Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • LG'nin yeni nesil 4K ve 8K TV'leri bu ay geliyor ve özellikleri beklediğimden daha da akıllara durgunluk veriyor

LG'nin yeni nesil 4K ve 8K TV'leri bu ay geliyor ve özellikleri beklediğimden daha da akıllara durgunluk veriyor

LG'nin 2021 TV sunumu, kuşkusuz muhteşem olanlar da dahil olmak üzere, şimdiye kadar büyük ölçüde OLED TV'lerinden oluşuyordu.LG G1veLG C1. Bununla birlikte, yüksek kaliteli LCD TV'leri nihayet Temmuz ayında geliyor ve 4K ve 8K ekranlar vaat ediyor, ikincisi burada Pingtwitter ofisinde hemen kaşları kaldırıyor.

Bunlar LG'nin QNED TV'leri ve bu harf dizisi size Quantum Dot NanoCell panellerini kullandıklarını söylüyor… temelde, gerçekten elit teknoloji. En önemlisi, LG, dünyayı aydınlatan yeni nesil ekran teknolojisi olan mini LED arka ışık kullanan TV'leri için QNED adını kullanıyor. En azından dünyanın belirli bölgelerini aydınlatıyor. Mini LED ekranlı parçalar.

Mini-LED kulağa tam olarak benziyor: piksellerin arkasında aslında ışık oluşturmak için kullanılan LED ışıklar çok, çok daha küçük. Bu, daha birçoğunun bir boşluğa sıkıştırılabileceği anlamına gelir, bu da arka ışığın çok daha hassas bir şekilde kontrol edilmesini sağlayarak kontrastı artırır.

Bunu zaten harika bir şekilde çalışırken gördük.iPad Pro (2021), ama aynı zamandaSamsung QN900A8K televizyon veSamsung QN95A4K televizyon.


Her üç durumda da, bizi çok etkiledi ve bu Samsung TV'ler, doğrudan doğruya rehberimizin en üstüne indi.en iyi televizyonlar– karşıtlığın gerçekten neyle eşleşmeye yaklaştığını söyledik.en iyi OLED TV'leryapabilir.

Yine de LG, bu TV'leri basit göstermek üzere olabilir. Görüyorsunuz, şirket üst düzey 8K LG QNED99'un 86 inçlik modelinde 30.000 mini LED dizisi sayesinde 2.500 yerel karartma bölgesine sahip olacağını duyurdu. Karşılaştırma için, 65 inçlik üst seviye Samsung 8K modelinin (QN900A) 1300 civarında olduğu düşünülüyor. QN95A'nın 800 civarında olduğu düşünülüyor.


Samsung, setlerinin daha büyük boyutlarının daha fazla karartma bölgesine sahip olup olmadığını doğrulamadı, ancak olsalar bile, olmayabilirler.Bugün nasılsınbirçok. Daha fazla karartma bölgesi, ekranın siyah alanlarındaki arka ışığı karartmak için daha hassas bir yetenek anlamına gelirken, yakındaki aydınlık alanlarda ışık açıktan karanlığa açılmadan parlak bir şekilde parlamasını sağlar.

Burada, çok fazla bölge olsa bile, karartmanın pratikte ne kadar iyi çalıştığı gibi başka faktörler de var, ancak LG burada tam olarak bir amatör değil. Daha küçük boyutlar, büyük olasılıkla daha az karartma bölgesine de sahip olacak, bu nedenle LG'den yukarıda belirtilen Samsung boyutlarına daha yakın modellerden neler bekleyebileceğimizi netleştirmesini istedik.


Üst düzey 8K LG QNED99 modelinin yanı sıra LG, daha düşük özellikli bir LG QNED95 8K TV ve ardından 4K LG QNED 90'ı piyasaya sürecek. Boyutlar 65 inçten çıldırdığımız 86 inç modele kadar değişecek .

Hepsi, LG'nin en yeni ve en iyi görüntü işleme teknolojisine sahip olacak.HDMI 2.1dahil olmak üzere yeni nesil oyun özellikleri için destek4K 120Hz.

LG, setlerin önce Kuzey Amerika'ya, ardından tüm dünyaya ulaşacağını söylüyor - bu, Temmuz'daki sunumun yalnızca ABD ve Kanada'da olacağı anlamına mı geliyor, henüz bilmiyoruz.