Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • LG UltraGear Ergo oyun monitörü incelemesi: etkileyici ve çok yönlü

LG UltraGear Ergo oyun monitörü incelemesi: etkileyici ve çok yönlü

LG UltraGear Ergo'nun kutusunu açın ve hemen bunun en iyilerden biri olduğu izlenimini edinirsiniz.en iyi oyun monitörleriherkesin zevkine veya gereksinimlerine uygun olmayacak, oldukça alışılmamış kelepçe tarzı bir stant kullansa bile.

Alıyorsanız 27GN88A model numarasına sahip bu ekran, bazı üst düzey özellikleri ve tabii ki LG markasının güvencesini de beraberinde getiriyor. LG, bazıları da dahil olmak üzere son yılların en iyi panellerinin birçoğunun arkasında olmuştur.en iyi 4K monitörler.

LG UltraGear Ergo'yu hem oyun hem de oyun dışı amaçlar için ana monitörümüz olarak birkaç gün kullandıktan sonra, size bu ekranda kesin kararı verebilir ve bunun doğru olup olmadığına karar vermeniz için gereken bilgileri verebiliriz. monitör yükseltme sizin için.

LG UltraGear Ergo oyun monitörü incelemesi: tasarım ve kurulum

LG UltraGear Ergo


(Resim kredisi: LG)

LG UltraGear Ergo masanızın üzerinde durmaz – kendini masanın kenarına kıstırır. Hemen, bu ekranın çekiciliğini hemen artırabilecek veya sizi hemen vazgeçirebilecek alışılmadık bir satış noktanız var. Buna karar vermeniz gerekecek, ancak metal standın sağlam, sağlam ve iyi bir şekilde bir araya getirilmiş olduğunu onaylayabiliriz. Kurulum basit ve basittir ve kullanabileceğiniz bir masa kenarınız olduğunu varsayarsak, yalnızca birkaç dakika sürer.

Monitör kutusundan çıkarılıp yerine yerleştirildiğinde, her türlü farklı şekilde ayarlayabilirsiniz. Ekran döner, eğilir ve döner, nerede oturursanız oturun mükemmel izleme açısını elde etmenizi sağlar. Bu kadar çok yönlülük ve esnekliğe sahip bir monitörle sık sık karşılaşmıyoruz ve bu, LG UltraGear Ergo'yu başka herhangi bir şeye tercih etmeniz için birçok nedene katkıda bulunuyor. 178 derecelik izleme açıları da kesinlikle alkışlanacak, ekranda ne varsa, neredeyse monitörün arkasına gelene kadar görüntüde kalıyor.


Köşeden köşeye 27 inçlik IPS LCD ekran, 2.560 x 1.440 piksel doğal çözünürlüğü beraberinde getiriyor. Çerçeveler, özellikle alt kısımda belirgin bir şekilde var, ancak yeterince inceler ve ekranın genel kalitesinden çok fazla etkilenmiyorlar. Monitörün arkasında kırmızı kenarlar ve ön taraftaki alt çerçeve üzerinde küçük bir LG logosu olmasına rağmen siyah hakimdir. Genel olarak, LG'den estetik konusunda gerçekten iyi bir egzersiz daha.

Tüm bağlantı noktalarına LG UltraGear Ergo oyun monitörünün arkasından kolayca erişilebilir: iki HDMI bağlantı noktası, bir DisplayPort soketi ve üç USB 3.0 bağlantı noktası (bir yukarı akış ve iki aşağı akış) elde edersiniz. Elde edemediğiniz şey bir USB-C bağlantısı, ki bu tamlık adına iyi olurdu, ancak onsuz yaşamak o kadar da zor değil. Ekrandaki görüntü, çoğundan daha yetkin ve sezgiseldir ve monitörün altına yerleştirilmiş bir joystick ile kontrol edilir.


LG UltraGear Ergo oyun monitörü incelemesi: özellikler ve resim

LG UltraGear Ergo

(Resim kredisi: LG)

LG UltraGear Ergo oyun monitörünün ürettiği görüntünün kalitesinden ve akıcılığından çok etkilendik: GTA V, Cyberpunk 2077 ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunların tümü muhteşem görünüyordu, ancak sonuç elbette grafik kartınıza bağlı. monitörünüzün yanı sıra. Panel 144 Hz yenileme hızına sahiptir ve ayrıca 1 ms griden griye tepki süresine ve 1000:1 tipik kontrast oranına sahiptir. Burada da Nvidia G-SYNC ve AMD FreeSync desteği var.

Bu özelliklerin tümü, son zamanlarda karşılaştığımız en iyilerden biri olan bir oyun deneyimine katkıda bulunuyor. Belki de piyasadaki en iyi TN ekranları kadar hızlı tepki vermiyor, ancak bunun hiç de uzak olmadığını düşünüyoruz. Ayrı karelerdeki ayrıntılar net ve pürüzsüzdür ve hareket bulanıklığı veya bulanıklıktan hiçbir şey kaybetmezsiniz. Hedeflediğiniz şey 27 inç, 1440p oyunsa, bu kesinlikle sunar (ve kelepçe tarzı bir stand istiyorsanız, daha da iyi).

LG UltraGear Ergo, derin siyahlar ve parlak renkler ile film ve şov izlemek için de iyi bir ekran, ancak entegre hoparlörlerin olmaması bir dezavantaj - monitörün arkasında 3,5 mm kulaklık jakı var, ancak Bunu kullanmazsanız, ayrı bir hoparlör kurulumuyla yetinmek zorunda kalacaksınız. Ses bir yana, bu, oyunla ilgili olmayan görevlerde hiçbir sorunu olmayan bir ekrandır ve reklam öğeleri için DCI-P3 renk gamının yüzde 98'i için destek alırsınız.


HDR10 burada da destekleniyor, ancak maksimum 350 nit parlaklık ile diğer panellerde olduğu kadar etkileyici değil. Yine de her monitör bir taviz seçimidir ve LG UltraGear Ergo'nun doğru seçimlerin çoğunu yaptığını düşünüyoruz. Altında daha geleneksel bir stand istiyorsanız, bununla aynı panele sahip standart bir 27 inç LG UltraGear monitörün (model numarası 27GN850) olduğunu da belirtmekte fayda var.

LG UltraGear Ergo oyun monitörü incelemesi: fiyat ve karar

LG UltraGear Ergo

(Resim kredisi: LG)

LG UltraGear Ergo'nun gerçekten dikkate alınması gereken iki yönü var: 3,5 inç (yaklaşık 9 cm) kalınlığa kadar olan masalara uyan ergonomik kelepçe ve ekran panelinin kendisi. İlki açısından, bu gerçekten kişisel bir seçimdir – ancak stand seçeneği, herhangi bir masa alanı kaplamadan bu ekranı nereye koyacağınız konusunda size çok fazla esneklik sağlar. Döndürme, eğme ve döndürme seçenekleri size manevra yapmak için de bolca alan sağlar.

144Hz, 27 inçlik panele gelince, onda hata bulmak zor. Biraz daha hızlı ve biraz daha parlak ekranlar gördük, ancak bu en iyisine çok yakın - ve aynı zamanda makul bir fiyata. Oyunlar, bol canlılık ve netlikle bu konuda oldukça harika görünüyor ve oyun oynamayı bıraktığınızda, ekran genel amaçlı bir ekran olarak da iyi çalışıyor.

Kendini işine adamış yaratıcılar, muhtemelen paralarını renk yönetimi ve belki de bir USB-C bağlantı noktası açısından biraz daha fazlasını sunan bir monitöre harcamak isteyeceklerdir ve entegre hoparlörlerin olmaması bazı insanları rahatsız edecektir. Ancak genel olarak LG UltraGear Ergo 27GN88A hakkında söylenecek çok fazla olumsuz şey yok ve LG uzmanlarından başka bir güzel panel.

Bu monitördeki en son çevrimiçi fırsatlar için bu sayfaya yerleştirilmiş widget'ları kontrol edin, ancak bu yazının yazıldığı sırada LG UltraGear Ergo'yu İngiltere'de 500 sterlinin hemen altında alabilirsiniz. Bu mutlaka ucuz değil, ancak tasarımın esnekliği ve çok yönlülüğü ile birlikte ekranın sunduğu kalitenin, kullanmaya başladığınızda yatırımın haklı olduğunu hissedeceğiniz bir yatırım olduğu anlamına geldiğini düşünüyoruz.