Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG'nin 2019 4K OLED TV'si hareket eden hoparlörlere sahip olacak ve siyah çubukların sefaletini sona erdirecek

LG'nin 2019 4K OLED TV'si hareket eden hoparlörlere sahip olacak ve siyah çubukların sefaletini sona erdirecek

OLED 4K HDR TV'nizi akıllı TV zilleri ve ıslıklarıyla izleyerek hiç oturup 'Bu harika, ancak hareketli hoparlörleri olsa daha iyi olmaz mıydı?' Bir fincan çay içmeye gittiğinizde, koridorda hoparlörlerin peşinizden koşması için değil. Hayır, bu, TV'nizin filmleri ve TV dizisini siyah çubuklar olmadan farklı en boy oranlarında gösterebilmesi için. Açıkçası.


Bir dakika ne?

Artık siyah çubuk yok (hoparlörleri saymadığınız sürece)

Tamam, normalde bir TV'de 21: 9 en boy oranında bir film izlerken, üstte ve altta siyah çubuklar göreceksiniz. 16: 9'da bir Netflix akışına geçtiğinizde ekran tamamen dolar. Ama sonra izlersenFawlty KuleleriUK Gold'da veya Talking Pictures'daki eski bir filmde, 4: 3 boyutunda olacak ve görüntünün her iki yanında siyah çubuklar görünecek.


Artık değil. LG'nin saatinde değil. En son patent başvurusu, 21: 9 en boy oranına sahip bir TV ve mekanik olarak kayan hoparlörler gösteriyor. Patent kütüphanesi araştırmaları tarafından keşfedilen LG TV,Dijitalleşelim, sözde açılış için ayarlandıCES 2019Las Vegas'ta.

Bu TV'de siyah çubuklar kaldırıldı. Hoparlörler, 21: 9 oranında bir film gösterirken TV'nin en ucundan başlar. Daha sonra 16: 9 görselleri çerçevelemek için içeri doğru kayarlar. 4: 3 olarak filme alınmış bir şeyi izlemek istiyorsanız, ortaya daha da yakın bir yerde süzülüyorlar, bu noktada her iki ucunda da bir yığın ölü ekran mülkü ile işlerin oldukça garip görünmeye başlayacağından şüpheleniyoruz.


Herhangi bir düğmeye basmanıza gerek yoktur - TV açılır açılmaz, hoparlörler otomatik olarak yayının en boy oranına adapte olur. Muhtemelen izlediğiniz bir sonraki film veya TV şovunun farklı bir yönü varsa, buna göre ayarlanacaktır.

Şu anda başka ayrıntı yok, ancak düşük ila orta menzilli bir TV ile böyle bir ses kurulumu koymanın bir anlamı olmayacak, bu nedenle bu motorlu woofer'ları bir televizyonun 65 inç + OLED premium canavarı arasında görmeyi bekleyin. CES. Ve sonra onları görmeyi beklemeyinasla, piyangoyu kazanana kadar.


LG bu patenti aldıbu yılın başlarında WIPO Haque Express ile.

En boy oranları: eğlenceli bir rehber

21: 9, çoğu modern Hollywood filmi için kullanılan gerçek geniş ekran formatıdır. Gözle görülür şekilde daha dar olan 16: 9 oranı, geniş ekran TV'lerde kullanılan orandır, bu biraz kafa karıştırıcı, ancak oldukça geniş oturma odaları olmayan çoğu insan için iyi bir haber. 4: 3, eski CRT televizyonlarının kullandığı şeydi ve aynı zamanda siyah beyaz ve erken renk çağındaki birçok film yapımcısı arasında popüler bir en boy oranıydı.