Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Lenovo Legion Y44W-10 incelemesi: Kendinizi bu ultra geniş oyun monitörüne kaptırın

Lenovo Legion Y44W-10 incelemesi: Kendinizi bu ultra geniş oyun monitörüne kaptırın

Lenovo y44w fiyatları Lenovo Legion Y44w-10 43.4'... Amazon 887,80 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Lenovo Legion Y44W-10 incelemesi

Herkes için olmasa da, Lenovo Legion Y44W-10, onu kolayca kılavuzumuza dönüştürdü.en iyi oyun monitörleri.


Muazzam bir 43.4 inç, bu korkaklar için bir monitör değil. Çoğunun masanın yakınında sığacak bir yeri yoktur. Ancak bunu yaparsanız, 144 Hz yenileme hızı, 4 ms tepki süresi ve mükemmel yapı kalitesi sizi büyüleyecek. Her kutuyu işaretlemeyebilir, ancak kesinlikle etkileyici bir kit parçasıdır. Lenovo Legion Y44W-10 hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Lenovo Legion Y44W-10 4K değil, bu yüzden kontrol ettikten sonraen iyi 4K monitörler.

Lenovo Legion Y44W-10 incelemesi: tasarım ve kurulum

Lenovo Legion Y44W-10 incelemesi

(Resim kredisi: Lenovo)

Lenovo Legion Y44W-10, yanlarda ve üstte ince çerçeveler, 1800R eğrisi ve endüstriyel tarzdaki standında ince mavi bir süslemeyle daha çekicidir - bu devasa 43,4 inç WLED monitör, bir filmde bir yere aitmiş gibi hissettiriyor.


Abartılı RGB aydınlatma efektlerini dışarıda bırakan Lenovo Legion Y44W-10, bunun yerine daha basit bir yaklaşımı seçti ve şık, düz siyah bir kaplamaya yapıştı. Alt çerçeve üstten biraz daha kalın olup, Legion logosu ve Ekran Görüntüsü ayarlarında gezinmek için altı düğme için alan sağlar. Arkada, serin tutmak için gümüş, petek tasarımı vardır.

3840x1200 çözünürlüğe ve 32:10 en boy oranına sahip Lenovo Legion Y44W-10, etkili bir şekilde yan yana iki adet 1920 x 1200 panel olduğundan, bunun için bol miktarda masa alanına ihtiyacınız olacak. Tıknaz V şeklindeki stand da çok yer kaplar, ancak herhangi bir sorun yaşamadan eğilmenize, döndürmenize ve yüksekliği ayarlamanıza olanak tanır. Sırf boyutu nedeniyle, pivot olmadığını söylemeye gerek yok. Kutuda Lenovo, USB üzerinden bağlanan ve Lenovo Legion Y44W-10'un aydınlatmalı tek parçası olan piramit şeklinde Harmon Kardon sertifikalı bir hoparlör içeriyor. Dürüst olmak gerekirse, konuşmacı bağıracak bir şey değildi, sadece yer kapladı.


Lenovo Legion Y44W-10 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kurulumu, her şeyden çok dikkatli olmak için iki kişi gerektiriyordu. 13 kg'dan daha ağır olduğu için Lenovo Legion Y44W-10'u kutusundan çıkarıp A noktasından B noktasına taşımak biraz dikkatli bir yönetim gerektirdi.


PC'nizi veya konsollarınızı buna bağlamak için bir DisplayPort 1.4, iki HDMI 2.0, iki USB-C ve çevre birimlerini bağlamak ve şarj etmek için dört standart USB-A 3.0 vardır.

Lenovo Legion Y44W-10 incelemesi: performans ve özellikler

Lenovo Legion Y44W-10

(Resim kredisi: Lenovo)

Mümkün olan en eksiksiz görüntüyü istediğiniz Elite Dangerous gibi oyunlar için harika, 144Hz yenileme hızı, 4ms tepki süresi, Vesa Display HDR400 ve AMD FreeSync 2, aksiyonun pürüzsüz ve bulanık görünmesini sağlar. Lenovo Legion Y44W-10 kullanırken gerçekten herhangi bir gecikme fark etmedim, ancak ekranın sol ve sağ uçlarında biraz gölgelenme vardı.

İyi renk üretimi ve aydınlık ve karanlık alanlar arasındaki doğru kontrast ile resim tanımlanmış görünüyor. Yine de yerel karartma için destek yok, bu da siyahların daha derin ve daha koyu görünmesini sağlamak için iyi olurdu. Bir VA ekranından beklediğiniz gibi, görüntüleme açıları harikaydı (yatay ve dikey olarak 178 derece), nerede oturursanız oturun size neredeyse aynı deneyimi veriyor.


Daha ince ayrıntılarda biraz düşüş, oyunların dışındaki metinlerin netliği yoktu ve bunu OSD menüsünde ayarlamanın bir yolu yoktu. Ayrıca monitörle başa çıkmak için doğru en-boy oranına sahip oyunlar oynamanız gerekecek, aksi halde bundan en iyi şekilde yararlanamazsınız. Bunun yerine oyun, kenarlarda kalın siyah çubuklarla görüntülenecektir. Örneğin Fortnite'ın Arena Modu bunu yapar. Genel olarak, bu monitör mutlak en iyi özelliklere sahip değil, ancak en kötüsü de değil.

Lenovo Legion Y44W-10 incelemesi: karar ve fiyat

(Resim kredisi: Lenovo)

Size geniş bir görüş alanı sunan Lenovo Legion Y44W-10, bazı oyunlarda inanılmaz derecede sürükleyici bir deneyim sunar. Bazılarının bunun için yeterince büyük bir en-boy oranına sahip olmayacağı ve bu nedenle tüm ekranı kullanmayacağı düşünülmeye değer, bu nedenle, sıçramadan önce favorilerinizin desteklenip desteklenmediğini iki kez kontrol edin.

Hafif bulanık metne rağmen, Lenovo Legion Y44W-10'un boyutu, içerik oluşturma ve evde çalışma için iyi sonuç veriyor. 43,4 inç, arada boşluk olmadan iki ekran deneyimi sunar - aynı anda birden fazla pencereyi açmanız gerekiyorsa idealdir.

Yazma sırasında Lenovo Legion Y44W-10, sizi doğrudan markadan 1,199,99 ABD Doları / 899,99 £ geri alacak, bu nedenle şeylerin pahalı tarafında sıkıca oturuyor. Gerçekçi olarak, çoğu insan bu kadar büyük bir monitöre ihtiyaç duymaz veya alana sahip olmaz. Ancak bunun için masa alanı olanlar veya fedakarlık yapmak isteyenler için Lenovo Legion Y44W-10 mükemmel bir seçim olacaktır.

Fiyatlar - Lenovo y44w:▼