Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG NANO 90 (65NANO906) TV incelemesi: LG'nin gelmiş geçmiş en iyi LED TV'si

LG NANO 90 (65NANO906) TV incelemesi: LG'nin gelmiş geçmiş en iyi LED TV'si

Pingtwitter'ün LG 65NANO906 TV incelemesine hoş geldiniz. LG NANO 90 serisi, LG’nin yıllardır sunduğu en ilginç LCD ürününü içerir - belki de hiç. Neden? Çünkü IPS LCD panel türlerinin geniş görüş açılarını, IPS'nin sahip olduğu kontrast ve arka ışık kontrolü ile ilgili olağan sorunları çözmek için tasarlanmış yeni bir arka ışık sistemi ile birleştirir.


Sorunların hiçbiri olmayan tüm artıları? Bu, gerçekliğin hırsla eşleşip eşleşmediğini görmek için derinlemesine incelemeyi sevdiğimiz bir adım.

Aynı zamanda LG’nin giderek daha etkileyici olan NanoCell renk teknolojisine ve gelen gelecek nesil oyun konsollarına çok uygun güçlü bir oyun özellikleri listesine sahiptir, bu nedenle geleceğe dönük olma sözü de verir.

Hepsi, Samsung'un orta seviye QLED TV'lerine karşı karşıya gelen ve Sony'nin benzer 2020 setlerinin biraz altını çizen orta sınıf bir fiyata geliyor.

Her türden en iyi TV'ler
Orta fiyatlı harikalar dahil en iyi OLED TV'ler
1000 £ altındaki en iyi TV'ler


Bugünün en iyi LG 65NANO906 fırsatları İndirimli Fiyat LG 65NANO90UNA 65 '4K Nano ... Dünya Çapında Stereo 1.499.99 $ 996.99 LG 65NANO90UNA 65' NanoCell'i Görüntüle ... Crutchfield 996.99 $ LG 65NANO90UNA Alexa Yerleşik ... Amazon Prime 1.196,99 $ LG 65NANO90 65 'görüntüle 65' 4K Akıllı LED ... Crutchfield.com1.196,99 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

LG 65NANO906 incelemesi: Fiyat ve özellikler

Yazma sırasında 1.699 £ / 1.499 $ fiyat etiketi ile LG 65NANO906, üst orta sınıf bir LCD TV olarak öne çıkıyor. Bu, LG'nin 2020'deki en kaliteli 4K LCD TV'sidir - LG'nin sunduğu her şey OLED veya 8K'dır (veya her ikisi).

Ayrıca 55 inç (1.299 £ / 1.049 $), 75 inç (2.499 £ / 2.499 $) ve şaşırtıcı derecede makul bir 3.999 £ / 3.299 $ olan 86 inçlik bir modelde de mevcuttur.


Umduğunuz gibi, bu yükseltilmiş menzil konumu, uzun bir özellik listesi ile birlikte gelir. Ekranın bir & lsquo; FALD '(Yerel Karartmalı Tam Dizi) arka ışık tasarımı kullanmasıyla başlayarak.

Bu, ışık üreten LED'lerin kenarları yerine LCD piksellerinin hemen arkasında oturduğu ve ayrı LED bölgelerinin herhangi bir görüntü çerçevesi sırasında farklı ışık seviyeleri verebileceği anlamına gelir. Bu tür arka ışık özellikleri neredeyse her zaman daha iyi bir kontrast performansına yol açar.


Test sinyalleri, yalnızca 32 ayrı olarak kontrol edilen karartma bölgesi olduğunu ortaya koymaktadır. Bu, bazı üst düzey FALD TV'ler tarafından taşınan 480 veya daha fazla bölgeden çok uzaktır.Samsung Q950TS.

Bu, 65NANO906'nın parasının karşılığını almasına yardımcı olmak için 32 bölgenin yeterli olmayacağı anlamına gelmez, özellikle de bu set, gücü hızlı ve doğru bir şekilde karanlık kısımlardan uzakta yeniden dağıtabilen yeni bir arka ışık kontrol sistemi sunar. parlak kısımlara ihtiyaç duymayan resimler.

IPS panellerinin, sıvı kristallerini rakip VA türlerinin yapabildiği gibi 'açıp kapatarak' ışığı tam olarak kontrol edemediği göz önüne alındığında, bu yeni güç manipülasyon sistemi LG’nin LCD servetinde oyunun kurallarını değiştirebilir. En azından, kontrastın karanlık oda film geceleri için önemli bir sorun olduğu AV meraklıları arasında.

En önemlisi, 65NANO906’nın yeni arka ışık güç yönetimi, kontrast ve renk azalmaya başlamadan önce IPS panelinin TV'yi diğer LCD türlerinden daha geniş bir açıdan izlemenize izin vermesini engellemiyor.


Bu arada LG’nin NanoCell renk teknolojisi, 65NANO906’nın paneline istenmeyen renk dalga boylarını filtreleyen küçük parçacıklardan oluşan bir katman sunuyor. Biraz yavaş bir başlangıçtan sonra, NanoCell teknolojisi geçen yıl LG’nin ilk 8K LCD TV'si olan 75SM9900 ile büyük bir adım atmış gibi görünüyordu ve sıra dışı zenginlikte ama aynı zamanda rafine tonlar sağladı.

65NANO906’nın video işleme özelliği, LG’nin en yeni Alpha 7 Gen 3 işlemcisinin izniyle gelir. Bu, LG'nin 8K LCD TV'lerinde ve 2020 4K OLED TV'lerinin çoğunda bulunan Alpha 9 sisteminden güç ve esneklikte bir düşüştür. Ancak yine de geçen yılki Alpha 7 işlemcisinden bir performans artışı vaat ediyor ve muhtemelen yeni arka ışık güç yönetim sisteminin kontrolünde yer alıyor.

LG 65NANO906’nın bağlantıları çok iyi - başlıca dört HDMI bağlantı noktasından ikisi 4K’yı 120Hz 10-bit oyun grafiklerinde oynatmak için yeterli veriyi desteklediğinden,Playstation 5veXbox Series Xbu yıl daha sonra piyasaya çıktıklarında bunu yapabilecek.

65NANO906’nın tek oyun dostu özelliği bu değil. Örneğin, Oyun moduna geçildiğinde, giriş gecikmesi (ekranın resimlerin işlenmesi için gereken süre) çok önemli bir 18,4 ms'dir. Ayrıca 65NANO906 bir HGiG modu taşır. HDR Oyun İlgi Grubu, birkaç yıl önce, HDR oyun grafiklerinin oradaki sayısız TV'de oynanma biçimine daha fazla standardizasyon getirmek amacıyla kuruldu. Ve çabalarının sonuçları, oyunlarda ve konsollarda yerleşik HDR kalibrasyon sistemleri (zaten PS4) ve ayrıca 65NANO906'nın HGiG ayarı, temelde TV'nin kendi HDR işlemesinin bir kenara çekilmesini ve konsolların / oyunların ayrı ayrı kalibre edilmiş işlerini yapmasına izin vermesidir. .

HDMI 2.1 bağlantı noktaları, aynı zamanda değişken yenileme hızına sahip oyun oynamanın yanı sıra, TV'nin uyumlu bir oyun kaynağı tespit eder etmez Oyun moduna geçtiği otomatik düşük gecikme modu geçişi için destek sağlar.

LG 65NANO906, temel HDR10 HDR formatını, HLG yayın HDR formatını ve Dolby Vision 'dinamik' HDR formatını destekler. İkincisi, uyumlu TV'lerin daha doğru, keskin bir görüntü sunmasına yardımcı olmak için HDR akışına sahne bazında fazladan görüntü bilgisi ekler.

65NANO906 ayrıca bize iki yeni önemli resim özelliğini kontrol etme şansımızı veriyor: Dolby Vision IQ ve Film Yapımcısı Modu. İlki, Dolby Vision ile TV'nin ortam ışığı ölçeri ile sürekli olarak ayarlanmış görüntüyü birleştirir, böylece odanızda ne kadar ışık olursa olsun tutarlı bir görünümü korurlar.

Bu arada Film Yapımcısı Modu, UHD Alliance tarafından üstlenilen ve film endüstrisinin desteğiyle, TV'lerin bir mastering paketinde görünecek şekilde tasarlandıkları şekle mümkün olduğunca yakın görünen resimler sunmasını sağlamak için tasarlanmış bir girişimdir. Bu, kare hızlarının eşleştirilmesi, en boy oranlarının eşleşmesi ve bir TV’nin yerleşik resim işlemenin çoğunun kapatılması anlamına gelir. Özellikle hareketle ilgili işlemler.

LG’nin webOS işletim sistemi kaçınılmaz olarak 65NANO906’ya geri dönüyor ve çoğunlukla sağlıklı bir video akışı hizmetleri listesi taşıyor. Bunlara Disney +, Apple TV, Now TV, Amazon Video, YouTube ve Netflix dahildir. Tümü, mevcut olduğunda 4K ve HDR desteği ile.

Yine de beklenmedik bir akış yok. LG ve Freeview Play, LG'nin 2020 TV'leri için yollarını ayırdı, yani bu yazı yazarken İngiltere'nin başlıca karasal yayıncıları (BBC iPlayer, vb.) İçin yakalama uygulamalarına sahip değilsiniz. LG, her bir ayrı uygulamayı ayrı ayrı eklemek için çalıştığını, ancak bunların ne zaman görünebileceğine dair kesin tarihler koyamayacağını söylüyor.

LG NANO 90 incelemesi

(Resim kredisi: LG)

LG 65NANO906 incelemesi: Görüntü kalitesi

Nasıl kurduğunuza dikkat etmeniz koşuluyla 65NANO906, bugüne kadarki herhangi bir LG LCD TV'den en iyi görüntü kalitesini sunar. Bu yeni arka ışık güç yönetim sistemi sayesinde küçük bir ölçü de yok.

Bunu en iyi şekilde görmek için, en azından HDR içeriği izlerken, Cinema Home görüntü ön ayarını seçmeniz gerekir. Bu nispeten nazik mod, genellikle IPS ekranlarla ilişkilendirilmeyen siyah seviye derinliklerini ve arka ışık tutarlılığını ortaya çıkarır. Sonuç olarak, karanlık sahneler daha az gri ve daha inandırıcı görünürken, parlak ve karanlık görüntü öğelerinin bir karışımını içeren çekimler, göze çarpan parlak nesnelerin etrafındaki dikkat dağıtıcı ışık halolarından çok daha az zarar görür.

Açıkçası, 65NANO906 ne kusursuz derecede derin siyah seviyeleri sağlar ne de tüm arka ışık bulanıklığı sorunlarını ortadan kaldırır. Ancak bunları bu kadar azaltarak 65NANO906'yı çok daha tutarlı bir şekilde sürükleyici bir saat haline getiriyor.

Daha fazla arka ışık iyileştirmesi, TV'nin diğer güçlü yönlerinin, özellikle de NanoCell renk sisteminin takdir edilmesini kolaylaştırır. Bu, 65NANO906’nın orta düzey fiyatına canlı ama aynı zamanda ince ve zarif tonlar için hoş bir kombinasyon sunarak mükemmel bir derinlik ve üç boyutluluk hissine katkıda bulunur.

Yine, 65NANO906’nın iyileştirilmiş kontrastının ve renginin, TV'yi bir IPS ekranından beklediğiniz gibi oldukça geniş bir açıdan izleseniz bile bozulmadan kaldığını tekrar belirtmekte fayda var.

Renk inceliği, yerel 4K kaynaklarda ayrıntı ve doku çantalarının kilidini açmak için ekranın 4K çözünürlüğü ile birlikte çalışır. Ve sağlanan Cinema Clear TruMotion işleme seçeneğini kullanırsanız, bu netlik, başa çıkılması gereken bir kamera hareketi veya hızlı bir nesne olduğunda bile büyük ölçüde bozulmadan kalır.

Dahası, filmlerin TV şovu gibi görünmesini sağlayacak kadar ileri gitmeden titremeyi nazikçe azaltmanın yanı sıra, Cinema Clear ayarı neredeyse hiç istenmeyen işleme yan etkisi oluşturmaz.

İyileştirilmiş arka aydınlatma, 65NANO906’nın karanlık sahneleri ve renkleri daha iyi kullanmasını sağlamaz. Ayrıca, LG'nin başka bir geleneksel IPS sınırlamasının üstesinden gelerek daha güçlü HDR vurguları ve genellikle daha parlak HDR resimler elde etmesine yardımcı olur.

Aslında, LG 65NANO906'nın HDR kaynakları tasviri, Standart ön ayar için 520 nit ve Sinema için 440 nit olan TV'nin ölçülen parlaklık zirvelerinden (ekran alanının% 10'unu beyaz HDR kutu test ekranı kullanılarak) beklediğinizden daha yoğun görünüyor. Ana ön ayar.

Bazı rakip orta sınıf LCD TV'lerin 1000 nit ve ötesine çıktığı belirtilmelidir. Bununla birlikte, IPS 65NANO906'da böyle bir sayıya ulaşmaya çalışmanın, arka ışıkta çiçeklenme ve kontrast sorunları potansiyelini artıracağından şüpheleniyorum. Tabii ki fiyatı yükseltmenin yanı sıra.

65NANO906’nın parlaklık ve renk performansı hakkında eklenmesi gereken önemli bir nokta, odanızın koşullarına bağlı olarak resim ön ayarını değiştirmeye değer olmasıdır. Dolayısıyla, Sinema Ev ayarı karanlık bir oda için en iyi genel performansı sunarken, Standart, aydınlık bir oda için iyi bir seçenektir.

Standart mod çok daha parlak görünür, çok daha yoğun ve keskin renkler sunar ve aslında siyah seviyelerini Cinema Home'dan biraz daha derine iter. Karanlık alanlarda ayrıntıların ezilmesine neden olabileceği ve parlak nesnelerin etrafındaki arka ışığın agresifliğini artıracağı için karanlık odalar için Standart modu kullanmanızı önermem. Ortam ışığı tarafından 'gizlenmediklerinde' çok daha belirgin olan iki sorun.

65NANO906’nın resimleri, beklediğiniz gibi Dolby Vision kaynaklarından yararlanıyor. Biraz daha keskin görünürler ve NanoCell renk sisteminden daha da fazla hassasiyet elde ederler. Standart olan yerine Dolby Vision Cinema Home ön ayarına bağlı kalsam da, ikincisi parlak alanlarda ayrıntıları kaybedebilir ve genellikle çok agresif görünür.

Son olarak, Film Yapımcısı Modu… ilginç. Ve mutlaka olumsuz bir şekilde değil. Renkler diğer ayarlara göre oldukça düz görünüyor, hareket oldukça titrek görünüyor ve parlaklık sınırlı. Ancak hem karanlık alanlarda hem de renklerde etkileyici miktarda ince ayrıntılar ortaya çıkarır. Ayrıca, sizi herhangi bir görüntü ayarından mahrum bırakmaz, bu nedenle Mod'un temel yaklaşımını seviyorsanız ancak birkaç alanda işleri biraz 'güçlendirmek' istiyorsanız, yine de ince ayar yapabilirsiniz.

LG NANO 90 incelemesi

(Resim kredisi: LG)

LG 65NANO906 incelemesi: Ses kalitesi

65NANO906, etkileyici bir ses özellikleri dizisine sahiptir, ancak yazarken, hepsinden maksimum değeri elde edemez.

Örneğin, en sevdiğiniz oturma pozisyonunda tutarken Magic kumandaya test sinyalleri gönderen, potansiyel olarak kullanışlı bir ses kalibrasyon sistemi, testlerim sırasında çalışmaz. Televizyonu kilitlemeye devam etti. LG, özellikle ilgili bir sorun olduğunu doğruladı, ancak planlanan bir Haziran üretici yazılımı güncellemesiyle sorunu düzelteceğini söylüyor.

65NANO906 ayrıca Dolby Atmos kod çözmeyi de destekler. Ama aslında bu kulağa konuşmacılardan pek de iyi gelmiyor. Ses beklediğiniz kadar iyi yansıtılmaz ve bas sesi kısık ve bozuk olabilir.

Neyse ki diğer bir özellik olan LG’nin AI Ses modu günü kurtarıyor. Bu, LG'nin kendi hoparlör sisteminin güçlü ve zayıf yönlerine ilişkin bilgisini bir film müziğinin niteliklerinin sürekli değerlendirilmesiyle birleştirerek, tutarsızlaşmadan ekrandan daha da uzağa yayılan çok daha güçlü, ileriye dönük bir ses sağlar.

Yapay Zeka Ses ile 65NANO906, orta sınıf bir LCD TV için orta seviyeden iyi bir ses çıkarır.

LG NANO 90 incelemesi

(Resim kredisi: LG)

LG 65NANO906 incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

65NANO906 iyi görünüyor. Çerçevesi makul ama olağanüstü ince değil. Kaplaması parlak ama biraz plastik. Ayakları dikkati kendine çekmiyor ama çok da şık değil. Ve arka tarafı güzel ve pürüzsüz bir finişe sahip, ancak günümüz standartlarına göre nispeten kalın.

Yine de, bu setin kenar LED aydınlatması yerine doğrudan kullandığı düşünüldüğünde, hafif tıknaz arka kısmı affetmek kolaydır.

LG’nin benzersiz 'işaretle ve tıkla' Magic uzaktan kumandası ve çekici webOS akıllı arayüzünün birleşimi, 65NANO906'nın kullanımını çok kolaylaştırıyor. WebOS sistemi, genellikle LG’nin Alpha 9 işlemcili OLED TV'lerinde nasıl çalıştığına kıyasla çok yavaş. Ama sinir bozucu olmak için yeterli değil.

LG ayrıca LG'nin ThinQ AI sistemi, Google Assistant ve Amazon Alexa sistemleri aracılığıyla yerleşik (olduğu gibi, harici bir dinleme cihazına ihtiyacınız yoktur) ses kontrolünü desteklediği için övgüyü hak ediyor. Özellikle ses tanıma özelliği artık önceki 15 dil yerine 20 dili desteklediği ve sesli sorgularınıza daha doğal, 'insan' yanıtları verdiği için.

Son olarak LG, ağınızdaki diğer akıllı cihazları izlemek için Ana Hub ekranının görünümünü iyileştirdi ve öneri ve arama sonucu ekranlarının sunumunu geliştirerek, izlenecek içeriğe göz atmayı kolaylaştırdı.

LG NANO 90 incelemesi

(Resim kredisi: LG)

LG 65NANO906 incelemesi: Karar

NANO 90, LG'nin şimdiye kadar ürettiği en iyi LCD TV'dir. Bu aynı değil, açık olmak gerekirse, şimdiye kadar yapılmış en iyi LCD TV olduğunu söylemekle, nokta; Akıllı yeni arka ışık sistemi bile, IPS panel teknolojisiyle ilişkili arka ışık sınırlamalarının tamamen üstesinden gelemez.

65NANO906'yı hem aydınlık hem de karanlık odalarda izlemek için eğlenceli bir TV yapmak için LG’nin sürekli gelişen NanoCell renk teknolojisi ve oyun özellikleriyle birlikte iyileştirmeler yeterli. Açıkçası bu, onu yıllardır gördüğüm herhangi bir LG LCD TV'den çok daha uygun bir orta sınıf TV seçeneği yapıyor.

2020'nin TV bekçilerinden gelen rekabet açısından, Sony XH9505 ve Samsung Q70T'nin beğenilerini alırken, fiyattaki bir artış siziSamsung Q80T, daha fazla nakit için daha fazla parlaklık ve daha gelişmiş karartma sunan.

Bununla birlikte, lansman sırasında en güçlü rekabeti aslında 2019'daki TV'lerden geliyor, doğruyu söylemek gerekirse. Samsung Q80R bundan biraz daha ucuzdur ve çok, çok daha fazla parlaklık ve daha iyi yerelleştirilmiş karartma sunar, Samsung'un QLED teknolojisi güzel renk canlılığı verir. Şu anda bu fiyat aralığındaki LCD seçenekleri bizim seçimimizdir (ve sizeen iyi ses çubukları).

Bu fiyat için OLED'e de gidebilirsiniz.LG B9 OLED TVyaklaşık aynı fiyattadır ve LCD yerine OLED kullanımı sayesinde biraz daha güçlü parlaklık ve çok daha iyi karanlık performans sunar. TV ayrıca benzer şekilde iyi görüntü işleme içerir ve hala yeni nesil oyunlar için bu özelliklerle donatılmıştır. Yine, stokta kalırken (yakında yeni ve daha pahalı bir modelle değiştirilecek), muhtemelen onu NANO 90'ın yerine seçerdik.

Bu yüzden, bu LG'yi tercih ettiğimiz setler olsa da, yine de genel olarak sahip olmaktan daha fazlası - LG'nin ilerlemeleri gerçekten etkileyici.

Bugünün en iyi LG 55NANO90, LG 65NANO906, LG 75NANO90 ve LG 86NANO90 fırsatları İndirimli Fiyat LG 55NANO90UNA 55 '4K Nano ... LG 55NANO90 World Wide Stereo 1.049.99 $ 796.99 $ GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LG 65NANO90UNA 65 '4K Nano ... LG 65NANO906 World Wide Stereo $ 1,499.99 $ 996.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LG 75NANO90UNA 75 '4K Nano ... LG 75NANO90 World Wide Stereo $ 2,499.99 $ 1,496.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LG 86NANO90UNA 86 '4K Nano ... LG 86NANO90 World Wide Stereo $ 3,299.99 $ 2,196.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz