Close

LG G Flex incelemesi

LG G Flex anlaşmaları LG G Flex, Titan Silver 32GB ... Amazon $ 359 Görüntüle Görüntü 1/7 tarafından desteklenen en iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG G Flex incelemesi


LG G Flex incelemesi
Resim 2/7

LG G Flex incelemesi

LG G Flex incelemesi
Resim 3/7

LG G Flex incelemesi

LG G Flex incelemesi
Resim 4/7

LG G Flex incelemesi

LG G Flex incelemesi
Resim 5/7

LG G Flex incelemesi


LG G Flex incelemesi
Resim 6/7

LG G Flex incelemesi

LG G Flex incelemesi
Resim 7/7

LG G Flex incelemesi


LG G Flex incelemesi

Akıllı telefonların geleceği kavisli ekranlar mı? Yoksa sadece bir hile mi? Kapsamlı LG G Flex incelememizde öğrenin

Burada dikkat çekilmesi gereken ilk şey, G Flex'in şimdiye kadar yapılmış ilk kavisli ekranlı akıllı telefon olmadığıdır. Aklınızı 2011'e geri döndürün ve belirli birSamsung Galaxy Nexus, kavisli bir ekranı vardı.

Zorlukla farkediliyordu ama tamamen kavisliydi ve birkaç hafta kullandıktan sonra aslında bunun devam edebileceğini anlamaya başladınız. Beş yıl ilerleyin ve kavisli ekranlar artık yeni '3B' haline geliyor, yalnızca eğriler daha büyük değil, aynı zamanda şirketler de akıl yürütmelerini desteklemek için 'bilim'i kullanmaya başladı.

LG G Flex, bu yeni dalganın ilkidir, 6 inçlik devasa bir kavisli ekrana sahiptir ve muadilinden farklı olarakSamsung Galaxy YuvarlakEğri biraz daha gelenekseldir ve ona hilal şeklinde bir görünüm verir.

Gibi büyük ekranlı canavarlarla karşı karşıya geliyorSamsung Galaxy Note 3,Sony Xperia Z UltraveNokia Lumia 1520ve daha ucuzNokia Lumia 1320LG G Flex, bu devasa 6 inçlik ekranı kullanmayı kolaylaştırmak için tasarlandı.


LG G Flex: Boyutlandırın ve oluşturun

Büyük ahizeyi kaldırmak, şekline daha da fazla vurgu yapar ve 177 gr'da muazzam boyutuna rağmen şaşırtıcı derecede hafif hisseder. Odadaki bir fil gibi (kelimenin tam anlamıyla), onu yazmadan, fotoğraf çekmekten video izlemeye kadar kullanmanın her yönünü etkileyeceği için bu boyutu ele almamız gerekecek.

İZLEYİN: LG G Flex uygulamalı video:

Bazen bu bir lütuf olacaktır, ancak yakında keşfedeceğiniz zaman, çoğu zaman bu bir lanettir. Yalnızca plastik özellikli, el cihazının basıldığında bükülmesini sağlayan yapı kalitesi tamamdır - bu, cebinize oturursanız hasara karşı güvende olması için biraz 'vereceği' anlamına gelir.

Arka tarafta, LG'nin çok trompet edilen 'kendi kendini iyileştiren' materyali var. Gerçekte, birkaç saat sonra kuşkusuz kaybolan çiziklerle anahtarlar ve madeni paralardan kurtulacaktır. Daha önemli bir şey ve bu işaret orada kalacak.

Tasarım ile neredeyse aynıLG G2Bu, çirkin olmasa da G Flex'in tasarımının özellikle ilham verici olmadığı anlamına geliyor.

LG G Flex: Ekran

LG G Flex, 6 inç POLED 1280x720p kavisli ekrana sahiptir. Her yeni teknolojide olduğu gibi küçük adımlar atarsınız, bu nedenle şu anda bu bir Full-HD ekran değil ve 'P', 'Plastik' anlamına geliyor, bu nedenle burada da Gorilla Glass yok.

İyi haber şu ki, biraz pikselleşmeyi fark edebilirsiniz, renkler fevkalade zengin görünüyor ve kontrast seviyeleri harika, ayrıca plastik ekranın hileli tuşlara dikkat etmesine rağmen çatlamaya çok daha az eğilimli olacağını göreceksiniz.

Kötü haber, özellikle Full-HD olmayan bir ekrana sahip bir telefonun çok büyük olmasıdır. LG, daha küçük bir klavyeyi ekranın bir tarafına eğmek gibi 'tek elle' kullanıma izin veren sayısız özellik sunarak bunu telafi etti, ancak cihazın büyüklüğü tek elle kullanımın mesajınızı bitirmek arasında umutsuz bir dengeleme eylemine dönüşmesine neden oluyor ve telefon kendini zorla elinizden çekiyor.

LG, kavisli ekranın sadece daha iyi görüş açıları için olmadığını, aynı zamanda telefonu tutmayı da kolaylaştırdığını iddia ediyor. Yapar? Hayır. Daha küçük bir cihazda aynı fikirde oluruz, ancak bu boyutta tartışma konusu olur.

Öyleyse eğri aslında ne için iyidir? Bakış açıları (görünüşe göre), ekranı bükerek daha sürükleyici bir deneyim yaratıyorsunuz ve itiraf etmeliyiz ki video içeriğini izlerken deneyim geliştirildi. Tabii ki, ekranın 6 inçlik bir devasa olmasına yardımcı oluyor.


LG G Flex: Özellikler

Aslında bu ekranda görünen şey, LG'nin Android 4.2.2'nin tenli sürümüdür. Uygulamaları ekran boyunca bölme yeteneği ve açık uygulamalar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlayan Slide Aside gibi çok sayıda ekstra özellik ile birlikte G2 ile aynıdır.

Özelliklerin çoğu gereksiz dağınıklık gibi görünse de, Quick Remote ve KnockOn gibi bazı özellikler gerçekten kullanışlıdır. QTheater, kilit ekranından dışarı çıkmanıza ve filmlere, resimlere ve YouTube'a anında erişim açmanıza olanak tanır. Düzen, o büyük ekrandan tam olarak yararlanarak tüm medyanıza anında erişim için tasarlanmıştır.

Dört çekirdekli işlemcilerin kullanımları var, bunlardan biri yan yana çalışan iki uygulamayı gösterebiliyor. İkili Pencereyi açın, iki uygulama seçin, ardından bunları ekranın her iki tarafına kaydırın, ardından içerik paylaşın ve ikisi arasında kalbinizin içeriğiyle paylaşın.

LG G2 ile neredeyse aynı donanım özelliklerine bakıyorsunuz; 2GB RAM, kabarcıklı bir 2.26GHz dört çekirdekli işlemci ve 32GB genişletilemez depolama. En azını söylemek zordur ve elbette Full-HD ekranın olmaması, uygulamaların daha hızlı yüklendiği ve çok daha sorunsuz çalıştığı için bunu geliştirmekten başka bir şey yapmaz.

LG G Flex: Pil

En önemli fark, Flex'in özel yapım bir 3.500mAh kavisli ünite almasına rağmen bataryadır. Bu, G2'den bir adım ötede: Flex'in sahip olduğu daha düşük çözünürlüklü ekran faktörü ve gerçekten etkileyici bir çalışma süresine bakıyorsunuz.

LG G Flex: Kamera

Arka tarafta, belirli bir sesi 'yakınlaştırma' ve aynı zamanda kayıt sırasında belirli bir nesneyi yakınlaştırma ve izleme yeteneği de dahil olmak üzere bazı düzgün yazılım özelliklerine sahip bir 13MP sensör olan LG G2 ile aynı kamerayı bulacaksınız. video.

Son derece sabit ellere ve çok yavaş hareketlere ihtiyaç duyarlar, bu yüzden bir konserde birini takip etmeyi umuyorsanız, tekrar düşünürüz. G Flex'in kamerası başka yerlerde iyileştirmeler yapabilirdi; düşük ışıkta performans biraz iş yapabilirken yazılım yavaş ve gecikmeli.

G Flex, aynı zamanda 4K video kaydına sahip ilk akıllı telefonlardan biridir, ancak onu aşağıdaki gibi bir 4K ekranda oynatmanız gerekecektir.Panasonic TX-L65WT600Flex'in tam HD olmayan ekranı adaletini yerine getirmediği için tam etkiyi elde etmek için.

LG G Flex: Karar

Kavisli ekranlarla ilgili karar nihai sonuca yakın değil, üreticiler hala kamuoyunu değerlendiriyor ve bu nedenle çok fazla deneme ve test olacak. İlk çaba olarak LG G Flex, USP'sine mutlak güven gerektiren ilginç bir teklif.

Yine de bir parça şüpheniz varsa, boyut, Full-HD eksikliği ve ortalama kamera performansı gibi potansiyel olarak karar değiştiren kusurları fark edeceksiniz. Para yatırmak zorunda olsaydık, nihayetinde kavisli ekranların taşınabilirlikten ödün vermesi gerektiğini söylerdik ve aynı zamanda tasarımı daha iyi tutmak için tasarımı harmanlayarak çok büyük hale getirmenin kullanılamaz hale geleceğini kabul ederdik.

G Flex, LG'nin parmağını rüzgara karşı koyuyormuş gibi hissediyor - 'kendi kendini iyileştiren' sırtı ve kavisli ekranıyla, ihtiyacınız olmadığında ortaya çıkan ve zarar görmeyen fütüristik bir cihaza işaret ediyor.

O telefon için çok para öderdik, ama maalesef bu değil. Bununla birlikte, kalbiniz daha pahalı ama dalgalı bir G2'ye ayarlanmış, eğriyi seven bir erken benimseyen iseniz, hemen dalın.

LG G Flex çıkış tarihi: Şimdi çıktı

LG G Flex fiyatı: 530 £