Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Lenovo IdeaPad 3i kılavuzu: Bu hafif dizüstü bilgisayarı satın almanız gerekip gerekmediğini öğrenin

Lenovo IdeaPad 3i kılavuzu: Bu hafif dizüstü bilgisayarı satın almanız gerekip gerekmediğini öğrenin

Herkes bir aylık maaşını en büyük, en güçlü dizüstü bilgisayara harcamak istemez. Birçoğumuz sadece makul fiyatlı bir şey istiyoruz ve sadece temelleri yapıyoruz. Ancak piyasada çok sayıda bütçeye uygun dizüstü bilgisayar olmasına rağmen, bunların hepsi pratikte kullanmak için o kadar iyi değil.


Lenovo'nun IdeaPad 3i'si (daha pahalı olanlarla karıştırılmamalıdır)IdeaPad Oyun 3iya daIdeaPad 3Chromebook) istisnalardan biridir. Bu Windows cihazı sadece güzel ve ucuz değil, aynı zamandaen iyi hafif dizüstü bilgisayarlarbugün civarında.

Yine de bu sizin için doğru olduğu anlamına gelmez. Bu makalede, sizin için en uygun olup olmadığını öğrenmek için IdeaPad 3i hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız.

Bugünün en iyi Lenovo IdeaPad 3i fırsatları LENOVO IdeaPad 3i 14'... Currys PC World £ 249 Görünüm Lenovo Ideapad 3I 14-İnç... very.co.uk £329 GörünümLenovo IdeaPad 3i Gen 6 (14'... Lenovo Türkiye 329,99 £ GörünümLENOVO IdeaPad 3i 14' Dizüstü Bilgisayar... Amazon £ 399,97 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

IdeaPad 3i'yi satın almalı mıyım?

Kısa cevap evet. Grafik tasarım, profesyonel Photoshop çalışması, video düzenleme veya oyun oynama gibi kaynak yoğun işler yapmanıza gerek olmadığı sürece. E-postalar, kelime işlemci, web'de gezinme, Zoom aramaları yapma ve YouTube izleme gibi temel görevler için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Güzel ve hafif ve çok taşınabilir. 14 inçlik bir ekrandan memnun olduğunuz ve daha büyük bir ekrana ihtiyacınız olmadığı sürece, bu 500 sterlinin altındaki bir dizüstü bilgisayar için iyi bir seçimdir.


IdeaPad 3i'nin özellikleri nelerdir?

Dizüstü bilgisayar 12 x 9 inç (30 x 22 cm) boyutlarında ve 1,6 kg (3,5 lbs) ağırlığındadır. Bu, Dell XPS 13 (1,2 kg), MacBook Air (1,29 kg) veya LG Gram (1,35 kg) gibi bazı daha pahalı ultra ince dizüstü bilgisayarlar kadar hafif olmadığı anlamına gelir. Ama çok uzak değil, işe gidip gelmek ve seyahat etmek için harika bir seçim.

14 inçlik ekran, TV ve film akışı için kesinlikle yeterince iyi olan Full HD çözünürlüğe (1.920 x 1.080) sahiptir. Ancak, bu bulacağınız en premium ekran değil. İlk olarak, bir IPS ekranı yerine bir TN paneli. İkinci olarak, yalnızca 220 nitlik bir parlaklık sunar: iç mekanda görüntüleme için yeterince iyi, ancak gün ışığında dışarıda değil.

Lenovo ideal tablet 3i


(Resim kredisi: Lenovo)

IdeaPad 3i, Windows 10 Home'u S Modunda çalıştırıyor ve üreticileri, 'en fazla' pil ömrü vaat ediyor. 7.5 saat. Bir USB-C bağlantı noktasına, iki USB 3.1 bağlantı noktasına, bir HDMI bağlantı noktasına ve bir kulaklık jakına sahiptir.

İç kısımlara gelince, IdeaPad 3i'nin iki çeşidi vardır: biri Intel, diğeri AMD tarafından desteklenmektedir. İlkinin tavsiye edilen perakende fiyatı 429 £ ve ikincisinin 599,99 £ 'dır.

Dizüstü bilgisayarın Intel sürümü, 10. nesil Intel Core işlemci, i3-1005G1, Tümleşik Intel UHD Grafik Kartı, 4 GB RAM ve 128 GB SSD depolama ile birlikte geliyor. Bu arada daha pahalı olan AMD sürümü, bir AMD Ryzen 7 3700U Mobil İşlemci, entegre AMD Radeon RX Vega 10 Grafik Kartı, 4 GB RAM ve 256 GB SSD Depolama özelliğine sahiptir.

Muhtemelen daha ucuz Intel sürümünü tercih ederdik çünkü ikisi arasında performans farkı olsa da, fiyat artışını garantilemek için yeterli olduğunu düşünmüyoruz.


IdeaPad 3i'nin en iyi özellikleri nelerdir?

IdeaPad 3i'nin en iyi özellikleri, oldukça basit, hafifliği ve düşük fiyatıdır. Şekerle kaplamayacağız: Bu, başka hiçbir açıdan olağanüstü bir dizüstü bilgisayar değil. İşlem gücü, grafik performansı, ekran kalitesi, web kamerası ve pil ömrü gayet iyi ancak ödül kazandıracak hiçbir şey yok.

Lenovo IdeaPad 3i

(Resim kredisi: Lenovo)

Yine de bu bir eleştiri olarak alınmamalıdır. Gösterişli bir şey yapmak yerine, Lenovo, genel bilgi işlem görevlerini uygun bir fiyata yapmanızı sağlayan bir dizüstü bilgisayar yaratmaya karar verdi. Ve bu görevde başarılı oldu.

IdeaPad 3i hakkında başka ne bilmem gerekiyor?

Esas olarak, bu dizüstü bilgisayarı zaman zaman sınırlayıcı bulabilirsiniz. Örneğin Windows S Home, Edge'i yalnızca web'de gezinmek ve yalnızca Microsoft Store'dan uygulama indirmek için kullanmanızı kısıtlar. Elbette bu kısıtlamaları biraz ince ayar yaparak kapatabilirsiniz. Ancak yerinde olmaları, bunun piyasadaki en hızlı veya en güçlü makine olmadığının açık bir işaretidir.

Lenovo Ideapad 3

(Resim kredisi: Lenovo)

7,5 saatlik maksimum pil ömrü de pek iyi değil, çünkü pratikte dizüstü bilgisayarınızı ne için kullandığınıza bağlı olarak muhtemelen çok daha az pil ömrüne sahip olacaksınız. Bu nedenle, hareket halindeyken çok fazla dizüstü bilgisayar kullanmanız gerekiyorsa, iyi bir güç bankasına yatırım yapmaya veya sadece daha pahalı bir dizüstü bilgisayar satın almaya değer olabilir.

IdeaPad 3i'nin alternatifleri nelerdir?

IdeaPad 3i, şu anda 500 sterlinin altındaki tek yetenekli dizüstü bilgisayar değil, bu nedenle dikkate alınması gereken bir dizi alternatif var.

14 inçten daha büyük bir ekran mı istiyorsunuz? Sonra en sevdiğimizbütçe dizüstü bilgisayarlarAsus Vivobook 15, 15,6 inç Full HD ekrana sahip. Bu arada, ekstra pil ömrüne ihtiyacınız varsa, o zamanAcer Aspire 5IdeaPad 3i'nin 7.5'ine kıyasla 10 saate kadar sunuyor.

Düz bir dizüstü bilgisayara bir tablet-dizüstü bilgisayar hibritini mi tercih edersiniz? IdeaPad 3i'ye benzer bir fiyata, sadece Microsoft'un biçiminde alabilirsiniz.Yüzey Git 2.

Son olarak, IdeaPad 3i bile şu anda kanınız için çok zenginse ve Windows olmadan da yaşayabiliyorsanız, bir Chromebook'a giderek daha da fazla tasarruf edebilirsiniz. Lenovo'nun kendiIdeaPad 3süper düşük bir fiyata mükemmel bir seçimdir.

Bugünün en iyi Lenovo IdeaPad 3i fırsatları LENOVO IdeaPad 3i 14'... Currys PC World £ 249 Görünüm Lenovo Ideapad 3I 14-İnç... very.co.uk £329 GörünümLenovo IdeaPad 3i Gen 6 (14'... Lenovo Türkiye 329,99 £ GörünümLENOVO IdeaPad 3i 14' Dizüstü Bilgisayar... Amazon £ 399,97 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz