Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • Pingtwitter güçlü kullanıcı kılavuzu ile Xbox One'ınızın seviyesini yükseltin: oyununuzu geliştirmenize ve nihai sistemi oluşturmanıza yardımcı olacak elit ipuçları ve püf noktaları

Pingtwitter güçlü kullanıcı kılavuzu ile Xbox One'ınızın seviyesini yükseltin: oyununuzu geliştirmenize ve nihai sistemi oluşturmanıza yardımcı olacak elit ipuçları ve püf noktaları

Xbox One, 2013'te piyasaya sürüldüğünde sarsıntılı bir başlangıç ​​yaptı, ancak Microsoft kırışıklıkları giderdiğinden beri çok çalışıyor.


Şimdi 200 sterlin altındaki temel konsollarla, Kinect iyi ve gerçekten rafa kaldırıldı ve 4K özellikliXbox One SPiyasada, makinenizden en iyi şekilde yararlanmanız için en önemli ipuçlarımızdan bazılarını paylaşmanın zamanının geldiğini düşündük.

Hızlı özelleştirme kılavuzlarımız, en iyi çevre birimlerindeki düşüş ve en son içeriden bilgileri almak için en iyi yer için bir ipucumuz var.

Günün en iyi Xbox One S fırsatları 150 Amazon müşteri yorumu Xbox Game Pass Ultimate: 24 ... Amazon $ 359,76 Battlefield 1 Xbox One paketini görüntüleyin Xb1 System 500 Gb Battlefield Amazon Prime 399 $ Xbox One S 1 TB Konsol - Tom ... Amazon Prime $ 399,99 Xbox Görüntüle One S Amazon Prime 406 $ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Ana ekranınızı kişiselleştirin

(Resim kredisi: Microsoft)

Kutudan yeni çıkan Xbox One ana ekranı, Microsoft’un döşeme sistemini yeşil renkte kullanıyor. Bizim gibiyseniz, bunu değiştirmek isteyeceksiniz.


Ana ekranda sola dokunun, 'Ayarlar' menüsünü bulun, 'Tüm Ayarlar' ı ve ardından 'Kişiselleştirme' yi seçin. Buradan, karoların rengini (21 seçeneğinden) ayarlayabilir ve şeffaflıklarını değiştirebilirsiniz.

Ayrıca şunları da yapabilirsinizgeçmişini değiştir. En sevdiğiniz ekran görüntüsünü, saatlerce çalışarak harcadığınız başarıdan sanat eserini veya USB aracılığıyla yüklediğiniz herhangi bir resmi seçin.

Bu bittiğinde, zamanısabitleyin.En çok kullandığınız uygulamaları ve oyunları, simgelerini vurgulayarak, menü düğmesine (hamburger gibi görünür) basarak ve 'ana ekrana sabitle' seçeneğini belirleyerek ana ekranda depolayabilirsiniz.


Y düğmesini kullanarak pozisyonlarını karıştırın, ardından arkanıza yaslanın ve çalışmalarınıza hayran kalın.

Düğmeleri yeniden eşleyerek oyun kumandanızı özelleştirin

Düğme yeniden eşleme, başlangıçta Elite Kablosuz Oyun Kumandası sahipleri için ayrılmıştı, ancak bu özellik artıkherkes için uygun.

Kurulumunuzu özelleştirmek için 'Oyunlarım ve Uygulamalarım'a gidin,' Uygulamalar'ı açın ve 'Xbox Aksesuarları'nı başlatın. Bu menünün içinde, konsolunuza bağlı herhangi bir denetleyiciyi yapılandırabileceksiniz.


Açılır menülerden seçenekleri belirleyerek düğmeleri eşleştirebilir veya yeniden eşleştirmek istediğiniz düğmeyi basılı tutup ardından geçiş yapmak istediğiniz düğmeye dokunabilirsiniz. Örneğin, Y düğmesini basılı tutarsanız ve ardından B öğesine dokunursanız, konumlarını değiştirirsiniz. Ayrıca çubukları ve tetikleyicileri de değiştirebilirsiniz.

Normal denetleyiciler yalnızca bir özel düğme haritası (Elit mağaza256'ya kadar) ve - uyarılmalıdır - oyunların ne yaptığınız hakkında hiçbir fikri olmayacaktır, bu nedenle HUD sizden X'e basmanızı isterse ve yeniden eşleştirdiyseniz, atadığınız düğmeye basmanız gerekir.

Cortana'yı tanıyın

Microsoft, Kinect'i bir taş gibi düşürdü - Xbox One S'nin bağlantı noktası bile yok - ancak harika bir özelliği vardı ve neyse ki, bir kulaklığınız varsa yine de kullanabilirsiniz.

Cortana, Microsoft'un yapay zekasıdır. Ana ekrandan & lsquo; Ayarlar 'menüsüne gidip,' Tüm Ayarlar'ı, ardından 'Sistem'i ve son olarak' Cortana Ayarları'nı seçerek onu açabilirsiniz. Onun dikkatini çekmek için & ldquo; Hey Cortana & rdquo; demeniz yeterli.

Kabuktemel komutları gerçekleştir& ldquo; xbox'ımı aç & rdquo; veya & ldquo; bir ekran görüntüsü alabilir & rdquo; ve oyunları başlatabilir, menüleri kaldırabilir veya medyayı duraklatıp geri sarabilir. Ayrıca Bing'e bağlı ve internette arama yapabiliyor, kelimeleri tanımlayabiliyor ve yol tarifi verebiliyor.

Ya da gerçekten sıkıldıysanız, size korkunç bir hikaye bile anlatacaktır.

Telefonunuzu bir Xbox uzaktan kumandasına dönüştürün

(Resim kredisi: Microsoft)

Evden uzaktayken konsolunuzu özlerseniz, korkmayın. Xbox uygulaması yanınızda. Ve OnunWindows, iOS ve Android için mevcuttur.

Xbox Live kimlik bilgilerinizle oturum açın ve arkadaşlarınıza, yayınınıza ve Xbox mağazasına hareket halindeyken erişebilirsiniz. Ve eve döndüğünüzde, uygulama telefonunuzu bir Xbox uzaktan kumandasına dönüştürür. Bir parmak dokunuşuyla oyunlarınızı yükleyebilir, medya oynatıcınızı kontrol edebilir ve en iyisi, hızlı metin girişi için dokunmatik ekran klavyenizi kullanabilirsiniz.

Bunları bağlamak için konsolunuzu açın ve telefonunuzdaki uygulamayı çalıştırın. Her ikisinin de aynı kablosuz ağa bağlı olduğundan emin olun ve uygulamada 'bağlan'a dokunun. Bu kadar basit.

Oyun kumandanızı bilgisayarınıza bağlayın

Xbox One oyun kumandası güzel bir şey, bu yüzden onu bırakmakta zorlanmak doğaldır. Neyse ki, bir Windows 10 PC veya tablet sahibiyseniz, zorunda değilsiniz. Bir 'alabilirsinWindows için Xbox Kablosuz Bağdaştırıcı£ 20'nin altında bir fiyata, bilgisayarınıza takın ve bilgisayarınızda bir konsol oyunu deneyimi için 8 adede kadar kontrol cihazı bağlayın.

USB cihazı ayrıca içeriğin her iki yönde de yayınlanmasına izin verir.

Bunu yapmak için indirmeniz gerekecekXbox uygulamasıve kurulum için en iyisi konsolunuzla aynı odada olmaktır. Her iki cihazın da aynı kablosuz ağa bağlı olduğundan emin olun ve Xbox'ınızdaki 'Ayarlar' menüsünde bulunan & lsquo; Tercihler 'sekmesini bulun. & Ldquo; Oyun DVR ve akış & rdquo; ve & ldquo; diğer cihazlara oyun akışına izin ver & rdquo; kontrol edilir.

Bu tamamlandığında, bilgisayarınıza geri dönün ve & ldquo; Bağlan & rdquo; Xbox uygulamasında ve gitmeniz iyi olur.

Oyunlarınızın müziklerini kendi müziğinizle yapın

(Resim kredisi: TroubleAcres Uygulamaları)

Bu özellik Xbox'ın en çok talep edilen özelliklerinden biriydi ve onu 2016'da kadroya eklediler. Bir müzik uygulaması açmanız, melodilerinizi ayarlamanız ve ardından oyununuza devam etmek için ana ekrana geri dönmeniz yeterlidir.


Tüm müzik uygulamaları arka planda akış için çalışmaz ve bazıları yüksek bir fiyata gelir. Ancak, oyun oynarken kendi şarkılarınızı çalmanın ücretsiz bir yolunu arıyorsanızBasit Arka Plan Müzik Çalar,MP3, M4A, MP4, FLAC ve WMA dosyalarını destekler.

Parçalarınızı 'Xbox Müzik Kitaplığı' adlı bir klasöre koyun, bu klasörü bir USB sürücüsüne yapıştırın, konsolunuza takın, oynat düğmesine basın ve oyununuza geri dönün.

Öne çıkan oyunlarınızı yakalayın ve paylaşın

(Resim kredisi: Ubisoft)

Xbox One, şu özelliklerle birlikte gönderilmediekran görüntüsü al, ancak 2015'ten beri herkesin görmesi için en iyi bitlerimizi yakalıyor ve kaydediyoruz. DVR (dijital video kaydedici) menüsünü açmak için ana düğmeye hızlıca iki kez dokunun, ardından ekran görüntüsü için Y'ye veya video kaydetmek için X'e dokunun.


İçeriğinizi bulmak için, ana ekranın solundaki profilinizden erişebileceğiniz Game DVR uygulamasını açmanız gerekir. Fotoğraflar ve videolar özet akışınızda görünecek ve kliplere dokunursanız bunları Xbox sohbet hizmeti aracılığıyla arkadaşlarınıza gönderebilir, vitrininize ekleyin (profilinizde gösterilecek bir alan), doğrudan Twitter'a yükleyin veya bunları OneDrive'ınızda saklayın.

Varsayılan olarak videolar 30 saniyede çıkar, ancak bunu ayarlar menüsünde 15 saniye, 45 saniye, 1 dakika, 3 dakika veya 5 dakika olarak değiştirebilirsiniz. Ana ekrandan sola giderek & ldquo; Ayarlar & rdquo; a gidin ve ardından & ldquo; Tercihler & rdquo; ve & ldquo; Oyun DVR ve akış & rdquo ;.

Xbox Chatpad ile ekran klavyesinden kaçının

(Resim kredisi: Microsoft)

Oyun kumandası çubuklarını veya D-pad'i kullanarak ekranda yazma zahmetli bir süreç olabilir, ancak Xbox Chatpad tam bir QWERTY klavyeyi parmaklarınızın ucuna getirir. Kulpların arasında kontrol cihazına yerleştirilir ve 3,5 mm kulaklık girişi ve bir kulaklıkla birlikte gelir.

Şimdiye kadarki en iyi özellik,iki programlanabilir düğme. Kontrol cihazınızla aynı menüden yapılandırılabilirler ve 'ekran görüntüsü al', 'bunu kaydet', 'başarıları görüntüle' veya 'mesaj gönder' gibi çeşitli hızlı ateşleme seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Denetleyici eşlemesinden farklı olarak, bu ayarlar ayrı ayrı özelleştirilemez ve bağlı tüm sohbet pedlerine uygulanır. Ancak, hangi iki düğmenin eşleneceği konusunda anlaşabilirseniz, bu önemli işlevlere erişilmesi biraz daha hızlı hale gelecektir.

Ebeveyn denetimlerini ayarlayın ve yönetin

En yeni 18 dereceli nişancı oyununda küçüklerinizin yüksek çözünürlüklü kafaları patlattığını bulmak için eve gelmekten endişeleniyorsanız,'Aile' ayarlarıbir göz atmaya değer. Bunları, 'Hesap' sekmesinin altındaki 'Ayarlar' menüsünde bulabilirsiniz.

Çocuklarınızın ve gençlerin hesaplarını ekleyebilir ve oyun satın alma, yaş sınırı olan içerik, arkadaşlar, sohbet ve internet gibi çeşitli Xbox özelliklerine erişimlerini özelleştirebilirsiniz.

Her hesap için özel izinler ayarlayabilirsiniz ve çocuklar, gençler ve yetişkinler için azalan içerik kontrolü seviyelerine sahip hızlı başlangıç ​​varsayılan ayarları vardır. Ekran süresi sınırları daÇok yakında.

Ve çocuklar büyüdükçe - ya da daha ikna edici - kısıtlamaları kolayca gevşetebilirsiniz.

Tüm Xbox haberlerini ilk duyan siz olun

İşte bu haftanın Altın Fırsatları ve Gündem İndirimi teklifleri https://t.co/6aqafiZKvm pic.twitter.com/E1ZgNks8RM21 Mart 2017

Son olarak, bir Xbox içerisinden bilgi almak istiyorsanız Larry Hyrb'ı takip etmenizi öneririz. Xbox Live'da Programlama Direktörü veTwitter hesabıveİnternet sitesikonsol güncellemeleri, yeni sürümler, fırsatlar ve satışlarla ilgili en son haberlerle doludur. Ara sıra ücretsiz indirme kodunu da atıyor.

Mutlu oyunlar.