Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • Lego'nun Colosseum seti, 9.000'den fazla parça ile şimdiye kadarki en büyük ve Kara Cuma günü geliyor

Lego'nun Colosseum seti, 9.000'den fazla parça ile şimdiye kadarki en büyük ve Kara Cuma günü geliyor

Sanki daha fazla pompalanmamız gerekiyormuş gibiLego's Black Friday fırsatları, o hafta sonu bir başka şaşırtıcı set daha düşüyor - geçen yıl, fantastik Lego 1989 Batmobile Black Friday'de piyasaya sürüldü ve anında listemize girdi.en iyi Lego setlerive bu yıl Lego Colosseum.


Bu yeni set, Lego hayranları için bir kilometre taşıdır çünkü herhangi bir setin en çok parçasını içerirhiç. Önceki rekor sahibi, 7,451 parça ile Lego Star Wars Ultimate Collector's Series Millenium Falcon'dur, ancak Colosseum onu ​​Roma ordusunun ezmesinden daha fazla eziyor… [çılgınca Googling]… Kartaca? Elbette. Her neyse, mesele şu ki, bu sette 9.036 parça var, bu yüzden Falcon'dan devasa bir kurulum.

Bununla birlikte, Falcon bir kesme metre uzunluğundayken, Lego Colosseum, inşa edildiğinde çok daha yönetilebilir 10,5 inç (27 cm) yüksek, 20,5 inç (52 cm) geniş ve 23,5 derin (59 cm).

Parçaların sayısı boyuttan az, ayrıntıdan daha fazladır. Dor, İyon ve Korint sütunlarının otantik rekreasyonları, tıpkı gerçek gibi, stantlarda 80 'kaburga' ile birlikte bulunabilir. Doğru hava koşullarına sahip görünümü vermek için üç farklı tuğla tonu kullanılır ve dışarıda sevimli küçük ölçekli ağaçlar vardır.

Görünüm, şimdi, depremlerin ve doğanın iki bin yıldan fazla bir süredir rahatsız ettiği hasarlı bölümlerle tamamlandı.


Hoş bir dokunuş, ahşap arenanın rekreasyonunun, sadece 1990'larda eklendiği gerçeğine göre yerleştirilecek son bölüm olması.

Tasarımcı Rok Zgalin Kobe, 'En büyük zorluklardan biri ve en önemli şeylerden biri de Colosseum'un anıtsallığını LEGO biçiminde iletmekti. LEGO modelinin orijinal modelin özel bir mimari özelliğini göstermesi gerektiğini hissettim - kemerleri farklı tarzlarda çevreleyen sütun sıraları. Bunu başarmak için, model dikey bir abartma etkisi kullanılarak oluşturulmuştur. Kesit bu nedenle gerçek yapıdan çok daha diktir. '

Bu resim galerisi ile onun çabaları hakkında ne düşündüğünüzü görün.


Resim 1/4

Lego Colosseum

(Resim kredisi: Lego Group)
Resim 2/4

Lego Colosseum

(Resim kredisi: Lego Group)
Resim 3/4

Lego Colosseum

(Resim kredisi: Lego Group)
Resim 4/4

Lego Colosseum


(Resim kredisi: Lego Group)

Lego Colosseum 27 Kasım 2020'de Lego Store'dan çevrimiçi olarak 449 £ karşılığında satın alınabilecek - ve Black Friday / Cyber ​​Pazartesi hafta sonu boyunca satın alırsanız, onunla eşleştirmek için bir Lego Roman Chariot seti ile birlikte gelecek.

Lego Mağazasında Lego Colosseum'u görün