Close

LG, 6G'yi pazara sunmak için çalışıyor

LG'nin şirketten ayrılmasıakıllı telefon pazarıgerçek bir kayıptı, ancak söz verildiği gibi 6G araştırmaları devam etti. Bugün LG, başlıca araştırma mühendislerinden birinin Next Alliance Uygulamaları Çalışma Grubuna başkanlık edeceğini duyurdu. Bu, 6G'yi Kuzey Amerika'ya getirmeye odaklanan bir gruptur.


5G pazar için hala nispeten yeni olsa da, 6G zaten yıllardır geliştirilmektedir. LG, Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (KAIST) ile birlikte 2019 yılında 6G araştırma merkezini Güney Kore'de faaliyete geçirmişti.

Şu anda bu yeni teknolojinin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda herhangi bir standart veya kesin bir zamanlama yok. Bununla birlikte, 2028 gibi erken bir tarihte ticari olarak temin edilebileceğine inanılıyor. Mevcut hedef, 6G'nin 5G ile mümkün olandan beş kat daha hızlı olan 1 TB/s hızlarına ulaşmasıdır.

  • Tesla Model S Plaid, hepsi bir arada bir süper araba, uzay gemisi ve oyun konsoludur.
  • Şimdi Garmin Forerunner 245, en son Garmin yazılım güncellemesi sayesinde daha da iyi bir değer
  • Beats Studio Buds, gürültü engelleme, uzun pil ömrü ve şaşırtıcı derecede düşük bir fiyat sunar

Elbette 6G, cep telefonlarından daha fazlasıdır. Teknolojinin etkileyeceği en büyük alanlardan biri de otonom araçlar. Veri aktarım hızları, araçların otoyolda sürüş durumlarına bile izin verecek kadar hızlı bir şekilde birbirleriyle veya merkezi bir merkezle konuşmasına izin verecektir.

6G, daha fazla cihazın gerçekten kablosuz olmasına izin vermek de dahil olmak üzere, 5G'nin kullanıldığı alanları genişletmeye devam edecek. Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve TV yayınlarının tümü 5G'den yararlandı ve 6G'ye geçiş daha da iyi çözünürlük sağlayacak.


5G'de henüz kullanılmayan çok fazla potansiyel var ve kapsama alanı hala yayılıyor, ancak 6G, veri iletişiminin geleceğine bir bakış. 2028 yılına kadar nelerin değişeceğini kim bilebilir?

Bugünün en iyi Google Nest Hub Max fırsatlarıGoogle Ga00639-au Yuva Merkezi ... ebay 265 ABD Doları Görünüm Google Nest Hub Maks. Kogan.com 297 ABD Doları Görünüm Google Nest Hub Max - Kömür MobileCiti Çevrimiçi 297 ABD Doları Görünümİndirimli Fiyat Google Nest Hub Maks... Amazon Prime 349 ABD Doları 319 ABD Doları Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz