Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Lenovo Yoga 3 Pro: Hala en şık dönüştürülebilir cihaz mı?

Lenovo Yoga 3 Pro: Hala en şık dönüştürülebilir cihaz mı?

Lenovo, Yoga 3 Pro'nun kademeli bir yükseltme olmayacağından emin olmak için her şeyi yaptı, bu mutlaka kötü bir hareket olmazdı.


Yoga 2 Pro, parlak bir 2K ekranla gelen ilk ultrabooklardan biri olurken, kaputun altında bol miktarda güç barındıran, çok yönlü etkileyici bir makineydi.

Yoga 3 Pro'nun ekranı son derece keskindir ve bir kez daha 360 derece dört kullanım moduna çevrilir: dizüstü bilgisayar, eğilme, ayakta durma ve tablet. Ancak Lenovo, bu sefer tasarıma daha fazla odaklanmayı seçti ve en yeni 2'si 1 arada podyum inceliğindeki boyutlarını vermek için Intel'in Core M işlemcisine geçti.

İlk olarak yılın başında piyasaya sürüldü, 256GB flash depolama ile gelen giriş seviyesi model için bir kuruşun altında. İkinci bir yapılandırma, depolamayı 200 £ daha fazla ikiye katlar, ancak farklılıklar burada biter. Her ikisi de Intel'in Core M işlemcisine, 13,3 inç ekrana, 8 GB ana belleğe ve şu anda yükseltilebilen Windows 8.1'e sahiptir.Windows 10ücretsiz.

Yoga 3 Pro, alışveriş yaparsanız genellikle çeşitli geri ödeme anlaşmalarına tabidir ve bir tanesi doğrudan Lenovo'dan satın alırsanız banka hesabınıza 200 £ iade etmeyi teklif eder.


Tasarım

Dizüstü bilgisayar üreticileri genellikle tasarımlarının benzersiz olduğunu iddia ediyorlar, ancak Yoga 3 Pro, diğer her şeyden gerçekten farklı. HP'nin Spectre x360'ı çekici ve daha iyi tasarlanmış bir dizüstü bilgisayardır, ancak Yoga, saat bandı tarzı menteşesi sayesinde biraz daha lüks hissediyor. Doğru: Yoga 3 Pro'nun öne çıkan özelliği bir menteşedir.


800 ayrı alüminyum çelik parçasından hazırlanmış, lüks bir şekilde önyükleme yapıyor ve hatta pahalı geliyor, bu da genellikle bir mücevher uzmanının bileğinden gelen türden bir tıkırtı sesi çıkarıyor.

Menteşe, Yoga 3 Pro'nun sağ üst tarafta Lenovo logosunu taşıyan gümüş kapağına uyuyor. Dizüstü bilgisayarın açılması, lastik desenli tabanı ve ThinkPad tarzı klavyesi ile neredeyse etkileyici bir dekor ortaya çıkarır.


Çoğu 2'si 1 arada cihazlarda olduğu gibi, ekranı çevreleyen siyah çerçeve biraz tıknazdır ve bu, tablet modunda tutarken elinizin yanlışlıkla ekranı yakalamasını önlemek için yapılır.

Öyle olsa bile, Dell ışığında aşırı hissettiriyorXPS 13Sadece milimetre kalınlığındaki bir ekran çerçevesiyle çevrelenmiş Infinity Ekranı.

Özellikleri

Lenovo, karışık bir başarı ile Yoga 3 Pro'nun ince boyutlarına kadar birçok özelliği sıkıştırmaya çalıştı. Şirket, cihazın inceliğini sağlamak için bağlantı noktası sayısını azalttı, ancak durum şu kadar kötü değil12 inç MacBook 'tek USB Type-C bağlantı noktası.


Sol tarafta, şarj bağlantı noktası olarak ikiye katlanan bir USB 3.0 bağlantı noktası var. Harici bir monitörü bağlamak için mikro HDMI'ya ek olarak tam boyutlu bir SD kart konektörünün yanına yerleştirilmiştir. İletişim, 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 ile sağlanır.

2.62 pound ağırlığındaki Yoga 3 Pro, Yoga 2 Pro'dan% 14 daha hafiftir ve13 inç MacBook Air 's 2,69 pound. 12,7 mm'de, piyasadaki en ince dizüstü bilgisayarlardan biridir, ancak ince boyutları, belirli alanlarda yapı kalitesi pahasına gelir.

Kapağında alışılmadık miktarda esneme tespit ettik ve tabanına bastırmak da benzer miktarda bükülmeyi ortaya çıkardı. Düşük özellikli dizüstü bilgisayarlarda affedilebilir, birinci sınıf bir amiral gemisi teklifinde biraz daha sağlam bir şey beklerdik.

Yoga 3 Pro'nun 720p web kamerası, Skype aramaları ve Google Hangouts için yeterli olan net video ve görüntüler üretir. Hoparlörler daha kötüdür, sadece düşük ses seviyesi üretmekle kalmaz, aynı zamanda tizliğin daha ince tarafında da hata yapar. Kulaklık önerilir.

Verim

Yoga 3 Pro, Apple'ın 12 inç MacBook ve Asus UX305 modellerinde de bulunabilen Intel Core M işlemciye sahip birkaç yeni ince ve hafif dizüstü bilgisayardan biridir.

Bu makinelerin aksine, Yoga fansız değildir, bu nedenle işlemci ağır yük altında kaldığında fanların ara sıra vızıldadığını duyarsınız. Core M, Lenovo'nun Yoga 3 Pro'ya ince boyutlarını vermesi için gerekliydi, ancak bu ham güç pahasına geliyor.

Yoga 3 Pro piyasaya çıktığında, aynı anda birden fazla sekme açık olan birden fazla tarayıcıya sahipken 10'dan fazla uygulamayı kullanmaya çalışırken, bunun yavaş ve tepkisiz olduğunu gördük.

Lenovo, orijinal modeldeki Intel Core M5Y70 işlemcisini, saat hızını 1.1 / 2.6GHz'den 1.2 / 2.9GHz'e yükselten daha yeni bir Intel Core M5Y71 ile değiştirerek bunu kabul etmiş görünüyor.

Daha hızlı olduğunu onaylamak için daha yeni çip ile sürümü test etmemiş olsak da, maksimum saat hızındaki 300MHz artışın yeni Yoga 3 Pro'ya herhangi bir zarar vermeyeceği kesindir.

Genel performans Yoga 3 Pro'nun tek sorunu değil - aynı zamanda ortalama pil ömründen de zarar görüyor. İnternete göz atmamızı, birkaç Skype görüşmesi yapmamızı, YouTube izlememizi ve belgeleri düzenlememizi sağlayan ışık kullanımı pil testimiz, Yoga'nın yedi saatten biraz fazla bir süre çalıştığını gördü. Bu, rahat etkileşim için biraz fazla loş olan parlaklığın% 75'e ayarlanmasıydı - bu nedenle tam ışında daha da kısa süre çalışmasını bekleyin.

Kullanılabilirlik

Belirtildiği gibi, Yoga 3 Pro, duyarlı dokunmatik ekrandaki içeriklerle nasıl etkileşimde bulunmak istediğinize bağlı olarak beş farklı konuma dönebilir.

Dizüstü bilgisayar modu kendiliğinden açıklayıcıdır ve çadır, ekranın ters çevrilmiş bir & ldquo; V & rdquo; Tren veya banyo gibi sıkışık yerlerde video veya film izlemek için kullanışlı olan şekil. Ekranın 180 derecenin üzerinde katlanması, tabletin tablet modunda kullanılmasına olanak tanır; bu, ekran içeriğini yönünüze uyacak şekilde otomatik olarak çevirir.

Bu teknik olarak tablet olarak kullanılmasına izin verse de, Yoga 3 Pro, 13 inç boyutundaki ortalama tabletinizden daha büyüktür ve bu modda kullanımı hantal hale getirir.

Yoga 3 Pro'nun klavyesi, sadece rahatlık için yeterli seyahat sağlayan ThinkPad şeklindeki tuşları sayesinde dizüstü bilgisayar modunda yazmak için bir zevktir. Biraz küçük olsa da izleme paneli duyarlıdır - parmak izlerini silmek için elinizde bir bez olduğundan emin olun.

Hangi modda olursanız olun, ekranın 3200 x 1800 piksel çözünürlüğü, Windows'ta% 125 veya% 150 büyütme ayarında kullanıldığında her şeyin net ve net görünmesini sağlar. Masaüstünü% 100'de kullanmak, üretkenlik görevleri için geniş bir alan sağlar, ancak metin ve resimleri rahatça okunamayacak kadar küçük hale getirir.

Karar

Yoga 3 Pro, tasarımda etkileyici bir başarı olmaya devam ediyor. İnce ve hafiftir ve saat kayışı menteşe stili sayesinde birkaç dizüstü bilgisayarın yapabileceği şekilde göze çarpar.

Öyleyse sorun kısmen Lenovo'nun Intel'in Core M işlemcisine geçişinde yatıyor. Yoga 3 Pro'ya dahil edilmesi ince olmasına izin veriyor, ancak Apple'ın 12 inç MacBook'u gibi, ham güç pahasına geliyor. Kalitesiz yapı kalitesine, kalitesiz hoparlörlere ve sürekli olarak gücünüzün bitmesinden korkmanıza neden olan pil ömrüne (parçalar halinde) eklenen Yoga 3 Pro'nun göz alıcı tasarımı kısa sürede cazibesini yitirir.

Özellikle 2'si 1 arada bir aygıt arıyorsanız, HP'nin Spectre x360'ı ve Lenovo'nun kendi Yoga 2 Pro'su çok daha yetenekli makinelerdir - ve eğer alışveriş yaparsanız daha ucuzdurlar. Risk, pahalı zevkinizi tatmin edecek kadar ileri gitmemeleridir.