Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Sızan Windows 10 güncellemesi, işletim sistemi için yeni bir görünüm görüyor

Sızan Windows 10 güncellemesi, işletim sistemi için yeni bir görünüm görüyor

Bir sonraki güncellemeye ilk bakışlarımızı attık.Windows 10Bu yıl bir süre sonra düşecek olan işletim sistemi. Windows İpuçları uygulamasında ve bir Tweet'te silinen gönderilerde, Windows Terminal uygulamasında ve WiFi ayarları uygulamasında yuvarlak köşeler görülüyor.

“Sun Valley” kod adlı bir sonraki büyük Windows güncellemesi, 2021'in ikinci yarısında yayınlanacak ve çeşitli Microsoft gönderilerine göre Windows deneyiminin kapsamlı bir görsel gençleştirmesini sunacağı lanse edildi.

Windows En Son, hikayenin yeni yeniden tasarlanan işletim sisteminin fotoğraflarını çekmeyi başardığını ilk bildiren, ekran görüntülerinin ve bunun gibi maketlerin bir garanti olmadığını söylüyor. Bununla birlikte, dahil olan farklı kaynakların sayısı nedeniyle, daha yumuşak kenarlı yeni Windows tasarımının önümüze çıkması muhtemeldir.

Windows 10 güncellemesi


Yeni yuvarlatılmış kenarlara sahip terminal ekranı

(Resim kredisi: Windows En Son)

Bizim için daha dostça bir Windows 7 stiline dönüş, platform için kesinlikle iyi bir şey. Yeni güncellemeye gelen tek değişikliğin yuvarlatılmış kenarları olmayacağından emin olsak da, bu kesinlikle olumlu bir işaret.


Windows, 1985'te piyasaya sürülmesinden bu yana, özellikle 1995'te 3.1'den 95'e, 2001'de XP'ye ve daha yakın zamanda 2012'de 8'in piyasaya sürülmesiyle bazı büyük tasarım değişikliklerine uğradı. Windows 10, 2015'te piyasaya sürüldü, yani neredeyse Platformun büyük bir yenilenmesinden bu yana altı yıl geçti. Bunun yerine, Windows 10, normal Mac OSX güncellemelerine benzer bir yöntemle bir dizi daha küçük güncellemeye geçti. Bir Windows 11 yakın zamanda pek olası olmasa da, Sun Valley güncellemesi bir süre sonra en büyüğü olabilir.