Close

LG G Watch incelemesi

LG G Watch fırsatları 373 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Image 1/4

LG G Watch incelemesi


LG G Watch incelemesi
Resim 2/4

LG G Watch incelemesi

LG G Watch incelemesi
Resim 3/4

LG G Watch incelemesi

LG G Watch incelemesi
Resim 4/4

LG G Watch incelemesi

LG G Watch incelemesi

Android Wear, Google'ın akıllı saatler için tasarlanmış ilk işletim sistemidir, ancak LG potansiyelini kullandı mı? LG G Watch incelememizde öğrenin


Bir süredir bekliyordukAndroid Wearinmek ve nihayet burada LG G Watch sayesinde veSamsung Gear Live. Beğenilerin izinden gitmekSamsung Galaxy Gear,Samsung Gear 2,Samsung Gear 2 NeoveÇakıl ÇelikBu cihaz, üreticinin bizi giyilebilir cihazlar pazarına çekmeye yönelik son girişimi.

Akıllı telefonların boyutu her zaman artarken - sadece büyük ekranlara bakınLG G3- argüman, bildirimlerinizi bileğinizden takip etmenin giganto-telefonunuzu her bip sesi çıkardığında çıkarmak zorunda kalmadan daha kolay olmasıdır.

LG G Watch: Boyutlandır ve inşa et

LGG Watch, 37,9 x 46,5 x 9,95 mm ölçülerinde, 63 g ağırlığında ve 1,65 inç ekrana sahip. Bu biraz daha büyük ve daha ağırSamsung 'LG'nin bu aşamadaki ana Android Wear rakibi olan Gear Live, 1,63 inç ekrana sahip ve yalnızca 59 g ağırlığında. Standart (Smart olmayan) saatlerle karşılaştırıldığında, LG G Watch nispeten büyük ve ağırdır ve daha küçük bileklerde hantal görünür.

Saat iki renkte gelir: 'Siyah Titan' ve 'Beyaz Altın'. Birincisi, saatin etrafında siyah bir çıtaya sahiptir ve siyah bir kayışla birlikte gelir, ikincisi altın kaplama ve beyaz bir kayışa sahiptir.


Her iki model de şık bir şekilde tasarlanmıştır - hiçbir düğme veya LG logosu bile görünmez. Plastik kayış, sıcak havalarda terlemeye neden olabilir, ancak çok sevilen Android kişiselleştirme geleneğinde, kayış her iki modelde de herhangi bir 22 mm bant kullanılarak değiştirilebilir.

İki modelden daha sade olan ve aynı zamanda üreticinin amiral gemisi LG G3 ile iyi bir şekilde eşleşen Black Titan modelini inceledik. Bununla birlikte, saatin 4.3 veya üzeri yazılım sürümünü çalıştıran herhangi bir Android cihazla çalışacağını belirtmek gerekir.

LG G Watch: Özellikler

LG'nin G Watch'u, diğer akıllı saatlerden ve fitness ürünlerinden görülen birçok özelliğe sahiptir, ancak hepsini tek bir pakette nadiren gördük. Bir adımsayar vardır, böylece adımlarınızı takip edebilir ve formunuzu geliştirmek için hedefler belirleyebilirsiniz.

Yine de bir spor fanatiği iseniz, Samsung Gear Live, egzersiz sırasında yağ yakma hedefleri belirlemek için kullanışlı bir özellik olan bir kalp atış hızı monitörüne de sahiptir.

LG'nin saati ayrıca IP67 sertifikalı suya ve toza dayanıklıdır; bu, düz İngilizce'de 15 cm ile 1 m arasında 30 dakika boyunca suya daldırmaya karşı korunduğu ve tamamen toza dayanıklı olduğu anlamına gelir.

LG'nin resmi pazarlama videosu, saati duşta kullanan birini gösteriyor, ancak saat yüzünün alt tarafında mikrofon için bir delik olduğu için bunu kendimiz yapmak konusunda suskun olurduk.

Google'ın Android Wear platformu, ses kontrolüne büyük önem verir - saat ekranı açık olduğunda, ekranın sağ üst köşesine dokunabilir veya sesli komutları etkinleştirmek için 'Tamam, Google' diyebilirsiniz. Bu özellik, Android'in tam sürümünde olduğu gibi tam olarak aynı şekilde çalışır - telefonunuzdaki uygulamaları açarak ('Dünya Kupasını kim kazandı?') Saat sorularını sorabilirsiniz ('Spotify'ı Aç'), ajandanızı kontrol edin (' Önümüzdeki hafta nasıl görünüyor? ') Veya navigasyon yardımı sağlayın (' Beni London Eye'a yönlendirin ').

Doğal dilde sesli aramanın düzenli kullanıcılarının bileceği gibi, hizmet bazen sizi hayal kırıklığına uğratabilir, ancak genel olarak ekran alanı ve düğmelerin sınırlı olduğu bir cihaz için zarif bir çözümdür. Aslında asıl mesele, saatinizle konuşmanın sosyal garipliğinin üstesinden gelmektir.

LG G Watch'ta hoparlör yok - bunun yerine yeni bildirimler titreşim yoluyla uyarılır. Saat ayrıca, bakmak için saati kaldırdığınızda algılamak için kullandığı bir jiroskop ve ivmeölçere sahiptir.

Bu özelliğin o kadar iyi çalışmadığını gördük - sadece saat 90 derecelik bir açıyla tutulduğunda, 45 derece çok daha rahat hissettiğinde etkinleşiyor gibiydi. Son olarak, saat aynı zamanda indirilebilir aygıt yazılımı güncellemeleri, Bluetooth 4.0 ve bir pusula gibi modern bir akıllı cihazdan bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahiptir.


LG G Watch: Ekran

LG'nin 1,65 inç IPS ekranı 280 x 280 piksele sahiptir. Bu özellikle yüksek bir çözünürlük değil, ancak görüntüler renklidir, metinlerin okunması kolaydır ve en yüksek parlaklık ayarında, parlak güneş ışığında kullanmak için yeterince iyidir. LG'nin ekranı, 320 x 320 pikseli biraz daha küçük olan 1,63 inçlik SuperAMOLED ekranına sığdıran Samsung Gear Live ile kıyaslanamaz.

LG G Watch'ta düğme yoktur, bu nedenle tüm fiziksel etkileşimler ekran aracılığıyla gerçekleşir. Saat, yüze dokunarak etkinleştirilir, bu noktada saat ve en son bildirim görüntülenir.

Yüzü elinizle kapatarak ekranı kapatıyorsunuz. Maalesef, kollarınızı katlamak veya sinema gibi bir yerde ellerinizi kucağınıza sokmak gibi kısa kollu giysiler giyiyorsanız, ekranı istemeden etkinleştirmek nispeten kolaydır.

Saatinizi kişiselleştirebileceğiniz 24 saat yüzü vardır ve renkli Pop Art'tan daha geleneksel analog yüzlere kadar çeşitli ve modaya uygun stil seçenekleri vardır.

Ne yazık ki, video oynatma, LG G Watch yerine Android Wear'ın bir sınırlaması gibi görünse de, başlangıçta cihazın bir özelliği gibi görünmüyor.

LG G İzle: Android Wear

LG G Watch, Google'ın özellikle saatler ve giyilebilir teknoloji için tasarlanmış yeni bir İşletim Sistemi sürümü olan Android Wear'ı çalıştırıyor. Cihazın genel işlevselliği, 4.1 sürümünden bu yana Android'de pişirilen kişisel asistan uygulaması olan Google Now'a çok benziyor.

Genel fikir, ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi size ulaştırmaktır. Örneğin, takviminizde bir toplantınız varsa, Google Asistan oraya gitmenizin ne kadar süreceğini anlar ve ne zaman ayrılmanız gerektiğini size söyleyen bir uyarı verir.

Yakın zamanda gönderim bildirimi içeren bir e-posta aldıysanız,GoogleŞimdi size söyleyeceğim, böylece teslimatı kabul etmek için yanınızda olmayı hatırlayacaksınız. Favori bir futbol takımınız varsa, Google Asistan, oynadıklarında sizi bilgilendirecektir. Bir İşletim Sisteminin hareketlerinizi ve ilgi alanlarınızı bu kadar doğru bir şekilde tahmin ettiğini görmek biraz endişe vericidir, ancak buna bir kez alıştığınızda, Google Asistan gerçekten kullanışlı bir özelliktir.

Google Asistan'ı yoğun bir şekilde dahil ederek, Android Wear, Android'i bir telefon veya tablette kullanan herkese oldukça aşina olmalıdır. Elbette başka özellikler de var.

Android sistem bildirimleri saate gönderilir, böylece telefonunuz cebinizdeyken gelen etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Saatte e-postaları ve metinleri okumak, kısa sürede ikinci bir doğa haline gelir, ancak birkaç kelimeden fazlasını gerektiren herhangi bir şeye yanıt vermek, sesli komutları kullanarak zahmetli olabilir.

LG G Watch'u kurmak hızlı ve basittir - Android Wear uygulamasını cihazınıza indirir, Bluetooth'u etkinleştirir ve bunları senkronize edersiniz. Geliştiriciler ayrıca mevcut uygulamalarını Android Wear ile çalışacak şekilde güncelleyebiliyorlar - yazı yazarken, bu tür 32 uygulama İngiltere Google Play mağazasında mevcuttu.

Bizim favorilerimiz, 'Domates mevsimi sonunda geldi' bilgisini veren Allthecooks Recipes, sesli dikte almamızı sağlayan Evernote ve en son haber başlıklarını yayınlayan The Guardian idi.

Bu erken aşamada tahmin edebileceğiniz gibi, Google'ın kendi uygulamaları Android Wear'a üçüncü taraf uygulamalardan biraz daha iyi entegre olma eğilimindedir. Örneğin, saatinizden sizi belirli bir hedefe götürmesini isterseniz, telefon rotayı belirleyecek, ancak saat dönüşten dönüşe bildirimler gösterecektir.

Twitter uygulaması kıyaslandığında çok daha sınırlıdır - Tweetleri saatinizde görüntüleyebilirsiniz, ancak onları saatten retweetleyemezsiniz. Bu tür işlevlerin zaman içinde tanıtılacağını umuyoruz, ancak şu anda bazı uygulamalar oldukça sınırlı olabilir.

LG G Watch: Performans

Sony SmartWatch 2 gibi daha önceki Akıllı Saatlerin aksine, LG G Watch hızlı, kaygan ve kullanımı kolaydır. Saatin 512MB belleği ve 1.2GHz Snapdragon 400 İşlemcisi güçlü ses çıkarmayabilir, ancak fazlasıyla yeterli.

Belki de en mucizevi şekilde, testimiz sırasında herhangi bir yavaşlama veya tek bir çarpma ile karşılaşmadık. Aynı şekilde, 4GB dahili depolama kulağa pek hoş gelmiyor ve genişletilebilir değil, ancak orada uygulamalar dışında hiçbir şey depolayamazsınız, bu yüzden şimdilik çok fazla.


LG G Watch: Pil

LG, G Watch'un pil ömrü söz konusu olduğunda rekabeti gölgede bırakmasıyla övünüyor. 400mAh bataryası, Samsung Gear Live'ın 300mAh modelinden gerçekten çok daha büyük. Sadece bu değil, LG, Chem bölümünün pili, şarj edilmeden önce 'yaklaşık bir günlük' kullanım sunan Samsung'a kıyasla 36 saatlik bir süre için çalışabilecek şekilde optimize ettiğini iddia ediyor.

Pille çalışan çoğu teknoloji gibi, kilometreniz kullanıma göre değişecektir. Varsayılan ayarlarda saat her zaman saati gösterir, bu da ekranın her zaman açık olduğu ve bu da pili önemli ölçüde tükettiği anlamına gelir.

Sonuç olarak, şarj etmeden önce 31 saat 24 dakika kullanımımız var. Ayarlarda ve pil ömründe bu seçeneği iki katından fazla kapatın - cihazdan 64 saatten biraz fazla zaman aldık. Ayrıca, pili gerçekten korumanız gereken zamanlar için uçak moduna geçebilirsiniz.

LG G Watch, şarj için tescilli bir yuva içerir. Mikro USB aracılığıyla güce bağlanır, bu nedenle muhtemelen etrafınızda bir kablo vardır ve manyetiktir, böylece saat kolayca yerine oturur.

Beş pirinç pim kullanarak saate bağlanır ve cihazı hızlı bir şekilde şarj eder - 58 dakikada yüzde 80 ve 78 dakikada tam şarj. Bununla birlikte, yuva, seyahat ederken yanınızda taşımanız gereken başka bir şeydir ve taban, kiri ve saçı kolayca toplayan yapışkan bir maddeyle kaplanmıştır.

LG G Watch: Karar

Bir Akıllı Saatin teslim edilmesini uzun zamandır bekliyorduk ve Android Wear kesinlikle bir platform görevi görürken, LG G Watch lansmanda bunun en iyi uygulaması değil. Bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor, çünkü şimdiye kadar yapılmış en iyi Akıllı Saatlerden biri - günlük yaşamda bol miktarda gerçek kullanım ile kullanımı basit, güçlü ve eğlenceli.

Ancak, diğer Android Wear cihazlarıyla karşılaştırılamaz - Samsung Gear Live daha yüksek çözünürlüklü ekrana ve kalp atış hızı monitörüne sahipkenMoto 360daha şık görünüyor.

Android Wear harika bir platform ve LG G Watch bunu iyi gösteriyor, ancak dalmadan önce rekabete bakmanızı öneririz.

LG G Watch çıkış tarihi: Şimdi çıktı

LG G Saat fiyatı: 159 £