Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Kobo Aura HD vs Amazon Kindle Paperwhite: Özellikler hesaplaşması

Kobo Aura HD vs Amazon Kindle Paperwhite: Özellikler hesaplaşması

Kobo Aura HD vs Amazon Kindle Paperwhite: Özellikler savaşını kim kazanır? Hangi eOkuyucunun zirveye çıktığını görmek için bir göz atıyoruz


Amazon'a bakın, şehirde yeni bir e-Okuyucu var ve bu 'e-Okuyucular'ın Porsche'si. Eh, en azından Kobo, gece okuyuculara hitap etmek için yerleşik bir ışıkla en kağıt benzeri ekranı sunduğunu iddia ettiği Aura HD'ye atıfta bulunuyor.

Amazon Kindle PaperwhiteGeçen yıl duyurulan aynı zamanda, işe giderken veya ışıklar söndüğünde bu dijital sayfalara girmek için benzer şekilde yüksek çözünürlüklü taşınabilir bir yer sunuyor, peki bu ikisi teknik özellikler bölümünde nasıl karşılaştırılıyor? Hangi eOkuyucunun en üstte çıktığını görmek için hızlı bir bakış yaptık.

Kobo Aura HD vs Amazon Kindle Paperwhite: Yapın ve tasarlayın

Kobo Aura HD: 240 g'da Aura HD, Paperwhite'dan daha ağırdır ve 11,7 mm kalınlığıyla da Amazon eOkuyucusu kadar ince değildir. Dokunmatik ekran, ana gezinme ve sayfalar arasında gezinme aracı olarak kullanıldığında, cihazdaki tek fiziksel düğmeler, cihazın üst kenarında bulunan açma / kapama ve ışık açma / kapama düğmeleridir. Güç açısından detayları açıklamayan Amazon'un aksine, Aura HD'nin kaputun altında 1GHz işlemciye sahip olması, hızlı bir sayfa dönüşü ve genel kullanıcı deneyimi anlamına gelmelidir.

Amazon Kindle Paperwhite: İnce 9,1 mm kalınlığıyla Kindle Touch'tan daha ince olan Paperwhite, 213 g ağırlığındadır, bu da ağırlık departmanındaki Touch ile hala eşleştiği anlamına gelir. Arayüz açısından Amazon, dijital kitaplığınızda gezinmek için içeriği kaydırıp buluta girme yeteneğini içeren Kindle Fire'dan ilham aldı.


Karar: Amazon Kindle Paperwhite

Kobo Aura HD vs Amazon Kindle Paperwhite: Ekran ve yerleşik ışık

Kobo Aura HD:6,8 inç Pearl E-ink dokunmatik ekrana sahip olan Aura HD, iyi bir 1440x1080 çözünürlük ve 265 dpi sunuyor ve ClarityScreen + ile birlikte Kobo'ya göre net, ayrıntılı bir okuma deneyimi sunuyor. Ayrıca önceki cihazlara göre% 30 daha fazla okuma yüzeyi ve darbelere ve çizilmelere karşı korumaya yardımcı olmak için mikro ince bir kaplama vardır. Gece okumak istiyorsanız, ComfortLight, Paperwhite'ın yaptığı gibi ekranı aydınlatır ve ekranda eşit ışık dağılımı sağlar.


Amazon Kindle Paperwhite:6 inçlik Paperwhite dokunmatik ekran,% 62 daha fazla piksel yöneten önceki Kindles'a göre daha yüksek çözünürlük ve daha keskin görüntüler sunuyor. Önemli ölçüde iyileştirilmiş 212 ppi ile daha net, daha keskin metinler bekleyebilirsiniz, ancak bu, netlik seviyeleri açısından Aura HD'den önemli ölçüde daha azdır. Yeni yerleşik ışık, ekran boyunca bir ortam ışığı efekti sağlar ve ekran boyunca eşit bir şekilde yayılır. Basit bir vuruşla ayarlanan parlaklık, karanlık ve aydınlık ortamlarda okumak için idealdir. Artan kontrast oranı ve çözünürlük, daha önce Kindle cihazlarında bulunmayan yeni yazı tiplerini ekleme fırsatı anlamına da geliyor.

Karar: Kobo Aura HD


Kobo Aura HD vs Amazon Kindle Paperwhite: İçerik

Kobo Aura HD: 3 milyondan fazla e-Kitap, gazete ve dergiye erişim vardır ve ePub ve Adobe DRM formatları desteğiyle halk kütüphanelerinden de kitap ödünç alabilirsiniz.

Amazon Kindle Paperwhite: Kindle Store'da platforma özel yaklaşık 300.000 başlık ve çizgi roman ve çocuk kitaplarını sergileme yeteneği ile 1,5 milyon kitap, gazete ve dergi bulunmaktadır. Gazete standı, uygun olduğunda otomatik olarak indirilen abonelikler satın almanıza olanak tanır ve bir Amazon Prime üyesiyseniz kitapları her ay ücretsiz olarak ödünç alabilirsiniz.

Karar:Amazon Kindle Paperwhite

Kobo Aura HD vs Amazon Kindle Paperwhite: Özellikler

Kobo Aura HD: Yazı tipi boyutları size göreyse, Aura HD'de okumak için en rahat metni bulmanıza yardımcı olmak için 24 ayarlanabilir yazı bulunurken, sosyal özellikler okuma istatistiklerini takip etmenizi ve daha sonra not almanızı veya bölümleri vurgulamanızı sağlayan Okuma Hayatı içerir. Facebook üzerinden paylaşıldı. Diğer dikkate değer özellikler arasında, Paperwhite'ın yaptığı gibi deneysel bir web tarayıcısı ve e-Kitaptan bir mola vermeniz gerekirse önceden yüklenmiş iki oyun (Satranç ve Sudoku) bulunur.


Amazon Kindle Paperwhite: Amazon, okuma hızına ve alışkanlıklarına bağlı olarak bölümü veya tüm kitabı bitirmenin ne kadar zaman alacağını hesaplayan Okuma Süresi özelliği de dahil olmak üzere yazılım açısından bazı güzel yeni dokunuşlar ekledi. X-Ray, bir eKitapta alıntılardan bölümlere kadar her ayrıntıyı keşfetmenize izin verirken, WhisperSync on Voice, bir e-Kitabı okuyup ardından tam olarak kaldığınız yerden bir sesli kitapta dinleyebileceğiniz anlamına gelir.

Karar:Çizmek

Kobo Aura HD vs Amazon Kindle Paperwhite: Pil, depolama ve kapasite

Kobo Aura HD:Paperwhite'ı iki aya kadar pil ömrü vaadiyle eşleştiren dahili depolama, aslında 4GB'de daha büyük ve 32GB'a kadar genişletilebilir. Kitaplar yalnızca Wi-Fi üzerinden indirilebilir, ancak PC, Mac ve Apple ve Android mobil cihazlarda bulunan cihaz veya uygulamalar aracılığıyla onlara erişmenizi sağlayan bulutta saklanabilirler.

Amazon Kindle Paperwhite: Amazon, Kindle Paperwhite'ın sekiz hafta boyunca meyve suyunda kalmasını bekleyebileceğinizi iddia ediyor ve bu ışık açık. Kapasite açısından, gemide 2 GB ve Amazon Cloud'un ücretsiz depolama alanı var. Bağlantı cephesinde, Paperwhite Kindle ücretsiz 3G üzerinden çalışacaktır, bu nedenle veri planlarına veya W-Fi desteğine sahip yıllık sözleşmelere gerek yoktur.

Karar:Çizmek

Kobo Aura HD vs Amazon Kindle Paperwhite: Fiyat

Kobo Aura HD: 139,99 £, Kobo.com

Amazon Kindle Paperwhite: 109 £ (Wi-Fi modeli), 169 £ (3G modeli), Amazon.co.uk