Close

LG G3 incelemesi

LG G3 fırsatları Resim 1/14

LG G3 incelemesi


LG G3 incelemesi
Resim 2/14

LG G3 incelemesi

LG G3 incelemesi
Resim 3/14

LG G3 incelemesi

LG G3 incelemesi
Resim 4/14

LG G3 incelemesi

LG G3 incelemesi
Resim 5/14

LG G3 incelemesi


LG G3 incelemesi
Resim 6/14

LG G3 incelemesi

LG G3 incelemesi
Resim 7/14

LG G3 incelemesi


LG G3 incelemesi
Resim 8/14

LG G3 incelemesi

LG G3 incelemesi
Resim 9/14

LG G3 incelemesi


LG G3 incelemesi
Resim 10/14

LG G3 incelemesi

LG G3 incelemesi
Resim 11/14

LG G3 incelemesi

LG G3 incelemesi
Resim 12/14

LG G3 incelemesi

LG G3 incelemesi
Resim 13/14

LG G3 incelemesi


LG G3 incelemesi
14 görsel

LG G3 incelemesi

LG G3 incelemesi

Koreli markanın en son amiral gemisi, satın alınabilecek en iyi Android akıllı telefon olmak için rakipleriyle yarışabilir mi? LG G3 incelememizde öğrenin

Geçen yıl,LGG2'yi büyük ekran, çarpıcı tasarım ve bir dizi yenilikle yarattı. Şimdi, G3 ile LG, benzeri görülmemiş derecede yüksek çözünürlüklü bir ekran, çarpıcı yeni bir işletim sistemi tasarımı ve harika bir kamera ile işleri yeniden değiştirmeyi hedefliyor - lazer yönlendirmeli otomatik odaklama ile. Bu şimdiye kadarki en gelişmiş telefon mu? Okumaya devam etmek.

Mesele şu: büyük ekranlı amiral gemisi telefonlar var. Son birkaç yılda büyüyorlar, buna benzerleri de dahil.Samsung Galaxy S5,Huawei Ascend P7ve G3'ün öncülü olanLG G2. Ancak LG G3, birçok phablettan daha büyük bir ekrana (5.5 inç) sahip. Açıkçası, insan evriminin ellerimizi ayakta tutmasına yardımcı olmak için hız artışına ihtiyacı var.

Yine de LG, bu telefonun en önemli özelliğinin kullanımının son derece basit olması olduğunu söylüyor.

LG geçen yıl tek düğmeli tasarımını tanıttı. Arka tarafın ortasında, yukarıda ve aşağıda ses tuşları ile çevrili bir güç düğmesi bulunur. Ve bu kadar. Ana sayfa düğmesi yok, kamera tetikleyicisi yok, başka hiçbir şey yok. Telefonu kapatmaya veya arkadaki ekranı karartmaya alışmak hala biraz zahmetli olsa da ve parmağımız yanlış yerde durursa, yanlışlıkla bir aramada telefonu kapatmamıza rağmen, tek tuşla daha fazlası şimdi tanıdık.

LG, KnockOn'da mükemmel bir ekran uyandırma sistemi yarattı: ekranın farklı çeyreklerindeki ritmik dokunuşlar, güvenlik yoluyla sizi ana sayfaya yönlendirir. Böylece, telefonu elinize almadan veya geleneksel bir güç anahtarı için kenara kadar uzanmadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bunu kapatmak için ya ekran zaman aşımının devreye girmesini beklemeniz ya da bu fiziksel düğme için ekranın arkasına ulaşmanız gerekir ve bu o kadar kolay değildir.

LG G3: Ekran

Ah evet, ekranı uyandırdığınızda ona bakmak isteyeceksiniz. Çünkü bu ekran, inç başına 538 pikselle çalışan akıl almaz sayıda piksele (1.440 x 2.560) sahip. Cidden, gözlerimizin buna hazır olduğundan bile emin değiliz.

Apple, Retina ekranınıIphone 4şaşırtıcı görünüyordu. Bu daha da iyi görünüyor, ancak gerçek şu ki, artık çözünürlükteki sürekli artışların Retina ekranın sunduğu adım değişikliği yerine fark edilebilir kalitede yalnızca küçük artışlar sağladığı bir bölgeye giriyoruz.

Ancak bu hiç şüphesiz aşırı doygun olmayan ince, yumuşak renklere sahip harika görünen bir ekran. Doğal ve gerçekçi görünüyorlar. Ve bu kadar keskin bir ekranın yararı, metnin parıldamasıdır.

Akla gelebilecek en küçük altyazılara sahip bir dizi durağan panorama olan önceden yüklenmiş videoyu alın: her harf bozulmamış ve okunabilir. Samsung Galaxy S5 gibi diğer premium telefonlar veHTC One M8ekranları için yüksek puanlar ve dürüst olmak gerekirse aralarında çok az şey var. Öyle olsa bile, bu muhteşem.

LG G3: Boyut ve yapı

Yanlardaki çerçeve gerçekten çok dar, bu nedenle 5.5 inçlik ekran telefonun neredeyse tüm genişliğini kaplayarak elde olabildiğince rahat olmasını sağlıyor. Yine de, ah oğlum, hala bir avuç içi sedye ve örneğin Samsung Galaxy S5'ten fark edilir derecede daha büyük ve kavisli arka kısım, bu telefonu elde rahat ettirmek için yeterli değil.

G2'nin tasarımı da geliştirildi. Bu yekpare bir telefon değil - arka kapak ve hatta pil çıkarılabilir - ancak ellerinizde esnettiğinizde gözle görülür bir gıcırtı içermeyen, sağlam bir telefon.

Telefonun arkasında, yukarıda büyük bir kamera lensi bulunan güç düğmesi ve basmalı anahtar bulunur. Bir tarafta, iPhone 5'ler gibi daha doğal bir etki yaratmak için içinde iki ışık bulunan flaş var.

Merceğin diğer tarafında koyu bir ovaldir. Bu, Bond'un kötü ses çıkaran özelliği, lazer kılavuzlu otomatik odaklamadır. Merak etmeyin, kamera lazeri sizi kör etmez: 300 milisaniyenin altında odaklanma sunmak için oradadır. Bu, göz kırpmaktan daha hızlı. Her neyse, bu gözle görülür derecede süper hızlı bir kamera.

Metalik efektli arka kısım, HTC One M8 gibi şık ve çekici. Yine de hatırlayalımHTCgerçek bir metal sırtı var. Buradaki plastik kasa, HTC'ninki kadar şık olmasa da, LG G3'ü kablosuz bir şarj yuvasına yerleştirmenin mümkün olduğu anlamına geliyor - bunu metal bir telefonla yapamazsınız.

Telefon 149 gram ağırlığında ve 8.9 mm kalınlığında.

LG G3: Android

LG, telefonun işletim sisteminin görünümünü yeniledi. Apple katmanlı bir görünüm için dolgunlaştığından beri - daha düz, bazıları diyebilir ki - sahte 3D efektler yerine 2D için bir moda var. Buradaki durum bu ve zarif ve basit görünüyor.

LG ayrıca, telefona önceden yüklenmiş bloatware miktarını da bilinçli olarak azalttı. Bu, şirketin bunu daha basit bir deneyim haline getirme kararlılığının bir parçasıdır ve kesinlikle memnuniyetle karşılanmaktadır.

Telefonu kullanmaya başladığınızda üç ana sayfadan ilki, Flipboard tarzı dergi tarafından tercih edilmese deSamsungve HTC. Bunun yerine iki maddeye ayrılmış bir ekrandır. Bunlardan biri LG Health. Sağlık şu anda bu kadar önemli bir öğe olduğu için şaşırtıcı değil ve oldukça kapsamlı bir fitness uygulaması kurmanıza yardımcı oluyor.

Diğeri ise, kameradan en iyi şekilde yararlanmak için kullanışlı bir bağlantı olan Akıllı İpuçları ve mükemmel ekran güvenlik özelliği olan Knock Code. Ekran dörde bölünmüştür ve istediğiniz yerde üç ila sekiz kez dokunursunuz. Ancak o zaman telefonun kilidi açılır ve düzgün bir şekilde telefonu sıfırlamak için Knock Code'unuzu da girmeniz gerekir. Telefonda ayrıca dosyaları gizli tutmak için bir içerik kilidi ve G3'ü uzaktan silmek için Kill Switch bulunur.

LG ayrıca, Google Asistan'a benzemeyi amaçlayan, siz daha istemeden bilgi sunan, ihtiyaçlarınızı sizden önce bekleyen mükemmel bir uşak gibi, Smart Notice'i de tanıttı.

En kullanışlı kısımlar, daha önce reddettiğiniz bir çağrıyı yanıtlamak için bir hatırlatma gibi, telefonda bulunanlardır. Bu gerçekten iyi bir şey.

LG G3: Kamera

Kamera güçlü. Sadece lazer odaklama sistemi kesinlikle hızlı olduğu için değil, aynı zamanda sensörün optimize edilmiş olması ve düşük ışık koşullarında bile görüntüleri daha keskin hale getirmek için iyi bir optik görüntü sabitleme sistemi ile birlikte kullanılması nedeniyle. 13 megapiksel sensör gerçekten çarpıcı çekimler yapabilir.

Ve diğer popüler görüntüleme işini yapıyor: 4K çözünürlükte video çekiyor. Görüntülerin ne kadar iyi olduğunu bilmek hala zor çünkü kolayca oynatıldığını görmek çok nadir. Ama en azından bu ekranda dinamite benziyor.

Hangi lider kameralı telefonda selfie yeniliği olmaz? Burada öne bakan 2,1 MP snapper'ı açıp elinizi kaldırıyorsunuz. Yumruğunuzu sıkın ve özçekim için geri sayım başlar. Basit ama etkili.

LG G3: Performans

LG G3 güçlü bir işlemciye sahip - ancak daha fazla piksel içeren daha büyük bir ekranın ekstra taleplerini karşılayamayacağından endişelenebilirsiniz. Pratikte burada sorun yok. Telefon, sorunsuz video oynatmadan hızlı fotoğraf çekmeye kadar iyi çalışıyor.

LG G3: Batarya

Pil ömrü, bunun gibi büyük ve zorlu bir ekranla ilgili başka bir endişe kaynağıdır ancak G3, hücre geçen yılki modelden daha büyük olmasa da, çok fazla sorun yaşamadan tam bir gün dayanır. LG, gelişmiş yazılımların ekranı enerji tasarrufu sağlayacak şekilde uyarlayarak önemli ölçüde daha verimli hale getirdiğini iddia ediyor.

LG G3: Karar

Peki bu mükemmel telefon mu? Kesinlikle şu anda piyasadaki en güçlü olanı ve Samsung'un Galaxy S5 ile yaptığı gibi, LG kendi iyiliği için egzotik ekstra donanım özelliklerini yerine koymak yerine temellere odaklandı.

Tabii ki dikkat çekici lazerin dışında. Ve G3'ü kullanmak gerçek bir zevk. Yine de boyutu perçinleyici olacak. Eldivenin, haklı olarak büyük ölçekli teknolojide büyük bir gelişme mi yoksa saçma bir şekilde büyük boy bir balina mı olduğuna karar verecek.

LG G3 çıkış tarihi: 26 Haziran 2014

LG G3 fiyatı: £ 479