Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG B9 incelemesi (OLED65B9): çarpıcı, ucuz bir OLED TV

LG B9 incelemesi (OLED65B9): çarpıcı, ucuz bir OLED TV

Pingtwitter'ün LG B9 incelemesine hoş geldiniz. B9, ana cazibesini fiyat etiketinde taşıyor: şehirdeki en ucuz OLED TV'lerden biri, özellikle bu inceleme için test ettiğimiz şey olan 65 inçlik versiyona bakarsanız (resmi olarak LG OLED65B9 olarak bilinir) - ancak listemizdeki gururlu konumundan bunu bilemezsiniz.en iyi televizyonlar.


LG B9 ayrıca 55 inçlik bir versiyonla (OLED55B9) geliyor, bu neredeyse satın alabileceğiniz en ucuz OLED'dir, ancak Philips OLED754 tarafından bu gönderiye gönderilme eğilimindedir - ancak içinde neredeyse hiçbir şey yoktur ve Philips ABD'de mevcut değil, bu nedenle B9'un kendine ait alanı var.

• OkuyunPhilips OLED754 incelemesi

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu göz alıcı, cüzdan dostu fiyat, bir veya iki dizeyle birlikte gelir. En önemlisi, LG C9'un bu kadar harika olmasına yardımcı olan olağanüstü video işlemcisinden bir adım geri çekilmesi dahil. Neyse ki bu, B9'un parası için hala harika bir TV olmasını engellemiyor ve kesinlikleen iyi OLED TV'lerBugün uygun.

• OkuyunLG C9 incelemesi


Bugünün en iyi LG B9 55 inç fiyatları317 Walmart müşteri yorumlarıBenzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi LG B9 65 inç fiyatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz. En iyi fiyatlar

LG B9 incelemesi: fiyat ve özellikler

LG B9’un OLED ekran teknolojisi ve son derece uygun fiyatı, en büyük iki cazibesi. Sonuçta bunlar, tarihsel olarak asla bir arada bulamayacağınız iki şeydir.

55 inçlik versiyon 1.099 £ / 1.399 $ civarında olma eğilimindeyken, 65 inç 1.599 £ / 1.899 $ 'ın altında bulunabilir - bunlar piyasadaki neredeyse tüm OLED'leri geride bıraktı.


Sonuçta, LCD TV'ler her türlü performans seviyesinde ve fiyat noktasında çalışabilirken, OLED yalnızca birinci sınıf bir TV teknolojisidir - ya da olmuştur ... -. Hem teknolojik hem de üretim açısından OLED ekranların yaptığı gibi her pikselin kendi ışığını üretmesini sağlamak kolay gelmiyor. Ve bir şey kolay değilse, o da ucuz değildir.

İncelediğimiz OLED65B9'a eklenen 1.599 £ / 1.899 $ fiyat, ana akım LCD pazarına kıyasla hala oldukça yüksek olabilir, ancak 65 inç OLED için büyük bir değer gibi görünüyor. Özellikle deneyimler, LG’nin en son giriş seviyesi OLED TV olmasına rağmen OLED65B9’un ciddi bir görüntü kalitesi sunması gerektiğini gösterdiğinde.


B9'lar, LG’nin mevcut serisindeki yeni nesil Alpha 9 yerine Alpha 7 yonga seti kullanan tek OLED modelidir. Daha sonra göreceğimiz gibi, bu birkaç resim tavizini göz ardı etmenizi gerektiriyor. Yine de genel olarak oldukça etkileyici bir işlemci.

Bugünlerde gördüğümüz hemen hemen her büyük ekran TV'de olduğu gibi, B9 doğal bir 4K çözünürlük taşıyor. Ayrıca, temel HDR10, birinci sınıf Dolby Vision ve canlı yayın dostu HLG formatlarında yüksek dinamik aralık kaynaklarını destekler. Yine de Amazon Prime Video ve bazı 4K Blu-raylarda kullanılan Dolby Vision alternatif HDR10 + formatı için destek yoktur.

Bu kadar uygun fiyatlı bir TV için bağlantılar gerçekten etkileyicidir. Özellikle, HDMI'larının dördü de görünüşe göre en yeni, tam bant genişliğine sahip HDMI 2.1 standardına göre oluşturulmuş. Bu, PlayStation 5 ve Xbox Series X'in desteklemeyi vaat ettiği saniyede 4K 120 kare oyunlarını idare edebilecekleri anlamına geliyor. Değerli birkaç başka TV (ileri teknoloji olanlar dahil) şu andahiçHDMI 2.1 bağlantı noktaları, dördü boş verin.

OLED65B9'un oyunculara hitap edecek tek özelliği de bu değil. Ayrıca, genel olarak daha akıcı oyun performansı için değişken yenileme hızlarını ve Nvidia'nın G-Sync sistemini, otomatik oyun modu geçişini (bir oyun kaynağı algılandığında ekranın düşük gecikme modunu etkinleştiren) ve Oyun sırasında sadece 14 ms'lik fevkalade düşük giriş gecikmesini destekler. modu etkindir.


Ayrıca, OLED panelde görüntü tutulmasına neden olma potansiyellerini azaltmak için oyun grafiklerinin statik öğelerini algılayabilen ve hafifçe karartabilen bir sistem de vardır.

LG B9 incelemesi: görüntü performansı

B9’un görüntü performansına bakmanın iki yolu vardır. Bunu LG’nin gelişmiş C9 modelleriyle karşılaştırabilirsiniz, bu durumda tahmin edilebileceği gibi biraz kısa çıkacaktır. Ya da kendi fiyat aralığındaki diğer 4K TV'lerle karşılaştırabilirsiniz, bu durumda son derece etkileyicidir.

Kötü haberi önce OLED65B9'un daha pahalı C9 kardeşlerinden nerede eksik kaldığına bakalım.

İlk olarak, B9, C9 modellerine göre çok karanlık alanlarda bazı ince ayrıntıları kaybediyor. Bu, karanlık sahnelerinin sürekli olarak parlak sahneler kadar derinlik ve üç boyutluluk dolu hissetmediği anlamına gelir. Sinema ön ayarı, B9’un gölge ayrıntılarını iyileştirir, ancak yalnızca gerçekten ideal olandan daha fazla parlaklık pahasına.

B9’un resimleri de, özellikle 4K’ya yükseltilmiş HD izlerken biraz daha az keskin görünüyor. Bu, özellikle C9'daki Alpha 9 işlemcisinin B9'daki Alpha 7 yonga setine göre puan aldığı yerin açık bir örneğidir.

Renkler de C9 ile elde ettiğiniz incelik, tutarlılık ve dengeden yoksundur, bu da resimlere biraz daha kaba, daha az rafine bir görünüm verir. Renk inceliğindeki azalma, bazen çok pürüzsüz ve manken benzeri görünebilen cilt tonlarında özellikle belirgindir.

Ayrıca, B9'da C9 ile elde edemediğiniz bazı çekimlerde hafif eflatun bir alt ton var.

Bu arada, çerçeve içinde çok fazla izleme ve kaydırma ve / veya çok fazla hareket içeren çekimler, OLED65B9'da biraz daha az kararlı ve ikna edici görünüyor. Hareket işleme sistemini kullanmadan, saniyede 24 kare filmlerde aldığınız titremeye daha fazla tutarsızlık gelir. Hareket işleme açıkken, B9 daha fazla istenmeyen işleme yan etkisi üretir.

Belki de C9 için birkaç yüz pound daha fazla bulmayı düşünmenin en büyük nedeni, yüksek dinamik aralık kaynakları ile ne kadar parlak göründüğüdür. HDR resimlerin en parlak kısımları B9'da biraz daha az yoğun görünür ve tam ekran parlak HDR sahneleri önemli ölçüde daha sönük görünür.

OLED65B9’un parlaklığını ölçmek, bu öznel izlenimi hızla destekler. Ekran alanının% 10'unu kaplayan beyaz bir HDR kare gösterirken ışık çıkışı yaklaşık 650 nit ile zirve yapar. C9 ise yaklaşık 850 nitte zirveye ulaşmayı başarıyor. Bu, HDR içeriğinin ne kadar fazla ışık aralığı sunabileceği düşünüldüğünde büyük bir fark yaratmak için yeterlidir.

Bununla birlikte, B9’un sözde ton eşlemesi (ultra parlak HDR içeriğini kendi ekran yeteneklerine uyarlama şekli), ayrıntıların aşırı beyazlamış görünen HDR zirvelerini durdurmak için yeterince iyi. Aslında LG, HDR içeriğini OLED65B9’un ekran özelliklerine genel olarak son derece iyi uyarlar. Ancak her zaman sınırlı parlaklığının sınırları dahilinde.

Şaşırtıcı bir şekilde, OLED65B9'un aslında C9'lardan biraz daha iyi performans gösterdiği birkaç alan var. Örneğin siyah seviyeleri biraz daha derine iner. Yine de gördüğümüz gibi, bu, TV'nin en keyifli görüntü ayarlarını kullanırken biraz gölge ayrıntısına mal oluyor.

İkincisi, OLED65B9, bazı akışlı kaynakları izlerken sıkıştırma engelleme sesini ortaya çıkarmaya C9'dan daha az eğilimlidir. Bu, gölge ayrıntılarının azaltılmasının muhtemelen bir yan etkisi olduğu için, basit bir kazan-kazan'dan çok bir bulut için gümüş bir astardır.

Bu noktada, yine de fiyat noktasında OLED65B9'a diğer TV'lerle ilişkili olarak bakmamızın tam zamanı. Bunların hemen hemen hepsi (OLED65B9’un kendi 55 inçlik kardeşine göre) LCD modelleri. Ve burada OLED65B9 gerçekten çok çekici hale geliyor.

Örneğin siyah seviyeleri neredeyse tüm LCD rekabetinden tamamen farklı bir ligde. Ayrıca, herhangi bir LCD'nin toplayabileceğinden daha fazla arka ışık tutarlılığına sahip karanlık sahneler sunar, yani karanlık sahnelerde bulutlanma olmaz ve karanlık arka planlarda görünen parlak nesnelerin etrafında yabancı ışık olmaz.

B9’un OLED panelinin rengini bazı yüksek kaliteli LCD TV'lerin yapabildiği kadar parlaklıkla enjekte edememesine rağmen, sürekli olarak koyu siyah düzeyli bir temele sahip olduğu için renkler muhteşem derecede zengin görünüyor.

OLED65B9, fiyat karşılığında alabileceğiniz birinci sınıf LCD'ler kadar ölçülebilir parlaklığı ortaya çıkaramazken, OLED, bir resimdeki en karanlık pikselin çapraz kirlilik olmadan en parlak olanın yanında oturmasını sağlama şekli yerel bir his yaratır. Benzer fiyatlı LCD'lerin eşleşmekte zorlandığı kontrast yoğunluğu.

OLED65B9 ayrıca LCD TV'lerle elde edebileceğinizden çok daha geniş gerçekçi izleme açıları sunar.

Ancak, parlaklık eksikliğini daha fazla ele almalıyız, çünkü bu ve oldukça yansıtıcı bir ekran, özellikle gün içinde izliyorsanız, parlak bir oturma odası için yüksek kaliteli bir LCD setini daha iyi bir seçenek haline getirebilir. Örneğin Samsung Q80R, eşdeğer 55 inç veya 65 inç B9'dan biraz daha ucuzdur, ancak parlak ortamlarda çok büyük bir fark yaratacak şekilde neredeyse iki kat parlaklık sunar. Elbette B9 kadar güçlü olmasa da karanlık sahnelerini çok iyi idare ediyor.

Işıkları kapatan film gecelerinden hoşlanan film hayranları için bu fiyata B9 gibi bir TV alabilmek ciddi bir sonuçtur.

LG B9 vs Samsung Q80R için bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat SAMSUNG 55 Inch Class 4K ...Samsung QE55Q80RWalmart1.999,99 $ 1.096 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG B9 incelemesi: Ses

LG, 9 serisi OLED TV'leriyle ses oyununu gerçekten bir üst seviyeye taşıdı. Özellikle de varsayılan Dolby Atmos ses ayarını LG’nin AI Ses modu ile değiştirirseniz.

Dolby Atmos'un genellikle kulağa ne kadar harika geldiği göz önüne alındığında, bu mantıksız görünebilir. Gerçek şu ki, AI Ses modu LG mühendisleri tarafından ses çalmayı TV'nin hoparlörlerinin yetenekleriyle mükemmel bir şekilde eşleştirmek için tasarlandı, Dolby Atmos modu ise formatın 'nesne tabanlı' özelliğini optimize etmeye çalışmakla daha çok ilgileniyor. ses efektlerinin üç boyutlu bir alan duygusuna boyandığı ses yaklaşımı.

Sonuç olarak, Dolby Atmos modu daha hassas bir ses sahnesi sunarken, aynı zamanda etki ve ham güçten yoksundur ve aksiyon sahneleriyle hayata geçmeyi başaramaz.

Öte yandan AI Ses modu, daha dinamik aralık ve etki ile çok daha yüksek, daha agresif, daha ileri ateşleme sesi yaratır. Bazen hoparlörlerin yeteneklerinin biraz ötesine geçerek küçük bozulmalara neden olur. Genel olarak, AI Ses modu, B9'unki kadar ince gövdeli bir TV için çok etkileyici bir ses performansı sağlar.

Üst düzey TV'ler daha iyi ses kalitesi sunar (C9 dahil), ancak bu fiyat aralığındaki çoğu TV, aşağıdakilerden biri ile iyileştirilmiştir:en iyi ses çubuklarıneyse - bu bizim tavsiyemiz.

LG B9 incelemesi: Tasarım ve Kullanılabilirlik

LG B9, panelinin inanılmaz inceliği sayesinde, benzer fiyatlı TV rakiplerini tasarımıyla ölüme terk ediyor.

OLED teknolojisi herhangi bir harici arkadan aydınlatmaya ihtiyaç duymadığından, OLED 'film' doğrudan sert bir arka tabakaya monte edilebilir. Bu, ekranın dış kenarlarında sadece milimetre derinlikte olduğu ve görünüşte fizik kanunlarına meydan okuyacağı anlamına geliyor. Bu etki OLED65B9 65 inç model için daha da belirgindir, çünkü 55 inçlik modelle aynı kalınlığa sahip ancak daha büyük bir panele sahip.

Arka panelin fırçalanmış metal kaplaması da muhteşem ve korkutucu derecede darbeye dayanıklıdır; masaüstü standı ise gerçekten zengin bir tasarım oluşturmak için fırçalanmış metal kaplamaya devam eder.

Arka tarafın yaklaşık üçte biri diğerlerinden biraz daha fazla öne çıkıyor. Ancak tüm işlem yongaları, ayarlayıcılar, hoparlörler vb.bir yerde. Ve çoğu açıdan, B9’un zarif muhteşemliği bozulmadan kalır.

Tüm LG TV'lerde olduğu gibi OLED65B9, webOS smart platformu tarafından kullanımı son derece kolay hale getirilmiştir. Bu, tüm TV’nin birçok çevrimiçi, tuner ve giriş kaynağına hızlı, şık ve kolay erişim sağlamak için resmin alt kısmına yerleştirilmiş çekici, net, ekonomik menüler kullanır.

İçerik simgelerini en çok kullandıklarınıza öncelik verecek şekilde özelleştirmek kolaydır - veya her kaynağı ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak TV'nin bunu otomatik olarak yapmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulama desteği de çok cömert. Apple TV, Disney +, Amazon Prime Video ve Netflix'ten Birleşik Krallık’ın tüm önemli yayıncı yakalama hizmetlerine kadar tüm 'kahramanlar' kapsamındadır.

LG'nin OLED65B9 ile sağladığı 'sihirli' uzaktan kumanda, kullanım kolaylığı temasını benzersiz bir şekilde sürdürerek, yalnızca seçmek istediğiniz bir seçeneğe işaret etmenize izin verir. Ayrıca, menülerin hızlı bir şekilde yukarı ve aşağı hareket etmesine yardımcı olmak için dönen bir tekerlek topuzu vardır.

OLED65B9’un dostluğunu tamamlamak, LG ThinQ AI, Amazon Alexa ve Google Assistant ses tanıma sistemleriyle uyumluluktur. Bunların hepsi TV'de de yerleşiktir; herhangi bir harici dinleme cihazına ihtiyacınız yoktur.

LG B9 incelemesi: Karar

Aydınlık bir odayla savaşmak için çok parlak bir görüntü arıyorsanız, o zaman Samsung Q80R gibi eşdeğer bir premium LCD modeli size daha iyi hizmet edebilir - bu belirli model size bir soundbar için yeterince tasarruf sağlayacaktır. Alternatif olarak, LG C9 için ihtiyaç duyulan ekstra parayı karşılayabiliyorsanız, çok yönlü üstün görüntü kalitesi sayesinde yükseltici model hemen hemen buna değer.

Ancak, ev sineması dostu OLED ekran özelliklerini minimum fiyata istiyorsanız, ancak oraya ulaşmak için bağlantı ve akıllı özelliklerden ödün vermeden, bu ideal TV seçimi. LG B9, daha önce büyük ekran OLED'in zevkini finansal erişimlerinin ötesinde titizlikle gezinirken bulan AV hayranlarının kulağına (gözlerine?) Müziktir.

Bugünün en iyi LG B9 55 inç fiyatları317 Walmart müşteri yorumlarıBenzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi LG B9 65 inç fiyatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz. En iyi fiyatlar