Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Leesa Original yatak incelemesi: Havalı, yastıklama ve şaşırtıcı derecede şık

Leesa Original yatak incelemesi: Havalı, yastıklama ve şaşırtıcı derecede şık

Leesa orijinali, çoğu yatak odasında bulunan yaylı antikaları daha iyi hale getirdiğini iddia eden hafızalı köpük şilte. Temel yapıyı üç tip köpük oluşturur. Leesa, bunların birleşerek içine batmayacağınız ve aşırı ısınmayacağı destekleyici ama yumuşak bir yüzey sunduğunu iddia ediyor (hafızalı köpük şiltelerde yaygın bir sorun).


Leesa, yazı yazarken kısa süre önce Birleşik Krallık'taki faaliyetlerini durdurmuştu, ancak bu hala ABD'de mevcut. Diğer birçok çevrimiçi perakendeci gibi, ürününü kullanmaktan ne kadar keyif alacağınız konusunda oldukça emindir, bu nedenle rakipleriyle aynı getiri ve garantileri sunar: bu, beğenip beğenmediğinize karar vermek için 100 gece uyuyacağınız anlamına gelir ve 10 yıl garanti.

Leesa Original'i diğer ürünlerimizle karşılaştırmak için test ediyoruz.en iyi yataksıralama. Bu, Leesa'nın dört yatağının en ucuzu (ve pazarlık yapıyorsanız,Leesa yatak Siyah Cuma anlaşmasıfiyatı daha da düşürebilir) ve şirket bunu 'hayranların favorisi' olarak adlandırıyor. Tam Leesa Original yatak incelememiz için okumaya devam edin.

Leesa Yatak: Kurulum süreci

Leesa yatak incelemesi

(Resim kredisi: Leesa)

Eşyaların kurulumunu yapmak, çevrimiçi olarak satın alınan, aynı türden bir karton kutunun içine gelen ve plastik içine kapatılan diğer köpük şiltelerden daha fazla veya daha az can sıkıcı değildir. Yer sıkıntısı çekiyorsanız, kutudan çıkarmak biraz acı vericidir, özellikle de kapalı yatağın kendisi 27 kg olduğu için. Hacim açısından en kötü suçlu değil, ama yine de tam olarak hafif değil.


Kurulum işlemi, her şeyin sıkı bir şekilde sarılmasını sağlayan dış plastik tabakasının kaldırılmasını, yatağın üzerine çözülmesini, ardından son koruyucu tabakanın kaldırılmasını ve havanın dışarı atılmasını içerir. Çıkarmak biraz zor olabilir, ancak neyse ki dış plastik kalan ambalajdan çok daha ince. İç plastiğe gelince, elinizin altında bir çift makas olduğundan emin olun.

Pong-bilge, sürpriz yok. Plastik ambalaj oldukça keskin şeylerdir, ancak bu çirkin notlar oldukça çabuk dağılır. Köpüğün kokusu biraz daha uzun sürüyor ve bir hafta sonra uyumaya çalışırken hala kokuyordum. Ne yazık ki bu, birçok köpük şilte için tipik gibi görünüyor ve neyse ki sonunda ortadan kalkıyor.


Ne yazık ki, kutudan çıkarma işlemi, kurtulmak için - Simba veya Casper'dan daha fazla - çok fazla plastik ve ambalaj bırakır, bu nedenle toplama gününden önce geri dönüşüm kutunuzda yeriniz olduğundan emin olun.

Leesa yatak incelemesi(Resim kredisi: Leesa)

Leesa Original yatak ne kadar rahat?

Batmaz, Leesa yatağında uzanmanın nasıl uyumak hissettiğini tanımlamak için akla gelen kelimedir. Yumuşak ve rahattır, ancak sırt üstü yatıyorsanız, hiçbir şekilde batmazsınız. Yan tarafınızı döndürün ve süngerin üst katmanları kalçalar üzerindeki baskı noktalarını desteklemek için üzerlerine düşeni yapar, ancak bu kesinlikle çok sağlam hissetmeden bol miktarda destek sunmayı başaran bir yataktır.

5 cm'lik lateks benzeri Avena köpük tabakası da işini iyi yapıyor. Oldukça sıcak havalarda bile, bu etkinin yoğunluğu ortam sıcaklığıyla değişse de, dokunmak fark edilir derecede soğuktu. Bir vantilatörün veya klimanın yerini asla tutmaz, ancak sıcak bir yaz gecesinin sınırlarını atmaya yardımcı olabilir ve ılık havayı daha katlanılabilir hale getirebilir.

Ne yazık ki Leesa o kadar rahat değildi ki, geceleri uyumak olağan sorunlarımın üstesinden gelmeme yardımcı oldu, ancak her saniyesinden nefret etmeden ve gerçeğin üzerinde durmadan uzanıp uyumaya çalışacak kadar rahattı. her zamanki uyku aparatımı özlediğimi.


Kötü şiltelerin de sırtımı mahvetme alışkanlığı vardı, ama bu Leesa'da olmadı. Spor salonundan tekrarlayan sırt ağrısına rağmen, Leesa sorunu daha da kötüleştirmekten kaçınacak kadar rahattı.

Leesa Yatak: Karar

Genel olarak, Leesa şilte hakkında söylenecek çok kötü bir şey yok. Rahattır, yeterince yumuşaktır ve ısıyı uzak tutmak için elinden geleni yapar. Hoş bir dokunuş olan standart krem ​​kapak yerine benzersiz gri desenli tasarıma sahiptir.

Sert bir şeyin üzerinde uyumayı seven bir insansanız, Leesa kesinlikle düşünmeye değer - özellikle de bu sertlik rahatlık pahasına gelmediğinden. Bununla birlikte, üzerinde uyumak için daha yumuşak veya daha yumuşak bir şey istiyorsanız, muhtemelen aradığınız şey değildir.en iyi yatakdaha az firma seçenekleri için rehber. Üstteki soğutma tabakası, bunaltıcı yaz gecelerinde somut faydalar sağlayan türünün ilk örneği olduğu için büyük bir bonus.

Tom, altı fit ve dört inç uzunluğunda ve 20 ile 21 taş arasında bir ağırlığa sahip olduğundan, garip orantılı yapısına uygun bir yatak bulmak zor olabilir.

Bu yatakları test etmeden önce, yaklaşık iki yıl boyunca korkunç bir yaylı şilte takılmıştı ve tolere edilebilmesi için 3 inçlik hafızalı köpük şilte pedi gerekliydi.