Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • LG Tone Free FN7 incelemesi: gürültüyü engelleme ve bakterileri yok etme

LG Tone Free FN7 incelemesi: gürültüyü engelleme ve bakterileri yok etme

Bu LG Tone Free FN7 incelemesini özetlemek gerekirse: oldukça sade görünmelerine rağmen, bakterilerin %99,9'unu öldürdüğünü iddia eden UVNano şarj kutusuna sahip harika bir çift gürültü önleyici kulaklıktır.

LG, 1958'den beri teknoloji endüstrisini besliyor. Tüketici elektroniği söz konusu olduğunda en güvenilir markalardan biri. Geçen yılki FN6 kulakiçi kulaklıkları istisna değildi - UVnano kendi kendini temizleme teknolojisi, oturmamızı ve dikkatimizi çekmemizi sağladı. Ancak, herkesin bir çift kablosuz kulaklıktan beklediği bir özellikten yoksundular, aktif gürültü iptali.

Seleflerinin popülaritesini artırmaya çalışan LG Tone Free FN7 kablosuz kulaklıklar, sonunda ANC'yi karışıma ekledi ve bu çift kulaklığı Pingtwitter'ün listelerinde ciddi bir rakip haline getirdi.en iyi gerçek kablosuz kulaklıklar.

LG Tone Free FN7 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Şu anda mevcut olan bir çift LG Tone Free FN7'yi doğrudan LG'den ABD'de 179,99 $, İngiltere'de 149,98 £ ve Avustralya'da 249 AU $ karşılığında alabilirsiniz. Fiyatlar başka yerlerde değişiklik gösterir, bu nedenle daha fazlasını öğrenmek için widget'ları kontrol edin.


Lansman sırasında 150 $ / 130 £ / 280 AU $ olarak fiyatlandırılan LG Tone Free FN6 kulaklıklardan biraz daha pahalılar.

LG Tone Free FN7 incelemesi: yapı kalitesi, tasarım ve pil ömrü

LG Tonsuz FN7 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Sağduyulu bir sarkan gövde ile LG Tone Free FN7,Apple Airpod'lar Prodaha ucuz alternatifler. Siyahlar oldukça sade ve bunlara vay faktörü veren hiçbir şey yok. Her biri 16,2x32,7x26,8 mm ölçülerinde ve her biri yalnızca 5,6 g ağırlığında olan kulaklıkların boyutları küçüktür. IPX4 derecesine sahip suya ve tere dayanıklı, birkaç sıçramaya dayanabilirler ancak tamamen suya daldırıldığında hayatta kalamazlar. Her kulaklıkta, gürültüyü azaltmaya ve herhangi bir yankıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için üç mikrofon bulunur.

Gövde üzerinde, dokunmatik kontrollerin bulunduğu küçük bir çıkıntı bulunur. Dokunmatik kontroller çok hassas, yani müziğimi yanlışlıkla birkaç kez elimi yanlarından geçirerek duraklattım. Neyse ki Tone Free uygulamasında dokunmatik yüzey ayarlarını kilitlemek için bir ayar var. Bunları kontrol etmek basittir, varsayılan olarak müziği duraklatmak veya çalmak için bir kez klasik dokunuşa, ses seviyesini ayarlamak için iki kez dokunun, sonraki şarkıya geçmek için üç kez dokunun ve gürültü engellemeyi açmak için uzun basın. Uygulamadan her komutun neye ayarlandığını değiştirebilirsiniz.


LG, gürültü engellemeyi sağlamak için yakın zamanda yeniden tasarlanan kutuda üç boyutta toksik olmayan, hipoalerjenik silikon kulak jeli sağlar. Kullanımda, bunlar düşebilecekleri gibi hissettiriyorlar, ancak bir antrenman sırasında bile aslında kımıldamadılar. Kulakta nispeten rahat ve kesinlikle hafifler. Herhangi bir rahatsızlık hissetmeye başlamadan önce onları birkaç saat giydim.

LG Tonsuz FN7 incelemesi

(Resim kredisi: LG)

Dairesel mat siyah tasarımı, arkaya gizlenmiş bir USB-C bağlantı noktası ve yanda küçük bir eşleştirme düğmesi ile LG Tone Free FN7 şarj kutusu, basit ve şık bir his veriyor. 54,5 x 54,5 x 27,5 mm ölçüleri ve sadece 39 g ağırlığı ile her şeyi kompakt tutar. Kulaklıklardaki bakterilerin %99,9'unu öldüren şarj kutusunda UVnano teknolojisine sahip olmak bu kulaklıklar için en büyük kazançlardan biri.

Geliştirilen bir diğer alan ise pil ömrü, LG bunu yalnızca bir saat artırmayı başardı, ancak pilinizin sizden ne zaman vazgeçeceği söz konusu olduğunda her dakika önemlidir. LG Tone Free FN7 şimdi, kılıftan 3 ekstra ücret karşılığında, kulaklıklardan 7 saat müzik çalıyor. Toplamda 21 saat. Şarj süresi, kulaklıklar için yalnızca bir saat ve kılıf için iki saattir. 5 dakikalık hızlı şarj, cihazlarını şarj etmeyi unutan herkes için mükemmel olan 60 dakikalık oynatma süresi sağlar.


LG Tone Free FN7 incelemesi: ses kalitesi

LG Tonsuz FN7 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ses söz konusu olduğunda, LG Tone Free FN7, Meridian'ın 'gerçek hoparlörleri dinleme deneyimini simüle eden' ve 'bozulmamış netlikte vokaller' sunan, Kulaklık Mekansal İşleme teknolojisine sahiptir. LG Tone Free FN7'nin ton olarak dengeli, ikna edici ses ve geniş bir ses sahnesi ile bunu başardığını düşündüm. Orta seviye kulağa zengin geliyordu ve daha baslı kulaklıklar duymama rağmen, ANC açıkken düşük seviye yeterince güçlüydü. Başka bir hafif kıkırdama, daha yüksek olabileceğini düşündüğüm ses seviyesidir.

Aktif gürültü önleme, ister TV'den ister arka plan sohbetinden olsun, gürültüyü engellemede oldukça iyi bir iş çıkarır. Ayrıca YouTube'dan biraz uçak gürültüsü çaldım ve yine de duyabilseniz de, can sıkıcı hırıltıları kesinlikle köreltti. Gibi bazı kulak üstü çiftlerin yanı sıra gürültüyü de engellemez.Sony WH-1000XM4örneğin, ancak dikkatin dağılmaması için gürültüyü yeterince azaltır.

LG Tone Free FN7 incelemesi: uygulama ve özellikler

LG Tonsuz FN7 incelemesi

(Resim kredisi: LG)

Tone Free uygulamasında ANC veya Ortam Sesi Modunu açabilirsiniz. Ayrıca Sürükleyici, Bas Kuvvetlendirme, Doğal ve Tiz Kuvvetlendirme dahil olmak üzere dört ön ayarlı ekolayzır ayarı vardır. Çoğunun, Sürükleyici ve Bas Kuvvetlendirme ayarlarından başka bir şeyi nadiren kullanması gerekecek, ancak oradaki müzik tutkunları için, kullanmak üzere iki özel mod da oluşturabilirsiniz.

Kulakiçi kulaklıklarımı bul, her gerçek kablosuz kulaklığın sahip olması gerektiğini düşündüğüm bir özellik. Oturma odanızda bir kulaklığı kaybettiyseniz veya hangi ceket cebinde olduğundan emin değilseniz, Bluetooth kapsama alanında olduğunuz sürece yerini bulmanıza yardımcı olmak için yüksek bir cıvıltı sesi çıkaracaktır.

Bir başka harika özellik de kulak algılama özelliğidir; LG Tone Free FN7, müziği kulağınıza soktuğunuzda veya çıkardığınızda otomatik olarak duraklatacak veya çalacaktır. Bu bana, ortalıkta dolaşırken birinin yanlışlıkla düşüp düşmediğini fark edeceğimi bilmenin güvenini veriyor.

LG Tone Free FN7 incelemesi: karar

LG Tonsuz FN7 incelemesi

(Resim kredisi: LG)

UVnano kasası ve AirPod-esque tasarımı sizi çekiyorsa, LG Tone Free FN7, iyi bir sese ve kapsamlı bir uygulamaya sahip harika bir gerçek kablosuz kulaklık çiftidir.

Fiyat olarak, bunlar beğenilere karşı çıkıyorJabra Elite 75TveSony WF-1000XM3- Bence yerlerini sağlam tutuyorlar. FN6'nın maliyetini daha iyi bir ses, daha uzun pil ve tabii ki aktif gürültü engelleme lehine yükseltmek, LG'den çok iyi bir hamleydi. En heyecan verici kulaklık çifti olmayabilirler, ancak hayal kırıklığına uğramaları pek olası değildir.