Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG'nin 2021 OLED 4K TV'leri henüz en ucuzu olacak gibi görünüyor

LG'nin 2021 OLED 4K TV'leri henüz en ucuzu olacak gibi görünüyor

LG'nin 2021 TV'leri, son derece popüler OLED TV'lerine yönelik güncellemeler de dahil olmak üzere yakında geliyor ve harika haber şu ki, Güney Kore'den gelen haberlere göre, 2020 modellerinin piyasaya çıkış maliyetinden önemli ölçüde daha düşük fiyatlara ayarlanmış görünüyorlar.


dan bir raporKore JoongAng Günlük(aracılığıylaTeknoloji Radarı) yeni setlerin lansmanda öncekilerden yaklaşık %20 daha ucuza satıldığını bildiriyor;Mini LED TV'lerbazı zor sorular soracaklaren iyi OLED TV'lerHDR performansı söz konusu olduğunda.

Bazı açılardan bu şaşırtıcı değil – 2020 modelleri 2019'daki setlere kıyasla benzer bir fiyat indirimi aldı ve LG sadece daha kolay ve daha ucuz OLED üretimine yatırım yapıyor ve şimdi hepimiz bunun meyvelerini alıyoruz.

NSLG C1olağanüstünün 2021 halefi miLG Müşteri Deneyimive geçen yılki 55 inçlik modelden %20 indirim, ona yaklaşık 1.500 £/1.600 $ lansman fiyatı verecek. Referans olarak, 55 inç LG CX bir dizi indirimden sonra şu anda 1.300 £/1.500 $ civarında satılıyor, bu nedenle yeni modelin fiyatı birinci sınıf bir set için inanılmaz derecede uygun olabilir.

Aramızdaki video tutkunları için daha da ilginç olanı,LG G1, yerini alanLG GXAynı zamanda LG'nin daha yüksek tepe parlaklığı, yani daha iyi HDR performansı vaat eden yeni 'OLED Evo' panelini piyasaya süren ilk TV olma özelliğini de taşıyor. Buradaki %20'lik bir lansman fiyatı düşüşü, 55 inçlik model için yaklaşık 1.800 £/2.000 $'lık bir başlangıç ​​fiyatı anlamına gelir.


Bu hala premium, ancak 55 inç'in 2,699 £ / 2,999 $ fiyatına kıyaslaSony A90J(benzer şekilde parlak bir OLED paneli vaat ediyor), şaşırtıcı derecede iyi bir değer.

Bu da bizi LG B1 için daha da heyecanlandırıyor veLG A1bütçe OLED TV'ler - artık ilk LG TV'lerin dünya saflarına katıldığı kesin görünüyor.1000 £ altındaki en iyi TV'lerve1000 doların altındaki en iyi TV'lergeliyorlar.


Ancak piksellerimizi üretilmeden önce saymamalıyız. Vergiler ve değişen diğer satış maliyetlerindeki faktoring nedeniyle fiyatlar genellikle doğrudan ülkeden ülkeye dönüştürülemez. En az bir yıl boyunca mevcut olacak yeni modellerin fiyatları, örneğin o ülkenin yerel bir ticaret bloğuyla sorunları olması durumunda, bazen bir ülkenin para birimi değerindeki belirsizliği de etkiler.

Ancak bunun, burada daha uygun fiyatlı LG OLED setleri anlamına geleceğinden hala umutluyuz. LG, bazıen iyi televizyonlardünyada veen iyi oyun TV'leri, belki bu daha fazla insanın evine girdikleri anlamına gelir.