Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Samsung Galaxy S9 vs LG G7 ThinQ: En İyi Telefon Hangisi?

Samsung Galaxy S9 vs LG G7 ThinQ: En İyi Telefon Hangisi?

Uzun zamandır beklenenLG G7 ThinQbu hafta resmi açılışını yaptı, ancak bunun için önemli miktarda nakit para vermeden önce, 2018'in diğer büyük amiral gemileriyle nasıl karşılaştırılacağını bilmek isteyeceksiniz -Samsung Galaxy S9, Örneğin.


İşte tam da buradayken: LG G7 ThinQ'yu önemli olan tüm önemli alanlarda Samsung Galaxy S9'un karşısına koyacağız. Bu büyük, parlak, çerçevesiz akıllı telefonlardan hangisine yatırım yapmanız gerekir? Cevabı bulmak için okumaya devam edin.

LG G7 ThinQ vs Samsung Galaxy S9: Tasarım

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ

Şu anda çerçevesiz (veya neredeyse çerçevesiz) bir dünyada yaşıyoruz ve LG G7 ThinQ ve Samsung Galaxy S9, büyük ve parlak ekranlarla bunun kanıtı. LG telefon ekranı biraz daha büyük, 6.1 inç ila 5.8 inç ve ayrıca üstte bir çentik var - isterseniz bunu bir yazılım ayarıyla gizleyebilirsiniz.


LG ekran biraz daha uzun, en boy oranı 18.5: 9 yerine 19.5: 9. Bu arada, hem LG hem de Samsung, bu ekranlarda mümkün olan süper parlak seviyelerle övünüyor: G7 ThinQ için 1.000 nit ve Galaxy S9 için 1.130 nit.

Arka tarafta da benzer stillere sahibiz ve seçilebilecek aynı sayıda renk bile var (aynı gerçek renkler olmasa da). LG G7 ThinQ, Samsung Galaxy S9 için 8,5 mm (0,335 inç) yerine 7,9 mm (0,311 inç) ile gelen biraz daha ince telefon.


Akıllı telefon tasarımı o kadar tekdüze hale geldi ki, bu telefonları belli bir mesafeden ayırmakta zorlanabilirsiniz, ancak ikisi de zarif bir şekilde üretilmiştir ve cebinizden hangisini çıkarırsanız çıkarsınız sizi utandırmaz. Bu kategoride sadece onur bile var.

LG G7 ThinQ vs Samsung Galaxy S9: Özellikler

Samsung Galaxy S9


Samsung Galaxy S9

LG G7 ThinQ ve Samsung Galaxy S9 arasındaki benzerlikler teknik özelliklere de taşınıyor. Her ikisi de Snapdragon 845 yonga seti tarafından destekleniyor, örneğin bazı bölgelerde Galaxy S9, Samsung'un kendi Exynos 9810 yongasını taşıyor (kabaca aynı seviyede).

Her iki telefon da 64GB veya 128GB dahili depolamaya sahip, ancak Galaxy S9 ekstra 256GB seçeneği ekliyor. Her ikisi de ekstra depolama alanı eklemek için microSD kartları destekler. LG G7 ThinQ, 4GB veya 6GB RAM ile sunulurken, Samsung Galaxy S9 tek bir 4GB seçeneği ile yapışıyor.

Kamera gittiği sürece, Galaxy S9 bazı etkileyici çekimler yapabilir, ancak tek lensli 12MP kamera ile sınırlıdır. LG G7 ThinQ, çeşitli ekstra efektler üretebilen iki 16MP sensörle çift lensli. Bununla birlikte, S9, G7'nin eşleşemeyeceği süper yavaş mo video moduna sahiptir.


Yine bu iki telefonu bölmek zor - hatta 3.000 mAh'de aynı pil kapasitesine sahipler. En azından kağıt üzerinde, LG G7 ThinQ bunu sınırlandırıyor, ancak yazılım optimizasyonları donanımdaki küçük farklılıkları telafi edebilir. Sonuç olarak, bu iki telefon da çok yetenekli ve kullanımda çok hızlı.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S9 fırsatları Sözleşme Fiyatları Sim Ücretsiz Ücretsiz Teslimat O224 ay Samsung Galaxy S9 (64GB Mavi) 44,99ön ödeme£ 30 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler3 GBveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat Vodafone24 ay Samsung Galaxy S9 (64GB Mavi) 49,99ön ödeme£ 34 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat O224 ay Samsung Galaxy S9 (64GB Mavi) 44,99ön ödeme£ 30 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG G7 ThinQ vs Samsung Galaxy S9: Özellikler

Konuşacak çok daha fazla özelliğimiz var. Örneğin su geçirmezlik ve toz geçirmezlik var ve hem LG G7 ThinQ hem de Samsung Galaxy S9 IP68 derecesi ile iyi korunuyor, bu da sıvıya daldırılabilecekleri anlamına geliyor.

Dünyanın neresinde satın aldığınıza bağlı olsa da her iki telefon da kablosuz şarj imkanı sunuyor (bu yalnızca LG G7 ThinQ'nun ABD sürümünde mevcuttur). Her iki telefon da 3,5 mm ses jakına güveniyor, böylece eski kablolu kulaklıklarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sesten bahsetmişken, G7 ThinQ'daki alanı rezonans odası olarak kullanan LG Boombox hoparlöründen bahsetmeliyiz - görünüşe göre standart bir akıllı telefonun 10 katına kadar hacimlere ulaşabilir, eğer melodilerinizi Git. Dahası, herhangi bir yüzeyi bas amplifikatörü olarak kullanabilirsiniz.

Her iki telefon daAndroid 8.0 Oreogemide, ancak LG ve Samsung'dan farklı kaplamalarla - ve genel olarak Samsung'u tercih ediyoruz. Her iki telefon da muhtemelenAndroid Psonunda, ancak henüz teyit edilmiş tarihleri ​​duymadık.

LG G7 ThinQ vs Samsung Galaxy S9: Fiyat ve Karar

Burada büyük bir bilinmeyen var, çünkü yazarken, LG G7 ThinQ'nun ne kadara mal olacağını tam olarak bilmiyoruz - bu yüzden Samsung Galaxy S9'a karşı, Samsung'un nasıl olduğuna bağlı olarak çok iyi veya çok kötü bir şekilde birikebilir. fiyatlar. Bir tahminde bulunmak zorunda olsaydık, LG G7 ThinQ'nun bir Galaxy S9'a sahip olmak için çıkarmanız gereken 739 £ veya 719.99 $ 'dan çok daha ucuza mal olmayacağını ve daha pahalı olabileceğini söyleyebiliriz.

LG'nin amiral gemisini Galaxy S9'a benzer şekilde fiyatlandırdığını varsayarsak, bu telefonların birbirinden ayrılmasının zor olduğu başka bir kategori olacaktır. Aralarında bir kazanan varsa, bu yakındır.

Samsung, donanım ve yazılım tasarımı açısından tartışmasız bir avantaja sahipken, LG teknik özellikler açısından biraz ileride (ve S9'un birkaç aydır piyasaya sürüldüğünü unutmayın). Bir Samsung hayranıysanız, aynı zamandaGalaxy s9 plusLG hayranları, ürünün yerini alacak olanı beklemek isteyebilir.LG V30.

Sonuç olarak, her iki telefon da size iyi hizmet verecek ve Aralık ayında 2018'in en iyi telefonları listesine girecekleri neredeyse kesin. Bu, aradığınız belirli özelliklere ve telefon ekranlarınızın ne kadar büyük ve ne kadar uzun olmasını istediğinize bağlı olacaktır.

  • LG G7 ThinQ hakkında bilmeniz gereken diğer her şey burada