Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Lezyne Super Pro GPS incelemesi: göründüğünden çok daha karmaşık bir bisiklet bilgisayarı

Lezyne Super Pro GPS incelemesi: göründüğünden çok daha karmaşık bir bisiklet bilgisayarı

Lezyne Super Pro GPS, 2002'de yapılmış gibi görünmesine rağmen, 2021'de bir bisiklet bilgisayarından ihtiyacınız olan şeylerin çoğuna sahiptir.

Lezyne, ağırlıklı olarak kaliteli bisiklet aletleri ve bisiklet farları ile tanınır. Ancak aynı zamanda sağlam ve birçok işlevsellik sağlayan bir dizi GPS bisiklet bilgisayarı da vardır. Bu, küçük Mini GPS'den Mega XL'e kadar uzanır ve aralarında orta bir fiyat noktasında Lezyne Super Pro GPS bulunur.

Eskiden öyleydi, eğer istersenen iyi bisiklet bilgisayarı, Garmin kasabadaki tek oyundu. Ancak bu, rakip markaların farklı bir şey sunması ve Garmin'i oyununu yükseltmeye zorlamasıyla değişti. Wahoo Elemnt serisi sıkı akıllı telefon entegrasyonu, iyi kullanılabilirlik ve aero seçeneği sunarken, Hammerhead Karoo 2 size daha akıllı telefon benzeri bir cihaz deneyimi sunar. Lezyne Super Pro GPS, bir başka değerli rakip ve kesinlikle ilkinin neredeyse hiçbirine sahip olmadığı, ancak ikincisinin bol olduğu için, onu maddeye tercih etmekle kesinlikle suçlayamazsınız.

Lezyne Super Pro GPS incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Lezyne Super Pro GPS, giriş seviyesi Garmin Edge 130 Plus'a benzer işlevsellik sağlıyor gibi görünüyor. Ancak bisiklet bilgisayarına Garmin Edge 130 Plus'tan biraz farklı bir bakış açısı sunuyor ve 135 £ 'da Garmin'in 169 £ İngiltere fiyat etiketinin altında kalıyor. ABD ve Avustralya'da sırasıyla 149,99 ABD Doları ve 241,99 ABD Doları'dır.


LEZYNE SUPER PRO GPS incelemesi: tasarla ve inşa et

Lezyne Super Pro GPS, çok fazla yer kaplamadan çubuklarınıza oturacak veya saplanacak orta büyüklükte bir ünitedir. 70 mm uzunluğunda ve 48 mm genişliğinde, 40 mm'ye 32 mm boyutlarında ve iyi okunabilirlik sağlayan tek renkli bir ekrana sahip. Bu bir dokunmatik ekran değildir ve Lezyne Super Pro GPS'i her iki tarafta ikişer adet olmak üzere dört düğme dizisini kullanarak çalıştırırsınız.

Lezyne, Super Pro'yu, bisiklet bilgisayarları için daha yaygın olan portre biçiminde veya yatay olarak 90 derece döndürülerek monte edilebilmesi için tasarladı. Bu, bilgisayarı nasıl monte ettiğiniz konusunda size ekstra çok yönlülük sağlar ve yatay format, daha fazla veri alanını veya aynı sayıyı biraz daha büyük yazı tipinde görüntülemenize izin vermek için ekranı biraz daha iyi kullanır.


Lezyne Super Pro GPS incelemesi

(İmaj kredisi: Lezyne)

Lezyne Super Pro GPS 60 gram ağırlığındadır ve pil ömrü yaklaşık 28 saattir ve 400 saate kadar sürüş verilerini kaydeder, bu nedenle sizi istediğiniz kadar sürmeye devam etmek için bol miktarda kapasite vardır.


Muhafaza sağlam bir his veriyor ve ünitenin altındaki USB şarj bağlantı noktasını kapatan ve hava koşullarına uygun hale getiren iyi bir contaya sahip lastik bir tapa var. Lezyne Super Pro GPS, Garmin için 16 mm'ye karşı 26 mm'de olsa da, Garmin Edge 130 Plus'tan daha derindir.

Lezyne kendi montaj sistemine sahiptir. Garmin'inkinden biraz daha sağlamdır, çünkü üniteyi devreye sokmak için aşağı doğru bastırıp çeyrek tur çevirmeniz gerekir, böylece bilgisayarın kayması daha az olasıdır. Bağlantı, iki lastik bant kullanılarak benzer bir sisteme bağlı olmasına rağmen, bisiklette Garmin'den biraz daha yüksek oturuyor.

Daha büyük montaj ve daha derin ünitenin kombinasyonu, Super Pro GPS'in çubuklardan oldukça yükseğe oturduğu ve biraz tıknaz göründüğü anlamına gelir. Bilgisayarı çubukların önüne yerleştiren ileri montaj ile biraz daha iyi görünüyor. Bu, ayrı olarak veya bir kalp atış hızı monitörü ve kadans sensörü de içeren Lezyne's Loaded paketinin bir parçası olarak satın alabileceğiniz bir şeydir.

LEZYNE SUPER PRO GPS incelemesi: özellikler

Lezyne Super Pro GPS, iyi bir düzeltme elde etmek için hem GPS hem de Glonass uydu takımyıldızlarını kullanarak, başlattığınızda hızlı bir şekilde konumunuzu kilitler. Konum, hareket ve yükseklik verilerinin ince ayarını yapmak için yerleşik bir ivmeölçer ve bir barometre vardır.


Lezyne Super Pro GPS ayrıca ANT+ ve Bluetooth cihazlarına eşzamanlı bağlantıları destekler, böylece bir kalp atış hızı monitörü, bir güç ölçer ve diğer bisiklet veri toplama cihazlarının yanı sıra telefonunuzu da bağlayabilirsiniz.

Lezyne Super Pro GPS incelemesi

(İmaj kredisi: Lezyne)

Lezyne Super Pro GPS, Lezyne Ally uygulamasıyla eşleştirmek için telefon bağlantısını kullanır. Bu size telefonunuzdan menü tabanlı kolay kurulum sağlar. Yolculuk sırasında telefonunuzu yanınıza alın ve Lezyne'in ekranında gelen mesajların bildirimlerini alacaksınız. Ayrıca, belirlenmiş e-posta kişilerinin yolculuğunuz sırasında nerede olduğunuzu görebilmesi için canlı izleme ayarlayabilirsiniz.

LEZYNE SUPER PRO GPS incelemesi: Performans

Lezyne Super Pro GPS, her birinde görüntülenen veri alanlarını belirleme seçeneğine sahip birden çok yapılandırılabilir veri ekranının yanı sıra, Garmin Edge 130 Plus tarafından kullanılan kırıntı izleri yerine size yol haritaları sunar. Telefonunuzu yanınıza almak istemiyorsanız, çevrimdışı navigasyon için bir harita indirebilirsiniz.

Lezyne Super Pro GPS, Lezyne'nin telefonu veya web uygulamaları aracılığıyla rota haritalamayı destekler veya Komoot ile tek dokunuşla entegrasyon vardır. Bu size, dönüşler için sesli ve ekrandaki istemlerle planlanmış bir rotada adım adım navigasyon sağlar.

Lezyne Super Pro GPS incelemesi

(İmaj kredisi: Lezyne)

Lezyne Super Pro GPS ile çok kolay bulamadığım tek şey, düğme kullanımıydı. Ünitenin alt tarafına biraz girintili olduklarından, sürüş sırasında bastırılmaları biraz zorlaşıyor. İşlevleri, GPS menülerinde nerede olduğunuza bağlı olarak da değişir, bu nedenle, ekranda her birinin o anda ne yapmak üzere yapılandırıldığını söyleyen ekran uyarılarına rağmen, yanlış olana basmak oldukça kolaydır.

Bir yolculuğun sonunda, Lezyne Super Pro GPS, istatistiklerinizi buluta geri senkronize etmek için akıllı telefon bağlantısını kullanır. Verilerinizi Ally uygulamasında veya Lezyne'nin GPS Root web sitesinde görüntüleyebilirsiniz.

İkincisi, eşdeğer Garmin Connect'ten biraz daha az gelişmiş ve daha az kullanışlıdır, ancak sürüş verilerini otomatik olarak yüklemek ve size daha ayrıntılı analiz vermek için Lezyne hesabınızı Strava, TrainingPeaks ve Today's Plan'a da bağlayabilirsiniz. Lezyne Super Pro GPS ayrıca Strava Live segmentlerini de destekler.

LEZYNE SUPER PRO GPS incelemesi: Karar

Lezyne Super Pro GPS incelemesi

(İmaj kredisi: Lezyne)

Genel olarak, Lezyne Super Pro GPS, sürüş istatistiklerinizi görüntülemek ve kaydetmek ve daha sonra sonuçları analiz etmek için istediğiniz hemen hemen her şeyi yapmanıza izin verecek birçok işlevselliğe sahip iyi tasarlanmış bir ünitedir. Sağlamdır ve oldukça uygun fiyatlıdır, ancak destekleyici uygulamalar, Garmin'in son derece parlak ortamından biraz daha düzensizdir.