Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • Lego Super Mario incelemesi: 'Bu bir ben, Lego Mario!'

Lego Super Mario incelemesi: 'Bu bir ben, Lego Mario!'

Pingtwitter'ün resmi Lego Super Mario incelemesine hoş geldiniz. Geçtiğimiz hafta kadar bir süredir 10 yaşındaki kızımla bir dizi Lego Süper Mario setini test ediyordum ve ardından benim düşündüğüm şey şu.


Lego Super Mario, Danimarkalı tuğla ustalarının en son geçişidir ve Nintendo'nun iri İtalyan tesisatçısını ve onun renkli, mantarlarla dolu dünyasını içerir. Temel fikir, artık insanların kendi fiziksel, Lego Süper Mario seviyelerini yaratabilecekleri ve daha sonra bunlardan geçerek bolca eğlenebilecekleridir.

Her koşuda Lego Mario'nun çeşitli engelleri aşması, çeşitli kötüleri yenmesi ve zaman sınırının altında bir bitiş bayrağına ulaşması gerekiyor. Daha sonra daha fazla ayrıntıya gireceğim, ancak Lego Super Mario'nun nasıl çalıştığını göstermenin en iyi yolu, kızımın inşa ettiği bir seviyeden geçen bir videosunu göstermektir.

Zevk almak!

Bugünün en iyi Lego Super Mario Başlangıç ​​Seti fırsatları LEGO Super Mario Adventures ... Zavvi 59,99 $ LEGO Super Mario Adventures'ı görüntüleyin ... Amazon 118,01 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Lego Super Mario incelemesi: Nasıl çalışır video

Lego Super Mario incelemesi: Fiyat, çıkış tarihi ve setler

Lego Super Mario incelemesi


Başlangıç ​​Kursu, herkesin Lego Super Mario'ya girerken başlaması gereken yerdir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Lego Super Mario setleri 1 Ağustos 2020'de başlayacak. Herkesin satın alması gereken temel set, 49.99 £ / 59.99 $ fiyatla satılan Mario ile Maceralar Başlangıç ​​Kursu. Bu, şu anda resmi Lego Mağazasında ön sipariş edilebilir. Bu Başlangıç ​​Paketi, içinde bir parkur inşa edebileceğiniz orta büyüklükte bir Lego seviyesinin yanı sıra Lego Mario'nun kendisini de içerir (yukarıdaki resme bakın).

Lego Super Mario Başlangıç ​​Paketini İngiltere'de buradan ön sipariş verebilirsiniz..


Ve burada Lego Super Mario Başlangıç ​​Paketini ABD'deki ön sipariş verebilirsiniz..

Bugünün en iyi Lego Super Mario Başlangıç ​​Seti fırsatları LEGO Super Mario Adventures ... Zavvi 59,99 $ LEGO Super Mario Adventures'ı görüntüleyin ... Amazon 118,01 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Ayrıca 10 Lego Super Mario genişletme seti, 4 güç paketi ve çeşitli karakter paketleri de vardır, bunlar aşağıda fiyat puanlarıyla birlikte tam olarak görülebilir:

Genişletme setleri

71362 - LEGO Super Mario Korumalı Kale Genişletme Seti (49,99 USD / EUR, 44,99 £)


71363 - LEGO Super Mario Desert Pokey Genişletme Seti (19,99 USD / EUR, 17,99 £)

71364 - LEGO Super Mario Whomp & rsquo; s Lava Trouble Genişletme Seti (19,99 USD / EUR, 17,99 £)

71365 - LEGO Super Mario Piranha Plant Power Slide Genişletme Seti (29,99 USD / EUR, 24,99 £)

71366 - LEGO Super Mario Boomer Bill Barrage Genişletme Seti (29,99 USD / EUR, 24,99 £)

71367 - LEGO Super Mario Mario & rsquo; s House & Yoshi Genişletme Seti (29,99 USD EUR, 24,99 £)

71368 - LEGO Super Mario Toad & rsquo; s Hazine Avı Genişletme Seti (69,99 USD / EUR, 74,99 £)

71369 - LEGO Super Mario Bowser & rsquo; ın Castle Boss Battle Genişletme Seti (99,99 USD / EUR, 89,99 £)

71376 - LEGO Super Mario Thwomp Drop Genişletme Seti (39,99 USD / EUR, 34,99 £ - yalnızca belirli perakendecilerde mevcuttur)

71377 - LEGO Super Mario King Boo ve Perili Bahçe Genişletme Seti (49,99 USD / EUR, 44,99 £ - yalnızca belirli perakendecilerde mevcuttur)

Güç Paketleri

o 71370 - LEGO Super Mario Fire Mario Güç Paketi (9,99 USD / EUR, 8,99 £)

o 71371 - LEGO Super Mario Propeller Mario Güç Paketi (9,99 USD / EUR, 8,99 £)

o 71372 - LEGO Super Mario Cat Mario Güç Paketi (9,99 USD / EUR, 8,99 £)

o 71373 - LEGO Super Mario Builder Mario Güç Paketi (9,99 USD / EUR, 8,99 £)

Karakter Paketleri

o 71361 - LEGO Super Mario Karakter Paketleri (4,99 USD / 3,99 EUR, 3,49 £)

Bu paketler 1 Ağustos 2020'de de piyasaya sürülecek ancak şu anda ön sipariş verilemez. Ayrıca, belirli setlerin yalnızca belirli perakendecilerden nasıl satın alınabileceğine dikkat edin.

Lego Super Mario incelemesi: Konsept ve uygulama

Lego Super Mario incelemesi

Lego Super Mario yardımcı uygulaması herhangi bir telefona veya tablete yüklenebilir ve insanların seviyelerini oluşturmalarına ve kaydetmelerine yardımcı olur.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yani, Lego Super Mario'nun konsepti, Bowzer'in kendisi de dahil olmak üzere, üstesinden gelebileceğiniz oyunlardan birçok ünlü engel ve düşmanla Lego'dan kendi Süper Mario seviyelerinizi yaratabilmenizdir.

Bununla birlikte, her seti oluşturmanıza yardımcı olmak için, Lego, Lego Super Mario arkadaşı uygulaması aracılığıyla erişilen dijital talimatlar lehine fiziksel yapım kılavuzu kitapçıklarını terk etti. Hemen tahmin edebileceğiniz gibi, bu, Lego oluşturucunun bir akıllı telefon veya tablete erişmesini gerektirir.

Lego Super Mario incelemesi

Lego Super Mario yardımcı uygulaması dijital talimatlar, Mario için pil bilgileri, yardım ve desteğin yanı sıra seviye görüntüleri ve kayıtları sunar.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Uygulama, Lego Super Mario deneyiminin temel bir parçasıdır ve her set için yapım talimatları sağlamanın yanı sıra, her seviye çalışmasında neler olduğunu da kaydeder. Bu, etrafındaki ortamı okumak için yerleşik akıllılara sahip olan ve topladığı düşmanları, paraları veya güçlendiricileri (daha sonra daha fazlası için) Lego Mario'nun kendisine bir Bluetooth bağlantısı ile sağlanır.

Bu nedenle, Lego Super Mario, ilk olarak bina yoluyla, ikinci olarak fiziksel seviye tasarımı ve oynatma ve üçüncü olarak dijital bir kayıt ve seviye ve kayıt paylaşımı yoluyla olmak üzere üç etkileşim dalgasına sahiptir.

Lego Super Mario incelemesi: İnşa etmek ve oynamak

Lego Super Mario incelemesi

Kızım Lego Super Mario başlangıç ​​kitine takılıyor ...

(İmaj kredisi: Gelecek)

Mario ile Maceralar Başlangıç ​​Kursu, herkesin başlamak zorunda olduğu yerdir, çünkü bu, Lego Mario'nun kendisini içeren kittir. Lego Mario, pillerle çalışır ve Bluetooth aracılığıyla Lego Mario companion uygulamasının yüklü olduğu cihaza bağlanır.

Ve İtalyan tesisatçısının bu bloklu versiyonu, sanal karakterin büyük bir gerçeği olduğu için, bence neredeyse giriş fiyatına değer. Pille çalışan hüneri sayesinde, dijital gözleri çeşitli şekillerde canlandırılırken, yaptığı şeye bağlı olarak arayabileceği geniş bir hitap repertuarına ve ses efektlerine sahip. Ayrıca vücudunda, bağlamsal şeyleri görsel olarak gösteren küçük bir dijital ekran var.

Mario sadece ünlü kırmızı ve mavi kıyafetiyle gelmekle kalmaz, aynı zamanda kendisinin Fire Mario ve Cat Mario gibi çeşitli diğer versiyonlarına da (kıyafet ve şapka) dönüşebilir. Bunlar Güçlendirme Paketleridir ve Mario'ya özel yetenekler sağlar. Oynanışı değiştiren bazı mekanikler için bir veya iki noktayı bir seviyeye getirin (örneğin Cat Mario, duvarları çalıştırırken para toplayabilir).

Lego Super Mario incelemesi

Lego Mario'nun kendisi tek başına çok eğlencelidir!

(İmaj kredisi: Gelecek)

Mario ne yaptığını nasıl belirler? Pekala, Lego Super Mario'nun nasıl çalıştığının özüne burada ulaşıyoruz. Lego Mario'nun altında, üzerinde durduğu şeyi sürekli olarak okuyan çeşitli sensörler var.

Mario figürünün altındaki bu sensörler, farklı arazi renklerini ve ayrıca her setin özel aktivite bloklarını tanıyabilir. Bu aktivite bloklarının üzerinde okunabilir desenler var ve hepsi belirli şeylerle bağlantılı - bu yüzden örneğin Lego Goomba'nın kafasında bir aktivite bloğu var ve Mario'yu onu ezmesi için üzerine yerleştirdiğinizde, bu Mario'ya bir sürü bozuk para veriyor.

Lego Super Mario incelemesi

Mario bir çift AAA pil ile çalışır ve onu açmak için bir tornavida gerekir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bir sensör ayrıca Mario'nun üzerinde durduğu nesnenin rengini de okur ve bu, Mario'nun hangi ortamda olduğunu belirler. Yani, örneğin, Mario mavi Lego'nun üzerinde duruyorsa, küçük göğüs ekranı su gösterir ve bir su sesi efekti yüzüyormuş gibi çaldı.

Aynı şekilde, örneğin kırmızı bloklar üzerinde duruyorsa, bu Lego Super Mario'daki lavı temsil eder ve bu nedenle Lego Mario'nun göğüs ekranında ateş belirir ve gözleri şaşı olur ve onun 'ow! ah! ow! '. Kırmızı bloklarda çok uzun durursanız Mario duyulabilir ve bir sonraki koşu başlayana kadar oyun biter.

Bu renk algılama teknisyeninin harika yanı, herhangi bir resmi Lego Super Mario setini seviyeleri genişletmek için kullanılabilecek sadece genel Lego ile büyütmeyi kolaylaştırmasıdır. Arazi için yeşil, su için mavi ve lav için kırmızı. Halihazırda duyurulan tüm setleri satın almanın sizi 450 doların üzerine çıkaracağını düşünürsek, bu hoş ve para tasarrufu sağlayan bir özelliktir.

Lego Super Mario incelemesi

Dijital talimatlar nesnelerin ekranda döndürülmesine izin verir, bu da neyin nereye gittiğini görmek için çok kullanışlıdır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ve seviye koşularından bahsetmişken, her seviye, Lego borusundaki Mario'ya dokunarak (borudan çıkıyormuş gibi) başlar ve Mario'nun uç bayrak platformunda durmasıyla (yine klasik Super Mario oyunlarında olduğu gibi) biter.

Mario borusundan çıkar çıkmaz bitiş bayrağına ulaşmak için 60 saniyesi vardır, tabii ki seviye koşusunda fazladan bir güç artışı almaz. Bayrağa zamanında ulaşmayın ve bu koşu biter. Bu nedenle, çok, çok hızlı olmak istemiyorsanız, daha büyük seviyeler kesinlikle ekstra zamandan faydalanır, biz bir zaman genişletici eylem bloğundan geliyoruz. Mario bu blokta durursa 30 saniye daha alır.

Lego Super Mario incelemesi

Kızım, Toad's Treasure Hunt genişleme setini inşa ederken güzel havanın tadını çıkarıyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Lego Mario, kötü adamları belirli bir sayıda ezerek seviyedeki alt etmenin yanı sıra (Lego Mario'nun sensörü kötülerin kodlarını okur), satın alabileceğiniz genişleme setlerinin çoğunda bulunan bir dizi engeli de aşabilir.

İyi bir örnek, bir kez inşa edildikten sonra bir seviyeye uyarlanabilen ve Mario'nun hareketli bir maden arabası üzerinde iki Piranha Tesisi kötüsü arasındaki bir ray üzerinde durmasına izin veren Piranha Santrali Güç Kaydırağı Genişletme Seti'dir. Mario'yu dikkatlice ileri ve geri sallayarak oyuncu büyük paralar kazanabilir, ancak Mario bir Piranha Fabrikasına çarparsa hasar görür ve bozuk para kaybeder.

Bu meydan okuma kitlerinin bir başka güzel örneği, Mario'nun bir seviyede ilerlemek için iki büyük uçan Mermi Faturasından kaçmak zorunda kaldığını gören Bullet Bill genişletme setidir.

Lego Super Mario incelemesi

Çabuk Piranha Bitkileri, Lego Mario tarafından boğulma!

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu tür risk-ödül mekaniği, bu genişletme setlerini simgeliyor ve her seviyeye zorluk unsurları eklemeye yardımcı oluyor. Unutmayın, her koşu bağlı yardımcı uygulama tarafından kaydedilir, böylece kaç jeton toplanır, hangi güçlendirmeler toplanır, hangi kötü adamlar yenilir ve her koşuda tamamlanan zorluklar kaydedilir.

Bu, bir rekabet unsuru eklendiği için iyidir ve bu, seviyelerin birden çok farklı kişi tarafından en iyi kimin yapabileceğini görmek için denenebileceği anlamına gelir. Bu setlerin fiziksel dünyada yeniden yaratmaya çalıştığı bir video oyununda bunu nasıl yapacağınıza çok benzer.

Lego Super Mario incelemesi

Ela, Mario'yu iki hızlı Piranha Bitkisi arasında kaydırarak para topluyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tabii ki, her yapı, oyun ve kayıt için son gelişme, seviyenin ve kayıtlarının kaydedilmesidir. Bir seviye inşa edildiğinde oyuncular, çalışma kayıtlarının bağlı olduğu yaratımlarının bir resmini çekmek için yardımcı uygulamayı kullanabilir ve ardından bir Lego hesabına giriş yaparak, bu seviyeler diğer Lego Super ile çevrimiçi olarak paylaşılabilir. Mario kullanıcıları.

Arkadaşların yarattıklarını paylaşmalarına ve seviyeyi inşa etmeleri için uzaktan bile olsa birbirlerine meydan okumalarına ve ardından ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına izin verdiği için harika bir mekanik.

Lego Super Mario incelemesi: Karar

Lego Super Mario incelemesi

Kızım ve ben Lego Super Mario ile çok eğlendik ve oyunların hayranları için hiç akıllıca olmayan bir satın alma gibi görünüyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kızım için Lego Super Mario kesinlikle harikaydı. Super Mario Odyssey gibi Super Mario video oyunlarının yanı sıra harika yaratıcı-'em-up Super Mario Maker da oynamıştı.

Yani bu setlere Mario'nun kim olduğu ve bir Süper Mario seviyesinin nasıl görünebileceği konusunda çok iyi bir fikirle geliyordu. Onun için, aslında seviye tasarlamak her zaman en sevdiği aktivitelerden biri olmuştur ve sonuç olarak Nintendo Switch'i Mario'nun içinden geçmesi gereken çılgın yaratımlarla doludur.

Ayrıca, dijital bir öğeye sahip olan son interaktif oyun Hidden World setlerinden bazıları da dahil olmak üzere, kemer inşa Lego setlerinin altında 4 veya 5 yılı var.

Yani, Lego Super Mario için sahaya geldiğinde, Lego'dan Mario seviyelerini, karakterleri ve etkileşimli zorlukları oluşturuyorsunuz ve ardından kreasyonlarınızı ve seviye koşularını dijital olarak kaydedebiliyorsunuz,% 100 gemideydi.

10 yaşında olgun bir çocuk olarak, bu setlerin demografik açıdan da mükemmel olduğunu düşünüyorum ve sonuç olarak onları inşa etmek ve oynamak için harika zaman geçirdi.

Sadece gerçek Lego Super Mario ile oynamaktan, etkileyici gözleri ve duyulabilir konuşmaları, klasik Mario kötüleri ve Mermi Faturaları ve Piranha Bitkileri gibi engelleri inşa ederek neredeyse tek başına giriş maliyetine değer. son bayrak, Lego Super Mario konseptiyle gerçekten çok iyi anlaştı.

İri yapılı İtalyan tesisatçı ve arkadaşlarıyla oynayan bir gençten dolayı kendim de setlere ısındığımdan şüphem yok ve finansal harcamaların en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için büyük olduğunu kesinlikle görebiliyorum. konsept (büyük bir seviye oluşturmak için en az iki set ve üç veya dört gibi daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirim), ekran kalitesi ve alınabilecek olası eğlence çok büyük.

Birkaç yıldır Lego, bazı çizgilerine dijital oyun yönü fikriyle oynuyor ve bence Lego Super Mario, çocukların (veya yetişkinlerin!) Sergileyebilecekleri bir şey inşa etmelerine izin veren en güçlü örnek. aynı zamanda bu şeyle fiziksel olarak oynamakvedijital olarak. Bu durumda, dijital görünüm seviyelerin fotoğraflanmasına ve paylaşılmasına ve sonuçların kaydedilmesine izin verirken, Lego Super Mario uygulaması da yeni bir netlik seviyesine inşa talimatlarını alır.

Genel olarak, o halde, hemen hemen her yaştan herhangi bir oyuncunun Lego Super Mario ile eğleneceğini söylemenin güvenli olduğunu düşünüyorum. Henüz oyuncak biçiminde gördüğümüz sanal dünyanın ve karakterlerin en sadık fiziksel yeniden yaratımlarından biridir ve hobinin toplanabilir, oyun ve dijital etkileşim alanlarını zarif bir şekilde birbirine bağlar.

Bugünün en iyi Lego Super Mario Başlangıç ​​Seti fırsatları LEGO Super Mario Adventures ... Zavvi 59,99 $ LEGO Super Mario Adventures'ı görüntüleyin ... Amazon 118,01 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz