Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG Signature OLED TV R (65R9) 4K HDR TV incelemesi (erken karar): TV Land'e yeni eklenen harika bir şey

LG Signature OLED TV R (65R9) 4K HDR TV incelemesi (erken karar): TV Land'e yeni eklenen harika bir şey

2019'da çok sayıda harika TV piyasaya sürüldü, ancak yalnızca bir filmyukarı. LG'nin katlanabilir televizyonu olarak da bilinen LG SIGNATURE OLED TV R (65R9), CES 2019'un şüphesiz yıldızıydı ve burada, kısa bir video klipte bilmeniz gereken her şey var.

LG Signature Rollable 65R9 OLED TV, pişmanlık duymayan AV fütürizmidir. Bir penguenin kilerinden daha havalı olan bu 4K TV, bir düğmeye dokunarak açılır ve daha sonra gerekmediğinde görünümden geri çekilir. Yukarıda gördüğünüz gibi, hareket halindeki en saf şiir.

Kült 60'ların bilim kurgu çizgi filminde bir perde olup olmadığından emin değilimJetgillerbu bunu yaptı, ama olmasaydı olmalıydı. Belki 18 ay içinde hepimiz esnek ekranlardan rahatsız olacağız, ancak şimdilik en azından bu yenilikçi OLED, hayranlık uyandıran bir örnek.

LG OLED R ÖZELLİKLERİ

  • Ekran boyutu65 inç
  • HDRHDR10, HLG, Technicolor ve Dolby Vision
  • HDMI4
  • USB3
  • BoyutlarTüberküloz

LG OLED 65R9: tasarım


LG OLED R, uygun bir boşlukta

LG, OLED teknolojisiyle tasarım sınırını zorlama alışkanlığına sahip. 2017'deki gofret ince W ('duvar kağıdı') modeli, geleneksel düz ekranı etkili bir şekilde yeniden yapılandıran ilk modeldi. Bu son hırıltı daha da karmaşık.


Aylarca ima edilen ve nihayet tüm ihtişamıyla CES 2019'da ortaya çıkan, döndürülebilir 65R9, diğer adıyla OLED65R, nam-ı diğer Signature R, 4: 3'ten 16: 9'a geçişten bu yana TV form faktöründeki en dramatik değişikliği müjdeliyor.

Uzaktan kumandanın Güç düğmesine dokunulduğunda kararlılıkla ortaya çıkan OLED panelin doğal esnekliğinden yararlanır. Yalnızca 65 inçlik görünümde (henüz) gösterildi, kapak açıldığında ve ekran yükseldikçe anlamlı bir tıkırtı oluşturuyor, ancak LG mühendisleri mekanik uzun ömürlülüğün bir sorun olmayacağına inanıyor gibi görünüyor.


Yapı kalitesi şüphesiz yüksektir. Kabin, akıllı alüminyum kaplamaya sahipken, öne bakan hoparlör sürücüleri, akustik olarak şeffaf Kvadrat bezinin arkasına gizlenmiştir.

LG OLED katlanabilir TV: aslında ne işe yarar?

LG OLED R incelemesi

LG OLED R'nin üç yüzü: (l-r) Hat Görünümü, Sıfır Görünüm, Tam Görünüm

Bu Signature seti panelini iki farklı şekilde sunuyor. Standart TV kullanımı için, ekranın tamamen yükselmesini sağlayan Tam Görünüm seçeneği vardır. Ayrıca, yalnızca ilk çeyreği gösteren bir Çizgi Görünümü de vardır.


İkincisi, müzik çalma (parça ve albüm, görüntülenen bilgiler), saat ve hava durumu bilgileri ve fotoğraf çerçevesi görevleri için kullanılır. Ana Sayfa kontrol paneli, video girişlerine erişmenizi sağlar. Animasyonlu alevler, yıldızlar ve dans halkaları ile tamamlanan bir ruh hali seçeneği de vardır.

Ufak bir hayal kırıklığı, ekranın ne kadarının görünür olduğunu kontrol etme yeteneğine rağmen, filmler için 21: 9 görüntüleme seçeneğinin olmaması ve bu da ev sineması hayranları için siyah çubuk sorununu düzgün bir şekilde ortadan kaldıracak olmasıdır. Bunun nedeni muhtemelen LG'nin görünen ekran alanını panelin üst kısmına nasıl piksel kaydırabileceğini henüz çözmemiş olması gerçeğidir.

OLED R, Sıfır Görüş modu adı verilen ekran tamamen geri çekildiğinde de kullanılabilir. Bu konfigürasyonda, tek kutulu (oldukça büyük bir kutu olsa da), Bluetooth ses sistemi olarak ikiye katlanır.

LG OLED R: görüntü kalitesi ve akıllı TV

LG OLED R: LG'nin tüm olağan OLED hilelerinin yanı sıra tüm yuvarlanma olayları

Görüntü kalitesi, LG’nin göz alıcıOLED Cve E serisi modeller. Ekran aynı görüntü işlemcisini kullanıyor ve LG'nin son zamanlarda geliştirdiği tüm AI ThinQ derin öğrenme algoritmalarını kucaklıyor.

OLED R, HDR10, Dolby Vision, Technicolor, HLG ve LG’nin kendi Dinamik HDR'si dahil olmak üzere çok çeşitli HDR tabanlarını kapsar. Yine de HDR10 + desteği yok.

TV, webOS 4.5 akıllı portalını çalıştırır. Ayrıca Google Assistant ve Amazon Alexa ile uyumludur ve Apple AirPlay 2 ve HomeKit'i destekler. AirPlay 2'nin eklenmesi, iTunes ve diğer müzik ve video uygulamalarından video ve sesin yanı sıra iTunes çalıştıran iPhone, iPad, Mac ve PC'lerde depolanan müzik ve videoyu Apple cihazları aracılığıyla göndermenize olanak tanır.

Apple HomeKit desteği, kullanıcıların LG TV'lerini Home uygulamasını kullanarak veya Siri'ye sorarak kontrol edebilecekleri anlamına gelir. Bu Apple hizmetlerinin 2019'da LG ve Samsung TV'lere gelmesi hala biraz şaşırtıcı geliyor.

LG OLED R: ses

Kabin aslında, iddia edilen 100W kümülatif güç çıkışına sahip 4.2 kanallı bir Dolby Atmos ses sistemine ev sahipliği yapıyor. Bir hi-fi çözümü olarak, vuruş açısından eksik değildir ve neredeyse odyofil olsa da, yeterince eğlenceli bir ses çıkarır.

Burada kullanılan ikinci nesil Alpha 9 işlemcinin en ilgi çekici özelliklerinden biri de AI sesidir. Bu, iki kanallı bir kaynağı alır ve sanal 5.1 'yükseltme' uygular. Demolarımız sırasında uygulandığında, ses alanı gerçekten geri adım atıp genişliyor gibi görünüyordu.

Bununla birlikte, bu teknik olarak bir 'Dolby Atmos' sistemi olsa da, kabinde yukarı ateşlemeli, Dolby özellikli hoparlörler yoktur - kumaşın arkasındaki tüm koniler öne bakmaktadır. Bu, Atmos'un sürükleyici 3D sesini en iyi şekilde elde etmek için harici bir kuruluma ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.

LG OLED R: erken karar

LG OLED R: 2 yataklı kiralık dairenize uygun mu?

Nakavt sihirbazlığı için OLED R'nin çekiciliğinin ne kadar seçici olacağı görülmeye devam ediyor. Doğal evi, manzaranın sıkıcı eski bir gözlük kutusu tarafından gizlenemeyecek kadar değerli olduğu, reklamcıların çok sevdiği, camla kaplı çatı katı süitleri gibi görünüyor. Daha geleneksel konutlarda yaşayan bizler için faydaları daha az açıktır.

O zaman fiyat var. LG, CES'deki fiyatlandırmaya çekilmeyecek ve bu, bu yılın sonundaki ticari fuar etkinlikleri için bunu sakladı. Spekülasyon (muhtemelen muhafazakar) 15.000 $ ile 50.000 $ arasında değişiyor. Ne şekilde keserseniz çekin, bu roll-up 2019'un ikinci yarısında bir ara satışa çıktığında ucuz olmayacak. Teselli olacaksa, LG'nin OLED W serisi 20.000 £ üzerinde piyasaya sürüldü, ancak şimdi çok az bir fiyata alınabilir alışveriş yaparsanız 3500 £ olarak.

Evet, 65R9'u seviyoruz. Derinden ve derinden. Ancak seri üretim yapmanın bir yolu olmadığı sürece, LG’nin katlanabilir OLED kumar oyunu 2019'da sahip olandan daha fazla şehvetle kalacak.