Close

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-LUX 40 fırsatlar Resim 1/13

Leica V-Lux 40 incelemesi


Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 2/13

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 3/13

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 4/13

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 5/13

Leica V-Lux 40 incelemesi


Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 6/13

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 7/13

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 8/13

Leica V-Lux 40 incelemesi


Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 9/13

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 10/13

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 11/13

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-Lux 40 incelemesi
Resim 12/13

Leica V-Lux 40 incelemesi


Leica V-Lux 40 incelemesi
13 görsel

Leica V-Lux 40 incelemesi

Leica V-Lux 40 incelemesi

Panasonic üzerinden elektronik cihazlarda, bu Leica V-Lux 40 seyahat zumu dijital SLR kadar maliyeti haklı çıkarır mı? Daha yakından baktık

On yıldır Leica lensleri Panasonic'in fotoğrafik güvenilirliğini artırmak için (muhtemelen) Panasonic kameralarda görünürken, elektronik devinin uzmanlığı Leica'nın dijital dünyaya geçici adımlarını art arda sağladı.

Aynı DNA karışımı, Leica V-Lux 40'ı içeren yeni 15,3 megapiksel sensör için de geçerlidir ve 14,1 efektif megapiksellik bir çıktı - en son 20x optik 'seyahat yakınlaştırma' kamerası sunar. Açıkça ifade edersek, 550 sterlinlik bir fiyatla, mevcut olanın olumlu bir versiyonuPanasonic Lumix DMC-TZ30sen en üst seviyeye çıkarkenPanasonic LX7100 sterlin daha az.

Buradaki stabilize optik yakınlaştırma, eski bir 35 mm kamerada kapsamlı bir şekilde kullanışlı 20x veya 24-480 mm'dir, bu nedenle bir dağ sırasını samimi sokak fotoğrafçılığı için olduğu gibi çerçeveye çekmeye uygundur ve bu Leica'nın ideal bir seyahat arkadaşı olarak uygunluğunu daha da gösterir. entegre GPS tesisidir.

Bu, görüntülerin çekildikleri konuma göre etiketlenmesine olanak tanır.

Leica ile dağıtım bilinçli olarak sınırlıdır ve V-Lux 40'ın sağlam el yapımı yapısı ve beklenen üst düzey performansı bir yana, bu, ürünlerine daha fazla prestij kazandırır. Daha yüksek bir fiyat etiketi ve bu nedenle algılanan kibir hakkında homurdanmanın çok az anlamı var ve bu açıdan V-Lux 40'ın üreticisi pişmanlık duymuyor.

Asıl gerçek şu ki, bu mevcut kamera aslında o ikonik kırmızı Leica logosuna sahip olmanın en ucuz yollarından biri. Ve önceki modelde olduğu gibi, yine Adobe Photoshop Elements 10 ve Adobe Premiere Elements 10'da kapsamlı bir yazılım paketi ile birlikte gelir - böylece onu normalde daha ucuz olan Panasonic'ten farklı kılar.

Ayrıca iki yıllık garanti ve bir yıllık kaza sonucu hasar teminatı alacaksınız. Öyleyse, yakın Panasonic kuzeninin üzerinde birkaç ekstra elde ederken, V-Lux 40 harcama yapmaya değer mi?

Leica V-Lux 40: Kontroller

Leica V-Lux 40, Leica'nın ünlü süper ama cüzdan bozucu telemetre modellerine kıyasla oldukça işlevsel bir görünüme sahip olsa bile mirasını bozmayan, krom kontrolleri olan sofistike mat siyah kaplamalı bir şasiye sahiptir.

Ön tarafta gerçek bir tutacağa göre daha eğimli bir kenara sahip olan V-Lux 40'ın üst plaka kontrolleri oldukça gelenekseldir: manuel seçenekler, otomatik seçimler ve özelleştirilebilir kullanıcı ayarları ile birlikte kuruş büyüklüğünde bir çekim modu kadranı ve ayrıca Sahne, Yaratıcı Panasonic Lumix kameralarda görüldüğü gibi oyuncak kamera ve minyatür seçenekler gibi dijital efektleri ve aynı şekilde 3D fotoğraf modunu kontrol edin, sonuçlar yalnızca uygun şekilde donatılmış bir TV'de görülebilir.

Bir kez daha, yakınlaştırma işlemi, büyük ve yaylı deklanşörü çevreleyen bir kolla kontrol edilir ve video için özel bir kayıt düğmesi, yan tarafındaki üst plakaya yerleştirilir.

Açma ve kapama ile görüntü yakalama ve oynatma arasında geçiş, ayrı anahtarlarla yapılırken arka plakada tanıdık bir dört yönlü kontrol pedi, ekran ve Hızlı Menü düğmeleri özelliği bulunur. İkincisi, Panasonic / Leica'nın ISO hızı ve GPS işlevini açma / kapama gibi yaygın olarak kullanılan ayarlardan oluşan bir araç çubuğuna kısa yoludur.

O halde buradaki operasyon, konvansiyonelliği açısından basittir ve istediğimizi bulabilmek ve istediğimiz resmi mümkün olan en hızlı şekilde çekebilmek, onun için daha iyidir.

Leica V-Lux 40: Ekran

Buradaki 3 inç, 460.800 nokta çözünürlüklü standart 4: 3 en boy oranlı LCD ekran, Panasonic Lumix kameralarda olduğu gibi ve yukarıda belirttiğimiz gibi, bir dizi önemli çekim kontrolüne tek dokunuşla erişim sağlayan dokunmatik ekran çeşitliliğidir. , kameraya her iki dünyanın da en iyisi operasyonel bir yaklaşım kazandırmak için cömert bir dizi fiziksel düğme sağlanmıştır.

Pratikte bu, kafa karıştırmaktan çok zaman kazandırır.

Gerçekte, parmak tutamağı olmayanları yerleştirmek için buradakinden biraz daha büyük bir ekranla yapabilirdik - ve dokunmatik panelli çoğu modelin aksine, ekran kullanımını atlarken bile kamerayı çalıştırmak yeterince kolaydır. Baştan sona.

Dokunmatik odak ve dokunmatik deklanşör gibi - kameranın çalışmasını sadece ekrana dokunarak yönlendirebilir, aynı zamanda iyi çalışmaya devam ederken, aynı zamanda en sonunda bulunan aynı şeyi yapan fiziksel kontrollere sahip olduğunuzda büyük ölçüde gereksizdir. parmağınızın.

Leica V-Lux 40: Batarya

Bu Leica, bağımsız bir şarj cihazı yerine sağlanan USB özellikli kablo ve USB donanımlı şebeke fişi ile kameranın içinde şarj edilen bir BP-DC7 şarj edilebilir lityum iyon hücresinden güç alır.

Dahili GPS genellikle gücü bu işlevi olmayan bir kameradan daha hızlı tüketir - ancak burada özellik, meyve suyundan tasarruf etmek için devre dışı bırakılabilir ve tam şarjla yaklaşık 250 ila 260 çekim bekleyebiliriz.

Leica V-Lux 40: Görüntü kalitesi

Herhangi bir seyahat zum kamerasında olduğu gibi, buradaki temel çekicilik, geniş açılı çekimler ve aşırı telefoto ayarları arasında saniyeler içinde - bizim hesabımıza göre üç ila dört saniye içinde - geçiş yapabilmektir.

Neyse ki, optik yakınlaştırmanın tam kapsamına video kaydı başlatıldıktan sonra erişilebilir, ancak lens geçiş süresi, hareketlerini seslendiren düşük operasyonel vızıltıyı muhtemelen hafifletmek için daha yavaştır - kabaca yarısı kadar hızlıdır ve küçük bir dereceye kadar , hala üst plaka stereo mikrofonlar tarafından alınmaktadır.

Bunun dışında renkler çekimden çekime tutarlıdır, markanın lenslerinden beklediğiniz netlik sağlanır ve düşük ışıkta bile ISO3200'ün manuel olarak seçilebilen en üst ayarına kadar olan sonuçlar düşük gürültülüdür ve mükemmel şekilde kullanılabilir.

Elbette, sonuçların genel olarak en iyi nokta ve çekim kamerasından daha iyi olduğunu iddia edemeyiz - ki bu sonuçta budur - ancak bunun yerine 550 sterlinlik fiyatı sormak yerine bir DSLR'de harcasanız bile, siz 20x optik zoom ile burada sunulan odak mesafesine ulaşmaya hala yaklaşamadı.

Leica V-Lux 40: Karar

14,1 megapiksel, 20x optik yakınlaştırma Leica V-Lux 40'ı Panasonic TZ30 ile karşılaştırıldığında paranızın tam karşılığını fazlasıyla veren olarak tarif etmekte zorlansak da - birlikte verilen Photoshop yazılımını ayrı olarak satın almayı düşünmediğiniz sürece - biz Solda en havalı seyahat zum kameralarından biri var.

Ayrıca, onu aynı 'premium kompakt' brakete yerleştirmek istersenizSony RX100Evet, daha büyük bir sensöre ve daha parlak bir lense sahip ancak aynı fiyata kıyasla 3.6x zum değeri olan Leica V-Lux 40 biraz daha mantıklı olmaya başlıyor.

Gerçekten gösteriş yapmak istiyorsanız, kayışlı şık ten rengi deri kılıf ve ayrı taşıma çantası ayrıca sırasıyla 80 £ ve 63 £ fiyatlardan mevcuttur.

Panasonic'in kendi TZ serisi gibi, önceki yinelemelerden büyük ölçüde değişmeden kalması durumunda, bu, çok kullanışlı ve taşınabilir bir Leica'dır. Bu, muhtemelen kafa yerine yürekten vereceğiniz bir satın alma kararı olsa da, yine de sağlam ve güvenilir bir performans sergiliyor.

Leica V-Lux 40 çıkış tarihi: Şimdi mevcut

Leica V-Lux 40 fiyatı: £ 550