. Eşsiz uzun yuvası, her tür ekmek kalınlığını kızartmada daha fazla çok yönlülük ve ihtiyaç duyacağınız daha fazla renk seçeneği sunar. Bu, büyük haneler veya sadece esnaf ekmeğini sevenler için daha idealdir. Yüksek fiyat etiketinin yanı sıra oldukça büyük olduğundan, bunun için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Ancak şık tasarımı harika görünecek ve mutfak tezgahınıza anında bir yükseltme katacaktır.