Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG OLED TV hatırlama: endişelenmeli misiniz?

LG OLED TV hatırlama: endişelenmeli misiniz?

Bir LG OLED TV geri çağırma, Güney Kore'de tüm hızıyla devam ediyor ve Şubat 2016 ile Eylül 2019 arasında piyasaya sürülen 60.000 OLED televizyon, en popüler modellerinin çoğu da dahil olmak üzere aşırı ısınan güç kartlarıyla ilgili olası sorunlardan etkileniyor.


LG, Pingtwitter'e 18 farklı modelin etkilendiğini doğruladı.Yonhap Haberleri(üzerindenTechRadar), 2017'de teknolojiyi gerçekten yaygınlaştıran B7 ve C7 modellerinden, geçen yıl piyasaya sürülen LG C9 ve LG B9'a kadar olan bu yelpazeyi öne sürüyor. Bu düşünceyle birlikte).

LG C9 incelemesi
LG B9 incelemesi

LG, etkilenen anakartları değiştirmek için ücretsiz onarımlar sunuyor ve şirkete göre, etkilenen 60.000 TV'nin 22.000'ini halihazırda onardı. LG, 'Aşırı ısınma sorunu, bileşeni kullanan toplam modelin yalnızca çok azında meydana geldi, ancak müşteri güvenliği için tümü için ücretsiz bileşen takasları sağlayacağız' dedi.ZDNet.

CX ve GX de dahil olmak üzere LG'nin yeni 2020 modellerinin sorundan etkilendiğinden hiç bahsedilmiyor. LG'nin şu andan itibaren OLED ekran üretimini iki katına çıkardığı bildiriliyor, bu nedenle açıkça başka önemli bir sorun beklemiyor - ve umarım bu OLED TV'lerin fiyatlarının düşmeye devam etmesine yardımcı olur. CX, piyasaya sürüldükten hemen sonra önceki modellerden çok daha ucuz.


LG CX incelemesi
LG GX incelemesi

  • Sony A9 48 inç OLED TV satıştave ŞİMDİ sizin için hazır
  • PS5 ön siparişleri: THESE mağazalarında bir PlayStation 5 rezerve edebilirsiniz
Herkesten önce en iyi PlayStation 5 fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi PlayStation 5 fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.


Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.

LG OLED TV'm için endişelenmeli miyim?

Resmi olarak Güney Kore'de yaşamadığınız sürece. Kore'nin hatırladığı bazı TV modellerinde aşırı ısınma sorunları yaşadıklarına inanan ABD ve BAE dahil olmak üzere diğer ülkelerdeki bazı okuyucular Pingtwitter ile temasa geçti. LG'ye bu olası diğer vakaları sorduk ve LG bize şu ifadeyi verdi:

Sorunun, Kore'de satılan 18 TV modelinde kullanılan arızalı bir TV bileşeninden kaynaklandığı değerlendirildi, bu da Kore'yi bu değiştirme programını uyguladığı belirlenen tek ülke yapıyor. Tüm denizaşırı pazarlardaki durumu derinlemesine araştırıyoruz ve bu soruşturma tamamlandığında sizi bilgilendireceğiz. '


Bu nedenle, sorunun daha yaygın olduğunu keşfetmemiz mümkün olsa da, şu anda durumun böyle olduğunu varsaymak için bir neden yok - benzer görünen sorunların, modellerde büyük ölçekli olmayan tamamen farklı nedenleri olabilir. Sorun yaşıyorsanız bölgenizdeki LG ile iletişime geçin.

Şimdilik, listemizde öne çıkan LG CX'i almak konusunda endişelenmenize gerek yok.en iyi OLED TV'ler, veen iyi televizyonlargenel olarak - geri çağırmanın bir parçası değil. CX bizim seçimimiz bile.en iyi oyun TV'leri, ki bu yılda küçük bir şey değilPlaystation 5veXbox Series X.