Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG C8 (OLED65C8) incelemesi: UHD, HDR, OLED ve… AI ile Yılın TV'si adayı

LG C8 (OLED65C8) incelemesi: UHD, HDR, OLED ve… AI ile Yılın TV'si adayı

OLED C8 ve onun yakın akrabası olan eşit OLED B8, muhtemelen 2018'in en büyük iki TV'si olacak. Bu, kaşe ve satış açısından ve ayrıca, burada gözden geçirilen 65 inç OLED65C8'i veya gerçek büyüklük açısından 77 inçlik büyük kardeşi OLED77C8'i tartışırken.

Bunun nedeni, orta sınıf bir teklif olarak, en az 55 ve 65 inç olan C8'in, birkaç yıl önce çok daha düşük kalitede bir OLED için ödeyeceğinize kıyasla nispeten uygun fiyatlı olmasıdır. OLED teknolojisi iyi başladı, hızla ilerledi ve şimdi maliyet düşüyor.

• Ayrıntılı OLED karşılaştırmamızı okuyun: Sony AF8 ve LG C8

Pingtwitter'te 2018'in OLED Yılı olacağını düşünüyoruz, özellikle de İngiltere hayranlarının hepsi Çarşamba günkü Dünya Kupası yarı finali beklentisiyle şu anda yeni ekranlar satın alıyorlarsa. İnsanlar televizyonlarını öfkeyle tekmeledikten sonra izlemek için yenisine ihtiyaç duyduklarını fark ettikçe, Birleşik Krallık'ın geri kalanında satışlara da yardımcı olabilir.Yüksek Yolu Alınve S4C. Bu C8, Panasonic'in FZ952 ve Sony'nin AF8'iyle birlikte insanlar OLED'e geçtikçe büyük bir kazanan olacak.


Her neyse, bu kadar yakkinim yeter. İncelemede…

LG OLED65C8: Tasarım


Bugünlerde OLED panellerini birbirinden ayırmak kolay değil; Bir dizilişte slammer'a yanlış ekranı gönderme şansı yüksektir. Ancak en azından LG, 'ince ince' W aralığından 'OLED için kanlı ucuz' B serisine kadar birçok modelini ayırmaya çalışıyor.

C8, 55, 65 ve 77 inç ekran boyutlarında ve ayırt edici tunç gri görünümüyle sunulan orta sınıf bir tekliftir. Cam, kenardan kenara uzanır ve yerinde tutmak için zar zor bir çerçeve bulunur. Panel, LG’nin Alpine standı üzerine oturuyor, temelde biraz plastik ama zar zor fark edilebilen dengelenmiş bir kaplama.


Bu güzel bir şey, ancak çoğunuz Sony'nin AF8'i ve daha az ölçüde 2017'deki A1'i ile doğrudan bir karşılaştırma isteyeceğiniz için. LG'nin görünüşü açısından da kaybettiği. Aslında TV'yi açıp ekranda ne olduğunu izlemeye başladığınızda bu bir sorun değil, ama kayda değer.

LG C8 serisi

Bu inceleme özellikle 65 inçLG OLED65C8.LG OLED55C8aynıdır ancak daha küçüktür,LG OLED77C8şaşırtıcı bir şekilde daha büyüktür.

Amazon Prime'da 55C8'de gerçekten iyi bir anlaşma vardı. Birkaç kısa vadeli indirim görmeyi umuyoruz.en iyi Black Friday fırsatlarıyanı sıra.


Sony AF8'de her iki boyutta LG C8PUA Serisi 65'-Sınıfı HDR'de bugünün en iyi fiyatları ...LG OLED65C8PLABHPhoto2.599,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG OLED C8: Performans

LG OLED C8 65 inç ve 55 inç

Genel görüntü kalitesi, LG'nin gerçekten zorladığı ve birkaç yönden Sony'yi geçtiği yerdir.

C8, LG'nin 2018 OLED'lerinin çoğu gibi, yeni Alpha 9 akıllı işlemciyi kullanıyor. Bu yüksek performanslı silikon, bir tüketici TV'sinde şimdiye kadar gördüğümüz en gelişmiş görüntü işleme özelliğine sahiptir. Sonuç olarak, görüntü kalitesi tartışmasız bir şekilde olağanüstüdür.

Müzakere edilecek bir modlar ormanı var, akıl. Set varsayılan olarak bir Eko resim ön ayarına sahiptir, ancak buna bağlı kalmaz. Standart ve Canlı, yüksek kontrastlı UHD görüntüler için en iyi seçeneklerdir ve eski çoğu içerik için en iyi çok yönlüdür.

SDR için Canlı modun üzerine yazılmıştır ancak HDR10 içeriği ile gerçekten büyüleyici. C8'in Canlı modu, maksimum modül parlaklığı ve kontrastı kullanır ve daha hoş bir renk sıcaklığına rağmen gerçekten ayrıntılara ping atar.

Sahne bazında Ters Ton Eşleme uygulayarak SDR kaynaklarındaki kontrastı iyileştirmek için sahte bir HDR Efekti mevcuttur. Dürüst olmak gerekirse, bizim teknemizi yüzdürmedi. Kesinlikle Sony'nin SDR malzemesini kaldırmak için kullandığı nesne tabanlı yeniden eşleme kadar doğal değildir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, setin çeşitli Sinema ayarları kontrastı azaltır ve parlaklığı azaltır. SDR ile panel, BT.709 renk alanıyla sınırlıdır ve sıfır keskinlik geliştirmesine sahiptir. HDR ile renk alanı genişler.

Sinema, Sinema Ev ve Technicolor Uzman modlarından Cinema Home, artırılmış orta ton parlaklığı sayesinde en izlenebilir olanı kanıtlıyor.

4K ince ayrıntıyı en üst düzeye çıkarmak için Sadece Tarayın Otomatik yerine Açık olarak ayarlandığından emin olun. Varsayılan Otomatik ayarında, ince yüksek frekanslı dokuyu gizleyen eserler oluşturabilir. Sadece Tara Açık ile, bu netleşir ve ince ayrıntıları anlamak daha kolay hale gelir.

Daha önce de belirtildiği gibi, C8, SDR'nin en iyi yorumunu çıkarmada Sony'den daha az başarılı olsa da, konu HDR performansı olduğunda, sonuçlar gerçekten çarpıcı.

Birincisi, sayıları sevenler için, işte zor istatistikler: Yüzde 5'lik bir pencere ile 840 cd / m2'lik (diğer adıyla nit) bir tepe ölçtüm, daha büyük bir pencere ile sadece biraz eğildim. C8, derin zengin siyahlarla birleştiğinde lezzetli ve dinamik görüntülere dönüşen spektral vurgularla başa çıkmada sorun yaşamaz.

Elbette, HDR performansı maksimum parlaklık tarafından belirlenmez, aynı zamanda bir ekranın, bu OLED'in üstün olduğu bir alan olan siyahlara yakın gölge ayrıntılarını tutma becerisiyle de ilgilidir.

Bunu daha açık bir şekilde ifade edersek, C8'in 4K içeriğindeki renklerin canlılığı ve net ayrıntılar şaşırtıcı olabilir. Netflix'teki itibari süper domuzTamamDolby Vision ile rahatsız edici derecede özgün; domuzcunun gözleri görünüşte hayatla parlıyor.

HDR görüntülere ek bir işlem desteği sunan Dinamik Ton Eşleme de mevcuttur. Sinyal tepe ve histogram bilgilerini kare kare akıllı bir şekilde analiz eder. Bu, resmi biraz daha parlak hale getirmenin çok bilimsel bir yoludur.

C8 ayrıca HD malzeme ile mükemmel görünüyor. Sky One’ın süper kahraman eğlencesiFlaşBurada pozitif bir şekilde parlayan dinamik aydınlatma VFX efektlerine sahip kenarlar. Gösterinin çeşitli kostümleri bol bir doku ortaya koyuyor. Görüntülerinde keyif alacak çok şey var.

C8'de hareket yönetimi iyidir ancak istisnai değildir. Hem TruMotion Smooth hem de Clear modları, hızlı hareket eden sporlarda net ayrıntılar sunar, ancak hareket eserleriyle cezalandırır. Tercih ettiğimiz seçenek, titremeyi sıfıra yakın veya sıfıra yakın ve bulanıklığı 10 veya yakın olarak ayarlı Kullanıcı ayarıdır. Veba gibi Motion Pro siyah çerçeve eklemesinden kaçının.

Set, oyunlarla tutarlı bir şekilde harika görünüyor. Standart modda, görüntü gecikmesi 91,7 ms'de yüksektir, ancak Oyun moduna geçtiğinizde gecikme oyun yüzü açılarak yalnızca 21,1 ms'ye düşerek mükemmel bir performans sağlar. HDR Oyun modu iyi değerlendirilmiş; aşırı karanlık olmadan dramatik.

Sese gelince ve bu, Sony AF8'in oldukça yıldız 'ekran içi' hoparlörünün buna göre puan aldığı, benzer fiyatlı rakibi olan ve kulağa oldukça düz gelen başka bir alandır. Dürüst olmak gerekirse, C8'in kendisiçokdüz ve 40W ses sisteminin performansı, ince ekranlı bir set için ortalamadan daha iyidir.

AF8 gibi, C8 de, Netflix'ten yayınlanan içeriğin yanı sıra Sky Q gibi harici kaynaklarla çalışan yararlı bir Dolby Atmos kod çözücüye sahiptir. HDMI ARC üzerinden uyumlu bir ses sistemine. Bosh: ses eksiklikleri çözüldü.

Oh, ve son olarak, C8, şu anda sınırlı kullanıma sahip olmasına rağmen, HFR (yüksek kare hızı) video için destek sunuyor. 100/120 fps'ye kadar içeriği destekleyebilse de, bunun için tek kaynak uygun şekilde donatılmış ve güçlü bir PC olacaktır.

LG C8 65 inç OLED: Özellikler

LG OLED C8

Bağlantılar, Wi-Fi ve Bluetooth'u tamamlamak için dört 4K hazır HDMI (biri ARC'li), üç USB, dijital optik ses çıkışı ve ethernet içerir. Tuner seçenekleri, Freeview Play ve uyduyu kapsar.

Set, LG’nin Magic Remote işaretçisinin en son yinelemesiyle birlikte gönderilir. Bu, Netflix ve Amazon Prime Video için özel düğmelerin yanı sıra TV'nin yeni ThinQ AI beynini destekleyen entegre bir mikrofona sahiptir.

Yapay zekanın LG’nin genel olarak mükemmel webOS platformuna entegrasyonu, sezgisel arama ve ses kontrolüne indirgeniyor. Menülerle uğraşmaktan kurtaran resim modlarını seçmek için mikrofonu bile kullanabilirsiniz.

Bu yazın canlı 4K Dünya Kupası denemelerine hazır bir BBC iPlayer'ın yanı sıra Now TV ve Rakuten TV de dahil olmak üzere tam bir ana akım yakalama TV'si var; ikincisi, 4K Dolby Vision ve Atmos sesli filmler sunar ve şu anda yalnızca LG ekranlarında mevcuttur.

Kısaca C8, tam özellikli olarak adlandıracağınız şeydir. Tek sorun, ve bunu dilerseniz bu kelime oyunu olarak adlandırın, webOS'un artık çok özellik dolu olması, yeni eklemelerin tümü tamamen vazgeçilmez olmadığı için biraz hantal hale geldi.

LG C8 4K HDR OLED TV: Karar

Sony AF8 4K HDR OLED TV

LG C8, AV performansı söz konusu olduğunda sınırları zorluyor. Alpha 9 işlemcisi, göz kamaştırıcı ayrıntılı, canlı 4K görüntüler üretir ve oyun performansı birinci sınıftır.

C8 hesabında çok fazla bir borç yok, ancak yerleşik ses sadece iyi ve ses, hareket yumuşatma ve genel estetik söz konusu olduğunda Sony AF8'in gerisinde kalıyor.

LG, C8 ile şaşırtıcı derecede gelişmiş bir 4K OLED üretti. Bu 65 inçlik çarpıcı görüntüler sunar ve setin ince ayrıntı performansı (doğru resim modu verildiğinde) sınıfının lideridir. Sony KD65AF8'den daha iyi veya daha kötü olsun, tartışma konusu ve bir dereceye kadar kişisel tercih, ancak C8 şüphesiz bugüne kadar üretilmiş en iyi 2 veya 3 OLED TV'den biridir.

Sonsöz: LG C8 Vs Sony AF8 2018 (şimdiye kadar) OLED hesaplaşmasında

LG sağda, Sony solda

Peki, LG C8 ve Sony AF8 arasındaki ilk kavgada kim kazanır? Çoğu alıcının yanıtlanmasını isteyeceği soru budur.

Ne yazık ki, bu bir nokta kararı ve bu konuda dar bir karar. Her iki setin de güçlü ve zayıf yönleri var, ikisi de nakavt darbesi indirmiyor.

• Sony AF8 incelememizin tamamını okuyun ve kendi kararınızı verin

Oyun söz konusu olduğunda, LG bir liderlik çalıyor. Daha düşük görüntü gecikmesine sahiptir ve HDR oyun ön ayarı biraz daha dinamiktir. Denediğim oyunların çoğu için aslında 'gerçek dünya' kullanımında pek bir şey yok.

HDR işleme söz konusu olduğunda, ikisi de Dolby Vision, HLG ve HDR10'u destekler. Sony, daha doğal bir HDR tarzı kaldırma sunan en iyi SDR malzeme işleme özelliğine sahiptir. Sony ayrıca oldukça üstün hareket işleme özelliğine sahiptir.

Bununla birlikte, LG’nin HDR Canlı modu kesinlikle muhteşem. LG ayrıca UHD ayrıntılarını (belirli modlarda) Sony'den daha iyi ifade edebilir.

LG’nin ThinQ AI ve webOS platformu Android işletim sisteminden açıkça daha iyidir, ancak set içi ses ve kozmetik tasarım söz konusu olduğunda Sony daha yüksek puan alır.

Kısacası, ikisi arasında ikili kazanan yok. Bir seçim yapmak zorunda kaldığınızda, Sony'nin TV'sinin bugüne kadar yapılmış ve görüntülenebilir video içeriğinin (HD, 4K, SDR gibi) büyük çoğunluğuyla çok daha iyi olduğu sonucuna varabilirsiniz. Bu arada LG, 4K, HDR malzeme ile biraz daha harika

Bu ikisinin artılarını ve eksilerini aylarca tartışacağız ve henüz Panasonic ve Philips OLED seçeneklerine bile ulaşamadık. 2018, üst düzey TV ekranları için klasik bir yıl gibi görünüyor, bu yüzden bir bakıma hem kazananlar hem de tüketici olarak siz de öylesiniz.

Sony AF8 ve LG C8 serilerinde bugünün en iyi fiyatları LG C8PUA Serisi 65'-Sınıfı HDR ...LG OLED65C8PLABHPhoto2.599,99 Görünüm Tüm fiyatları görünSony XBR65A8F 65 İnç 4K ... Sony XBR-65A8F Amazon $ 2.479 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz