Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • Lego Technic Off-Road Buggy vs Lego Technic 4X4 X-treme Off-Roader: hangi Lego RC arabası yıldız?

Lego Technic Off-Road Buggy vs Lego Technic 4X4 X-treme Off-Roader: hangi Lego RC arabası yıldız?

Bluetooth, Lego'nun Teknik bölümü için ciddi bir nimet oldu. Burada kafa kafaya giden iki setin – set 42124, Off-Road Buggy ve set 42099, 4X4 X-treme Off-Roader – eğlenceli ve yetenekli olduğu noktaya kadar onlara gerçek özgürlük verir. için rehberimizen iyi RC arabalarlistemizin yanı sıraen iyi Lego Technic setleri. Onlar sadece harika eğlenceler.


Soru, bunları almanız gerekip gerekmediği değil, çünkü paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorlar; bu setlerden herhangi biri harika değil, çünkü ikisi de harika. Asıl soru, hangisini almanız gerektiğidir.

4X4 X-treme Off-Roader, Off-Road Buggy'den biraz daha pahalıdır, ancak öğreneceğimiz gibi, genel olarak biraz daha iyi bir değer sunabilir. Onları kafa kafaya koyalım ve hangi tekerlek setinin pistin en üstünde olduğunu bulalım.

Lego Technic Off-Road Buggy vs Lego Technic 4X4 X-treme Off-Roader: Fiyat

Para bir sorunsa, Off-Road Buggy burada mutlak kazanandır. 120 £/130$/200 AU$'lık bir MSRP'de, tasarruf et ve keyfini çıkar alanında, 200 £/250$/380 AU$'dan biraz daha pahalı olan 4X4 X-treme Off-Roader'dan çok daha fazladır.

Her ikisi de bir şekilde parçalarının toplamından daha ucuz. Bir kit satın almadan Powered Up bileşenleriyle oynamak istiyorsanız, çok daha boş bir cebe sahip olmayı bekleyebilirsiniz.


Her ikisinin de bazı nadir tekerleklerle geldiğini ve 4X4'ün bazı soğutucu bileşenlerinin, benzersiz dişlileri gibi, Technic meraklısı pazarı için fiyatını çok daha lezzetli hale getirdiğini unutmayın.

Yine de bir Lego seti yerine bir RC araba arıyorsanız? Net olun: En ucuz RC araba bile, belki de fiyatının onda biri ile bunları geride bırakabilir.


Lego Technic Off-Road Buggy vs Lego Technic 4X4 X-treme Off-Roader: Tasarım

Bunlar, RC dünyasının iki ayrı sektörüne uyar: Off-Road Buggy, makul bir şekilde zıplayacak ve oldukça sert kalırken garip hafif engellerin üstesinden gelebilecek şekilde inşa edilmiş bir arazi arabasıdır. 4X4 X-treme ise Off-Roader, daha büyük tümseklerin üstesinden gelmek için dönen bazı ciddi ön süspansiyon ve ihtiyacınız olduğunda torku artıran düşük vites seçeneği ile daha çok kaya paletli kategorisine giriyor.

Görünüm açısından 4X4 X-treme Off-Roader'ı burada ağır bir şekilde tercih ediyoruz, çünkü Off-Road Buggy'nin parlak renkli dış görünüşü, 90'ların fabrikasında bir patlama olmuş gibi görünmesini sağlıyor - ve ilkinin kolayca sökülebilir olması üst kabuk, tamir etmeyi hızlı hale getirir.


Lego Technic Arazi Arabası

Lego Technic Off-Road Buggy maymunlar klasik RC araba stili - tamamen yabancı antenle tamamlandı

(İmaj kredisi: Lego Grubu)

Lego Technic Off-Road Buggy vs Lego Technic 4X4 X-treme Off-Roader: Hız

Lego bu modellerden herhangi birinin hızını faydalı bir şekilde listelemez, ancak size şunları söyleyebiliriz: Hızlı dediğimiz şey de değildir, bu da Bluetooth denetleyicilerinin doğal olarak sınırlı aralığı göz önüne alındığında kullanışlıdır. GPS paketleme meraklıları tarafından yapılan forum gönderileri, Off-Road Buggy'nin 4-5 km/s civarında bir yerde kalkış yapabileceğini gösteriyor ki bu da hayal kırıklığı yaratıyor. 4X4, tekerleklerinin kompakt planet redüksiyon dişlileri tarafından tahrik edildiği ve tork için hızdan ödün verildiği göz önüne alındığında, bundan bile biraz daha yavaştır.

Ancak tüm hikayeyi anlatmıyor: bunların ikisi de çocukların başlaması için yeterince hızlı, burada ve oradaki tuhaf gösterileri yapmaya yetecek kadar hızları var (4X4 X-treme Off-Roader'daki tekerlekler dahil) ve orada Eğer gerçek bir Technic başkanıysanız, tasarımı yeniden düzenleyememeniz için hiçbir sebep yok. Özellikle en karmaşık RC araç kitlerinin bile burada sunulan esnekliğe uymadığı göz önüne alındığında, hız gerçekten önemli değil.


En İyi Lego Tekniği

Her iki Lego Technic RC arabası da Lego'nun Control+ mobil uygulamasıyla kontrol edilebilir

(İmaj kredisi: Lego Grubu)

Lego Technic Off-Road Buggy vs Lego Technic 4X4 X-treme Off-Roader: Kontrol

Bu arabaların ikisi de, daha önce de söylediğimiz gibi, Bluetooth üzerinden kontrol ediliyor ve Lego'nun Connect + uygulaması onur duyuyor, ancak her birinin arayüzleri biraz farklı. Off-Road Buggy için, hız ve dönüşle ilgilenen tek bir kontrolle, esasen bir joystick olan şeye sahip olursunuz; bazı kullanıcılar bunu kavramak için oldukça zor buldu ve bu bizim tercih ettiğimiz kontrol şeması olmazdı, ancak yine de RC arabaları kontrol etmeye yeni başlayan çocuklar için mükemmel bir seçenek.

4X4 X-treme Off-Roader, daha geleneksel bir 2 eksenli kontrol şemasına sahiptir, ancak aracın bir görüntüsünü ekrana yerleştiren ve onu hareket ettirmek için dokunup sürüklemenize izin veren ikincil bir tek dokunuşlu kontrol şeması vardır.

Bu gerçekten Control+ uygulamasındakilerin yüzeyini gözden geçirmektir; üstesinden gelinmesi gereken başarılar ve zorluklar var ve her iki model de hangi engellerin üstesinden gelebileceğinizi görmek için doğru bir eğim ve yalpalama okuması alıyor - özellikle 4X4'te kullanışlı, ancak Off-Road Buggy'de de harika.

Lego Technic Off-Road Buggy vs Lego Technic 4X4 X-treme Off-Roader: Parçalar

En iyi Lego Technic setleri kılavuzumuzda, her ikisinde de Lego Powered Up motorları ve ayrı olarak satılan akıllı hub'ları içerdiğinden, her ikisine de büyük bir değer önerisi diyoruz; Off-Road Buggy iki motor içerir, X-Treme Off Roader üç.

Ancak akıllı hub'lar setlere özeldir ve belirli Control+ düzenlerine kilitlenir ve başka kullanımlar için kolayca yeniden kullanılamaz. Takımlar da kolay kolay eklenemediği için hayalini kurduğunuz far modu masadan kalkmış olabilir.

Yine de burada çok güzel bileşenler elde edersiniz. 4X4'ün planet redüksiyon dişlileri, özellikle, özellikle bunları başka projelerde kullanmayı düşünüyorsanız çok temizdir ve her iki takım da başka yerlerde yaygın olarak bulunmayan lastikleri içerir. Off-Road Buggy, Lego'nun Technic seti için bir ilk olduğunu söylediği ön ve arka süspansiyona sahiptir.

Yapı açısından gerçekten rekabet yok: 4X4 958 parça içeriyor ve Off-Road Buggy 374'te çok daha az.

Lego Technic Off-Road Buggy vs Lego Technic 4X4 X-treme Off-Roader: En iyisi hangisi?

Yavaş ve istikrarlı bir şekilde ilerlemek için paranız ve eğiliminiz varsa, kesinlikle Lego Technic 4X4 X-treme Off-Roader'a harcamanızı öneririz - muhtemelen hangi arazinin üstesinden gelebileceğini görmek, içinde olduğundan biraz daha fazla oyun değeri vardır. Off-Road Buggy ve daha ödüllendirici bir yapı. Ancak bu, hiçbir şekilde Off-Road Buggy'yi devirmek değil: çok eğlenceli ve uygun fiyatlı bir set.