Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Latitude 9410 2'si 1 arada inceleme: birinci sınıf pil ömrüne sahip bir iş dizüstü bilgisayarı

Latitude 9410 2'si 1 arada inceleme: birinci sınıf pil ömrüne sahip bir iş dizüstü bilgisayarı

Dell Latitude 9410 2'si 1 Arada fırsatlar Dell Latitude 9410 14'... Amazon Prime 1.299,99 USD Dell Latitude 9410 14'... Amazon 1.309 USD Görüntü Dell Latitude 9410 2n1... Dell 1.389 USD Görünüm 2020 Dell Latitude 9410... Amazon $1,655.65 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Latitude 940 2

bir sürü harika varhafif dizüstü bilgisayarlarbugün piyasada. Ancak çoğu, tüm insanlar için her şey olmaya çalışır. Latitude 9410 2'si 1 arada, ancak belirli bir hedef kitleye sahip. Bu, uygun fiyata sahip, saf ve basit bir iş dizüstü bilgisayarıdır.


Peki tüm bu para için ne alıyorsun? Başlangıç ​​olarak, Latitude 9410 2'si 1 arada, müşterilerin hayran kalacağı ve iş arkadaşlarının imreneceği akıllı görünüm ve sağlam yapı kalitesine sahiptir. Ayrıca 360 derecelik bir cihaz olarak, onu çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz: dizüstü bilgisayar, tablet veya sunumlar veya video görüntüleme için bir şövale gibi desteklenmiş olarak.

Pek çok dizüstü bilgisayar elbette benzer niteliklere sahip olabilir. Ancak buradaki asıl vurgu, 27 saat 23 dakikaya varan pil ömrüdür. Bu, Latitude 9410 2'si 1 Arada'yı, sık sık hareket halinde olan… veya en azından dünya tekrar sakinleştiğinde hareket etmeyi bekleyen tüm iş adamları için ciddi bir rakip haline getiriyor.

Bu dizüstü bilgisayarın artan fiyat seviyelerinde dört konfigürasyonu mevcuttur. 10. Nesil Intel Core I7-10610U işlemciye sahip en üst düzey model yol testi için bize verildi. Ne düşündüğümüzü öğrenmek için okumaya devam edin.

Latitude 9410 2'si 1 arada inceleme: Tasarım

Bazı ultrabook'lar o kadar hafif ve dayanıksız ki, bu sizi biraz zorluyor: Düşmeleri veya zarar görmeleri çok kolay olduğunu hissediyorsunuz. Latitude 9410 2'si 1 Arada ile böyle bir endişeye gerek yok.


Teknik olarak hafif bir dizüstü bilgisayar, yalnızca 1,36 kg ağırlığında ve 8,5 mm'den 15 mm'ye kadar incelen çok ince olmasına rağmen, yine de güven verici derecede sağlam ve sağlam bir his veriyor. CNC ile işlenmiş alüminyumdan yapılmış, ince cilalı ve elmas kesim kenarlı, aynı zamanda akıllı ve profesyonel görünüyor. Ve bu kesinlikle gösterişli bir dizüstü bilgisayar olmasa da, bazı ince tasarım dokunuşları onu tamamen sıradanlıktan kurtarıyor; en açık şekilde, şık güç düğmesi ve klavye kenarındaki beklenmedik eğri.

Her şeyi yerinde tutan iki sağlam ve çekici menteşe ile Latitude 9410 2'si 1 Arada dizüstü bilgisayardan tablete güzel bir şekilde dönüşür. Ayrıca onu düz bir şekilde yatırabilir, bir şövale gibi destekleyebilir veya 360 derecelik herhangi bir açıda ayarlayabilirsiniz.


Arkadan aydınlatmalı klavye, tuşlar arasında yeterli boşluk ve tatmin edici bir tıklama derinliği ile güzel bir şekilde tasarlanmıştır. İzleme dörtgeni 65 x 105 mm'de en büyüğü değil, ancak kesinlikle ihtiyaçlarımız için yeterince genişti.

Latitude 940 2


(Resim kredisi: Dell)

Şimdi, bazı olumsuzluklar. Dizüstü bilgisayarın önündeki girintili alan, onu tek elle açabileceğinizi gösteriyor: peki, yapabilirsiniz, ancak sadece. Dizüstü bilgisayarın alt yarısı yükselmeye başlamadan önce yaklaşık 75-80 dereceyi başardık. Biraz sallanarak 90 dereceye getirebilirsiniz, ancak bu tatmin edici bir deneyim değil.

Başka bir sorun, bir iş dizüstü bilgisayarında garip bir ihmal gibi görünen bir sayısal tuş takımının olmamasıdır. Elektronik tablolara sayıları yazarak çok zaman harcarsanız, bu özellikle can sıkıcı olacaktır. Son olarak, iş kullanıcılarının gizliliğe ne kadar dikkat ettikleri düşünülürse, web kamerası için bir kapak veya kapak olmaması çok yazık. Mark Zuckerberg sadece bir bant parçasına yapıştırmaktan mutlu olsa da, müşterilere sunum yaparken bu çoğumuz için harika bir görünüm değil.

Yine de bunu telafi edebilecek özel bir özellik. Latitude 9410'da bir yakınlık sensörü vardır, böylece ona yaklaştığınızda otomatik olarak açılacak şekilde ayarlayabilir ve ardından Windows Hello yüz tanıma aracılığıyla oturum açabilirsiniz. Tersine, ondan uzaklaştığınızda otomatik olarak oturumunuzu kapatacaktır.

Güvenliğin büyük bir endişe kaynağı olduğu ve çalışanlarına bilgisayarlarını kapatmayı hatırlamaları konusunda güvenmedikleri işletmeler için bu, 9410'un öldürücü özelliği olabilir. Ve geri kalanımız için, bu sadece çok harika bir zaman kazandırıcı.


Latitude 9410 2'si 1 arada inceleme: Ekran ve hoparlörler

Latitude 940 2

(Resim kredisi: Dell)

Latitude 9410, yansıma önleyici ve bulaşmaya karşı dayanıklı Gorilla Glass kaplamalı 14 inç, full HD (1.920 x 1.080 piksel) dokunmatik ekrana sahiptir. Dar çerçevelerin içine sıkıca oturarak, iyi görüş açıları, zengin renkler ve iyi kontrast seviyeleri ile olağanüstü olmasa da birinci sınıf bir ekran sunar. Dokunmatik ekran olarak sorunsuz çalışır ve kalem desteği de sağlar.

Yalnızca 300 nit parlaklıkla, dış mekanlarda kullanım için özellikle harika değil. Ayrıca, seçtiğiniz dizüstü bilgisayarın yapılandırması ne olursa olsun aynı ekranı alacağınızı unutmayın; bu, 4K'ya yükseltmenin hiçbir yolu olmadığı anlamına gelir.

Bu arada ses, şaşırtıcı derecede etkileyici. Çift stereo hoparlörler dizüstü bilgisayarın altında olmasına ve sesi tam olarak yanlış yöne göndermesine rağmen, yine de kulaklarımıza oldukça fantastik geliyordu. Çeşitli müzik tarzları ve film müzikleri arasında, net tizler ve derin baslarla zengin, tam bir sesin keyfini çıkardık.

Spotify'daki yüzde 40'lık seviyenin bir oturma odasını doldurmaya fazlasıyla yetmesiyle, aynı zamanda güzel ve gürültülü. İş açısından bu, müşterilere sesli video sunumlarının biraz daha ilgi çekici ve sürükleyici olacağı anlamına geliyor.

Latitude 9410 2'si 1 arada inceleme: Performans

Latitude 940 2

(Resim kredisi: Dell)

Latitude 9410 2'si 1 Arada'nın tümü Windows 10 Pro 64bit çalıştıran ve tümleşik UHD 620 Grafik Kartına sahip altı yapılandırma mevcuttur. 10. Nesil Intel Core I7-10610U – vPro destekli bir işlemci ve altı çekirdekli, 12 iş parçacıklı kurulum – 16 GB bellek ve M.2 256 GB PCIe NVMe Sınıf 35 içeren, incelememiz için bize en üst sürüm verildi. Katı hal sürücüsü.

Bu arada Latitude 9410'un tüm sürümleri Uyarlanabilir Termal Performansa sahiptir; çevresini algılayan ve sıcaklığı buna göre kontrol etmek için performansı ayarlayan bir sistem. Dell ayrıca, yaptığınız işin türüne bağlı olarak sisteminizi akıllı ve dinamik olarak optimize etmek için yapay zekayı kullanan yerleşik yazılım olan Dell Optimizer ile de övünmek istiyor.

Peki tüm bunlar pratikte ne anlama geliyor? Tipik iş görevleri için Latitude 9410 2'si 1 Arada kullanma deneyimimize göre, akla gelen sıfat 'zippy'dir.

Elektronik tablolara sayılar yazıyor, raporlar yazıyor, web tabanlı araştırmalar yapıyor veya Zoom toplantılarına ev sahipliği yapıyor olsak da, işler benzer fiyatlı birçok dizüstü bilgisayarda olduğundan biraz daha hızlı ve sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor. Aynı anda çalıştırdığımız birçok uygulama veya açtığımız sekmelere göz atmamıza rağmen herhangi bir çökme veya gözle görülür yavaşlama yaşamadık.

Latitude 940 2

(Resim kredisi: Dell)

Açık olmak gerekirse, bunların hiçbiri biz çalışırken özellikle dikkat çekici değildi: sadece dizüstü bilgisayarın yapması gereken her şeyi yapması ve bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaşmamasıydı. Ama gerçekte, bu başlı başına oldukça şaşırtıcı.

Latitude 9410 2'si 1 Arada'nın eSIM teknolojisine sahip olduğunu ve SIM kartları değiştirmek zorunda kalmadan daha fazla küresel operatöre bağlanmanıza olanak tanıdığını da belirtmekte fayda var. En azından küresel seyahat yeniden bir şey olmaya başladığında. Ve bu konuda, dizüstü bilgisayar 5G'yi desteklemese de, daha hızlı mobil geniş bant için çoklu gigabit 4G LTE seçeneğine sahip.

Latitude 9410 2'si 1 arada inceleme: Pil ömrü

Bir toplantı için seyahat ederken veya bütün gününü konferansta geçirirken, yapmak isteyeceğiniz en son şey güç bankalarıyla uğraşmak veya Starbucks'taki son yedek priz için savaşmaktır. Dolayısıyla, bir iş dizüstü bilgisayarında aradığınız bir şey varsa, o da pil ömrüdür. Ve Latitude 9410 2'si 1 arada bu cephede inanamayacağınız şekilde teslim edildi.

Dell, gerçekten kendiniz deneyene kadar kulağa çılgınca gelen 27 saat 23 dakikaya kadar pil ömrü vaat ediyor. Altı hücreli 78 Whr pile sahip olan inceleme modelimiz, bir fişe yaklaşmak zorunda kalmadan bir dizi tam iş günü geçirmemizi sağladı, genellikle gücün yaklaşık yüzde 60-70'i kapalıyken kaldı.

Gerçekten de, 9410 2'si 1 arada bilgisayarı, yapabileceğimiz her işlemci yoğun görevi yerine getirerek sıfıra indirmeye çalıştığımızda, ölmeyi reddetti. Tuhaf bir şekilde, pil göstergesi bize kelimenin tam anlamıyla %0'da olduğumuzu söyledi, ancak en yüksek performans ayarlarında bile inatla yaklaşık yarım saat devam etti. Dumanla çalışmaktan bahsedin.

Latitude 940 2

(Resim kredisi: Dell)

Ayrıca, Netflix'ten indirilen bir HD filmi, ses kulaklıklardan geçerek tekrar tekrar çalıştırarak standart bir test yaptık. Çoğu premium ultrabook, bu testte yaklaşık 7-8 saat dayanma eğilimindedir, ancak son zamanlarda onu bulmaktan çok etkilendik.LG Gram 17maratona girmek 15 saat 16 dakika. Ancak Latitude 9410 2'si 1 arada, 21 saat 20 dakika serin bir şekilde koşarak bunu bile parçaladı. Evet, doğru okudunuz. Biz de inanamadık.

Ancak, Latitude 9410'un daha ucuz olan iki yapılandırmasının daha az güçlü dört hücreli, 52 WHr pil ile geldiğini unutmayın, bu nedenle bu modellerden bu kadar rekor kıran sonuçlar elde edemezsiniz.

Latitude 9410 incelemesi: Bağlantı

Hafif dizüstü bilgisayarlar tipik olarak çok fazla bağlantı noktası özelliği gösteremeyecek kadar incedir, ancak Latitude 9410 bağlantı açısından oldukça iyi puan alır.

Latitude 940 2

(İmaj kredisi: Tom May)

Sol tarafta, her biri şarj için kullanılabilen 2 adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası ve bir USB 3.1 Gen1 yuvası (güç paylaşımlı) vardır.

Sağ tarafta bir birleşik ses jakı, bir SD kart okuyucu, bir USB 3.1 Gen1 yuvası (güç paylaşımlı) ve bir Kensington kilidi bulacaksınız.

(İmaj kredisi: Tom May)

Bu, ne yazık ki, cihazı hangi taraftan çalıştıracağınız konusunda bir seçeneğiniz olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, genel olarak, muhtemelen ihtiyaç duyacağınız bağlantıların çoğunu elde edersiniz, belki de ayrı bir USB-C konektörü satın almanız gereken bir Ethernet bağlantı noktası kaydedin.

Latitude 9410 2'si 1 arada inceleme: Karar

Genel olarak, Latitude 9410 2'si 1 Arada, bir iş dizüstü bilgisayarı için mükemmel bir seçimdir. Neredeyse her yere götürülebilecek kadar hafif ve taşınabilirken, akıllı görünümü ve gerçek ağırlığı ile parça gibi görünüyor. Başına atabileceğiniz kadar çok işi halledebilen ve aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırmaktan mutlu olan yetenekli bir sanatçıdır.

İhtiyacınız olan hemen hemen tüm bağlantı noktalarına ve dizüstü bilgisayar, tablet ve şövale olarak çalışmak için 360 derecelik esnekliğe sahiptir. Hareket sensörü açma özelliği, iş dünyasının sık sık size attığı bu yüksek basınç durumlarında kullanışlı bir zaman tasarrufu sağlar. Ve hepsinden önemlisi, pil ömrü rakiplerinin çok üzerindedir.

Tüm bunlar yüksek bir fiyata geliyor, ancak bu dizüstü bilgisayar mükemmel değil. 4K, 5G desteği ve sayısal tuş takımından yoksundur ve dış mekan kullanımı için de harika değildir. Ancak bunlar sizin için önemli olmadığı sürece, ister merdiveni tırmanıyor olun, ister yönetim kurulu düzeyinde bir yönetici olun, bu dizüstü bilgisayarı iş kullanımı için şiddetle tavsiye ederiz.

Fiyatlar - Dell Latitude 9410 2'si 1 Arada:▼