Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • LG G8 ThinQ vs Sony Xperia 1: MWC 2019'un en büyük iki telefonu

LG G8 ThinQ vs Sony Xperia 1: MWC 2019'un en büyük iki telefonu

MWC 2019kapanmış olabilir, ancak orada piyasaya sürdüğümüz telefonlar uzun yıllar bizimle birlikte olacak - ve bu telefonların en iyilerinden ikisi LG G8 ThinQ veSony Xperia 1. Burada onları tüm önemli kategorilerde başa baş koyacağız.


Bir yükseltme düşünüyorsanız, hangisinin sizin için doğru olduğu, ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlı olacaktır: Film izlemek için büyük bir ekrana ihtiyacınız var mı? Veya podcast dinlemek için üstün ses mi? Ya da sizi bütün gün görecek uzun pil ömrü?

LG G8 ThinQ vs Sony Xperia 1: Tasarım

LG G8 ThinQ ve Sony Xperia 1

LG G8 ThinQ

Her iki telefon da göze hoş geliyor ancak Sony Xperia 1, 6.5 inç, 1.644 x 3.840 piksel ekranı ve oldukça sıra dışı 21: 9 en boy oranıyla daha büyük ve daha uzun olanı. Bu 6,1 inç, 1,440 x 3,120 piksel, 19,5: 9 en boy oranı LG G8 ThinQ ile eşleşiyor. Sony telefonu da daha ağır bir gölge.


Sony Xperia 1 ve LG G8 ThinQ'nun estetiği açısından, LG telefon bir gözyaşı damlası çentiği kullanırken, Sony cep telefonu mükemmel bir dikdörtgen ekrana sahip. Xperia 1, yan taraftaki güç düğmesinde yerleşik bir parmak izi sensörüne sahipken, LG G8 ThinQ arka taraftaki parmak izi sensörüne yapışıyor.

Renk seçenekleriniz LG G8 ThinQ için kırmızı, siyah ve mavi iken, Sony Xperia 1'e gelince siyah, gri, mor ve beyaz renk seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Telefonların farklı tasarımlarını burada gördüğünüz resimlerde görebilirsiniz. Buraya yerleştirdik, ancak paramız için Sony telefonu biraz daha çekici.


Bugünün en iyi LG G8 ThinQ fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG G8 ThinQ vs Sony Xperia 1: Özellikler

LG G8 ThinQ ve Sony Xperia 1

Sony Xperia 1


Ya kaputun altındaki homurtu? Hem LG G8 ThinQ hem de Sony Xperia 1, en yeni Snapdragon 855 işlemciyi kullanırken, her ikisi de 6GB RAM ile donatılmıştır. Depolama açısından her iki telefon da 128 GB depolama alanına sahipken, Sony Xperia 1 bunun yerine yalnızca 64 GB depolama alanıyla satın alınabilir. Her iki telefon da 512 GB'a kadar ekstra depolama alanı eklemenize izin veren bir hafıza kartı yuvasıyla birlikte gelir.

Başka bir deyişle, bu iki telefon da onlara atabileceğiniz hemen hemen her şeyle başa çıkabilecek kadar güçlü - ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca durum böyle olacak. Bunları teknik özelliklere göre ayırmak zor ve gerçekten de bu telefonlardaki dahili bileşenler neredeyse aynı.

Kameralar söz konusu olduğunda, LG G8 ThinQ 12MP + 16MP + 12MP üçlü lensli arka kameraya sahipken, Sony Xperia 1'de 12MP + 12MP çift lensli arka kamera bulunuyor. LG telefondaki ekstra lense ve biraz fazladan fotoğraf hilesine rağmen, gerçek çekimlerin kalitesi açısından oldukça iyi eşleşmelerini bekleriz.

LG G8 ThinQ vs Sony Xperia 1: Özellikler

LG G8 ThinQ ve Sony Xperia 1


LG G8 ThinQ

Bu telefonlarda bulunan özelliklere gelince, yine yakın bir eşleşme. Hem Sony Xperia 1 hem de LG G8 ThinQ,Android 9.0 Pastasıböylece Google'ın mobil işletim sisteminin tüm avantajlarından (dijital sağlık araçları, daha akıllı pil yönetimi vb.) yararlanabilirsiniz.

Her iki telefon da en yüksek IP68 su geçirmezlik seviyesini sunar, bu nedenle herhangi bir sıvı formunda bir düşüşe dayanmaları gerekir ve her iki telefon da hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliğine sahiptir, böylece seçiminizi yapabilirsiniz. Bir fark, kulaklık jakının eklenmesidir: Sony Xperia 1'de bir tane yok, ancak LG G8 ThinQ var.

Diğer özellikler açısından Sony Xperia 1, Sony'nin Bravia televizyon teknolojisinin bir kısmını telefonunun ekranına dahil etmesiyle dikkat çekerken, LG G8 ThinQ hoparlör olarak iki katına çıkan bir 'Kristal Ses' ekrana sahip. LG G8 ThinQ ayrıca gerekirse avuç içi izinizin damarlarına göre telefonunuzda oturum açabilir.

Bugünün en iyi Sony Xperia 1 fırsatları Kilidi Açılmış Mint Mobile ABD PlanlarıHiçbir sözleşme Sony Xperia 1 899ön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Sony Xperia 1 899ön ödeme20 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Sony Xperia 1 899ön ödeme15 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler3 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

LG G8 ThinQ vs Sony Xperia 1: Karar

LG G8 ThinQ ve Sony Xperia 1

Sony Xperia 1

Yukarıdaki bölümlerden de göreceğiniz gibi, Android'in aynı temel sürümünü ve aşağı yukarı aynı dahili özellikleri taşıdıkları için bu iki telefon arasında yakın bir eşleşme var. Ekran ve boyut, onları ayırt etmenin bir yoludur; Sony Xperia 1, daha büyük eller ve daha büyük ekranların hayranları için daha uygundur.

Aralarında seçim yapıyorsanız, estetik tasarım seçmenin bir yolu olabilir - hangi tasarımı tercih edersiniz - ve yazılım tasarımı başka bir yol olabilir. Hem LG hem de Sony, Android'e farklı dönüşler koydu, bu da yazılım deneyimine farklı bir his anlamına geliyor.

Sonunda fiyat var - bu telefonları almak için ne kadar harcamanız gerektiğine dair bir fikir edinmek için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin. Sonunda, sizin için en iyi telefon, en iyi teklifi alabileceğiniz telefon olabilir: belirli bir telefona giderek önemli miktarda nakit parayı kesebiliyorsanız, bu gerçekten çekiciliğini artıracaktır.