Close

Leica D-Lux 5 Titanium incelemesi

D-Lux fiyatları Resim 1/5

Leica D-Lux 5 Titanyum


Resim 2/5

Leica D-Lux 5 Titanyum 1

Resim 3/5

Leica D-Lux 5 Titanyum kasa

Resim 4/5

Leica D-Lux 5 Titanyum tarafı

Resim 5/5

Leica D-Lux 5 Titanyum mahsul


Leica'nın lüks kamera markasına, mükemmel ancak cüzdan gibi görünen D-Lux 5 Titanium üzerine Titanyum makyajı yapıldı.

Geçen yıl Leica, üst düzey bir kompakt kamera olan D-Lux 5'i piyasaya sürdü ve bu yıl, tam Noel zamanı geldiğinde,D-Lux5 Titanyum,aynı kamerada anotlanmış gümüş grisi kaplamalı Özel Sürüm versiyonu. Kamera, omuz askılı yüksek kaliteli bir kılıf ve Adobe Photoshop Lightroom 3'ün bir kopyasıyla birlikte özel bir setle geliyor. Pingtwitter, mükemmel ama çok daha ucuz olanı zaten inceledi.Leica V-Lux 30Ekim ayında ve şimdi Leica D-Lux 5 Titanium'a sahibiz. Kameranın stili harika görünüyor ve kullanıma hazır deneyim kesinlikle lüks.

Spesifikasyonlar açısından Leica D-Lux 5 Titanium'un en büyük çekiciliği, 24 ila 90 mm odak uzaklığına sahip hızlı 5.1 - 19.2mm f / 2 -3.3 ASPH zoom lens olmasıdır, yani makro çiçeklerden her şeyi çekebilirsiniz. geniş, keskin manzaralara kadar bol alan derinliği ile.

10.1 MP Leica D-Lux 5 Titanium, kompakt bir model için açıkçası çok büyük olan 1 / 1,63 inç CCD görüntü sensörüne sahiptir. Bunun tüketici için anlamı, yüksek kaliteli lens ile birlikte, fotoğraf makinesinin olağanüstü netlik, yüksek kontrast ve doğal renk sunumu ile ortalama bir kompakttan çok daha üstün görüntüler sunması gerektiğidir. Aşağıda etkilendik (bkz.Resimler ve Video).

Bu fiyat noktasında bir kameradan beklediğiniz gibi, RAW ve JPEG çekiyor ve tam manuel kontrolün yanı sıra program modları ve çok sayıda sahne modu da sunuyor. Üst kadran, fotoğrafçıların en çok kullandıkları ayarları saklamaları için iki özel moda da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca iğne deliği, film greni, retro ve monokrom gibi efektler sağlayan çeşitli renk modları da vardır - bunların kullanımı eğlencelidir ve ilginç efektler sağlar. Leica D-Lux 5 ile ilgili gerçekten güzel bir başka şey de, çeşitli formatlarda çekim yapmanıza izin vermesidir: 4: 3, 3: 2, 16: 9 ve 1: 1.


Leica D-Lux 5 Titanium: KontrollerMat gri Titanyum sadece harika görünmekle kalmaz, ellerde de harika bir his verir. 4,33 x 2,60 x 1,69 inç boyutlarında, bugünlerde piyasadaki çoğu kompakt modelden daha büyük ama bu, ciddi bir kamera olduğu gerçeğiyle eş anlamlıdır. Hiçbir şekilde çok büyük değil, ancak lensi nedeniyle dar kotların cebine sığmıyor - daha çok bir ceket cebi işi. Bununla birlikte, Leica D-Lux 5 Titanium ile birlikte gelen omuz askılı birinci sınıf gri deri çantayı hiç şüphesiz iyi kullanırsınız ...

Aslında çok sofistike bir kamera olduğu düşünüldüğünde, Leica D-Lux 5 Titanium, net ve kolayca gezinebilir bir menü sistemi ile kullanmak için bir çocuk oyuncağı. Düğmeler ve kontrolün tamamı sezgisel olarak yerleştirilmiştir, böylece istediğiniz ayarları hızlı bir şekilde alabilirsiniz, Üst plakadaki kontrol tekerleği tüm çekim modlarına sahiptir ve ayrıca yakınlaştırma kontrolü, özel video düğmesi ve açma / kapama düğmesi de vardır. Arka kısım, diyaframları ve deklanşör hızlarını değiştirmek için bir tekerleğe, ortada menüye sahip bir D-pad'e ve özel AF / AE kilidi, oynatma, ekran ve hızlı menü düğmelerine ev sahipliği yapıyor. Lensin üstünde, görüntü formatlarını değiştirmek için kayan bir anahtar vardır.

Leica D-Lux 5 Titanium: Ekran460,00 piksel çözünürlüğe sahip 3 inç LCD, kullanımı keyifli: olağanüstü netlik ve muazzam miktarda ayrıntı görüntüleme. Kamerayı karanlıkta ve parlak güneş ışığında test ettik ve her iki koşulda da mükemmel performans gösterdi.


Leica D-Lux 5 Titanium: HızLeica D-Lux 5 Titanium kesinlikle sizi yavaşlatmaz: özellikle kompakt için çok duyarlı bir kamera. Açılır ve iki saniye içinde kullanıma hazır hale gelir ve ayarların değiştirilmesi hemen hemen anında gerçekleşir.
Bununla birlikte, bu kameranın ana satış noktası, muhteşem 5.1 - 19.2mm f / 2 -3.3 ASPH zoom lensi ve hayal kırıklığına uğratmıyor, inanılmaz derecede duyarlı. Fotoğraf makinesi, fotoğrafları hiçbir zaman karta kaydeder. Yine de karta video yazmak için birkaç saniye bekleyeceksiniz - ancak bu, yavaş olmaktan ziyade bir kompakt için ortalama performansa sahip.

Leica D-Lux 5 Titanium: Pil


Dolu bir pil yaklaşık 400 çekim yapar.

Leica D-Lux 5 Titanium: Resimler ve Video


Hızlı yüksek kaliteli lens ve büyük CCD'nin birleşimi Leica D-Lux 5 Titanium'da kesinlikle olağanüstü görüntü kalitesi sağlar. Metin resimlerimizin yüksek kalitesinden gerçekten etkilendik: görünür parazit yok, hoş doğal renklere sahip net, net fotoğraflar. Kamera, yüksek kontrastlı sahneleri gerçekten çok iyi işledi ve kamera şaşırtıcı miktarda ayrıntılı makro görüntüler yakalayabildiğinden mükemmel görünüyor.

Fotoğraf kalitesi gibi, video HD video kalitesi de mükemmel - renkler çok doğal bir şekilde kaydediliyor, ayrıntılar harika ve ses de etkileyici bir şekilde net.

Leica D-Lux 5 Titanyum Kararı

Üst düzey bir kompakt arıyorsanız ve Leica'nın sınırlı sayıda üretilen D-Lux 5 Titanium'unu düzleştirmek için paranız varsa, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Kullanımı kolaydır, tutması bir zevktir ve birçok DSLR fotoğraf makinesinin sağladığı kaliteyle aynı olan olağanüstü fotoğraflar çeker.Leica D-Lux 5 Titanium kullanılabilirliği: Şimdi çıktı

Leica D-Lux 5 Titanium fiyatı: 855 £