Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG BX ve LG CX: Black Friday anlaşmalarında hangi LG OLED TV'yi almak en iyisidir?

LG BX ve LG CX: Black Friday anlaşmalarında hangi LG OLED TV'yi almak en iyisidir?

LG, OLED TV'lerde büyüktür. Gerçekten büyük. Aslında OLED TV ekranları yapan tek üretici ve Sony gibi diğerleri kesinlikle LG'nin panellerini iyi bir şekilde kullansa da, LG'nin LG BX ve LG CX TV'ler ile en iyi OLED fiyat / teknoloji dengesini sunduğunu görmek şaşırtıcı değil.


Yılların tecrübesi, şirkete form üzerinde belirli bir ustalık sağlar. LG'nin OLED TV'leri olağanüstü derecede iyidir -LG CX incelemesilistemizde baskın bir konumda yer alır.en iyi OLED TV'ler,en iyi oyun TV'leri, veen iyi televizyonlarher türden!

2020'de, şirketin OLED serisi, fiyat olarak LG CX'in hemen altında oturan daha bütçe odaklı bir LG BX modeli ile önceki yıllarla aynı modeli takip ediyor ve CX, mütevazı bir ekstra maliyet karşılığında LG'nin en iyi 4K OLED görüntü kalitesini vaat ediyor. GX ve WX, yelpazenin daha da ötesinde, daha güzel tasarımlar ve geliştirilmiş ses sunar, ancak yine de çok daha fazla para karşılığında CX ile aynı görüntü kalitesini sunar.

Çoğu kişi ya LG BX ya da CX'i tercih edecek ve ekstra parayı şunlardan biri için biriktirecektir.en iyi ses çubuklarıonunla eşleştirmek için (ve bize göre haklı olarak, sıçrayacak paranız yoksa)… ama iki TV nasıl karşılaştırılır, hangisini seçmelisiniz? Ne kazanıyorsun, ne kaybediyorsun ve fark gerçekten o kadar büyük mü? Parçalayalım.

  • OLED ve QLED: teknolojilerin açıklaması
  • Bütçeye uygun TV'ler mi arıyorsunuz? Bununla Tanış best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500

LG CX ve LG BX


LG BX, görünüşte geçen yılki B9'a benziyor.

(Resim kredisi: LG)

LG CX vs LG BX: Fiyat

Gerçekten süslü amiral gemisi TV'lerin dışında olduğunuzda, fiyat gerçek bir farklılaştırıcıdır ve her iki TV de büyük bir değer sunar - ancak BX'in daha düşük olduğu bariz bir kazanan vardır. Öyle olmasını umarsınız, çünkü bu, giriş seviyesi BX serisinin noktasıdır.


55 inçlik versiyon sadece 1.299 £ / 1.599 $ 'dan başlarken, BX'in 65 inçlik versiyonu eyaletlerde 1.999 £ / 2.299 $' dır.

Bugünün en iyi LG OLED55BX ve LG OLED65BX fırsatları LG OLED55BX6LB 55 inç UHD 4K ... LG OLED55BX Amazon $ 1.089 GörüntüleTüm fiyatları görünLG OLED65BX6LB 65 inç UHD 4K ... LG OLED65BX Amazon £ 1,799 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bu, daha küçük BX'i, CX'in daha küçük bir boyutta gelmesini hesaba katsanız bile (göreceğimiz gibi) 2020'de piyasaya sürülen en uygun fiyatlı OLED yapar. Sony'nin en ucuz OLED'i - 55 inçSony A8 / A8H1,799 £ / 1,899 $ 'dan başlar;Philips 55OLED8051,499 £ markasında.


Burada fiyat konusunda işleri ilerletmek için LG için iyi, ancak daha ucuz bir güncel nesil OLED'in mevcut olduğuna dikkat etmeliyiz:Philips 55OLED754. 2019'dan bu yana, bu TV'nin teknolojisi BX'in arkasında duruyor, ancak fiyatı için gerçekten mükemmel bir satın alma olmaya devam ediyor ve1000 £ altındaki en iyi TV'ler.

LG CX, siz boyutu büyütene kadar fiyatlar arasındaki mesafe çok fazla genişlemese de biraz daha fazla gelir. Karşılaştırılabilir 55 inçlik ekran, 1.799 £ / 1.799 $ fiyatla satılırken, daha küçük 48 inçlik model 1.499 £ / 1.499 $ fiyatla satılıyor. Yine de, daha büyük boyutlara ulaştığınızda işler çarpıcı bir şekilde şişmeye başlar. 65 inçlik CX, 2.799 £ / 2.799 $ ağırlığındayken, 77 inçlik en büyük panel sizi 4.999 £ / 4.999 $ geri getirecek.

LG CX'te bugünün en iyi fiyatları her boyutta LG CX Serisi OLED48CX5LC 48 '... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünLG CX Serisi OLED55CX5LB 55 '... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünLG OLED65CX5LB (2020) OLED ...LG CX OLED (65 inç)John Lewis ve Ortakları1.999 £ Görünüm Tüm fiyatları görünLG OLED77CX6LA (2020) OLED ...LG OLED77CXJohn Lewis ve Ortakları3.499 £ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG CX ve LG BX

LG OLED65CX daha geniş bir standa sahip ancak bunun dışında BX'e çok benziyor.


(Resim kredisi: LG)

LG CX vs LG BX: Tasarım ve bağlantı

Şimdiye kadar BX hakkında gördüklerimiz, geçen yılki B9'a ürkütücü bir şekilde benziyor ve bu kötü bir şey değil. Panel, TV'nin ana işleme bağırsakları arkadaki bir kutuya doldurulmuş şekilde ultra ince bir kesite yerleştirilerek OLED'in kendi kendini aydınlatan doğasından yararlanır; stand-wise, en kötü ihtimalle kayıtsız olduğumuz köşeli fırçalanmış metal.

CX'in standı, görünüşünü borçlu olduğu C9 gibi, BX'in standından biraz daha geniştir. Aksi takdirde ikisi, süslü çerçeveler (CX'te biraz düzeltici) ve alçakgönüllü bir çerçeve ile dışa doğru çok benzer görünüyor. İçeride, her ikisi de LG'nin TV platformlarının en az rahatsız edici ucunda olan oldukça kaygan webOS işletim sisteminden yararlanıyor.

BX ve CX (ve aslında LG'nin 2020 OLED serisinin geri kalanı) HDMI 2.1 bağlantı noktalarına ve tüm potansiyellerinden yararlanmak için gereken tüm desteğe sahiptir. Bu, panellerin kaldırabileceği tam 120 Hz'de 4K, Değişken Yenileme Hızı, Otomatik Düşük Gecikme, PS5 ve Xbox Series X'in tamamı anlamına gelir.

Bu, CX için etkileyici, ancak daha ucuz BX için daha da fazla: LG'nin OLED serisinin en altında, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde ona bağlamak isteyeceğiniz her şeye gelince en üst düzey şeyler. Bu gerçekten geleceğe yönelik ve çok daha pahalı Sony A8'in bile sunmadığı bir şey.

Her ikisinde de G-Sync ve (söz veriyoruz) PC oyuncuları için nihai Freesync desteği bulunuyor ve teğetsel olarak, her ikisi de Alexa ve Google Assistant bağlantısını sağlayan LG'nin ThinQ AI motorunu içeriyor.

LG CX ve LG BX

CX (solda), daha ucuz olan BX'e göre biraz daha dar çerçevelere sahip.

(Resim kredisi: LG)

LG CX vs LG BX: Görüntü kalitesi

Burada paneller arasındaki farkları görmeye başlıyoruz, ancak dikkatli bakmanız gerekiyor: hem OLED'in üstün kontrast avantajlarına sahip hem de HDR ve SDR renk gamlarını kapsayan etkileyici bir iş yapıyor.

Birincisi, CX'te GX, WX ve ZX'in taşıdığı üçüncü nesil a9 görüntü motoru olan işlemcidir. BX, bunun yerine, aşağıdaki modeli a7 gen 3 biçiminde alır; bu, daha karanlık sahneleri nasıl ele aldığına dair biraz daha az nüans ve daha az AI yükseltme anlamına gelir - bu, herhangi bir kusurun olacağı 65 inçlik modele zarar verebilir. daha açık olun.

İki işlemci arasındaki tek temel fark budur; her biri, bir şeyleri başka türlü harika görünmek için ayakta duran bir iş yapar ve hareket bulanıklığını azaltmak için titreme önleme ve siyah çerçeve ekleme gibi seçenekler içerir.

BX'te, siyah çerçeve eklemeyi kullanmak listenizin başında olmayabilir, çünkü gördüğümüz testler, BX'in içindeki panelin zaten OLED'lerin daha sönük ucunda olduğunu gösteriyor.

Arkadan aydınlatmalı QLED'lerin arkasında uzun bir yol olan ve CX'in 650 nit'ten (Sinema modunda) kesin bir düşüş olan 500 nit civarında en yüksek parlaklığı yönetir. Daha ham bir deneyim istiyorsanız her ikisi de Film Yapımcısı Modu'nu alır ve her ikisi de odanızdaki ortam koşullarına bağlı olarak parlaklık ayarı için Dolby Vision IQ'yu destekler.

CX'in ekstra parlaklığı ile karanlık sahnelerde gelişmiş kullanım ve ayrıntı sunma şeklinin birleşimi, size BX'ten daha fazla HDR görüntüsü verdiği anlamına gelir ve kesinlikle biraz daha iyi bir performans gösterir, ancak fark dönüştürücü değildir.

LG CX ve LG BX

Hem CX (solda) hem de BX çok ince bir profile sahip.

(Resim kredisi: LG)

LG CX vs LG BX: Karar

CX'ten tamamen etkilendiğimiz halde, LG BX serisini adım adım ilerletme şansımız olmadı. Gerçekçi olarak, BX'in hayal kırıklığına uğratması pek olası görünmüyor; İçeride biraz daha az güç ve panelde parlaklıkta hafif bir azalma var, ancak iki çizgi o kadar çok DNA paylaşıyor ki, aralarında seçilecek çok az şey var.

Her ikisi de tüm yeni nesil oyun özellikleri için hazır. Her ikisi de mükemmel kontrast oranlarına sahip şık ve çekici TV'lerdir. Daha gelişmiş bir görüntü işlemcisi ve daha güçlü AI yükseltme için biraz daha fazla ödemekten memnunsanız, CX tam size göre; Bir ritmi zar zor atlayan ve özelliklerden mahrum kalmayan harika bir OLED deneyimi istiyorsanız, BX'e geçin.

Birçok kişi en ucuz iki seçenek arasında seçim yapacak: 48 inç LG CX ve 55 inç LG BX. Seçmenin yolunun göründüğü gibi olduğunu söyleyebiliriz - paranın karşılığını daha büyük ekran patlamasını istiyorsanız, hala gerçekten güçlü bir görüntü kalitesi elde ettiğinizi ve bunda geleceğe hazır olduğunu bilerek BX'i seçin; Mümkün olan en iyi görüntü kalitesini elde etmeye odaklanmak istiyorsanız ve daha büyük olmak istemiyorsanız veya istemiyorsanız CX'i alın.