Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG C1 vs LG B1: Hangi 2021 LG OLED TV sizin için en iyisi?

LG C1 vs LG B1: Hangi 2021 LG OLED TV sizin için en iyisi?

Şunlardan birini satın almaktan vazgeçmeyi başardıysanız,en iyi OLED TV'lerşimdiye kadar tebrikler, çünkü 2021 sonunda yeni bir ekran seçmek için inanılmaz bir yıl. OLED şu anda hoş bir yineleme aşamasındadır. Bu, yeni MicroLED ve MiniLED'in manşetleri kaparken, OLED'in arka planda sessizce yükseltildiği ve bu zengin kontrastı yeni işleme teknolojisiyle daha da zenginleştirdiği ve zaten üstün olan deneyimi zenginleştirdiği anlamına geliyor.


LG C1 bunun mükemmel bir örneğidir. C1, 2020'lerin güncellenmiş versiyonudur.LG Müşteri Deneyimilistemize hakim olan aralıken iyi oyun TV'lerigeçen yıl ve görüntü kalitesi ve fiyatının mükemmel tatlı noktası olarak sürekli etkilendim. Şimdi C1 de aynısını yapıyor ve bizim de söylediğimiz gibiLG C1 incelemesi'LG C1, görüntülerine ekstra netlik ve iyileştirmeler getiriyor ve bağlantı ve özellikler paketin başında kalıyor. Başka bir şut vuruşu.”

Peki ya LG B1? C1'de olduğu gibi B1, 2021 versiyonudur.LG BXAralık. Daha önce BX serisi, LG'nin OLED serisinin en ucuzuydu ve bu nedenle kaliteli bir ekran isteyen ancak bankayı boşaltmaktan hoşlanmayanlar için harika bir giriş noktasıydı. Yine de bu yıl, şimdiye kadarki en ucuz LG OLED olarak ayarlanan ve aslında ABD'de B1'in yerini alan LG A1 de olacak, ancak Avrupa'da her ikisi de satışta olacak.

Şimdilik, LG B1 ile serinin bir üst modeli olan LG C1 arasındaki farklara bakalım.

LG C1


İnce OLED paneli sayesinde her iki LG TV de ultra incedir.

(Resim kredisi: LG)

LG C1 vs LG B1: Fiyat ve boyutlar

LG C1, CX'in sunduğundan daha da büyük bir boyut seçeneğiyle gelir, yani odanızın boyutu ne olursa olsun, uygun bir C1 vardır. C1 şimdi beş farklı boyutta ve başlangıç ​​fiyatı sandığınız kadar acıtmıyor. 48 inçlik model 1.299£/1.499$, 55 inçlik model 1.699£/1.799$, 65 inçlik model 2.499£/2.499$, 77 inçlik model 4.499£/3.799$ ve 83 inçlik dev 6.999£/5.999$ gibi harika bir geri dönüş sağlar.


LG B1 aynı geniş boyut seçeneklerine sahip değil, ancak sunulan üç ekran gayrimenkul için son derece uygun fiyatlı. 55 inçlik model size 1.599 £, 65 inçlik 2.399 £ ve 77 inçlik model 3.899 £ geri getirecek. Daha önce de söylediğimiz gibi, LG A1'in piyasaya sürülmesi sayesinde B1 modeli Atlantik'in her iki tarafında da piyasaya sürülmeyeceği için ABD fiyatlandırması yok.

İkisi arasındaki fiyat farkı daha küçük boyutlarda değil ama 77 inçlik modeldeki 600 sterlinlik fark oldukça büyük.en iyi ses çubuklarıbunun için.


Her boyutta LG C1'de bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat LG - 48' Sınıf C1 Serisi OLED... LG OLED48C1 Best Buy $1,499.99 $1,299.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat LG - 55' Sınıf C1 Serisi OLED... LG OLED55C1 Best Buy $1,799.99 $1,499.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat LG - 65' Sınıf C1 Serisi OLED... LG OLED65C1 Best Buy $2,499.99 $2,099.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat LG - 77' Sınıf C1 Serisi OLED... LG OLED77C1 Best Buy $3,799.99 $3,299.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat LG OLED83C1PUA Alexa Dahili... LG OLED83C1 Amazon $5,999,99 $5,496,99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG C1 vs LG B1: Görüntü kalitesi

İyi haber şu ki, hem LG C1 hem de LG B1, OLED'in bildiği hassas renklere ve akıllara durgunluk veren piksel başına kontrasta sahip olmanın yanı sıra, her ikisi de yeni nesil oyuncular için ideal olan 120 Hz'lik bir panele sahip.PS5veyaXbox Serisi X

İkisi arasındaki en büyük farklardan biri, sunulan LG işlemcidir. LG C1, LG'nin Advanced A9 Gen 4 AI işlemcisi dediği şeye sahipken, B1'in bu konuda hafif bir düşüşü var, A7 Gen 4 AI işlemci. LG C1 incelememizde de söylediğimiz gibi, A9 işlemci C1'in 'bir sürü 'vay, geçen yıldan daha iyi' anları sunması ile gerçekten büyük bir fark yaratıyor. 'Hareket işleme özellikle dikkate değer, bazı yeni akıllı görüntü enterpolasyon teknikleri' ile.

Bu, LG'nin işlemesi her zaman üstün olduğu için B1 işlemcisini küçümsemek değil, ancak burada görüntü kalitesinde küçük bir fark olacak - ayrıca B1'in C1'den biraz daha düşük bir tepe parlaklığı sunmasını bekliyoruz, ki bu durumda olduğu gibi geçen senenin modelleri

Hem LG C1 hem de LG B1'de Dolby Vision IQ bulunur, bu da Dolby Vision içeriğinin odanızdaki aydınlatma ortamına göre otomatik olarak ayarlanacağı anlamına gelir. Parlaklığı değerlendirmek için TV'deki sensörleri kullanarak ekran, en sevdiğiniz suç dramasını izlemek için sürekli olarak perdeleri kapatmanız gerekmediğinden emin olmak için gerekli ayarları değiştirecektir - en azından OLED'in parlaklık sınırları içinde, elit LED TV'ler kadar parlak olamaz.


Her iki TV de ayrıca AI parlaklık kontrollerine ve AI yüz geliştirme teknolojisine sahiptir. Bu işlemci farkı dışında LG, B1'in işlevselliği konusunda son derece cömert davranıyor.

LG C1 OLED TV

LG B1 ve C1 neredeyse aynı görünüyor, ancak C1 daha büyük boyutlarda mevcut.

(Resim kredisi: LG)

LG C1 vs LG B1: Ses kalitesi

2021'de bile hala şu büyük soruyu soruyoruz: LG C1 veya B1'in sesinin görüntü kalitesiyle eşleşmesini istiyorsanız, bir soundbar için para harcamanız gerekecek mi? Ve bir kez daha cevap muhtemelen evet olacak.

Daha ince, daha ince TV'leri ararken, C1'in 'ortalama' özelliğiyle birlikte ses her zamanki gibi geride kalıyor. ses, incelememizdeki tek olumsuzluktan biri. C1'de Dolby Atmos kod çözme özelliği bulunurken, şimdi aşağı doğru değil önden ateşlemeli bir hoparlöre sahip olsa bile ses, hoparlör konumu ve tasarımı ile sınırlıdır.

Ancak bu, anında bir ses çubuğu satın almanız gerektiği anlamına gelmez ve günlük ses etkileyici olabilir. LG'nin AI Sound Pro'su, ses sahnesini iyileştirir ve düşük diyaloglar ve büyük patlamalar nedeniyle sürekli olarak hayal kırıklığına uğrarsanız, konuşulan kelimeleri keskinleştirmenin bir yolunu bulur. Sadece çok sinematik değil.

B1'in önden ziyade alt hoparlörlere sahip olduğu göz önüne alındığında, buradaki ses kalitesi daha iyi olmayacak. B1, C1'in 40W çıkışıyla eşleşiyor ve Dolby Atmos'u da destekliyor. B1'de ayrıca C1 ile aynı Clear Voice Pro vardır, bu nedenle burada söylenenleri duyma şansınız çok daha yüksektir.

Sonunda her ikisi için de bir ses çubuğu isteyeceğiniz göz önüne alındığında, kesinlikle ses kalitesinin ikisi arasındaki anlaşmayı bozmasına izin vermeyin. Her iki TV'nin de en yüksek kalitede sesi bir soundbar'a veya AC alıcısına göndermek için bir eARC bağlantı noktasına sahip olması tesadüf değildir.

LG C1 incelemesi

LG'nin yeni akıllı platformu her iki TV'de de mevcut ve kullanımı gerçekten çok kolay.

(Resim kredisi: LG)

LG C1 vs LG B1: Tasarım ve özellikler

LG C1 ve LG B1'in ikisi de çok uzunsa doğrudan öndeki bir soundbar'a uygun olmayacak olan biraz farklı bir stant teklifi dışında ultra incedir ve ikisi de neredeyse çerçevesiz ekranlarıyla göz yormaz.

Ama sizi bir yöne ya da diğerine sallayabilecek olan buradaki özelliklerdir. Bağlantı açısından, çift arasındaki en büyük fark, LG C1'in 4HDMI 2.1B1'de yalnızca iki HDMI 2.1 bağlantı noktası ve iki HDMI 2.0 bağlantı noktası bulunur. HDMI 2.1, yeni PS5 ve Xbox Series X sahipleri için önemli bir özelliktir çünkü bu, değişken yenileme hızı (VRR), otomatik düşük gecikme modu (ALLM) ve saniyede 120 kare hızında 4K oyun anlamına gelir. Her iki ekran da G-Sync ve FreeSync uyumludur, bu nedenle PC oyunları ve konsol için mükemmeldir.

Temel olarak, hayal edebileceğiniz kadar çok HDMI 2.1 cihazı bağlayabilecek şekilde kendinizi geleceğe hazırlamak istiyorsanız, o zaman C1 daha iyi bir seçimdir. B1'in iki HDMI 2.1 bağlantı noktası, tam kapasiteyle çalışan iki konsola sahip olabileceğiniz anlamına gelir, ancak bu kadar. Diğer iki HDMI bağlantı noktası hala 60 fps'de 4K veriyor - sadece 120 fps'de veya diğer oyun özellikleriyle değil.

Hem LG C1 hem de B1 ayrıca LG'nin AI ThinQ dediği yeni WebOS 6.0 ile birlikte geliyor. Bu 2021 LG'ye özel yazılım, gerçekten istediğiniz akış hizmetlerine daha hızlı erişim için yeniden tasarlandı ve her iki TV de LG'nin yeni Sihirli Uzaktan kumandasıyla birlikte geliyor.

Bu, Netflix, Prime Video ve Disney + dahil olmak üzere beklediğiniz tüm özel düğmelere sahiptir ve hem Amazon'un Alexa sesli asistanı hem de Google için işlevsellik vardır. Her iki TV de Apple AirPlay 2 video akışını destekler.

LG C1 vs LG B1: Karar

Burada kesin bir kazanan yok - her şey fiyat dengesi ile ilgili. Seçiminiz ne olursa olsun, LG'nin cömert işlevselliği, her iki şekilde de mükemmel bir ekran satın alacağınız anlamına gelir.

LG B1 açıkçası, bol miktarda teknolojiyle dolu olağanüstü bir bütçe teklifidir - daha fazla bütçe teklifi göz önüne alındığında şaşırtıcı bir şekilde geleceğe yöneliktir - ancak adım atmayı göze alabilirseniz, LG C1 vermeye devam eden hediyedir.

Daha güçlü bir işlemci, LG'nin AI yeniliklerini gerektiği gibi takdir edebileceğiniz anlamına gelir ve bu dört HDMI 2.1 bağlantı noktası, önümüzdeki yıllarda mükemmel bir şekilde bağlı kalmanızı sağlar.