Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG OLED C7 incelemesi: Paranın satın alabileceği en iyi TV'lerden biri ve OLED, 4K ve HDR için harika bir vitrin

LG OLED C7 incelemesi: Paranın satın alabileceği en iyi TV'lerden biri ve OLED, 4K ve HDR için harika bir vitrin

Hepimiz OLED’i LCD’den daha iyi biliyoruz, tek bir önemli alan hariç: para. Çok yakın zamana kadar, makul boyutta bir OLED TV, sessiz fısıltılarla tartışacağınız paraya mal oluyordu. Artık değil: OLED C7 hala pahalı bir TV ikenkorkutucu bir şekildeyani fırlatıldığında ve şimdi 'pazarlık' yazan kapıyı çalıyor.


Bazı markaların üst düzey LCD'lerine benzer bir fiyata OLED'in çarpıcı görüntü kalitesini sunar. Mükemmel WebOS, aşağıdakilerden biri olan pastanın üzerine krema.en iyi 55 inç TV'leretrafında.

LG OLED C7 (OLED55C7) incelemesi: tasarım

Aynı firmanın E7 ve G7 serisi kadar çarpıcı değil, ancak OLED C7 yine de çok güzel bir donanım parçası. Çeşitli konektörleri ve hoparlörleri barındıran arka alt kısımda inanılmaz derecede ince bir çubuk ve çerçeveler çok küçük. Açılmadığında bile mükemmel görünüyor.

Ayak son derece ağırdır ve bir ayağa veya değerli vazoya düşürmek isteyeceğiniz bir şey değildir.

LG OLED C7 serisi


Bu inceleme özellikleLG OLED55C7ki bu tabii ki 55 inçlik versiyon. Serideki diğer tek model,LG OLED65C765 inç genişliğinde ve eşit derecede iyi, biraz daha pahalı.

LG OLED C7 (OLED55C7) incelemesi: performans

LG OLED55C7 incelemesi


Standart dinamik aralık girişleri ile bu neredeyse olabildiğince iyidir. Siyahlar mükemmele yakın, arka ışık tekdüze, gölgeler düşecek kadar derin ve renkler harika. HD yükseltme artık 4K'ya gidiyor ve eskisinden daha iyi sonuçlar veriyor. Bu, Samsung’un ölçek büyütmesi veya Sony’ninki kadar etkileyici değil, ancak LG buradaki boşluğu gerçekten kapatıyor.

Ama asıl amacınız 4K HDR'dir ve bu OLED'de parlar. C7, siyaha yakın gölgeleri oluşturmada harikadır, ancak aynı zamanda en derin siyahların yanı sıra, istenmeyen geçişler olmadan en parlak beyazları da sunabilir. Tek bir istisna vardır: Dolby Vision. Bazı sahnelerin parlak ve karanlık içerik karışımının griye dönüştüğünü gördük, bu, ortadan kaldırmak için parlaklığı beş veya altı kademe azaltmanız gerekecek.


LG’nin hareket işleme özelliği, öncekinden daha iyi olmasına rağmen, geri kalanının biraz gerisinde kalıyor ve bazen parlaklık ile gürültü arasında doğru dengeyi sağlamak zor. Örneğin, Standart ön ayar Sinema'dan daha tatmin edicidir, ancak bazen karanlık kısımlarda düşük seviyeli gürültüden muzdariptir. Sinemada gürültü yok, ama içerdiği kadar da değil.

Yine de bunlar, kristal mavi bir gökyüzünde küçük bulutlar. OLED C7, en azından resim söz konusu olduğunda dikkate değer bir televizyon. Ses o kadar iyi değil: vaat ederken Pingtwitter-explains-what-are-dolby-atmosentegre hoparlörlerle yapabileceğiniz çok şey var. Hoparlörler gayet iyi, ancak daha pahalı OLED55E7’nin yerleşik ses çubuğuyla eşleşmiyorlar.

LG OLED C7 (OLED55C7) incelemesi: özellikler ve kullanılabilirlik

LG OLED55C7 incelemesi

Tam bant genişliğine sahip HDR'nin yanı sıra üç USB bağlantı noktası, bir Ethernet bağlantı noktası ve Wi-Fi alan dört HDMI bağlantı noktasına sahip oluyorsunuz.


LG’nin sevimli webOS’u, 3.0 sürümünde, şu anda neler olduğunu kolayca görüntülemek için Freeview Play dahildirvekarasal yakalama yoluyla zaten neler var.

Diğer uygulamalar, zorunlu Amazon ve Netflix'in yanı sıra YouTube ve NowTV'yi içerir. İşletim sistemi önceki sürümlerden önemli ölçüde farklı değil ve bu sorun değil: kaygan, mantıklı ve bizi bazı rakip işletim sistemleri gibi kızgın küfürlere indirgemiyor. Ana eklenti, uzaktan kumanda dalgalarıyla kontrol ettiğiniz 360 derecelik videolar için destektir.

LG OLED C7 (OLED55C7) incelemesi: Karar

LG OLED55C7 incelemesi

OLED55C7, kesinlikle çarpıcı bir görüntü kalitesi sunar ve sadece birkaç yıl önce OLED'e ödediğinizden çok daha az paraya.

Hafif donuk sesi önemsemiyorsanız veya kendi seçiminizi eklemeyi planlıyorsanızen iyi ses çubukları veya ses tabanları, bu OLED açısından mutlak bir pazarlıktır.

  • En iyi projektör: Spor ve filmler için 4K ve Full HD projektörler