Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Lenovo IdeaPad Miix 700: Surface Pro 3 taklitçisinde kalbimiz için anahtarlar var

Lenovo IdeaPad Miix 700: Surface Pro 3 taklitçisinde kalbimiz için anahtarlar var

Microsoft Surface Pro 3, 846 Amazon müşteri yorumu ile anlaşma Microsoft Surface Pro 3 ... Amazon Prime $ 381,41 Görüntüle

Lenovo'nun IdeaPad Miix 700 hibritinin tam doğru zamanda ortaya çıktığını hissediyor. Microsoft muhtemelen Surface Pro 4'ü 6 Ekim'deki etkinliğinde tanıtacak, Apple masa boyutundaki kapağı kaldırdı.iPad Protablet ve Windows 10 2'si 1 arada cihazlara yeni bir soluk getiriyor. Çıkarılabilir klavyelere sahip tabletler daha önce moda değildiyse, artık podyumda güvenle dolaşıyorlar.


Lenovo genellikle kalabalığı takip eden biri değildir - şirket, hibrit dizüstü bilgisayarı Yoga serisi cihazlarıyla pratik olarak icat etti ve bunların tümü Miix 700'ü istisna haline getiriyor. Kafanıza bir göz bağlayıp bir elinizde bir Miix 700 ve birYüzey Pro 3diğerinde ikisini birbirinden ayırmak zor olurdu - o kadar benzerler.

Daha fazlasını okuyun: Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?

  • Geri kalanımıza göz atınIFA 2015kapsama

Ama o kadar kötü bir şey mi bu? 2014 yazında piyasaya sürülmesinden bu yana, yüzey kalitesi ve tasarımı açısından Surface Pro 3 ile çok az hibrit eşleşti. Miix 700 de etkileyici ve klavye kapağı dahil 699 $ (yaklaşık 453 £ - İngiltere fiyatı onaylanacak) ve kalem, Microsoft'un giriş seviyesi Surface Pro 3'ten (639 £) daha ucuza mal oluyor.

Tasarım

Asus Pingtwitter00 Chi ve Toshiba Satellite Click Mini riff gibi hibritlerin Surface tasarımında olduğu yerde, Miix 700 onu çok konumlu destek çubuğundan ince klavye kapağına kadar neredeyse bir T'ye kopyalar. Miix 700'ün bir Lenovo cihazı olduğuna dair en büyük ipucu, klavye kapağının saat kayışı menteşesidir.Yoga 3 Pro.


8,95 mm'de Miix 700, Surface Pro 3'ten daha ince bir bıyık. 12 inçlik ekranı, tableti kenarlarından tutmayı kolaylaştıran kalın siyah bir kenarlıkla çevrelenmiştir. Dikkat dağıtıcı ancak bir amaca hizmet eden tabletin sağ kenarına bir kalem tutacağı tutulur.


Özellikleri

Microsoft'un Surface tabletlerinde olduğu gibi Miix 700, klavye kapağı ve kalem aksesuarlarıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Suni deri çıkarılabilir klavyesi, bağlandığında sağlam ve sağlam bir his verir ve cihaz taşınırken Miix 700'ün ekranını korumak için katlanır.

Arka tarafta, Surface Pro 3'tekine benzer şekilde, okumaya, çizmeye veya üzerine dokunmaya yardımcı olmak için ekranın yüksekliğini daha rahat bir açıya ayarlamanıza izin veren çok konumlu bir destek ayağı bulunur. IPS ekranın etkileyici görüntüleme açıları da bu alanda yardımcı olur. Bağlantı için Miix 700, bir USB 3.0 bağlantı noktası, bir USB 2.0 bağlantı noktası, mikro HDMI çıkışı, bir Mikro SIM (LTE / 3G) yuvası, Mikro SD ve bir ses combo jakı içerir.


Kullanılabilirlik

Parlak ve keskin bir dokunmatik ekran, Miix 700'ü etkileşim kurmayı bir keyif haline getirir. Full HD + ekranı 2,160 x 1,440 piksel çözünürlüğe sahiptir, bu da metni net ve görüntüleri 'pop' yapar. Miix 700, kendisi hafif bir tablet olan Surface Pro 3'ten 1,7 pound - 0,06 pound daha hafiftir. Ortalama e-Okuyucunuz kadar taşınabilir değildir, ancak web sitelerini veya uygulamaları makul bir süre boyunca okumak için tek elinizde tutabilirsiniz.

Ancak Miix 700'ün gerçekten parladığı bir alan varsa, o da klavye kapağıdır. Surface Pro 3'ün minimum düzeyde seyahat sağlayan tuşlara sahip olan Type Cover klavyesinin aksine, MIix 700'ün ciklet aralıklı tuşları daha derin basmalar sağlar ve normal bir dizüstü bilgisayarın klavyesine Microsoft'un zayıf aksesuarından çok daha yakın bir his verir.


Verim

Lenovo, Surface Pro 3'te kullanılan tam Core serisi yonga yerine Intel Core M7 işlemcisini seçerek Miix 700'ün inceliğini elde etti. Bu, onu performans departmanında Surface 3 ve Surface Pro 3 arasında bir yere konumlandırıyor. Artı tarafta, Core M7 pasif olarak soğutulan fansız bir işlemcidir, bu nedenle kullanımdayken ondan vızıltı sesi gelmez.

Diğer taraftan Core M7, Surface Pro 3'e güç veren Core-i5 ve Core-i7 yongaları gibi tam Core serisi işlemciler kadar güç sağlamaz. Sonuç olarak taşıma için uygun olma olasılığı daha düşüktür yoğun CPU gerektiren görevler - büyük görüntüleri düzenleme ve dışa aktarma, video kod dönüştürme ve 3B oluşturma gibi.

Öyle olsa bile, masaüstünde hiç de sarkık değil - ondan uzak. Kaputun altındaki 8 GB RAM ile, uygulamaları açmak ve menülerin etrafına tıklamak, duyarlı ve titiz bir his veriyor. Miix 700'ün flash depolamasının, Surface Pro 3'ün maksimum 512GB kapasitesinin yarısı olan 256GB'da olması talihsiz bir durum.

Erken karar

Surface Pro 4 yolda olmasaydı Miix 700, Microsoft'u korkutacaktı. Rahat klavyesi, ince tasarımı ve makul fiyat etiketi onu bugün Surface Pro 3'e çekici bir alternatif haline getiriyor ve Surface Pro 4 ürünleri bulamazsa, Miix 700 en çok arzu edilen hibritlerden biri olabilir. etrafında tabletler.