Close

LG Watch Urbane incelemesi: Bugüne kadarki en iyi Android Wear cihazlarından biri

LG Watch Urbane fırsatları

LG, büyük Android Wear destekçilerinden biridir. Şimdiden bir sürü akıllı saat yaptı, ancak Apple Watch çıktığında LG, oyununu yükseltmesi gerektiğini biliyordu. İşte burada LG Urbane devreye giriyor. Bu,LG G İzle R, çerçeveyi 'ifade' görünümü için düzleştirerek gelişmişliği artırmaya çalışıyor.

LG Watch Urbane piyasaya sürüldüğünde 300 £ / 400 $ 'a mal oldu, ancak şimdi makul bir alışverişle sizi yaklaşık 200 £ / 280 $' a geri getirecek. Yani buna değer?

Tasarım, inşa kalitesi, ekran ve pil ömrü

LG Watch Urbane, fikirleri kutuplaştırıyor gibi görünüyor. Bazıları harika göründüğünü söylerken, diğerleri daha az gösterişli G Watch R'yi tercih ettiklerini söylüyor. Bulabileceğimiz en iyi tavsiye, şatafatlı / hafif naff bir görünümü hedeflemediğiniz sürece altın versiyondan kaçınmaktır.


LG'nin gümüş Urbane, paslanmaz çelik ön yüzüyle göze çok daha kolay oturuyor. İmzalı bakış bu. Yine de hala kalın bir bilek kucaklayıcı. Bu oldukça erkeksi bir tasarım, Moto 360 veya Asus Zenwatch'tan daha fazla yer kaplıyor.


Standart olarak, klasik dikişli bir görünüme ve ortalama bir üst seviye 'normal' saatinizin hissine sahip bir deri kayış ile birlikte gelir. Bileğinizi çok fazla ısıtmaz, ancak çok aktif bir tipseniz günde 12 saat teri emmekten hoşlanmayabilir.

Görünümü tamamlamak için LG Urbane'nin yanında bir taç var ama bu gerçekten sadece bir düğme, Apple Watch tarzı bir kadran değil.


Urbane'nin ekranı bu '1.5' nesil akıllı saat dalgasının tipik bir örneğidir. 1.3 inç genişliğinde, 320 x 320 piksellik bir P-OLED panele sahip ve yuvarlak - düzgün bir şekilde, çünkü burada Moto 360'ınki gibi düz bir taban yok.

Keskin ama telefon keskinliğinde değil ve renkler canlı tarafta. Ancak, gerçekten özlediğiniz kısım otomatik parlaklık ayarlarıdır. Bu, ekranı manuel olarak azaltmadığınız sürece, iç mekanda küçük bir süpernova gibi parladığı anlamına gelir. Ya öyle ya da dışarı çıktığınızda parlaklığı arttırmanız gerekir. Bunu yapmazsanız, ekran yeterince parlak olmayacaktır.

Yaşam tarzını destekleyen bir cihazda istediğiniz gibi değil, değil mi? Yine de LG'nin her zaman açık bir ekran denemesini seviyoruz. Dokunma veya hareketler olmadan ekran 7/24 soluk durumda kalır.


Bu şekilde kullanıldığında, bir ücret ödemeden yaklaşık 1,5 gün geçirebilirsiniz. Bu, herhangi bir uygulama kullanmadan, sadece bildirimler. Daha fazla dahil olun ve yatma vaktine kadar neredeyse ölmüş olacak. Bir USB kablosuna takılan yukarıdaki küçük plastik yuvayı kullanarak saati şarj ediyorsunuz ve bu 90 dakika ile iki saat arasında bir zaman alıyor.

Saatin kendisinde soket yoktur çünkü IP67 su geçirmezliğini zorlaştırır. Ayrıca korkunç görünürdü.

Teknik özellikler ve performans

Yaşamı değiştiren bir akıllı saat uygulaması devriminin arifesinde olduğumuzu düşünseniz de düşünmeseniz de, LG Urbane bunun üstesinden gelebilecek kadar güçlü donanıma sahiptir. 1.2GHz dört çekirdekli bir yonga seti olan Snapdragon 400 CPU kullanır. Biraz bağlam için, bu, Motorola Moto G telefonlarının ilk iki nesli tarafından kullanılan aynı CPU'dur ve bunlar her türden yüksek kaliteli 3D oyunu hackleyebilir.

Dahili depolama 'sadece' 4 GB'tır, ancak bu, bir saatte bir telefonda olduğundan daha ileri gidecektir. Bu beyni kullanan yepyeni Moto 360 2 ile bile donanım parçalarına sahiptir.

Urbane, Google'ın giyilebilir cihazlara yönelik işletim sistemi olan Android Wear'ı çalıştırıyor. Üreticiler bunu akıllı telefonlarda Android için yaptıkları şekilde özelleştiremedikleri için, Android Wear saatleri her şey açısından oldukça samey olma eğilimindedir, ancak görünüm. Bu bir istisna değildir ve deneyim, parçanın görünümü ve verdiği his dışında diğer akıllı saatlerle tamamen aynıdır.

Bildirimler

LG Watch Urbane'nin her zaman açık ekran stili bildirimler için kullanışlıdır. AksineÇakıl Zamanı, LG Urbane'nin Android Wear ekranı en son mesajınızla doldurmaz, sadece alt kısımda açılır. Daha sonra ne olduğunu ve aldığınız diğerlerini görmek için yukarı doğru hafifçe vurursunuz.

Saatin Wi-Fi bağlantısı varken, diğer akıllı saatler gibi büyük ölçüde telefonunuzla Bluetooth bağlantısına dayanır. Öyle olsa bile, bildirimler anında gelir ve test sırasında bağlantımızı bir kez bile kaybetmedik. Zaten biz şarj cihazından uzaktayken pilin bozulduğu zamanlar dışında.

Android Wear uygulamasından, bileğinizde görmek istemiyorsanız belirli uygulama bildirimlerini engelleyebilirsiniz. Oldukça düzgün bir bildirim makinesi. Yine, tüm iyi Android Wear saatleri gibi.

Fitness performansı

Moto 360 Sportbir şeyleri değiştirecek gibi görünüyor, ancak şimdiye kadarki Android Wear saatleri genel olarak fitness için çok ilgi çekici şeyler değil. LG Urbane adım sayacı olarak gayet iyi, ancak yerleşik GPS'e sahip değil ve bu, herhangi bir koşucu saatinin pazarlık kutusu aracılığıyla satılmayan yıldız özelliğidir.

Bu, telefonunuzu yanınızda götürmeniz gerektiği ve düzgün bir izleme istiyorsanız, Urbane'yi Runkeeper gibi bir telefon uygulaması için ikinci bir ekran olarak kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Aksi takdirde, uzaktan aynı olmayan bir adım sayma ivmeölçerinin tekdüze takibi ile kalırsınız.

LG Urbane'nin arka tarafında da bir kalp atış hızı tarayıcısı var, ancak egzersiz sırasında pek kullanılmıyor. Siz hareket etmeye başlar başlamaz doğruluğunun iç karartıcı olduğunu gördük, neredeyse hiçbir zaman doğru bir okuma sağlamadık. Apple Watch HR tarayıcısından çok daha kötü.

HR sensörünü yalnızca dinlenme kalp atış hızınızı ölçmek için bir şey olarak düşünün; hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Bu, maalesef LG Urbane'nin gerçekten değerli fitness özel hareketlerine sahip olmadığı anlamına geliyor. Yine de, telefonunuzu halihazırda çalıştırmalara / döngülere çıkarırsanız, Urbane'nin ikinci bir ekran olarak kullanılması çok yararlı olabilir. Yine de bu, diğer tüm Android Wear saatleri için geçerlidir.

Sesle kontrol performansı

Android Wear'in önceki sürümlerinde, Google'ın saatinizle sesli etkileşimi zorladığını hissettim, ancak şimdi arka plana itildi. Bırakın cansız nesneleri, yabancılarla konuşmayı sevmeyen çoğu İngiliz için bu muhtemelen iyi bir haber.

Bununla birlikte, Dick Tracey gibi yapmaktan hoşlanıyorsanız, alt kısımda Urbane'nin kayışının yanında bir iğne deliği var. Diğer Wear Saatlerinde olduğu gibi, & ldquo; Ok, Google & rdquo; diyerek kulaklarını dikersiniz. Daha sonra kalp atış hızınızı almak, zamanlayıcıları ayarlamak ve toplantılarınıza bakmak gibi bir dizi temel komut verebilirsiniz.

Hepsi iyi ve oldukça hızlı çalışıyor gibi görünüyor. Kalın bir Manc aksanı perdesinin arkasında konuşursanız farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz, ancak genel olarak Siri'den çok daha üstündür.

LG, saate eller serbest bir arama ünitesi gibi davranmanızı sağlayan bir Çağrı uygulamasını önceden yükleyerek LG Urbane'ye ekstra küçük bir mikrofon desteği ekler. Yine de LG Call uygulamasını telefonunuza da yüklemeniz gerekiyor.

Uygulama desteği

Bazılarına göre Android Wear uygulama alanı, devam eden bir çalışma gibi görünüyor. Elbette, oyunlar berbat ve henüz öğrencilerin genişlemesine ve nabız atışlarının hızlanmasına neden olan bir uygulama tarafından eklenen katil bir özellik görmedik, ancak orada güçlü bitler var.

Runkeeper, Tripadvisor, Citymapper ve Google Haritalar kullanışlıdır ve LG Urbane, 'klas' gerçek hayat zamanları gibi görünmek üzere tasarlanmış çok sayıda özel saat yüzüne sahiptir.

Bir OLED ekranında, gerçek anlaşmada yapabileceklerinden çok daha aptalca ve abartılı görünüyorlar ve hızlı bir şekilde daha basit görünen yüzlerden birini kullanmaya başladık. Urbane, parlak ekranıyla zaten yeterince istenmeyen ilgi çekiyor, teşekkürler.

Karar

LG Urbane, daha cesur Android Wear saatlerinden biridir ve şu anda kendi kendine atanan stil gurusu Huawei Watch'tan daha ucuza satılmaktadır. Yine de herkes görünüşü beğenmeyecek. Biraz hantal ve biraz flaş.

Yüksek kaliteli yapının ardında, bu sonuçta ekran kalitesinde veya dahili sensörlerde anlamlı bir adım atmadan 'sadece başka' bir akıllı saat gibi hissediyor. 1,5 günlük pil ömrü en iyi ihtimalle tamamdır.

Kısacası, LG Urbane makul bir çaba, ancak henüz ikna olmuş kitleleri akıllı saat sahnesine şüpheli bir gözle bakan kitleleri ikna etmek zor. Ve orada çok sayıda Android Wear akıllı saat uygulaması varken, Apple Watch'ta daha fazla ve daha iyi var ve yenilerini daha hızlı biriktiriyor.