Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • LG UltraWide 49WL95C Kavisli monitör incelemesi: uzman kullanıcılar için devasa bir ekran

LG UltraWide 49WL95C Kavisli monitör incelemesi: uzman kullanıcılar için devasa bir ekran

LG 49WL95C-W fırsatları36 Walmart müşteri yorumlarıLG LG 49WL95C-W 49 'UltraWide ... Adorama1.279 $ GörünümLG 49WL95C-W 49 İnç Kavisli ... Amazon Prime 1.469,99 $ LG 49WL95C-W 49 '32: 9 Eğimli ... BHPhoto1.496,99 $ GörünümLG ZIMBA SADECE 49IN IPS 5120X Walmart1.499,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

Masanızda birden fazla monitörün kurulu olması üretkenliğinizi büyük ölçüde artırabilir - tarayıcı sekmeleri ve uygulamalar arasında geçiş yapmak için ne kadar zaman harcadığınızı fark etmeyebilirsiniz, bunun yerine pencereleri yan yana açabiliyorsanız geri alabileceğiniz zamanı talep edebilirsiniz.

Yine de birden fazla monitöre yatırım yapmak yerine, LG UltraWide 49WL95C Kavisli monitöre yatırım yapabilirsiniz: size büyük miktarda ekran alanı sağlar, üç programı kolayca yan yana ve her zaman 'normal' bir şekilde görüntülemeye yetecek kadar -ekran boyutu.

Size uygun monitör olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için, kurulumdan teknik özelliklere kadar LG UltraWide 49WL95C Curved'in çeşitli satış noktalarına bir göz atıyoruz. Ekli ağır bir fiyat etiketi ile birlikte gelir, bu nedenle paranın karşılığını sunup sunmadığını önceden bilmek istersiniz.

Elbette burada uzman kullanıcılarla çok konuşuyoruz: Bilgisayarınızı sadece biraz e-posta göndermek ve Netflix izlemek için kullanırsanız, bu gerçekten abartılıdır. Bununla birlikte, video düzenleme paketleri gibi birçok programda çok zaman geçirirseniz, ilginiz artabilir.


LG UltraWide 49WL95C Kavisli: tasarım ve kurulum

LG UltraWide 49WL95C

(Resim kredisi: LG)

Hiç şüpheniz olmasın, LG UltraWide 49WL95C Kavisli monitör muazzamdır - kendi başına stand bile masanızda önemli miktarda yer kaplayacaktır. Küçük bir ofis bölmesine tıkılmışsanız yatırım yapmanız gereken monitör bu değildir, çünkü muhtemelen mevcut alanınızı ikiye böler.


Yine de buna yeriniz varsa, bu monitörün kurulması ve çalıştırılması özellikle zor değildir. Yine de ağır yüklerde size yardımcı olması için bir arkadaşınızı, aile üyenizi veya iş arkadaşınızı almanızı öneririz, aksi takdirde monitörü birlikte gelen standa yerleştirmek için gerçekten zorlanacaksınız.

LG UltraWide 49WL95C'nin estetiğine gelince, şikayet edecek bir şey bulmak zor: çizgiler şık ve abartısız, gereksiz dokunuşlar minimumda tutuldu ve stand biraz sıkıcı olsa da sağlam ve önemli. (size bolca eğme ve döndürme esnekliği sağlar ve bu arada izleme açıları mükemmeldir).


Esasen burada sahip olduğunuz şey, birbirine kaynaşmış iki 27 inç, 2,560 x 1,440 monitör ve bu, beklediğiniz kadar gözler için bir ziyafet. Şimdiye kadar kullandığımız en sezgisel monitör kontrolleri seti olmadan işi yapan yanlarda ve arkada bir dizi düğme ile çalıştırılır.

  • Disney Plus'a kaydolmaya hazır mısınız?

LG UltraWide 49WL95C Curved: özellikler ve özellikler

LG UltraWide 49WL95C

(Resim kredisi: LG)

LG UltraWide 49WL95C Kavisli monitör, koyduğunuz hemen hemen her odaya hakim olacak devasa bir 49 inç, 32: 9 en boy oranı, 5,120 x 1,440 piksel çözünürlüklü kavisli ekran sunar. günlük kullanım, video düzenleme ve biraz oyun için yeterince keskin.

Renkler parlaktır, metinler ve görüntüler keskindir ve bu monitörü genel olarak kullanma deneyimi muhteşemdir - eğer karşılayabilseydik, kendimiz de bir tane almak isterdik. Üç programı veya pencereyi yan yana kolayca sığdırabilirsiniz ve belirli oyunlar için (yarışmak ve uçmak gibi), maksimum 60 Hz yenileme hızı ciddi oyuncuları oyalasa da, başka bir daldırma seviyesi de yaratır.


Yapı sağlam ve birinci sınıf bir his veriyor, HDR 10 desteği var ve hatta ekrana iki cihaz bağlayabilir ve isterseniz her biri için yarım alan kullanabilirsiniz. İki HDMI bağlantı noktası, bir DisplayPort soketi ve bir de USB-C bağlantı noktası elde edersiniz (bir video girişini kabul edebilir ve cihazlarınızı da şarj edebilir).

İki 10W hoparlör tarafından sağlanan ses, görsellere çok fazla odaklanan bir monitörden beklediğinizden daha iyi. Filmler ve oyunlar - sessiz, seçilmesi zor sesler bile - iyi bir şekilde karşımıza çıkıyor ve gerçekten üstün bir ses deneyimi istemiyorsanız, herhangi bir harici hoparlöre yatırım yapmadan idare edebileceksiniz.

LG UltraWide 49WL95C Kavisli: fiyat ve karar

LG UltraWide 49WL95C

(Resim kredisi: LG)

LG UltraWide 49WL95C Curved, 1.150 £ - 1.200 £ civarında önemli bir fiyat etiketi ile birlikte gelir, ancak paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. Sadece ekrana yatırım yapmadan önce bu ekran mülkünden gerçekten yararlanacağınızdan emin olun (diğer bir deyişle, sadece gerçekten gergin bir web tarayıcısına ve gün boyu başka bir şeye bakmayacaksınız).

Monitörü, kurulumunun ne kadar kolay olduğu, ne kadar iyi tasarlandığı veya ondan alabileceğiniz türden resimler açısından hata yapamayız. Tam ekran modunda çoğu videonun kenarlarında ciddi siyah çubuklar göreceğinizi, ancak yan yana birkaç pencere açmanız gerekiyorsa veya video düzenleyicileri gibi karmaşık arabirimli uygulamaları kullanmanız gerekiyorsa ideal.

60Hz yenileme hızı profesyonel oyuncular için yeterli olmayacak, ancak diğer herkes için LG UltraWide 49WL95C Curved, herhangi bir masa kurulumuna etkileyici bir katkı olacak. LG'nin buraya attığı ekstralar, iki bilgisayardan yan yana girdi çalıştırma yeteneği gibi, yalnızca genel çekiciliğe katkıda bulunuyor.

Hem Dell hem de Samsung, piyasada benzer boyutta kavisli ultra geniş monitörlere sahiptir; Dell bununla aynı paneli kullanır ve Samsung daha düşük bir çözünürlük ve daha yüksek bir yenileme hızı sunar. Tasarımları ve özellikleri bakımından size daha uygun olabilirler, ancak aralarında çok az şey var.