Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG C1 vs LG G1: Hangi 2021 LG OLED TV'yi satın almalısınız?

LG C1 vs LG G1: Hangi 2021 LG OLED TV'yi satın almalısınız?

2021'de satın almak için yeni bir LG OLED TV arıyorsanız, o zaman kendi kişisel savaşınızen iyi televizyonlarmuhtemelen LG C1 ve LG G1 arasındadır. LG C1, LG'nin CX serisinin güncellenmiş versiyonudur.en iyi oyun TV'leripiyasaya sürüldüğünden beri ve listemizde üst sıralarda yer alıyor.en iyi OLED TV'leretraflı. CX'in olağanüstü görüntü kalitesi kombinasyonu,HDMI 2.1destek ve harika bir fiyat onu mükemmel bir fırtına haline getirdi.


G1 söz konusu olduğunda, tıpkı C1 gibi, bu da LG'nin GX serisinin güncellenmiş 2021 versiyonudur - ancak güncelleme çok daha büyüktür. Bunlar, kaygan minimalist tasarımları, ultra ince panelleri ve kutudan çıkan ayakları olmadan duvara monte edilmek üzere tasarlanmış 'Galeri' TV'ler olarak bilinir. Makalemizde de görebileceğiniz gibi, geçen yılki bu premium tekliften çok etkilendik.LG GX OLED incelemesi, ancak 2021 modeli ekstra heyecan verici.

Daha önce GX ve CX serisi aynı OLED panelini paylaşırken, bu yılki G1'de LG'nin yeni 'OLED Evo' paneli bulunuyor. Bu, resim kalitesi söz konusu olduğunda işleri önemli ölçüde daha ilginç hale getirir. Burada, LG G1'in ekstra maliyetinin buna değip değmediğini veya C1'in sunduklarından memnun olup olmadığınızı anlayabilmeniz için derinlemesine bir karşılaştırma için önemli alanları ayıracağız.

LG C1 vs LG G1: Fiyat ve modeller

Banka bakiyenizdeki en önemli ve en acı verici şeyle başlayalım: maliyet. LG fiyatları henüz onaylamadı, ancak perakendeciler aracılığıyla sızdırıldı, bu yüzden şu ana kadar elimizde olan bu.

LG G1 üç farklı boyutta geliyor ve bu galeri tasarımı ucuza gelmiyor. İngiltere'de LG G1 55 inç modeli 1.999 £, 65 inç modeli 2.999 £ ve 77 inç modeline bakıyorsanız 4.799 £'a bakıyorsunuz. Her üçü de bir dizi perakendeciye göre Nisan ortasındaki bir çıkış tarihine bakıyor. ABD için fiyatlandırma henüz onaylanmadı, ancak vergi öncesi rakamların biraz daha düşük olmasa da benzer olmasını bekliyoruz.


Öte yandan, LG C1 artık biraz daha ucuz görünebilir ve 83 inçlik dev bir model de dahil olmak üzere beş boyutta gelir. Henüz en ucuz 48 inçlik modelin fiyatını bilmiyoruz, ancak İngiltere'deki 55 inçlik model 1.699 £, 65 inç 2.499 £ ve 77 inç sizi 3.999 £ geri getirecek. CX ile karşılaştırıldığında büyük bir azalmadır. 83 inçlik model için henüz bir fiyatımız yok ve yine henüz resmi bir ABD fiyatlandırması yok.

LG G1 OLED TV


İsteğe bağlı 'Galeri' standına sahip LG G1.

(Resim kredisi: LG)

LG C1 vs LG G1: Görüntü kalitesi

Daha önce CX ve GX serisi arasındaki büyük farklar, stil ve bazı hoparlör yükseltmeleriydi, ancak bu sefer LG C1 ve LG G1 arasındaki en önemli ayrım, ikincisinin övündüğü premium panel.


LG 'OLED Evo' paneli, 2021 için yenidir ve LG'nin önceki tekliflerinden önemli ölçüde daha parlak bir görüntü sunar. Bu, görünüşe göre yeni bir katmana ve daha fazla parlaklık için daha güçlü bir yayıcı malzemeye bağlı. Bu, LED TV'lerin OLED'e kıyasla hala üstün olduğu bir alandır, bu nedenle LG'nin bunu ileriye taşıdığını görmek harika - genel menzil ve görüntü kalitesinde ani ve bariz bir iyileşmeden bahsediyoruz. Her zamankinden daha keskin görüntüler için LG'nin yeni nesil işlemcisini ekleyin ve bu TV, hesaba katılması gereken bir güçtür.

Bu, C1 panelinin göz ardı edilmesi gerektiği anlamına gelmez. İçimizde parçalanırkenLG C1 vs LG CXkarşılaştırma, bu CX ile aynı panel olabilir, ancak bu çok iyi bir paneldi. İşleme söz konusu olduğunda, C1 ayrıca görüntü optimizasyonu ve iyileştirilmiş yükseltme için LG'nin yeni A9 Gen 4 AI ile geliştirilmiş işlemcisini kullanıyor, bu da harika görüntü kalitesi söz konusu olduğunda bunun gecikmeyeceği anlamına geliyor. Artı bir ortam ışığı sensörüne sahip HDR10 ve Dolby Vision IQ, geçen yıl CX'in yaptığı gibi C1'in rekabetçi fiyatlı, özellikli bir televizyon olarak tüm durakları kaldırdığı anlamına geliyor. Sadece G1'in geliştirilmiş parlaklığı, HDR kontrastını genel olarak daha etkileyici bir şekilde ele aldığı anlamına gelecektir.

LG C1 önden görünüm

LG C1, önden görüntülendi.


(Resim kredisi: LG)

LG C1 vs LG G1: Ses kalitesi

Yani, büyük soru. Otomatik olarak şunlardan birine ihtiyacınız olacak mı?en iyi ses çubuklarıLG C1 veya LG G1 satın aldığınızda? Pekala, eğer dürüst olursak, muhtemelen ikisiyle de yapacaksın. G1'in satış noktası, tamamen bu resim ve duvara montaj için inanılmaz ince tasarımla ilgilidir. Konuşmacıların orada olması fikri oldukça şaşırtıcı.

Bununla birlikte, LG G1'de aşağı doğru çalışan hoparlörler ve Dolby Atmos kod çözme desteği var. Ayrıca, izlediğiniz her şey için ses çıkışını tanımak ve optimize etmek için görünüşte 17 milyon ses veri noktası kullanan LG'nin AI Sound Pro'suna sahiptir. Ses sizi şaşırtacak, ancak muhtemelen daha fazla derinlik için daha sonraki bir tarihte bir ses çubuğuna yükseltmek isteyeceksiniz.

Tıpkı kendisinden önceki CX gibi, C1 de bir dizi aşağı ateşlemeli hoparlör kullanır ve bu nedenle ses çubuğu olmadan sağlam bir ses performansı sunar. LG, TV'lerinde özellikleri paylaşma konusunda her zaman cömert davrandığından, C1 ayrıca vokalleri, müziği ve ses efektlerini optimize etmek için AI Sound Pro teklifine sahiptir. Bu, aynı zamanda, bir ses çubuğuna ihtiyaç duymadan daha fazla daldırma için Dolby Atmos deneyimini de iyileştirecek, ancak ses kalitesinin görüntü kalitesiyle gerçekten eşleşmesini istiyorsanız, yine de bir taneye yatırım yapmayı beklemelisiniz.

Çerçevenin LG C1 detayı

LG C1'in ultra ince kenarı ve ince çerçeveleri.

(Resim kredisi: LG)

LG C1 vs LG G1: Tasarım ve özellikler

Dürüst olalım, LG C1 neredeyse çerçevesiz tasarımı ve şık standı ile zaten göze hoş geliyor, ancak LG G1'in galeri vurgusu, bunun gerçek bir mühendislik harikası gibi göründüğü anlamına geliyor. Açıkça gülünç 19,9 mm'lik tasarımıyla GX, akşam yemeği misafirleriniz gelmeden önce onu bir tablo olarak gizlemenizden mutluluk duyar. Ancak, G1'in herhangi bir stand ile gelmediğini lütfen unutmayın. Buna eklemek için bir tane satın alabilirsiniz, ancak LG bu setle esas olarak duvara montaja odaklanmıştır.

Bu ince tasarımın aynı zamanda LG'nin en son işlemcisi olan HDMI 2.1'i de içermesi120Hz 4K oyun,VRR, ve ALLM desteğinin yanı sıra Game Optimizer ve özel bir spor modu, bunu gerçekten premium bir teklif haline getiriyor.

Ve tüm bunlar LG'nin AI ThinQ özellikli yeni WebOS 6.0'ı ile tamamlandı. Bu sadece yeni LG TV'lere geliyor. Artık geleneksel olan alt çubuk yerine, yeni işletim sistemi, tek tek akış hizmetlerinde durmadan gezinmeden tam olarak ne izlemek istediğinizi bulmaya odaklanan daha karo odaklı bir görünüme sahiptir ve tüm zor işleri yapmak için sesinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca bir sonraki tıkınırcasına saatinizi daha hızlı aramak için tasarlanmış yeni bir Sihirli Kumanda da var.

Ancak iyi haber şu ki, LG C1 de tüm bunlara sahip. Yeni işletim sistemi ve yeni nesil konsol oyuncuları için çok önemli olan HDMI 2.1 desteği, HDMI 2.1 bağlantı noktalarından birinde eARC ile birlikte standart olarak burada. Hem C1 hem de G1, Apple cihazlarından ve Bluetooth bağlantısından akış için Apple AirPlay 2 desteğine sahiptir. Dikkat edeceğimiz C1, bir stand olarak geliyor, ancak isterseniz duvara monte edilebilir.

LG C1 vs LG G1: Karar

Her şey o Evo paneline ve beraberinde getirdiği daha yüksek fiyata bağlı. En iyi yeni LG OLED panelinin ekstra HDR etkisi olmadan yaşayamıyorsanız, G1'e yapılan yatırım çok önemli olacak.

Ancak yine de inanılmaz görüntü kalitesi ve harika bir dizi özellik isteyen herkes için – standdan bahsetmiyorum bile – o zaman LG C1 sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Ayrıca daha fazla boyutta gelir, bu da önemli olabilir.

Bu TV'lerin her ikisi de güzel tasarımları, harika özellikleri ve bağlanabilirliği ile sınıflarının en iyisi, ancak G1'i seçip seçmemenizin hepsi kendi kişisel FOMO'nuza ve banka bakiyenize bağlı olacak.