Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG OLED B7 incelemesi: HDR, çok sayıda çan ve çok sayıda ıslık ile tamamlanmış, istek uyandıran ancak uygun fiyatlı OLED 4K UHD TV

LG OLED B7 incelemesi: HDR, çok sayıda çan ve çok sayıda ıslık ile tamamlanmış, istek uyandıran ancak uygun fiyatlı OLED 4K UHD TV

Kısaca kısaca bakalım: 65 inç B7, mevcut LG OLED serisindeki (yani: 2017) en değerli 4K TV idi. C7, G7, E7 ve W7 modellerinin altında olduğu gibi konumlandırılan bu model, daha pahalı sabit arkadaşları ile aynı paneli ve görüntü işleme teknolojisini paylaşıyor.


Bugün bununla ilgili sadece iki uyarı var: hepsi aynı ama aynı olan LG OLED65C7birazdaha iyi ses yetenekleri (B7 gibi, en iyisi birses çubuğuveya diğer harici ses kutusu), artık aynı fiyata sahip olunabilir. Ayrıca LG, muhtemelen daha pahalı olacak, ancakkesinlikledaha da iyi olacak. Ama hey, bu teknoloji.

LG OLED B7 (OLED65B7) incelemesi: tasarım

LG OLED65B7 incelemesi

B7, nispeten daha ucuz bir OLED teklifi olabilir, ancak yine de güzel görünen bir örnek. İnce gümüş çerçeve güven verici bir şekilde birinci sınıf, parlak kaplama beyaz plastik kasa ile güzel bir tezat oluşturuyor. Şık bir hilal ayağı, bir stil dokunuşu katar.

Belki de buradaki kilit nokta, OLED B7 serisinin C7'ye yakın ikizinden daha iyi görünmesidir. Evet C7'nin sesi biraz daha iyi, ancak yine de birinci sınıf sonuçlar vermek için bir ses çubuğuna ihtiyacı var, bu yüzden B7'ye en ince kenarları veren görünüm benim için.


LG OLED B7 serisi

Bu inceleme özellikleLG OLED65B765 inçlik bir panel kullanan. Serideki diğer tek model,LG OLED55B755 inç genişliğinde ve her parçası daha küçük olmasına rağmen iyi. Elbette daha ucuz.


LG OLED B7 (OLED65B7) incelemesi: performans

LG OLED65B7 incelemesi

Derin, otantik siyah seviyeleri, mükemmel gölge detayı ve canlı geniş renkler sunan B7, izlemek için bir zevktir. Belki de büyük sürpriz, önceki nesil LG OLED ekranlara göre HDR performansındaki sıçramadır. Bu set, görüntülerine gerçekten derinlik ve dinamizm katan parlak spektral vurgular yapabilir.


Çok sayıda HDR lezzet desteği de var. Standart HDR10'a ek olarak, HLG HDR ve Dolby Vision vardır. Netflix orijinal filmi Okja, Dolby Vision'ın güzelliğinin harika bir örneğidir. Güney Kore ormanında dolambaçlı, parlak güneş ışığıyla lekelenmiş ünlü süper domuzun ilk sahneleri muhteşem görünüyor. Okja'nın derisindeki doku ve manzaranın derinliği oldukça etkileyici.

Ayrıca bir Technicolor HDR ayarı ve markanın kendi Aktif HDR teknolojisi var. İkincisi, HDR görüntü işlemeyi daha iyi yönetmek için dinamik meta verileri statik HDR malzemesine kare kare ekler.

Bunun ne kadar etkili olduğu tartışmalı, ancak Mad Max Fury Road'un (4K UHD Blu-ray) daha iyi göründüğünü nadiren gördüm. Parlak güneş ışığında kavurucu bir sıcaklık var ve Max erken saatlerde kum fırtınasına daldığında, şimşekler parlak bir şekilde çatırdıyor.

Sony’nin A1 ve Panasonic EZ952’si muhtemelen net netlik için seti biraz sınırlandırsa da ayrıntı tekdüze yüksek. Mümkün olan en iyi 4K görüntü netliği için En Boy Oranı menüsünde Sadece Tarayın Açık olarak ayarlandığından emin olun.


En akıcı spor performansı için Trumotion'u Clear olarak ayarlayın. Bu, hareket artefaktlarına çok fazla neden olmaz ve tavaların titremesini önler. Filmler için, Trumotion'u tamamen kapatmanızı öneririm. Ama bunu herkes biliyor, değil mi?

B7 ile daha pahalı olan istikrarlı arkadaşları arasındaki açık bir fark, ses performansıdır. B7, nazikçe işlevsel olarak tanımlanabilecek standart aşağı ateşlemeli stereo hoparlörler kullanır. Elbette, TV'yi ideal olarak Dolby Atmos AV alıcısı veya soundbar ile ortak olan daha büyük bir AV sisteminin parçası olarak kullanmayı planlıyorsanız bu bir sorun oluşturmaz. Set aslında yerleşik bir Dolby Atmos kod çözücüye sahiptir; bu, belirli Netflix şovlarında Atmos sesini çözebileceği ve ardından onu HDMI üzerinden harici bir ses sistemine aktararak gerçekten etkileyici 3D ses sunabileceği anlamına gelir.

LG OLED B7 (OLED65B7) incelemesi: özellikler

LG OLED65B7 incelemesi

İyi B7 gemisinde nezaket kıtlığı yok.

LG’nin webOS akıllı platformu tartışmasız şehirdeki en düzgün bağlantılı TV platformu olmaya devam ediyor ve eksiksiz bir akış hizmetleri yelpazesi var. Arayüz son derece sezgiseldir, ancak özelleştirmesi kolaydır. Hepsi 4K olarak yayınlanan Netflix, Amazon Video ve YouTube'a ek olarak, Freeview Play tuner sayesinde Now TV ve tam bir ana akım yakalama evine sahip oluyorsunuz.

YouTube'da 360 derecelik videoları izlemek için webOS'u, verilen Sihirli Uzaktan Kumanda ile saran videolarda gezinmek için bile kullanabilirsiniz. Kutuda hiçbir şey yok mu? OLED fotoğraf galerisi aracılığıyla bu OLED ekranı bir duvar sanatı olarak kullanın.

Bağlantı, tümü HDCP 2.2 uyumlu dört HDMI girişinden ve biri harici bir USB sabit sürücüye zaman kaydırma için hızlı bir v3.0 olan üç USB girişinden oluşur. Ayrıca bir dijital optik ses çıkışı ve Ethernet vardır. Wi-Fi doğal olarak standarttır.

Set, LG'nin imleç tabanlı sihirli Uzaktan kumandasının en son sürümü olan tek bir uzaktan kumandayla birlikte gelir.

Yalnızca 2D'dir. 3 boyutlu uyumluluk, heave-ho'ya verildi.

LG OLED B7 (OLED65B7) incelemesi: Karar

LG OLED65B7 incelemesi

B7’nin performansı ve işlevselliği göz önüne alındığında, hem 65 inçlik canavar hem de 55 inçlik mini-me HDR çalmalarıdır.

B7, direnmesi çok zor bir OLED'dir. Özellik listesi birinci sınıftır ve webOS akıllı platformu kullanmak için bir zevktir. Daha pahalı 7 serisi LG OLED'lerle aynı görüntü işleme motorunu paylaşması, daha da pastaya krema yapıyor.

Kısacası, bu büyük OLED mükemmel ve bir pazarlık. Bu her gün söyleyebileceğimiz bir şey değil.

  • En iyi projektör: Spor ve filmler için 4K ve Full HD projektörler