Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • LG G5 incelemesi: satın alabileceğiniz en ilginç akıllı telefon

LG G5 incelemesi: satın alabileceğiniz en ilginç akıllı telefon

LG G5 fiyatları 420 Amazon müşteri yorumu G5 Amazon $ 46,52 LG G5 H820'yi görüntüle (32 GB + 4 GB RAM) ... Amazon Prime 139 $ LG G5 H820'yi görüntüle (32 GB + 4 GB RAM) ... Amazon 169,97 $ Görüntüle

Bir süredir ilk kez LG G5'i duyurduğunda herkes çok heyecanlandı.bu yılın başlarında MWC'de. Büyük bir akıllı telefon üreticisinin farklı ve yenilikçi bir şey yapmasından bu yana yıllar geçti.


LG işleri nasıl karıştırdı? Yarı modüler tasarım ve elbette yenilikçi çift kamera ile!

Modüler tasarım

Estetik tasarım açısından, LG G5 muhtemelen 2016'daki en kötü görünen amiral gemisi akıllı telefon. Bence. Korkunç derecede çirkin bir şey değil, sadece oldukça yavan.

Ekranın üst kenarının incelme şekli hoş bir dokunuş, kamera dizisi robot gözlerini andırıyor ve her şey güzel bir şekilde kavisli, ancak metalik plastik kenar ucuz görünüyor.

Aslında, tasarımın tamamı rakiplerinin çoğundan daha ucuz, alüminyum sadece aynı kaliteyi hissetmiyor.


149,4 x 73,9 x 7,7 mm boyutlarıyla oldukça büyük, ancak elde oldukça dengeli hissediyor.


Görünüşü geçebilirseniz (ki bunu yapmak çok kolaydır), tutması çok rahat bir telefon ve sağlam hissediyor, hiçbir şekilde kırılgan değil. samsung-galaxy-s7-review-edge-review.

G5, G4'e pek benzemese de, arka güç düğmesi tasarımını taşıyor, ancak bu yıl düğme ayrıca bir parmak izi sensörü içeriyor.


Bunun hem olumlu hem de olumsuz noktaları var, konum, telefonu tutarken doğal parmak yerleştirme, ancak telefon bir masanın üzerinde dinlenirken kilidi açmaya çalışırsanız, o zaman hafif bir rahatsızlık haline gelir.

Ön kısım çoğunlukla büyük 5,3 inç ekran tarafından kapsanmaktadır. 554 PPI piksel yoğunluğuna sahip harika görünümlü bir dörtlü HD (14440 x 2560) ekran, ancak renkler ve doygunluk Samsung Galaxy S7'nin canlı paneliyle tam olarak eşleşmiyor. LG, varsayılan olarak 'her zaman açık' olan ve saati ve bildirimleri gösteren bir Süper ISP ekranı kullanır.

LG G5'in tasarımındaki gerçek anahtar özellik, tabanı dışarı kaydırıp isteğe bağlı eklentiler ekleme becerisiyle modülerliğidir.

Bu, pili değiştirmenize, bir kamera modülü veya yüksek çözünürlüklü bir ses modülü eklemenize ve daha fazla 'Arkadaş' eklemenize olanak tanır.


LG'nin bu Arkadaşların çoğunu fiyatlarına ve sınırlı kullanımlarına göre satacağını hayal edemiyoruz. Ancak yine de LG'nin G5'ini 2016'nın en yenilikçi ve heyecan verici akıllı telefonu yapıyor ve şimdiye kadar tüm diğer akıllı telefon üreticileri çok güvenli oynuyor.

G5, 2016'da hala çıkarılabilir bir bataryaya sahip olan tek amiral gemisi akıllı telefon, bu yüzden burada bir satış noktası var.

Çıkarılabilir pil sayesinde G5, Samsung veya Sony gibi su geçirmez değildir.

Tasarım hakkında bahsetmemiz gereken son bir nokta, yumuşak veya sert gezinme tuşlarının olmamasıdır. Eve gitmek, geri dönmek veya çoklu görev yapmak istiyorsanız, tam ekran modundaysanız, bu can sıkıcı bir durumdur.

Hızlı özellikler ve yazılım

Amiral gemisi akıllı telefonların performanslarını karşılaştırmak 2016'da oldukça anlamsız görünüyor, hepsi çok hızlı, ayırt edilemez - yani günlük kullanımda.

LG, Snapdragon 820 sekiz çekirdekli işlemci, 4GB RAM ve 32GB depolama alanı (MicroSD ile genişletilebilir) ile birlikte geliyor.

İncelememiz sırasında performansla ilgili herhangi bir sorun yaşamadık, uygulamalar ve web sayfaları çok hızlı açılıyor ve aralarında geçiş yapmak kolay.

LG'nin kullanıcı arayüzü oldukça karikatürize, ancak nispeten saldırgan değil. UI ile ilgili en ilginç şey, LG'nin tüm uygulamaları ana ekranda bulundurmak yerine uygulama çekmecesinden kurtulmayı seçmesidir. Bu, büyük bir App Drawer hayranıysanız, LG Smartworld olsa da geri eklenebilir.

Pil, yaklaşık bir gün için iyi olan 2.800mAh'dir. Pil, rakiplerinden biraz daha küçüktür (S7'nin 3.000mAh birimi vardır) ve bu, G5'in bazen akşamın erken saatlerinde ölmesiyle birlikte ortaya çıkıyor.

Pil, bir USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj edilir ve 30 dakikada yaklaşık yüzde 80'e ulaşan Hızlı Şarj 3.0 ile tamamlanır.

İki kamera!

G5'in bir başka ilginç, yenilikçi özelliği ise çift kamera. HTC M8 de dahil olmak üzere çeşitli akıllı telefonlarda daha önce bir çift kamera görmüş olsak da, bu bir bükülme ile.

Birincil kamera, 'normal' görüş alanına sahip 16MP bir sensördür. Bu gerçekten güzel görüntüler alıyor, ancak S7'ye kıyasla biraz sıkıcı.

İkinci kamera, çok daha geniş görüş alanına sahip 8MP bir sensördür. Bu, normal akıllı telefonlara kıyasla çok daha dinamik ve ilginç görüntüler alır.

İşte aynı noktadan çekilmiş iki resim:

Normal görünüm

Geniş Açılı Görünüm

Gördüğünüz gibi, GoPro benzeri bir balık gözü görüntüsü oluşturuyor ve çerçeveye çok daha fazlasını sıkıştırmanıza izin veriyor.

Aslında kendimi ultra geniş açılı sensörü daha çok kullanırken buldum, ancak iki ayar arasında geçiş yapmak inanılmaz derecede basit ve kesinlikle gözümüzde faydalı bir yenilik.

Geniş görüş alanıyla ilgili küçük bir sorun, çekimin alt kısmında sık sık bir parmağınızın girmesidir.

  • Daha fazla görüntü örneği için bu sayfaya göz atın

Karar

LG G5'i çok seviyorum, kullanımı gerçek bir keyif. Mükemmel bir akıllı telefon olduğu için değil, yenilikçi olduğu için.

Geeky bir açıklama yapmak için 'öne çıkan' bir akıllı telefon istiyorsanız, G5 budur. Modüler tasarım ilginç ve pili değiştirme yeteneği bazıları için anahtardır.

Yenilikçi kamera, normal ve ultra geniş açı arasında geçiş yapabilme özelliğiyle, akıllı telefon fotoğrafçılığını gerçekten bir sonraki seviyeye taşıyan gerçek kazanan.

Tasarım sıkıcı ve modüler tasarım dikkat çekicidir, ancak 2016'daki en ilginç akıllı telefonu istiyorsanız - LG G5 mükemmel (çünkü mükemmel değil).