Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG B1 vs LG BX: LG'nin ucuz OLED TV seçenekleri kafa kafaya gidiyor

LG B1 vs LG BX: LG'nin ucuz OLED TV seçenekleri kafa kafaya gidiyor

2021'de ucuz OLED TV'ler için verilen savaşta, LG B1 ve LG BX'e bakmalısınız. Yılın ilerleyen saatlerinde şirket birdaha da ucuzmodel, LG A1, ancak şimdilik B, LG için Bütçe anlamına geliyor.


LG BX, şirketin giriş seviyesiydiOLED TVgeçen yıl ve LG B1 2021 versiyonudur. Tamamen yeni A1 modeli de dahil olmak üzere 2021 serisine rağmen, B1, en son HDMI 2.1 oyun özelliklerinin tümünü desteklemek için ürün yelpazesindeki en düşük fiyatlı OLED olmaya devam edecek.

Bununla birlikte, BX önemli fiyat indirimlerinden yararlanırken, daha yeni modeli satın almayı haklı çıkarmak için yeterli iyileştirme var mı yoksa 2020 sürümüyle tasarruf etmeli misiniz? BX kendini rahatlıkla listemizde buldu.en iyi televizyonlar, sonuçta, özellikleen iyi 65 inç televizyonlarveyaen iyi 55 inç televizyonlar.

Şimdi mi satın alacağınızı mı yoksa B1'i mi bekleyeceğinizi merak ediyorsanız, daha bilinçli bir karar verebilmeniz için şu ana kadar farklar hakkında bildiklerimizi paylaşacağız. Ve unutma bizde doluyuzLG BX incelemesi, sadece bu modele daha fazla inmek istiyorsanız.

LG B1 vs LG BX: Fiyat ve özellikler

LG BX


(Resim kredisi: LG)

LG BX, 55 ve 65 inç ekran boyutlarında geliyor ve 2020 serisindeki giriş seviyesi model olarak, değiştirme yaklaşımlarının piyasaya sürülmesiyle fiyatta bir dizi düşüş yaşadı. Sonuç olarak, OLED55BX'i 989 £ ve OLED65BX'i 1.439 £ karşılığında resmi olarak alabilirsiniz.

LG B1 henüz piyasaya sürülmedi ve İngiltere ve ABD için fiyatlandırma resmi olarak açıklanmadı, ancak önemli bir fark, yeni modelin yerleşik 55 ve 65 inç seçeneklerine 77 inç ekran boyutu ekleyecek olması. . Bu, B1'i süper boyutlu OLED eyleminin keyfini çıkarmanın en ucuz yolu yapacak.


LG B1'in fiyatları Almanya için açıklandı, bu da bize ne bekleyeceğimize dair bir fikir veriyor. OLED55B1 1.800 €, OLED65B1 2.700 € ve OLED77B1 5.000 € olacak. Karşılaştırma için, 55 inçlik BX ​​1.400 Sterlin/1.600 Sterlin/1.800 Avro'dan ve 65 inçlik BX ​​2.300 Sterlin / 2.300 Sterlin / 2.800 Avro'dan piyasaya sürüldü, bu nedenle ilk ve geçen yılki modellere benzer fiyatlar görmemiz muhtemel. öğle yemeğinde.

LG B1 vs LG BX: Tasarım ve bağlantılar

LG Müşteri Deneyimi


(Resim kredisi: LG)

LG BX ve B1, LG'nin son zamanlarda tercih ettiği aynı süper ince görünüm ve tek ayaklı stand ile son derece benzer tasarımları paylaşıyor. OLED paneller son derece ince olduğundan, önemli elektronik aksamları içerecek şekilde genişlediği yerler dışında, çok ince bir set oluşturur.

B1 ve BX, iki yana doğru bağlantı açısından aynı şeyi sunarHDMI 2.1girişleri ve bir çift geriye doğru HDMI 2.0 girişi. HDMI 2.1 girişlerinden biri eARC'yi (gelişmiş ses dönüş kanalı) destekler ve her ikisi de aşağıdakiler dahil olmak üzere yeni nesil oyun özelliklerini işleyebilir:4K 120Hz,Değişken Yenileme Hızıve bağlı bir konsol algıladığında TV'yi otomatik olarak düşük gecikmeli oyun moduna geçiren ALLM. Bu özellikler BX'ien iyi oyun TV'lerifiyatı için ve B1'in takip edeceğinden şüphemiz yok.

Diğer bağlantılara gelince, her iki set de üç USB bağlantı noktası, karasal ve uydu alıcıları, dijital optik çıkış, hat çıkışı, kulaklık soketi ve Ethernet bağlantı noktası içerir. Ayrıca, yerleşik Apple AirPlay 2 ile Bluetooth ve çift bantlı Wi-Fi dahil olmak üzere kablosuz bağlantıyı da desteklerler.

LG B1 vs LG BX: Görüntü kalitesi

LG BX OLED 4K TV


(Resim kredisi: LG)

LG BX, fiyatına göre etkileyici bir şekilde belirtilmiş bir OLED TV'dir ve HDR10, HLG HDR ve Dolby Vision IQ desteğiyle zengin kontrastını en üst düzeye çıkarır. ortam ışığı.

Rakip HDR10+ formatı için destek yok, ancak Dolby's daha popüler ve Netflix, Disney+ ve Apple TV+ tarafından kullanılıyor ve ayrıca harika 4K Blu-ray desteği. Filmlerin yaratıcının istediği gibi görülmesini sağlamak için özel Film Yapımcı Modu da vardır.

BX, görüntülerde ince ayar yapmak için LG'nin α7 Gen3 AI ile geliştirilmiş işlemcisini kullanır. Sonuç, daha düşük çözünürlüklü içerik için bazı mükemmel yükseltme ve özellikle hızlı tempolu spor aksiyonlarında kullanışlı olan hareket geliştirmeleridir. Değilse gerçekten sağlam bir işlemciepeyceamiral gemisi seviyesinde. Set ayrıca oyun için 10 ms'nin altında gecikme sunar ve bu, onu genel olarak konsol veya PC oyunlarında en üst seviye yapmak için diğer özelliklerle birleştirir.

Yeni LG B1 çok benzer özellikler sunuyor, ancak gelişmiş yükseltme ve daha fazla renk doğruluğu sağlamak için tasarlanmış yeni α7 Gen4 AI ile geliştirilmiş işlemciyi kullanıyor. Ayrıca, tüm oyun seçeneklerini tek bir kullanışlı arayüzde sunan ve oyun deneyiminizi kişiselleştirmeyi kolaylaştıran Game Optimizer ile oyuncular için yeni bir özellik de var.

Bir işlemci neslinden diğerine geçerken görüntü kalitesindeki fark, dönüştürücü olmaktan ziyade muhtemelen incelikli olacaktır. Panelin kendisine gelince, çok az fark bekliyoruz, bu yüzden LG'nin ne kadar iyi yararlanabileceği hakkında daha fazla bilgi vereceğim. Marjinal kazançlar bekleyin.

LG B1 vs LG BX: Ses kalitesi

LG BX, her biri 10W güce sahip bir çift aşağı doğru çalışan hoparlör ve iki woofer kullanır. Bu, ekstra genişlik ve yükseklik izlenimi yaratan psikoakustik aracılığıyla daha fazla daldırma üreten Dolby Atmos kod çözme bonusunun eklenmesiyle iyi bir ses performansı ile sonuçlanır. AI işlemci ayrıca ses sinyallerini analiz ederek TV'nin normal müzikleri Atmos film müziklerinin elde ettiğine daha yakın bir şekilde geliştirmesini sağlar.

Bir kez daha, yeni LG B1, BX ile neredeyse aynı ses sistemi ve ses özellikleri kullanıyor, ancak geliştirilmiş α7 Gen4 işlemci sayesinde genel ses deneyiminin ustaca geliştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Ses her ikisinde de mükemmel bir şekilde geçebilecek olsa da, aşağıdakilerden birini ekleyereken iyi ses çubuklarıkurulumunuz için LG BX ile ilgili tavsiyemiz olmaya devam ediyor ve muhtemelen LG B1 için de aynı olacak.

LG B1 ve LG BX: Akıllı TV

LG BX OLED 4K TV

(Resim kredisi: LG)

BX, kapsamlı akış uygulamaları seçimi ve sihirli uzaktan kumanda sayesinde son derece sezgisel arayüzü, ayrıca yerleşik Google Asistanı ve Amazon Alexa sayesinde son beş yıldır önde gelen işletim sistemi olan LG'nin webOS akıllı platformuna sahiptir. .

Bununla birlikte, LG'nin 2020 TV'lerinde Freeview Play'i bırakması ve şirketin TV yakalama uygulamalarını yeniden sertifikalandırmasına neden olduğu için webOS, geçen yıl İngiltere'deki alıcılar için hakimiyetini biraz kaybetti. Sonuç olarak, geçen yılın modelleri şu anda yalnızca BBC ve ITV akış hizmetlerini içeriyor.

Yeni LG B1, artık alttaki bir başlatıcı çubuğu yerine tüm ekranı dolduran bir ana sayfa, yükseltilmiş bir kullanıcı arayüzü ve yeniden tasarlanmış bir sihirli uzaktan kumanda kullanan webOS (6.0) içeriyor. Gerçekten iyi haber şu ki, Freeview Play 2021 modellerinde geri dönecek ve eksiksiz bir TV yakalama hizmetleri seti ve EPG'de geri dönme yeteneği sağlayacak.

LG B1 vs LG BX: Karar

LG BX, AI ile geliştirilmiş işleme, etkileyici bir webOS akıllı sistemi ve birçok kullanışlı özellikle birlikte olağanüstü görüntü ve ses sunan muhteşem bir 4K OLED TV olmaya devam ediyor. Tek şikayet, İngiltere'deki bazı TV uygulamalarının olmamasıdır, ancak aksi halde hata yapmak zordur.

B1'in yakında piyasaya sürülmesi, eski modelin şu anda oldukça rekabetçi fiyatlara sahip olduğu anlamına geliyor ve BX'in benzer tasarım, özellikler ve performans sunduğu göz önüne alındığında, kesinlikle cazip. Ancak, B1'de 4. nesil α7 işlemci, Game Optimizer, güncellenmiş webOS ve Freeview Play'in geri dönüşü dahil olmak üzere bazı heyecan verici yeni özellikler var.

B1'in devam eden 55 ve 65 inç seçeneklerine 77 inçlik bir sürüm eklemesiyle ekran boyutları söz konusu olduğunda da büyük bir fark var. Bu, yeni 77B1'i gerçekten büyük ekranlı bir OLED TV arayan herkes için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

BX'in şimdiki kadar ucuz olması ve B1'in büyük bir değişiklikten ziyade ince bir yükseltme gibi görünmesiyle, beklemek yerine BX'ten tasarruf etmeyi seçen herkesin pişman olma ihtimalinin düşük olduğunu söyleyebiliriz.