Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Lenovo IdeaPad 3 incelemesi: bir bütçeyle sağlam dizüstü bilgisayar performansı

Lenovo IdeaPad 3 incelemesi: bir bütçeyle sağlam dizüstü bilgisayar performansı

Bu Lenovo IdeaPad 3 incelemesinden çıkarılacak bir şey varsa, o da şudur:en iyi dizüstü bilgisayarlarşu anda piyasada, ancak bunun nedeni göz alıcı görünümü veya güçlü performansı değil – aptalca pahalı olmamasıdır. Bir Lenovo dizüstü bilgisayarla gerçekten paranızın karşılığını en iyi şekilde alacaksınız.


Tabii ki, son aylarda çok daha hızlı ve daha parlak Lenovo dizüstü bilgisayarlar gördük, ancak mümkün olduğunca az harcama yapmak istiyorsanız,ucuz dizüstü bilgisayaro zaman IdeaPad 3 dikkate alınmaya değer olmalı. Tam Lenovo IdeaPad 3 incelememizde nedenini tam olarak açıklayacağız.

Zorlu oyunları oynayamayacaksınız veya video prodüksiyonunda kariyerinize başlamak için kullanamayacaksınız, ancak bağırmaya değer birçok güçlü yönü var: günlük bilgi işlem ve web'de gezinme, e-postalar ve elektronik tablolarla uğraşmak için harika ve siz' TV ve film akışından da memnun kalacak.

Bugünün en iyi Lenovo IdeaPad 3 fırsatlarıLenovo Ideapad İnce 3 14 inç... MobileCiti Çevrimiçi 498 ABD Doları Görünüm Lenovo IdeaPad İnce 3 Nesil 6... Lenovo TR 679,15 ABD Doları GörünümLenovo IdeaPad 3 15,6' HD... Amazon Prime 693,11 TL Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Lenovo IdeaPad 3 incelemesi: tasarım ve ekran

Resim 1 / 2

Lenovo IdeaPad 3

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

Lenovo IdeaPad 3


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

Lenovo IdeaPad 3

(İmaj kredisi: Gelecek)

IdeaPad 3, 1920 x 1080 piksel çözünürlükte çalışan 14 inçlik kompakt bir ekranla birlikte gelir ve oldukça parlak ve net bir ekrandır. Ekranın etrafındaki çerçeveler, piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayarlarda bulacağınızdan daha kalın ve görüş açıları ve maksimum parlaklık özellikle birinci sınıf değil, ancak bu, fiyatına göre değerlendirmeniz gereken bir dizüstü bilgisayar. - ve maliyetine göre çok memnun kaldık.

Web'de geziniyor, bir makale yazıyor veya arkanıza yaslanıp en sevdiğiniz video akış platformundan birkaç film izliyor olun, Lenovo IdeaPad 3'ün ekranı her zaman çalışır. Dokunmatik ekran olarak mevcut değil, ancak bu fiyata olmasını gerçekten beklemezsiniz. 16:9 en boy oranı, belgeler ve web sayfaları için 16:10 kadar iyi olmasa da, hızlı bir YouTube akışından bulduğumuz gibi, video içeriği için çok iyi çalışıyor.


Lenovo, elbette uzun süredir dizüstü bilgisayar oyununda yer alıyor ve bu, IdeaPad 3'ün sağlam yapı kalitesine ve güven verici hissine yansıyor. Ekran menteşesi sağlam, dış plastik kasa dayanıklı ve şu izlenimi ediniyorsunuz: Bu, uzun ömürlü olacak bir dizüstü bilgisayar. Örneğin, çocuklar onu ele geçirmeyi başarırsa, ikiye bölme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak... muhtemelen.

Lenovo IdeaPad 3'teki yazma deneyiminden bahsetmeye değer. Sayısal tuş takımına sahip tam boyutlu bir klavye elde edemezsiniz, ancak bunun dışında mükemmel: tuşlara basışlar yumuşak ama sağlamdır, tuşlar iyi aralıklıdır ve üstteki işlev tuşlarındaki olağan kısayol dizisi (ses, parlaklık vb. için). Klavye arka aydınlatması yok, ancak bununla yaşayabiliriz ve izleme dörtgeni küçük olsa da, önemli ve duyarlı hissediyor.

Bir başka hoş dokunuş da, monitörün hemen üzerindeki web kamerasında bulunan ve günlük görüntülü görüşmeniz bittiğinde size ekstra rahatlık sağlayan gizlilik kalkanıdır. Üç USB-A bağlantı noktası, harici bir monitör için bir HDMI çıkış bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık jakı ve bir SD kart yuvası, dizüstü bilgisayarınıza çevre birimleri ve diğer aygıtları takma konusunda oldukça iyi durumda olduğunuz anlamına gelir.

Lenovo IdeaPad 3'ün olduğu gibi göründüğünü söylemek doğru olur: bütçeye uygun bir dizüstü bilgisayar. Ama aynı zamanda, 1,6 kilogramlık (3,5 librelik) ağırlığıyla ofiste ya da evde taşıması hiç de zor olmayan, iyi yapılandırılmış bir taşınabilir bilgisayardır. Gerçekten kompakt bir şeye veya çok fazla ekran alanına ihtiyacınız olmadığı sürece, bu dizüstü bilgisayar, mobiliteden çok fazla ödün vermeden size bakabileceğiniz çok sayıda ekran sunma arasında en iyi noktaya ulaşır. Düşük fiyatına rağmen, size birkaç yıl dayanmasını bekleriz.


Lenovo IdeaPad 3 incelemesi: performans ve özellikler

Lenovo IdeaPad 3

(Resim kredisi: Lenovo)

IdeaPad 3 inceleme birimimiz, 10. nesil Intel Core i3-1005G1 işlemciyle geldi - kesinlikle en yeni veya en iyi Intel yonga seti değil, ancak bazı günlük bilgi işlem görevlerinin üstesinden gelmeniz için kesinlikle yeterli. Entegre Intel UHD Graphics G1 kurulumu, oyun oynamanın ve grafiksel olarak yoğun diğer görevlerin dizüstü bilgisayarın ötesinde olduğu anlamına gelir (üst düzey görüntü ve video düzenlemeyi düşünün), ancak çoğumuzun bir bilgisayarla yaptığı çoğu görev için tamamen iyi.

Sahip olduğumuz inceleme birimi, 4 GB RAM ve 128 GB SSD dahili depolama ile donatılmıştı - Windows 10'u daha az bir şey üzerinde gerçekten denemek ve çalıştırmak istemezsiniz, ancak yine bu tür özelliklerle başa çıkabilirsiniz. Lenovo IdeaPad 3'te biraz web'de gezinmeyi, biraz e-posta göndermeyi ve biraz medya oynatmayı denedik ve her şey adil bir klipte ilerledi. Bununla birlikte, dizüstü bilgisayarı çok sayıda tarayıcı sekmesi veya çok sayıda açık uygulama ile gerçekten aşırı yüklemeye çalışırsanız, sorunla karşılaşabilirsiniz.

Lenovo IdeaPad 3'ün, onunla geçirdiğimiz süre boyunca hoş ve sessiz kaldığını, fanların yalnızca dizüstü bilgisayar baskı altına alındığında ara sıra dönmeye başladığını belirtmekte fayda var. Bilgisayarın sınırlı Windows 10 S Modu etkinleştirilmiş olarak geldiğini unutmayın - yaklaşık bir dakika içinde ücretsiz olarak uygun Windows 10'a geçebilirsiniz, ancak performans ve güvenlik açısından bazı avantajları kaybedersiniz.

Genel olarak IdeaPad 3'ün uygulamaları ve web sitelerini sorunsuz ve iyi çalıştırdığını gördük. Entegre Dolby ses sistemi yakın zamanda herhangi bir ödül kazanmayacak, ancak bu fiyata bir dizüstü bilgisayar için beklediğinizden daha iyi ve bazı hızlı müzik patlamaları veya diyaloglar ve filmlere eşlik eden ses için fazlasıyla yeterli. TV şovları. Bir medya oynatıcı olarak Lenovo IdeaPad 3 ile hiçbir şikayetimiz olmadı.

Standart, zahmetsiz kullanımla 3-4 saatlik pil ömrü görüyorduk – bu, ekran maksimum parlaklığa ayarlıyken, yani biraz karartmaktan memnunsanız, şarjlar arasında daha fazla zamanınız olur. Bu, tüm gün elektrik prizinden uzakta dayanacak bir dizüstü bilgisayar değil, ancak bir tren yolculuğu veya bir kafede bir öğleden sonra için iyi olacak. Diğer dizüstü bilgisayarlar elbette size çok daha fazla pil ömrü sağlayacak, ancak size daha pahalıya mal olacaklar.

Kesintisiz 2 saatlik video akışı - yine ekran maksimum parlaklıktayken - testimizde pili yüzde 100'den yüzde 75'e indirdi ve dizüstü bilgisayarla başka bir şey yapmıyorsanız toplamda yaklaşık 8 saat video oynatımı önerdi. bu arada. Bu hiç de fena değil ve sadece video izliyorsanız sabahtan akşama kadar yapabilirsiniz.

Lenovo IdeaPad 3 incelemesi: fiyat ve karar

Lenovo IdeaPad 3

(İmaj kredisi: Gelecek)

Şimdiye kadar yaptığımız incelemeden Lenovo IdeaPad 3'ün oldukça yetersiz bir dizüstü bilgisayar olduğunu düşünebilirsiniz - ancak hepsi fiyata bağlı olarak görecelidir ve bu bilgisayar gerçekten çok ucuzdur. Web'deki en son fırsatlar için bu sayfaya yerleştirilmiş widget'ları kontrol edin, ancak şu anda genellikle 400 sterlinin altında bir fiyata mevcut ve bu fiyata birkaç sorunla yüzleşmeye hazırız.

Evet, daha keskin, daha parlak ekrana, daha uzun pil ömrüne ve daha güçlü bileşenlere sahip bir dizüstü bilgisayar için daha fazla ödeyebilirsiniz, ancak konu paranın karşılığını almak ve paranızın karşılığını almak söz konusu olduğunda IdeaPad 3'ü daha iyi hale getirmek zordur - bu yüzden biz bütçe seçeneğimiz olarak adlandırmaktan mutluluk duyuyoruz.en iyi dizüstü bilgisayarlarliste. IdeaPad 3'ten ne aldığınızı ve ne elde edemediğinizi anladığınız sürece, bu sizin için doğru bir satın alma olabilir.

Yalnızca 4 GB RAM ile dizüstü bilgisayar, Adobe Photoshop'ta çok sayıda görüntüyü yığmak veya en temel oyunlar dışında herhangi bir şeyi çalıştırmaya çalışmak için gerçekten uygun değildir, ancak i3 işlemci ve SSD depolama, iyi bir hız elde ettiğiniz anlamına gelir. günlük bilgi işlem görevleriniz. IdeaPad 3 üzerinde bir günlük çalışmayı çok mutlu bir şekilde tamamlayabiliriz ve sorunsuz bir şekilde taşınabilecek kadar hafiftir.

Genel IdeaPad 3 paketinin en iyi yönlerinden biri olduğu için, yazma ve izleme dörtgeni deneyiminden kesinlikle tekrar bahsetmeye değer. Üzerinden geçmeniz gereken çok sayıda makaleniz, raporunuz veya elektronik tablonuz varsa, o zaman Lenovo dizüstü bilgisayarın görevini fazlasıyla yerine getirdiğini göreceksiniz - en kaliteli malzemeleri kullanmayabilir, ancak dayanıklı ve sağlam bir his verir ve uzun çalışma seansları için hazır.

Windows 10, bu dizüstü bilgisayarda S Moduna bağlı kalsanız da olmasanız da, daha iyi ve daha iyi olmaya devam ediyor ve daha yavaş bileşenlerde de yetenekli bir şekilde çalışabilir. Şu anda bu fiyata bir Mac dizüstü bilgisayar alamayacağınızı akılda tutmakta fayda var. Chromebook'lar elbette bir seçenektir, ancak Google Chrome'u IdeaPad 3'e yüklediğinizde Chrome OS'nin sunduğu her şeye ve daha sonra bazılarına sahip olursunuz.

Lenovo IdeaPad 3'ü tartarken, her şeyden önce fiyatı hesaba katmanız ve ardından diğer her şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir: ekranın ve pil ömrünün iyileştirilebileceğini düşünürken, dizüstü bilgisayar genel kullanılabilirlik ve yazım açısından yüksek puanlar alıyor. deneyim, elde ettiğiniz bağlantı seçenekleri ve içine yerleştirilmiş Intel Core işlemci. Bütçeye uygun bir dizüstü bilgisayar için alışveriş yapıyorsanız, bunu kısa listenize almaya değer.

  • Hepsien iyi hafif dizüstü bilgisayarlarbir yerde
Bugünün en iyi Lenovo IdeaPad 3 fırsatlarıLenovo Ideapad İnce 3 14 inç... MobileCiti Çevrimiçi 498 ABD Doları Görünüm Lenovo 81wd005dau Ideapad... ebay 594 ABD doları Görünüm IdeaPad İnce 3 14' Dizüstü Bilgisayar İyi Adamlar Avustralya 594 ABD doları Görünüm Lenovo IdeaPad İnce 3 Nesil 6... Lenovo TR 679,15 ABD Doları GörünümLenovo IdeaPad 3 15,6' HD... Amazon Prime 693,11 TL Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz