Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Lenovo IdeaPad Y700: multimedya dokunuşuna sahip bir oyun dizüstü bilgisayarı

Lenovo IdeaPad Y700: multimedya dokunuşuna sahip bir oyun dizüstü bilgisayarı

IdeaPad Y700, Lenovo'nun oyun makinelerine yeni yaklaşımını özetlemek için iyi bir iş çıkarıyor. IFA 2015'te tanıtılan üç oyuncu dostu cihazdan biri olan bu cihaz, keskin, köşeli bir şasiye, tehditkar siyah-kırmızı tasarıma ve çevrimiçi savaş alanında yerinizi korumanıza yetecek kadar ateş gücü sağlayacak özelliklere sahiptir. Kazanacaksanız, Lenovo bu süreçte şık görünmenizi istiyor.


Oyun dizüstü bilgisayarları, son yıllarda üst düzey tasarımlara sahipti veya donuk plastik plakalar gibi görünüyordu ve Lenovo, Y700'ü ikisi arasında bir yere yerleştirmeyi başardı. Kasası, menteşenin her iki yanında iki oyuğa sahiptir ve ona Alienware kokusundan fazlasını verir. Bununla birlikte, bu markanın aksine, Y700 neyse ki açılar bölümünde aşırıya kaçmıyor ve minimum çıkartma yerleşimi onu çoğundan daha şık görünmesini sağlıyor.

Lenovo'nun yeni oyun makinesi Medion Erazer'den farklı olarak, Y900 daha kapsamlı bir eğlence cihazıdır. 15,6 inç 2K ekran (isteğe bağlı dokunmatik ekran) veya 17,3 inç Full HD ekran ile yapılandırılabilir.

Intel'in altıncı nesil Skylake işlemcilerinde de mevcuttur. Elimizden aldığımız model, 2,6 GHz'de saat hızına sahip ve 4 GB RAM (16 GB'a kadar yapılandırılabilir) ile yedeklenmiş bir Intel Core i7-6700HQ işlemciye sahipti. Depolama için Y700, 512GB SSD veya 1TB sabit disk ile mevcuttur.


Y700, en zorlu oyunlardan biri olmayan League of Legends'ın kıymasını yaptı ve içinde ayrı bir Nvidia veya AMD kartı tercih ettiğinizde daha zorlu oyunları çiğnemesini bekliyorum. IPS ekranı, hem oyun içinde hem de masaüstünde harika görünen cesur renklerle net ve parlaktır. Harika görüş açıları sunar ve Y700'ün bir multimedya makinesi olarak faturalandırılmasını sağlar. Klavyesinin yaylı ve rahat civciv aralıklı tuşları sayesinde üretkenlik çalışması için de uygun olabilir.


17 inç IdeaPad 700, şimdiye kadar denediğim en ağır dizüstü oyun bilgisayarı değil, ancak kesinlikle bir sırt çantasında çok sık taşımak isteyeceğiniz bir şey değil. Artı tarafta, yapım kalitesi mükemmel - şasiyi dürtüklerken ve şasiye vururken herhangi bir esneme tespit edemedim. Ayrıca bir USB 2.0 bağlantı noktası, tam boyutlu bir SD kart okuyucu, bir kulaklık / mikrofon jakı ve iki USB 3.0 bağlantı noktası, ethernet, tam boyutlu bir HDMI bağlantı noktası ve bir Kensington güvenlik yuvası dahil olmak üzere birçok bağlantı noktası içerir.

Y700 ayrıca, Windows 10'un Hello özelliği gibi hareket tabanlı uygulamaları yüzünüzle açmanıza olanak tanıyan bir Intel RealSense 3D kamera (15 inç versiyonda) ile de donatılabilir.


Bağlantı için Y700, çevre birimleri bağlamak için Gigabit LAN, 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 özelliklerine sahiptir.

Erken karar

İlk izlenimlerde Y700 hakkında beğenilecek çok şey var. Tasarımı çok heyecan verici değil, ancak diğer gruplar gibi zirveye çıkmadan dikkatinizi çekecek kadar ilginç. Alienware'in etkisi gün gibi net ama kötü bir şey değil. Kaputun altında en yeni oyunları çiğnemek için fazlasıyla güç var ve Intel'in RealSense kamerası ve dokunmatik ekran gibi eklentilerle birlikte sağlıklı bir bağlantı noktası seçimi, Y700'ü ilgi çekici bir oyun-slash-multimedya teklifi yapıyor.

IFA 2015'teki diğer güncellemelerimize göz atın