Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Lexar NM610 satın alma kılavuzu: Bunun ihtiyaçlarınız için doğru SSD olup olmadığını öğrenin

Lexar NM610 satın alma kılavuzu: Bunun ihtiyaçlarınız için doğru SSD olup olmadığını öğrenin

bulmaken iyi SSD'lerbizim için tam zamanlı bir proje haline geldi çünkü nihayetinde katı hal sürücüsü (SSD), eskiyen bilgisayarınızı canavara dönüştürmenin en hızlı ve en kolay yoludur. RAM, CPU ve GPU'yu unutun, doğru SSD harikalar yaratabilir. Bugün, Lexar NM610 SSD'ye bakıyoruz.


Döner tablalı ve iğneli standart sabit sürücülerden farklı olarak, SSD'ler bir parça flash bellekten oluşur ve hareketli parça içermez. Bu, temel olarak, verilerin çok daha hızlı alınabileceği (ve yazılabileceği) anlamına gelir, en azından 100 kat daha hızlı, bu da tüm PC'nizi daha yeni ve daha iyi gösterme etkisine sahiptir.

Şu anda piyasada çok sayıda farklı SSD var ve Lexar'ın NM610 SSD'si, orta seviye bir fiyatla üst düzey özellikler arasında iyi bir denge sunan, çoğu insan için çekici bir aday.

Peki, Lexar NM610'u satın almalı mısınız?

Bugünün en iyi Lexar NM610 1TB fırsatlarıLexar NM610 1TB BHPfotoğraf 154.99 $ GörünümBenzerlerini Görüntüle Amazon US Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Lexar NM610 SSD


(İmaj kredisi: Lexar)

Lexar NM610 SSD: Özellikler

2021'deki çoğu son teknoloji SSD gibi, Lexar NM610, bilgisayarınızın geri kalanına bağlanmak için PCIe NVMe 1.3 kullanır. Bu terimler biraz kafa karıştırıcıdır, ancak verilerin SSD ile diğer her şey arasında ne kadar hızlı aktarılabileceğiyle ilgilidir; birçok eski makinede ve SSD'de performansı sınırlayan bir SATA darboğazı vardı.

NM610 için öyle değil: Bu iyileştirmeler, verilerin 2.100MB/s'ye kadar okuma ve 1.600MB/s'ye kadar yazma hızlarında aktarılabileceği anlamına gelir; bunların her ikisi de şaşırtıcı derecede hızlıdır ve eski SSD'leri ve dönen sabit diskleri kolayca yener. Söylediğimiz gibi, SSD PC'niz için o kadar temeldir ki, bu hızların çok büyük bir anında etkisi olacaktır.


Başka bir yerde Lexar, NM610'un darbeye ve titreşime dayanıklı olduğunu, bu da onu aramızdaki sakarlar için ideal hale getirdiğini ve çarpmaların ve çarpmaların hiçbir veriye zarar vermeyeceğinden emin olmak isteyen herkes için ideal olduğunu söylüyor.

NM610, 250 GB, 500 GB ve 1 TB yapılandırmalarında gelir.


Lexar NM610 SSD

(İmaj kredisi: Lexar)

Lexar NM610 SSD: Dayanıklılık

Lexar NM610'un darbeye ve titreşime dayanıklı olduğundan daha önce bahsetmiştik, ancak SSD dayanıklılığı birkaç yolla ölçülmektedir. En popüler (ve evrensel), SSD'nin yavaşlamaya başlamadan önce kaç kez tamamen yeniden yazılabileceğinin bir ölçüsü olan Yazılı Terabayt'tır (TBW).

SSD'ler genellikle depolama kapasitesi arttıkça TBW dayanıklılıklarını artırır, bu nedenle hangi sürümü satın alacağınızı seçerken bunu aklınızda bulundurun.

250 GB versiyonu 125 TBW, 500 GB versiyonu 250 TBW ve 1 TB versiyonu 500 TBW olarak derecelendirilmiştir. Açıklığa kavuşturmak için: 1 TB modeli, yavaşlamaya başlamadan önce tamamen 500 kez yeniden yazılabilir. Bunların hepsi çok saygındır ve çoğu kullanıcıya uzun süre dayanır.


En iyi SSD satın alma rehberi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Lexar NM610 SSD: Peki satın almalı mıyım?

Kesinlikle! Lexar NM610'u PC'sinden yüksek performansa ihtiyaç duyan ve bileşenleri değiştirmek için kasayı açmaktan çekinmeyen herkese tavsiye ediyoruz.

Lexar NM610, çok pahalı olmayan, ancak en üst düzey özelliklere ve inanılmaz okuma/yazma hızlarına sahip olmaktan ödün vermeyen gerçekten iyi bir orta sınıf SSD'dir. Bilgisayarınızı hızlı ve basit bir şekilde yükseltmek istiyorsanız, başlamak için en iyi yer bir SSD satın almaktır: diğer her şey bundan fayda sağlar.

Bugünün en iyi Lexar NM610 1TB fırsatlarıLexar NM610 1TB BHPfotoğraf 154.99 $ GörünümBenzerlerini Görüntüle Amazon US Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz