Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG CX (OLED65CX) incelemesi: Kara Cuma için en iyi OLED 4K TV

LG CX (OLED65CX) incelemesi: Kara Cuma için en iyi OLED 4K TV

LG CX serisinde bugünün en iyi fiyatları her boyutta LG CX Serisi OLED48CX5LC 48 '... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünLG CX Serisi OLED55CX5LB 55 '... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat 65 'LG OLED65CX6LA Smart 4K ... LG OLED65CXPUA Currys PC World £ 2,499 £ 1,999 GörüntüleTüm fiyatları görünLG OLED77CX6LA (2020) OLED ...LG OLED77CXJohn Lewis ve Ortakları3.499 £ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG CX incelememize hoş geldiniz - bu, 2020'nin en çok beklenen TV'lerinden biridir ve çok iyi bir nedenden ötürü. LG C serisi (geçen yılki gibiLG C9), şirketin sunduğu en yüksek OLED görüntü kalitesiyle eşleşir, ancak yüksek bir fiyat yoktur. Tüm OLED TV'ler, TV yelpazesinin 'ucuz olmayan' ucundadır, ancak LG'nin hilesi, genel olarak gerçekten makul bir fiyata sunabileceği her ons görüntü mükemmelliğini sunmak olmuştur.

Ve bu, bu yılki LG CX serisi için iki katına çıkıyor, çünkü LG, önceki modellere kıyasla başlangıç ​​fiyatını düşürürken, görüntüleri iyileştirmeye ve iyileştirmeye devam ediyor. C modelleri, resim, tasarım ve değerin en iyi kombinasyonunu sunmalarıyla tanınıyordu ve değer tarafı, ileriye doğru büyük bir adım attı.

LG’nin OLED ekranlarının kendi kendine yayma özelliği, ilk ortaya çıktıklarında düz TV görüntü performansında devrim yarattı. Ve şimdi bile, LCD TV'lerin son yıllarda hızla artmasına rağmen, her yeni nesil LG OLED TV için AV hayranları arasındaki heyecan aşikâr - listemizde kaç OLED setinin göründüğünü görünce bu hiç de şaşırtıcı değil.en iyi televizyonlarsatın alabilirsin.

OLED vs QLED açıklaması: iki teknolojinin karşılaştırması


Öyleyse, LG CX'teki yenilikleri inceleyelim ve bu beş yıldızlı puanı nasıl kazandığını ve neden bu kadar yüksek roket yaptığını ortaya çıkaracağız.en iyi OLED TV'lergenel olarak ve ona ne kazandırdı?En İyi Oyun Televizyonu-dePingtwitter Ödülleri 2020.

LG CX incelemesi: Fiyat ve Özellikler

OLED olgunlaştıkça performans iyileştirmeleri her yıl küçülürken, LG'nin teknolojiyle dünyaya hükmetme planı OLED TV'leri daha ekonomik hale getiriyor. Buna devam ederken, incelediğimiz 65 inçlik LG OLED65CX modelinin 2019'un eşdeğeri OLED65C9 için 3.299 £ / 3.499 $ lansman fiyatına karşı 2.799 £ / 2.799 $ 'dan piyasaya sürüldüğü haberi geliyor.


Daha düşük fiyat, aralık genelinde geçerlidir - 55 inçlik LG OLED55CX, 55 inçlik C9'un lansmanındaki 2.499 £ / 2.499 $ 'a kıyasla, 1999 £ / $ 1.799. 77 inçlik LG OLED77CX, piyasaya sürüldüğünde 77 inç C9 modeli için 7,499 £ / 6,999 $ 'a kıyasla 4.999 £ / 4.999 $' dan başlayan en dramatik düşüşe sahip oldu.

Ve İngiltere ve Avrupalı ​​alıcılar için daha da iyi haberler var - LG CX serisinde LG (veya bu konuda başka biri tarafından hiç sunulmamış yeni bir boyut var - LG bir tane piyasaya süren ilk kişi): 48 inç OLED TV, OLED48CX adlı. Bu, İngiltere'de 1.499 £ 'dan satışa sunuluyor, ancak şu anda bir ABD sürümü için listelenmiyor.


LG CX’in temel özelliklerine OLED teknolojisi hakimdir. LCD TV'leri kenardan mı yoksa arkadan mı aydınlattıkları ve kaç tane yerel karartmaya sahip oldukları vb. Açısından tartışırken, OLED'in en büyük cazibesi piksellerinin her birinin kendi ışığını üretmesidir. komşularından tamamen bağımsız.

Bu, kaçınılmaz olarak LCD TV teknolojisine göre yerel bir kontrast avantajı sağlar, çünkü harici arka ışıkların ışığını birçok pikselde paylaşması gerekir, oysa buradaki görüntü kontrolü tek bir piksel için doğrudur.

LG'nin en yeni OLED TV'sine özgü özellikler açısından, ana olanlar LG'nin Alpha 9 işlemcisinin yeni üçüncü nesil sürümü (cilt tonu, kaynak optimizasyonu ve ses işleme odaklı iyileştirmelerle) ve yeni Dolby Vision IQ ve Film Yapımcısı Modu resim seçenekleri.

Dolby Vision IQ, odanızdaki ışık seviyeleri değiştikçe resmi otomatik olarak ayarlamak için Dolby Vision'ın sahne sahne HDR resim bilgilerini ortam ışığı oda algılama ile birleştirir. Bunu, TV'lerin yıllardır taşıdığı ışık dengeleme özelliklerinden daha akıllıca (birden çok görüntü unsurunu hesaba katarak) yapıyor.


Film Yapımcısı Modu, içeriğin mastering stüdyolarında yaratıldığı türden nötr ayarları ev TV'nizde yeniden yaratmayı amaçlamaktadır. Bu, esasen, CX’in işlemesinin çoğunu kapattığı (Dinamik Ton Eşleme dışında) ve mümkün olduğunca içerik renk değerleri, ışık seviyeleri ve kare hızları içeriğini eşleştirmeye çalıştığı anlamına gelir.

LG’nin tüm 2020 OLED TV'leri, profesyonel kalibratörlerin kullanması için kapsamlı seçeneklerin yanı sıra daha düzenli kullanıcı ayarı için çok daha basit resim esnekliği sağlar. Bunlar, en önemlisi, HDR vurgularının yoğunluğunu artırmak veya biraz daha derin siyah seviyeleri ve daha fazla 'doğruluk' arasında seçim yapmanıza olanak tanıyan üç seviyeli Tepe Parlaklık ayarını içerir.

CX, HDR10, Dolby Vision ve HLG HDR formatlarını destekler. HDR10 + formatı için hiçbir destek yoktur, Panasonic ve Philips'in rakip OLED TV'lerinin hem Dolby Vision hem de HDR10 + oynatabileceği düşünüldüğünde bu utanç verici. Dolby Vision içeriğinin HDR10 + içeriğinden çok daha yaygın olduğunu belirtmekte fayda var.

LG CX’in akıllı özellikleri, kaçınılmaz olarak LG’nin webOS platformu etrafında oluşturulmuştur. Bu, Google Play, Netflix, Rakuten, YouTube, Amazon Prime Video, Britbox ve daha fazlası gibi daha köklü yayın platformlarının yanı sıra Disney + ve Apple TV + 'nın en yeni & lsquo; popüler özelliklerini 'kapsamaya devam ediyor. Bu uygulamalardan herhangi birinin Dolby Vision ve / veya Dolby Atmos sesini desteklediği yerlerde, LG CX her zaman bu iki formatı da kullanabilecektir.

LG CX TV incelemesi

(Resim kredisi: LG)

Bununla birlikte, beklenmedik bir şekilde, ana İngiltere yayıncıları (BBC iPlayer, ITV Hub vb.) İçin hiçbir yakalama TV uygulaması yazılmamaktadır. LG ve Freeview Play (Birleşik Krallık'taki çeşitli yakalama hizmetlerini & lsquo; tek çatı altında toplayan bir uygulama) LG'nin 2020 modelleri için bir anlaşmaya varmayı başaramadı. LG, eksik yakalama hizmetlerini ayrı ayrı eklemeye çalıştığını ancak ne zaman görüneceklerini bilmediğini belirtiyor. Bu arada harici bir akış kutusu eklemeniz gerekebilir - işte buradaen iyi medya yayıncıları, 30 £ 'dan başlayan fiyatlarla.

Apple desteği AirPlay 2 ve HomeKit'e kadar uzanıyor ve rapor edilecek birkaç yeni WebOS özelliği de var.

Birincisi, artık filmleri harmanlayan ve TV'nin webOS'un desteklediği bazı hizmet sağlayıcılarından izlemek isteyebileceğinizi düşündüğü bir 'önerilen içerik' bölümü var. Maalesef bu, mevcut tüm video akışı uygulamalarında çalışmıyor, ancak izlemek için bir şeyler bulmakta zorlanıyorsanız, yine de kontrol etmeye değer.

Spor Uyarısı özelliği, favori spor takımlarınız hakkında bildirimler almanızı sağlar: sonuçlar gibi şeyler, canlı maç güncellemeleri ve canlı maçların ne zaman yayınlanacağına dair hatırlatıcılar.

Artık Ayarlar düğmesine bastığınızda hangi simgelerin görüneceğini düzenleyebilirsiniz ve Optimizasyon Ayarları menüleri, TV’nin 'açılır' hatırlatıcıları ve tavsiye kutuları üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar.

CX, LG'nin oyuncuların ilgisini çekme konusundaki agresif girişimini sürdürüyor. Yeni başlayanlar için, dört HDMI'si 48Gbps'lik maksimum HDMI 2.1 veri hızını idare edemese de (garip bir şekilde 2019'un C9 modellerinin aksine), 10-bit renkle 120 fps'de 4K'yı hala işleyebilirler ki bu da PlayStation 5 ve Xbox Serileridir. X, maksimum görsel kaliteyi destekleme sözü veriyor.

Ayrıca, yine yeni nesil konsolları içeren uyumlu kaynaklarla HDMI üzerinden otomatik düşük gecikmeli mod (ALLM) ve değişken yenileme hızları (VRR) desteği de vardır. Sırasıyla, bu ayarlar oyun oynarken TV'deki gecikmeyi minimumda tutar ve kare hızları değişirken bile hareketin düzgün görünmesini sağlar. Bunun da ötesinde, daha akıcı PC oyunları için Nvidia G-Sync platformu için destek var ve LG, yılın ilerleyen günlerinde Xbox One X (ve AMD grafik kartları) tarafından kullanılan AMD Freesync sistemi için destek ekleyeceğini söylüyor.

Ayrıca, temelde uyumlu bir oyun kaynağının ellerine HDR ton eşlemesini bırakan bir HDR Oyun İlgi Grubu (HGIG) seçeneği de vardır, böylece TV, kaynakta ton eşlemesi yapılmış görüntülere kendi ton eşlemesini uygulamaz.

LG CX incelemesi OLED 4K TV

(Resim kredisi: LG)

LG CX incelemesi: Görüntü performansı

LG CX’in görüntü kalitesi, LG OLED’lerin daha önce sunmuş olduğu her şeyde ince ama ikna edici iyileştirmeler sunar. Tabii ki LG OLED TV'lerin tipik olarak ne kadar iyi olduğu düşünüldüğünde, bu gerçekten bir şey söylüyor.

OLED TV'lere her zamanki gibi OLED65CX’in üstün kontrast performansıyla başlayalım. LG, gerçekten mürekkepli siyahlar elde etmek ve gölge ayrıntılarını korumak arasındaki denge üzerinde çok çalışmış görünüyor. Yani siyah seviyeleri C9'da olduğundan biraz daha derin görünürken, gölge detaylandırma geçen yılki B9'da olduğundan önemli ölçüde daha tatmin edici (aslında siyah seviyeleri C9'dan daha derine indi). Karanlık sahneler bu nedenle çok daha tutarlı bir şekilde doğal, sürükleyici ve tutarlı görünür.

OLED65CX'i hangi açıdan izlerseniz izleyin yıldız siyah seviyeleri bozulmadan kalır. OLED’in kendi kendine yayma teknolojisi, neredeyse tüm LCD TV'lerin bir dereceye kadar yaşadığı izleme açısı sorunlarının hiçbirine neden olmaz.

OLED65CX’in kendi kendine yayıcı ekranı, aynı zamanda son zamanlarda yapılan incelemelerde ortaya çıkan arka plan ışığının çiçek açması konuşmasından da vazgeçebileceğimiz anlamına gelir.Samsung Q95Tve Sony XH9505. Esasen OLED65CX, en parlak beyaz pikselini en derin siyah pikselinin karşısına koyabilir ve hiçbiri diğerinden ödün vermez.

Bu, OLED65CX'in bazı LCD TV'ler kadar parlak olamayabileceği anlamına gelirken, karanlık arka planlarda görünen parlak nesneler, arka plan ışığının açılmasını önlemek için parlak öğenin kısılmasına gerek olmadığı ve ışık olmadığı için aslında daha yoğun ve dinamik görünür. ; çevreleyen karanlık alanlara sürün.

OLED’in yerel kontrast avantajının etkisi, OLED65CX’te C9’larda olduğundan daha belirgin ve hassastır. Özellikle Peak Brightness özelliği yüksek olarak ayarlandığında.

Bu noktada, OLED65CX'in geçen yılki C9'lardan önemli ölçüde daha fazla ölçülebilir parlaklık sağlamadığını vurgulamalıyım. Aşırı pişmiş Canlı ön ayarını ortadan kaldıran Standart mod, ekranın% 10'unu kaplayan beyaz bir HDR kare ile yaklaşık 750 nit tepe noktası verir ve bu, Sinema Ev ve Sinema ön ayarları için sırasıyla 650 nit'e düşer. Bazı LCD TV'ler bundan çok daha parlak olabilir, bu da daha parlak odalarda (güneş ışığı alan bir oturma odası gibi) daha görünür olmalarına yardımcı olur ve inkar edilemez bir şekilde HDR renklerine bir etki verir.

Bununla birlikte, mevcut parlaklık aralığının olağanüstü, piksel düzeyinde kontrolü, parlak ve karanlık arasındaki şaşırtıcı bağıl fark nedeniyle, gerçek dünya izleme koşullarında bu parlaklık ölçümlerini gerçekten muhafazakar hissettiriyor.

CX’in renk performansı, geçen yılki C9’unkine göre iyileşti. Mavi gökyüzü ve yeşil ormanlar gibi canlı tonlar, daha az yoğun görünmeden daha doğal tonda görünür. Cilt tonları, çok çeşitli film aydınlatma koşullarında daha doğal görünür ve herhangi bir plastisite veya zorunlu gölgeleme içermez.

İnce renk karışımlarının ve gölgelerin işlenmesinde biraz daha fazla iyileştirme var ve bu da resimlere biraz daha üç boyutlu bir his vermeye yardımcı oluyor. Ve gri gökyüzü gibi monoton arka planlar, ekranın tüm genişliği boyunca daha tutarlı görünüyor. Düzgün Tonlama özelliğini kullanırsanız, bu tür nispeten monoton alanlarda herhangi bir şeritlenme de olmaz.

LG CX’in doğal 4K resimleri bu yıl da son derece net görünüyor ve mücadele edilecek çok fazla hareket olduğunda bu keskinliği daha iyi koruyor. Cinema Clear modu çok iyi bir önceden ayarlanmış seçenektir, 24p içerik oynatırken aşırı pürüzsüz 'pembe dizi' efekti yaratmadan veya genellikle birçok istenmeyen dijital görüntüyü bozmadan 24p içerik oynatırken karşılaşabilecekleri en sarsıcı titremeli TV'lerden nazikçe üstünlük sağlar. yan etkiler.

Bununla birlikte, bu mod bile bazen kaydırma kameraları ve hareketli nesnelerin bir karışımını içeren özellikle karmaşık içerikle bozulabilir. Bu nedenle, hareket işleme sorunlarına duyarlı kişiler muhtemelen TruMotion'ı kapatmayı veya titreme ve bulanıklık azaltma ayarı oldukça düşük seviyelere ayarlanmış bir Kullanıcı ayarı seçmeyi tercih edeceklerdir.

LG CX incelemesi

(Resim kredisi: LG)

LG’nin en yeni AI Picture Pro sistemi, 2019 sürümünde de kullanışlı bir gelişmedir. Artık resimlerin netliğini ve ayrıntılarını daha incelikli ve akıllı bir şekilde geliştiriyor ve geçen yılki uygulamanın neden olabileceği abartılı gürültüye dair çok az işaret var. HD kaynakları da CX tarafından biraz daha iyi ölçeklendirilir. Bazı rakip 4K TV'lerde görülen yükseltilmiş görüntüler kadar adli açıdan keskin görünmüyorlar, ancak gürültüyü ve renk nüansını ve tonu korumaları mükemmel.

CX’in resimlerinde hata bulmak gerçekten zor. Ancak, her zamanki gibi, tekrarlanması gereken en önemli olumsuz şey, HDR ile en iyi LCD TV'ler kadar parlak olamayacağıdır. Bu, yalnızca ağırlıklı olarak parlak çekimlerde gerçekten belirgin hale gelse de,. Karanlık çekimler ve hatta karanlık çekimler söz konusu olduğunda, CX aslında LCD ekranlardan daha güçlü görünebilir.

Ekran, ortam ışığının rengini ve kontrastını etkilemesini önlemede iyi olsa da, odanızdaki parlak nesneleri yansıtmaya çok eğilimlidir. Bu ve nispeten sınırlı olan en yüksek parlaklık seviyeleri, aydınlık oturma odaları olan kişilerin göz önünde bulundurması gereken sorunlar olabilir.

Dolby Vision IQ ve AI Brightness Control özellikleri, ortam ışığını telafi etmek için oldukça etkili bir iş çıkarır, ancak parlaklığı sınırlarını aşamazlar - sonuçta önemli ölçüde daha parlak bir LCD ekran (örn.Samsung Q95TveyaQ950TS) güneşin etkisi daha iyi olsa da kırılacaktır. Ama güneş ışığında gerçekten ne kadar izliyorsunuz?

Bir veya iki aşırı karanlık çekimle, setin normalde kusursuz olan siyah seviyeleri, aniden çok hafif sarı-gri bir alt tonla aşılanabilir. Bu tür çekimler, diğer resim türlerinden biraz daha gürültülü görünebilir - ancak bu genellikle neredeyse hiç fark edilmez ve C9'dakinden çok daha az sorun teşkil eder.

Bir veya iki ton - özellikle kırmızılar - karanlık sahnelerde de düz ve turuncu gibi görünebilir ve akışlı kaynaklardaki sıkıştırma gürültüsünün biraz abartılı görünme eğilimi vardır. Yine de, bu aslında şu anda C9 modellerinde olduğundan çok daha az bir sorun. Ve LG, CX'teki bu iyileştirmeyi, LG’nin sorunu çözmeye yönelik ilk girişimlerinin yaptığı gibi gölge ayrıntılarından ödün vermeden gerçekleştirdi. Ve burada çok fazla sirkeler topluyoruz.

OLED TV'lerin parlak, statik görüntü öğelerine uzun süreler boyunca maruz kaldıklarında kalıcı görüntü tutmaya maruz kalma potansiyelinden bahsetmem gerekiyor. Bence bu, her OLED neslinde daha az sorun haline geliyor, ancak bundan nasıl kaçınılacağına dair uyarılar hala OLED TV kullanım kılavuzlarında ve yanma önleme özellikleri OLED TV menülerinde hala görünüyor.

TV'yi saatlerce aynı haber kanalına (veya ekran üstü grafiklerle benzer şekilde) saatlerce açık bırakmazsanız veya tüm gün değişmeyen bazı grafik öğelerle aynı oyunu oynamazsanız, bir sorununuz olacağından şüpheliyim. bu gerçek hayatta.

Oyunlardan bahsetmişken, CX’in Oyun modunda, TV yalnızca 13ms’nin biraz üzerinde giriş gecikmesi yaşıyor. Bu mükemmel bir sonuçtur - özellikle Oyun modu, bazı LCD oyun modlarının yaptığı gibi görüntüde çok fazla taviz vermediğinden.

Neredeyse gördüklerimizin en iyisi olsa daSamsung Q80Ten saf Oyun modunda yenildi mi (ancak yine daha fazla görüntü kalitesini koruyan varsayılan modunda değil).

LG CX incelemesi

(Resim kredisi: LG)

LG CX incelemesi: Ses kalitesi

OLED65CX'in sesi karışık bir çantadır. Artı sütununda, AI Sound Pro modunu kullanırsanız, TV'nin kenarlarının çok ötesine uzanan büyük bir ses duvarı sağlayabilir. Bu ses projeksiyonu, ses efektlerinin inandırıcı bir şekilde yerleştirilmesi anlamında da iyi kontrol edilir ve ses genişletme sürecinde hiçbir şey çok belirgin veya kaybolmaz.

Geçtiğimiz birkaç nesil LG TV'de olduğu gibi, AI Ses ayarı, varsayılan Dolby Atmos modundan çok daha tatmin edici - yüksek, doğrudan ve etkili - ses sağlar. Ve ses işlemcisinin yeni sese özgü özelliği, ses sahnesinin geri kalanının ölçeğine rağmen vokalleri hem duymayı kolay hem de ekrana kilitli tutmak için harika bir iş çıkarır.

OLED65CX’in sesiyle ilgili en büyük sorun, yoğun bas hoparlörlerinin çatırdatmasına ve oldukça şiddetli biçimde düşmesine neden olabilmesidir. Özellikle sesi kaliteli bir TV'nin talep ettiği düzeyde çalıştırıyorsanız.

Soruna neden olan bas frekansları, adil olmak gerekirse, oldukça aşırıdır. EastEnders'ı izlerken sorunla karşılaşmayacaksınız. Ancak, izlediğim çoğu filmde aksiyon sahneleri veya ağır müzikler içeren çok belirgin bir şekilde ortaya çıktı.

Sesin zayıflık olması pek şaşırtıcı değil - LG'nin seti uygun fiyatlı hale getirmek için azaltmaya eğilimli olduğu bir alan, çünkü görüntü kalitesi çok iyi. Şunlardan birini almak isteyeceksinizen iyi ses çubuklarıdeneyimi tamamlamak için.

LG CX incelemesi

(Resim kredisi: LG)

LG CX incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

CX serisi gerçekten muhteşem. TV'ler, ekran alanlarının çoğu için yalnızca milimetre kalınlığındadır (ve TV ne kadar büyükse, boyutuna göre o kadar ince görünür) ve muhteşem bir metalik arka 'plakaya' sahiptir.

Bağlantıları, işlemcileri ve hoparlörleri dahil etme ihtiyacı, arka plakanın alt üçte birlik kısmında daha ince bir bölümün görünmesi gerektiği anlamına gelir. Ancak bu, setin fütüristik cazibesini yalnızca biraz azaltır.

Birçok nesildir kökten değişmemiş olsa da, LG’nin webOS işletim sistemi göze hitap etmekte ve kullanımı kolaydır. Aynı zamanda son derece özelleştirilebilir ve kapladığı ekran alanıyla çok ekonomik olmasına rağmen size çok sayıda içerik seçeneği sunma konusunda iyi bir iş çıkarır.

Basit yatay kaydırmalı uygulama çubuğu biraz hantal hale gelmeye başlıyor, şimdi çok fazla içerik kaynağı var, ancak nadiren webOS'ta nereye gideceğinizi bilmeden kaybolursunuz.

CX ayrıca, LG’nin kendi ThinQ sistemi, Amazon Alexa ve Google Assistant desteği ile, harici dinleme cihazlarına ihtiyaç duymadan ses kontrolü için etkileyici bir şekilde donanımlıdır.

LG’nin Sihirli Uzaktan Kumandası, bu arada çoğunlukla, istediğiniz seçenekleri seçmek için ekranı işaret etmenize ve dikey bir 'tekerlek' aracılığıyla menü listelerini yukarı ve aşağı kaydırmanıza izin veren alışılmadık bir şekilde etkileyicidir. Tekerleği inceleme örneğimde biraz sert bulmuş olsam da, bazen sadece döndürmek istediğimde yanlışlıkla basmama (seçim için) neden oluyordu.

LG CX incelemesi

(Resim kredisi: LG)

LG CX incelemesi: Karar

LG'nin CX serisinde sunduğu çeşitli görüntü kalitesi iyileştirmeleri tek başlarına çok büyük olmayabilir, ancak bir araya getirildiğinde OLED’in güçlü yönlerini geçen yılki halihazırda muhteşem olan LG OLED TV'lerden daha tutarlı ve dramatik bir şekilde kullanan bir resim oluşturuyorlar. Ve sonuçlar gerçekten muhteşem.

LG'nin kurcalamak isteyenlere sağladığı artan miktarda görüntü esnekliği de çok beğeniliyor.

Yerleşik sesin derin basları daha etkili bir şekilde idare edememesi üzücü, ancak güzel resimlerine çarpıcı tasarımını ve agresif yeni fiyatını eklediğinizde OLED65CX gerçekten özel bir şey.

Filmlerdeki hassas ve gerçekçi görüntüleri ile hemen hemen eşsiz ve aynı zamanda sahip oldukları her yeni fantezi özelliğe verdiği destek sayesinde PlayStation 5 veya Xbox Series X'e bakanların hayalini kuruyor.

LG CX serisinde bugünün en iyi fiyatları her boyutta LG CX Serisi OLED48CX5LC 48 '... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünLG CX Serisi OLED55CX5LB 55 '... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat 65 'LG OLED65CX6LA Smart 4K ... LG OLED65CXPUA Currys PC World £ 2,499 £ 1,999 GörüntüleTüm fiyatları görünLG OLED77CX6LA (2020) OLED ...LG OLED77CXJohn Lewis ve Ortakları3.499 £ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG CX incelemesi: ayrıca düşünün

Potansiyel rekabet açısından, bu fiyata en yakın LCD TV'lerSamsung Q80TveSony XH95 / X950H. Samsung, yeni nesil oyunlar için C9'a eşit derecede iyi donanımlı ve biraz daha parlak, ancak aynı hassas kontrastı sunamıyor.

Sony yine daha parlak ve HDR'nin keskinliği harika, ancak oyun oynamak için yeterince iyi donatılmamış ve bazı arka ışık patlamaları, CX'in karanlık sahnelerde ve filmlerde doğruluk konusunda önde olduğu anlamına geliyor.

2020 OLED TV'lerdeki en büyük rekabeti,Sony A8 / A8H, çok benzer fiyatlı bir TV. Sony'nin ideal koşullarda kusursuz görüntü işleme özelliği sayesinde film ve TV izleme için marjinal olarak daha iyi resimler sunabilir, ancak C9 kadar parlak olmasa da, TV'nin parlaklığı kırması gereken gündüz izleme için biraz daha zayıftır. Güneş ışığı. Akıllı TV sistemi de daha az kaygan (yine de iyi) ve oyun özellikleri söz konusu olduğunda çok yetersiz hizmet veriyor. Yine de harika yerleşik hoparlörleri vardır, bu nedenle bir soundbar maliyetinden tasarruf edebilirsiniz.

Şu anda piyasadaki en iyi OLED TV,Panasonic HZ2000LG'den önemli ölçüde daha parlak bir panele sahip olan ve karanlık alanları daha da iyi idare eden - şu anda film severler için satın alabileceğiniz en iyi tek TV olarak bizim seçimimiz. Bununla birlikte, oyun oynamak için donatılmamış, akıllı platform pek de kaygan değil ve en ucuz versiyonu, en ucuz LG CX'in fiyatının iki katı civarında. Ne yazık ki ABD'de de mevcut değil.