Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • LG Velvet incelemesi: LG yeni bir yöne gidiyor

LG Velvet incelemesi: LG yeni bir yöne gidiyor

LG Velvet fırsatları LG Velvet 5G AT&T $ 599,99 LG Velvet Verizon Wireless'ı Görüntüle $ 699,99 Görüntüle

LG Velvet, üretici için telefonlar açısından nispeten sessiz geçen bir dönemin ardından, LG'nin yeni bir amiral gemisi olma özelliğini taşıyor: Şimdi, en sonLG G8 ThinQ2019'dan itibaren.

Telefon, LG'nin 'sektör trendinden farklı bir görsel form faktörü' ile 'minimalist bir tasarım dili' olarak adlandırdığı ve 'doğal dünyaya bir selam' içeriyor. Bunun önceki LG telefonlardan ayrıldığını söylemek doğru ve biz daha iyisini düşünüyoruz.

Bahsettiğimiz gibi, LG Velvet birinci sınıf özelliklerle dolu değil ve orta seviye piyasada satış yapmaya çalışmaktan memnun görünüyor. Snapdragon 765G işlemci, örneğin, sınıfının en iyisi Snapdragon 865 CPU'nun altında bir adımdır.

LG için işe yarayabilecek bir yaklaşım, birinci sınıf iPhone'lar ve Galaxy telefonlarla rekabet etmekten kaçınmasını ve bunun yerine biraz daha uygun fiyatlı bir şey arayan insanlara hitap etmesini sağlıyor. Bunlar, telefonu test ettikten birkaç gün sonra düşüncelerimiz.


LG Velvet incelemesi: tasarım ve ekran

LG Kadife

(İmaj kredisi: Gelecek)

LG, daha önce de bahsettiğimiz gibi, Velvet'in çoğunu yeni bir tasarım dilinde başlattı ve telefon hoş görünümlü bir cihaz. Eğimli kenarları ve köşeleri, yalnızca 7,9 mm (0,31 inç) kalınlığı ve çekici renk seçenekleri ile estetik bölümünde birinci sınıf bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Bizim özel ünitemiz parlak bir 'Aurora' renginde geldi, ancak dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak daha geleneksel renkler de mevcuttur.


6,8 inç, 1080 x 2460 piksel, 60Hz, OLED dokunmatik ekran, bakmak ve kullanmak için bir zevktir ve yalnızca küçük bir gözyaşı damlası çentiği ile kesintiye uğrar (bunu tamamen gizlemek için yazılım ayarlarında üst çerçeveyi genişletebilirsiniz. istiyorsun). Bu kadar çok TV üreten bir üreticiden beklediğiniz gibi LG, parlak beyazlar ve koyu siyahlarla buradaki ekran açısından bir kez daha mükemmelleşti.

Veri aktarımı ve şarj işlemi tek bir USB-C bağlantı noktasıyla gerçekleştirilirken, ahizenin altında bir hoparlör ve üstte bir hoparlör ve bir kulaklık jakının ek avantajı vardır. LG ayrıca buraya, her zaman görmeyi sevdiğimiz özel bir Google Asistan düğmesi de ekledi - fiziksel bir düğme her zaman ekranın köşelerinden yukarı kaydırmaktan daha uygun hissettiriyor ve daha fazla Android telefonun bu yaklaşımı takip etmesini diliyoruz.


LG V60 ve LG G8 ThinQ'da olduğu gibi, esasen ikinci bir ekrana sahip bir durum olan Çift Ekranlı bir aksesuar seçeneği var. Toplu ekler, ancak yararlı bulabilirsiniz - aslında iki uygulamayı yan yana çalıştırmanıza izin verir ve hepsi bu. Bunu yapmak isteyebileceğimiz birkaç durum düşünebiliriz, ancak çoğu zaman LG Velvet'i kutudan çıktığı gibi (veya daha geleneksel bir durumda) saklamak isteyeceğinizi düşünüyoruz. Ahizeyi yatay modda kullanırken alt ekranda küçük bir kontrol pedine sahip olabileceğiniz için Çift Ekran seçeneği, oyuncular için belki de en kullanışlıdır.

LG Velvet incelemesi: kamera ve batarya

LG Kadife

(İmaj kredisi: Gelecek)

LG Velvet, üçlü lensli 48MP + 8MP + 5MP arka kamera ile birlikte gelir - biraz maliyet düşürmenin devam ettiğini anlayabileceğiniz alanlardan biridir, ancak çoğu senaryoda mükemmel bir şekilde iyidir. Maalesef burada optik yakınlaştırma yok, ancak en azından bir kareye daha fazlasını sığdırmanıza izin veren ultra geniş bir lens elde edersiniz (ister bir selfie grubu fotoğrafı çekmeye ister bir manzara çekmeye çalışıyor olun).

Çektiğimiz fotoğrafların çoğu, keskin kenarları ve parlak renkleriyle gerçekten güzel görünüyordu (güneşli hava kesinlikle yardımcı oldu). Yerleşik HDR işleme, fotoğrafların aydınlık ve karanlık alanlarını dengelemek için iyi bir iş çıkarır ve deklanşör hızı, ister doğal bir çekim yapmaya ister telefona çok yakın bir şeye daha yakından bakmaya çalışıyor olalım. .


Resim 1/10

LG Velvet kamera örneği

LG Velvet'teki üç lensli arka kamera çok iyi çekimler yapabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/10

LG Velvet kamera örneği

Telefon, çerçeveye daha fazla sığması için ultra geniş bir lens içerir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/10

LG Velvet kamera örneği

Açık ve koyu arasındaki kontrast, yerleşik HDR ile iyi bir şekilde ele alınır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/10

LG Velvet kamera örneği

Optik yakınlaştırma yok, ancak dijital yakınlaştırma bir noktaya kadar çok kötü değil.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/10

LG Velvet kamera örneği

Deklanşör hızı yüksektir ve çoğu ayrıntı iyi ışıkta yakalanır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6/10

LG Velvet kamera örneği

Aydınlık ve karanlık arasındaki yakın çekimler ve kontrastlar LG Velvet için sorun değil.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7/10

LG Kadife kamera

Çoğunlukla, fotoğraflarınız güzel görünerek geri dönecek.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8/10

LG Velvet kamera örneği

Düşük ışık bir soruna neden olabilir, ancak LG Velvet genellikle bunu oldukça iyi bir şekilde halleder.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9/10

LG Velvet kamera örneği

Yerleşik gece modu çok büyük bir fark yaratmaz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 10/10

LG Velvet kamera

Bu, en iyi telefon kameralarının standardına bağlı değil, ancak LG Velvet karanlık sahneleri kaldırabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Düşük ışıklı çekimler pek çok telefon kamerasını çalıştırabilir ancak LG Velvet hiç de kötü bir performans sergilemiyor. Daha az ışık mevcut olsa bile, çekimde çok fazla ayrıntı yakalanır ve neler olup bittiğini kesinlikle anlayabilirsiniz. Karanlıkta fotoğraf çekmek söz konusu olduğunda piyasadaki en iyi telefonlarla karşılaştırılamazken, LG Velvet sizi çok fazla hayal kırıklığına uğratmamalı - ancak kameradaki özel gece modu öyle görünmüyor tüm bunlar ana fotoğraf modundan farklı.

Pil ömrüne gelince, LG 4,300 mAh pilden 'tüm gün' pil ömrü olduğunu iddia ediyor ki bu çok belirsiz ve neredeyse doğru. Depoda her günün sonunda en az dörtte birimiz kalmıştı - hepsinin bozulmaya başlamamış yepyeni pilleri olduğunu düşünürsek, test ettiğimiz telefonlarla aynı seyrediyordu. Büyük OLED ekranın biraz pil ömrünü emebileceğinden şüpheleniyoruz, ancak gerçek bir sorun olduğunu fark etmedik ve normal bir saatlik video akışı testimiz yüzdeyi 100'den 89'a düşürdü. ödemeler arasında dokuz saat Netflix).

LG Velvet incelemesi: diğer özellikler ve özellikler

LG Kadife

(İmaj kredisi: Gelecek)

LG Velvet'te 5G'yi etkinleştiren çok iyi Snapdragon 765G işlemciden bahsetmiştik ve bu, isterseniz bir hafıza kartı ile genişletebileceğiniz 8GB RAM ve 128GB dahili depolama ile eşleştirildi. Bunlar üst düzey özellikler değil, ancak yine de çok iyiler ve LG Velvet, ihtiyacınız olan her yerde ustaca başa çıkacak.

LG Velvet ile zamanımızda, ister normal olarak ister Çift Ekranlı durumda kullanın (küçük bir yan düğme, uygulamalara bir ekrandan diğerine ping atmanıza izin verir) herhangi bir yavaşlama veya gecikme fark etmedik. Android 10, birkaç LG ayarlamasıyla birlikte, yani yazılım söz konusu olduğunda hemen hemen güncel oluyorsunuz (Android 11, bu yılın ilerleyen günlerinde Pixel telefonlara gönderilecek).

Telefonun toza ve suya karşı koruma açısından IP68 dereceli olduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz ve 25W hızlı şarjın yanı sıra, ihtiyacınız olduğunda kablosuz şarjın ek avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Telefonunuza gerçekten girmek için ekranda yerleşik bir parmak izi sensörü var ve deneyimlerimize göre iyi çalışıyor - teknoloji artık fiziksel bir düğme kadar iyi olduğu bir standarda ulaştı.

LG Velvet'ten aldığınız özellikler ve özellikler, onu bu üst-orta sınıf kategorisinde çok sıkı bir şekilde bırakıyor ve bunu fiyatta görmeyi beklersiniz. Herhangi bir kıyaslama rekoru kırmayacak olsa da, en azından, ölçeğin bütçe ucundaki el cihazlarından elde edeceğinizin bir hayli üzerinde bir hız ve akıcılıkla, günlük telefon görevlerinin çoğunu hızlıca tamamlamasını bekleyebilirsiniz.

LG Velvet incelemesi: fiyat ve karar

LG Kadife

(Resim kredisi: LG)

LG Velvet ile (en azından teknik özellikler açısından) bu kadar yüksek hedefleme yapmamakla birlikte, LG, çok yetenekli bir telefon alırken telefonlarına daha az harcamak isteyen daha geniş bir kullanıcı grubuna hitap etmeyi umuyor. LG Velvet kesinlikle bu kutuyu işaretliyor ve iç kısımlar tam olarak eşleşmese bile üst düzey bir telefon gibi görünmeyi ve hissetmeyi başarıyor. Ek bir bonus olarak, 5G de alırsınız.

Güçlü bir estetik görünüme, iyi bir kameraya ve bol miktarda ekstraya (Çift Ekran aksesuarı dahil) sahip bir telefon ve bir akıllı telefondan daha fazlasını isteyemezsiniz. Kamera ve pil ömrü özellikle öne çıkmasa da, korkunç olmaktan uzaktır. Belki de LG Velvet'in en kötü yanı, çoğundan daha fazla özelleştirilmiş olan Android deneyimidir - ancak buna alışacaksınız.

Pek çok şey LG Velvet'in fiyatına bağlı olacak ve maalesef İngiltere için henüz bir fiyatımız veya satış tarihimiz yok. Avrupa perakende fiyatı 650 Euro'dur - bu, hızlı bir para birimi dönüştürme ile yaklaşık 585 TL'dir, ancak satış vergileri ve geri kalanıyla bu hızlı dönüşümler neredeyse hiç uygulanmaz. LG, Velvet'i yeterince düşük bir fiyata alabilirse, o zaman el cihazı, halihazırda kullandıkları herhangi bir telefon serisinden cazip gelebilirlerse, çok hızlı bir şekilde çok sayıda hayran bulabilir.

Unutmayalım ki 2020 baskısıiPhone SE419 sterlinlik bir başlangıç ​​fiyatıyla geliyor ve LG Velvet'in sunduğu kadar çok teklif veriyor (çok daha küçük bir ekrana sahip olsa da), Motorola ve Nokia gibi bazı çok iyi, çok uygun fiyatlı Android akıllı telefonlar da üretiyor. LG Velvet'in kalabalığın arasından sıyrılmak için yeterli olup olmadığını bekleyip görmemiz gerekecek.