Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi: gelişmişliği hız ile bir araya getiriyor

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi: gelişmişliği hız ile bir araya getiriyor

Lenovo Yoga 9i fırsatları

Bu Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi, aşağıdakilerden birini arayanlar için en alakalı olacaktır.en iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlar, aynı zamanda biren iyi dizüstü bilgisayarlardaha genel anlamda satın alabilir, bu da onu harika bir günlük iş bilgisayarı haline getirir.


Eğer peşindeysenizen iyi öğrenci dizüstü bilgisayarı, o zaman daha ucuz, daha temel konfigürasyonlarından biri, şarkı söyleyen, dans eden modeller kadar güçlü olmasa bile kısa listenize eklemeye değer olabilir.

Lenovo'nun 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar serisinin en üstünde yer alan Lenovo Yoga 9i 14, birinci sınıf bir Windows 10 cihazıdır. Şık, hızlı ve dizüstü bilgisayarın gövdesine yerleştirilmiş bir ekran kalemi ile birlikte geliyor.

Üzerine sıçramayı düşünüyorsanız, bu inceleme değerli bir kaynak olacaktır. Tasarım ve ekranın yanı sıra performans ve pil ömrü de dahil olmak üzere birkaç temel alana bölünmüştür, ayrıca fiyatlandırma, nereden satın alınabileceği ve son nesil PC'ye kıyasla yenilikler hakkında ayrıntılı bilgi bulacaksınız.

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi: fiyat ve yenilikler

Doğrudan Lenovo web sitesinden, Lenovo Yoga 9i 14, ABD'de 1.060 $ ve İngiltere'de 1.111 £'dan başlar - bu, Intel Core i5 işlemci, 8GB RAM ve 256GB depolama alanına sahip dizüstü bilgisayarın temel sürümü içindir.


Bu Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi için Intel Core i7 işlemci, 16 GB RAM ve 512 GB depolama ile sürümü test ettim. ABD'de 1.690 $ ve İngiltere'de 1.600 £ karşılığında alabilirsiniz.

Eskiden Lenovo Yoga C940, Lenovo Yoga 9i olarak yeniden adlandırıldı - bu, Lenovo'nun birinci sınıf 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarı. Bu bilgisayar, kendisinden önceki bilgisayardan pek farklı değil ve değişiklikler çoğunlukla dahili. İlk olarak, Lenovo işlemci ve grafikleri güncelledi, bu nedenle şimdi 11. Nesil Intel Core CPU'ları ve Intel Iris Xe grafiklerini paketliyorlar. Ayrıca dosya aktarımlarını her zamankinden daha hızlı yapmak için Thunderbolt 4'ü bağlantı standardı haline getirdiler ve Lenovo, Wi-Fi standardını en yeni Wi-Fi 6'ya yükseltti. Bu, deri kapağı da sunan dizüstü bilgisayarlarının ilki.


Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi: tasarım ve ekran

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Lenovo Yoga 9i 14 Shadow Black, birinci sınıf bir 2'si 1 arada dizüstü bilgisayardır, bir tablete dönüştürmek için ekranı geri itmeniz yeterlidir. Metal kasa sağlamlık hissi verirken, cam avuç içi dayanağı ve dokunmatik yüzey, kapaktaki deri tasarımla tamamlanan sınıf bir dokunuş sağlar. Deri detayı olmadan gümüş renkte de satın alabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarın gövdesine bir ekran kalemi takılı olarak gelir ve ekranın alt kısmında bir Dolby Atmos döner ses çubuğu bulunur.


Cam avuç içi dayanağı harika görünüyor, ancak parmak izi bırakmaya meyilli, kiri silmek için mikrofiber bir beze sahip olmak isteyeceksiniz. Ayrıca, dokunmatik yüzey dizüstü bilgisayarın gövdesine entegre edildiğinden, sol ve sağ tıklamaların sağlam olmadığını, bu nedenle benim için her zaman iyi çalışmadığını ve diğer bilgisayarlardan daha az doğru olmasını sağladığını gördüm. Kilidi açmak için, sağ elinizin doğal olarak oturduğu camda bir parmak izi okuyucusu var - parmak izimi her seferinde hızlı ve tutarlı bir şekilde kaydetmeyi başardı.

Bu dizüstü bilgisayar, 1,35 kg'dan başlayarak nispeten hafiftir. Yanınızda taşımak ağır olmayacak ama bunu süper hafif bir dizüstü bilgisayar olarak sınıflandırmazdım. Deriye zarar vermemek için bunun için de uygun bir kılıf isteyeceksiniz.

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Lenovo klavyeyi gözden kaçırmamış, kullanımı çok güzel. Düşük form faktörlü tuşlar sağlam ve tıkırtılıdır, ayrıca yanlış yazmayı önlemek için iyi aralıklıdır. Kullanımı hakkında söylenecek kötü bir sözüm yok. Windows'ta da ekran alıntısı aracına erişmek için özel bir anahtarın olması güzel.


Dizüstü bilgisayarın çevresinde bir adet USB-A 3.1, iki adet USB-C (Thunderbolt 4, DisplayPort ve güç dağıtımı için) ile 3,5 mm ses ve mikrofon bağlantı noktası bulunur. Çoğu için yeterli olacaktır. Yine de MicroSD kart okuyucu yok, bu çok yazık çünkü kesinlikle bir tane için yer var.

14 inç UHD IPS dokunmatik ekran, üst panelin %90'ını kaplar. Çerçeveler oldukça ince olsa da, işleri Lenovo Yoga 9i 14'ün sunduğundan bir adım öteye taşıyan birçok bilgisayar var. Doğrudan güneş ışığında görmeyi biraz zorlaştıran parlak bir ekran, ancak 500 nit en yüksek parlaklık, onu evin etrafındaki çoğu parlak noktada görebileceğim anlamına geliyordu. %90 DCI-P3 ile renkler canlı ve doğru görünüyor, böylece ekran bu cephede yüksek bir standarda ulaşmayı başarıyor. Genel olarak ekran, kelime işleme, fotoğraf düzenleme veya Netflix akışı olsun, çoğu görev netlik ve hassasiyet sağlarken harika bir iş çıkarır.

Üst çerçevede, kaydırabileceğiniz gizlilik kapağına sahip 720p HD web kamerası var, yapması çok zahmetli ama her zaman sahip olunması gereken harika bir özellik. Web kamerası ortalamadan daha iyidir ve bunu çok sayıda görüntülü görüşme yapan herkes için iyi bir dizüstü bilgisayar yapar. Ayrıca, ses çubuğuna yerleşik iki mikrofonun yanı sıra, kimsenin sizi duyamayacağından emin olmak istediğinizde klavyede bir mikrofonu sessize alma düğmesi vardır.

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi: performans ve pil

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Intel Evo sertifikalı Lenovo Yoga 9i 14, Intel Iris Xe grafik kartı, uzun pil ömrü, Wi-Fi 6 ve hızlı yanıt süreleri ile eşleştirilmiş 11. Nesil Intel Core i7 işlemciyi kullanır. Bu özel dizüstü bilgisayar, 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahiptir, ancak farklı yapılandırmalarla satın alabilirsiniz.

Kullanmak sorunsuz geldi, denediğim her şeyde hızlıydı. Aynı anda birden fazla pencere ve sekme açıkken bile, hızlı yükleme süreleriyle her görevi kolay buluyor gibiydi. Tek çekirdekte 1.465 ve çoklu çekirdekte 5.018'e ulaştığı Geekbench 5 puanları bunu kanıtladı.Samsung Galaxy Kitap Pro 360ya daHuawei MateBook X Pro (2021). Grafiklere gelince, 3D Mark'ın TimeSpy benchmark testini kullandım, Lenovo Yoga 9i 14 1.459 puan aldı. Bu ikisi bir arada bilgisayar için oldukça iyi ama bu aynı zamanda bunun özel bir oyun bilgisayarı olmadığını da gösteriyor.

4 hücreli, 60 Wh pil, Lenovo Yoga 9i 14'ün içine oturur. Lenovo, 11 saate kadar yerel video oynatımı süreceğini iddia ediyor. Tam parlaklıkta iki saatten fazla bir video indirip çalıştırarak bunu test ettim. O zaman, pil %36 oranında düştü, bu da toplamda yaklaşık 5 buçuk saat süreceğini ve iddia ettiklerine yakın bir yerde olmadığını gösteriyor. 65W şarj cihazını kullanarak, boştan %100'e geçmek bir buçuk saatten biraz fazla sürdü, bu nedenle kısa sürede yakalanırsanız hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Windows 10 Home'da çalışan dizüstü bilgisayarı kullanmak bir zevktir ve ekranı geri ittiğinizde otomatik olarak tablet moduna geçer. Windows tablet modunu seviyorum, her zamanki PC arayüzü gibi temiz ve sezgisel. Dahil olan kalem çok basit ve ince, bu da kavramayı biraz zorlaştırıyor. Hızlı not almak ve eskizler için kullanmaya devam edebileceksiniz, ancak daha ayrıntılı çizimler veya tasarım çalışmaları için kullanmayı beklemeyin.

Özel bir ses çubuğuna sahip olmak, ses kalitesinin harika olduğu anlamına gelir ve size görüntülü aramalar, oyunlar ve akış hizmetlerinde yüksek ve doğru olan 360 derecelik ses sağlar. Müzik net, dengeli ve güçlü çıkarken sesleri kolayca anlayabilirsiniz. Bir dizüstü bilgisayar hoparlörü olduğu düşünüldüğünde, etkilendim.

Microsoft'un sesli asistanı Cortana'ya erişimin yanı sıra, bu dizüstü bilgisayarda yerleşik Alexa asistanı da var. Akıllı evinizin geri kalanına sorunsuz bir şekilde bağlayabileceksiniz.

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi: karar

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi

(Resim kredisi: Lenovo)

Lenovo Yoga 9i 14'ü tanımlamanın en iyi yolu çok yönlü ve sofistikedir. Bu, yüksek kaliteli ultra yüksek dizüstü bilgisayar ile günlük iş kullanımı için ihtiyaç duyabileceğiniz her şey olan 2'si 1 arada bir dizüstü bilgisayardır. Video akışı gibi hassas yaratıcı görevlere eşit derecede uyan tanımlı ekran.

Tabii ki, pil ömrü gibi arzulanan çok şey bırakan bazı dezavantajlar var. Sonra, beklediğiniz kadar kullanımı kolay olmayan cam izleme dörtgeni var, diğer dizüstü bilgisayarlardan aldığınız kadar kesinlik veya sağlam tıklama vermedi. Unutulmaması gereken bir diğer şey, kalemin ne kadar basit olduğudur. Bunlar önemli sorunlar değil, kesinlikle geçmişe bakmak isteyeceğim şeyler çünkü bu dizüstü bilgisayarın sunabileceği çok şey var.

Özellikle klavyeyi yazmanın ne kadar keyifli olduğu göz önüne alındığında, iş veya akademik anlamda, üzerinde çalışmayı planlayanlar tarafından en iyi şekilde kullanılacaktır. Bir diğer öne çıkan özellik ise Dolby Atmos ses çubuğu. Ses kalitesi açısından gerçekten en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri, bu bilgisayarla ayrı bir hoparlöre ihtiyacınız olmayacak.

Lenovo Yoga 9i 14 incelemesi: ayrıca düşünün

Göz atmanız gereken bir başka birinci sınıf 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarHP Elite Yusufçuk G2. Sadece 1 kg ağırlığında olduğu için, trenlerde, kafelerde veya kütüphanede farklı yerlerde çalışmak için dizüstü bilgisayarını yanına almayı planlayan herkes için harika bir seçim olacaktır. Yukarıdakiler gibi, pil ömrü oldukça ortalama ancak bu kadar güçlü ve hafif bir dizüstü bilgisayar için küçük bir bedel.

Bazıları için uzun ömürlü pil ömrü mutlak bir zorunluluktur. Eğer durum buysa, o zamanDell XPS 13 (9310)sizin için daha iyi bir seçim olacaktır. Yine, gücü ve güzel görünümüyle övünen 2'si 1 arada bir dizüstü bilgisayar, ses kalitesi ortalama olabilir ve bir sürü bağlantı noktasına sahip olmasa da, tüm iş günü boyunca ve daha sonra biraz sürecek.

Fiyatlar - Lenovo Yoga 9i: ▼