Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Liforme yoga mat incelemesi: mükemmele yakın bir premium seçenek

Liforme yoga mat incelemesi: mükemmele yakın bir premium seçenek

Lifeorme Yoga Minderi, üst yüzeyi Liforme'nin eko-poliüretanından oluşan doğal bir kauçuk tabandan yapılmıştır. Her paspas, ayak ve el konumlandırmasına yardımcı olmak için dokulu işaretler içerir (Liforme buna 'AlignForMe' sistemi adını verir) ve sağlam bir taşıma çantasıyla birlikte gelir. Orijinal, çeşitli renklerde mevcuttur ve Lifeorme ayrıca farklı temalara sahip çeşitli alternatifler sunar.


Bunlar yaygın olarak bazıları olarak kabul edilir.en iyi yoga matlarıcivarında, ancak birçok alternatiften biraz daha pahalılar. Öyleyse bu premium fiyat etiketini garanti ediyorlar mı? Tam Liforme Yoga Mat incelememiz için okumaya devam edin.

Liforme Yoga Mat incelemesi: tasarım ve bakım

Her bir Liforme yoga matının büyük kısmı, markanın kendi çevre dostu poliötan versiyonunun bir üst katmanı ile doğal kaynaklı, sürdürülebilir kauçuktan yapılmıştır. İki katman ısıyla yapıştırılmıştır (böylece toksik yapıştırıcılar yoktur) ve hizalama işaretleri kazınmıştır. PVC içermez, toksik değildir ve normal depolama koşullarında 1-5 yıl içinde biyolojik olarak bozunur. Ambalaj ayrıca tamamen geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir. Kısacası, sürdürülebilirlik perspektifinden bakıldığında, bu suçsuz bir satın almadır.

Lifeorme Yoga Minderi: teknik özellikler

Malzeme:Doğal kauçuk, eko-poliötan
Ağırlık:
2.5kg
Boy:
L185 x G68cm
Kalınlık:
4,2 mm

185 cm uzunluğunda ve 68 cm genişliğinde olan Liforme mat, ortalamadan hem daha uzun hem de daha geniştir ve size farklı pozları keşfederken oynamak için biraz fazladan alan sağlar.


Aşağı tarafta, daha büyük boyut ve kauçuk yapı, bunun karşılaşacağınız daha ağır paspaslardan biri olduğu anlamına gelir. Paspasınızı düzenli olarak uzun mesafelerde taşıyorsanız ve sizi ağırlamayacak bir şeye ihtiyacınız varsa, köpük seçeneğini tercih etmeniz daha iyi olur (genellikle daha ucuz ama daha az dayanıklı).

Liforme yoga matı incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Liforme Yoga Mat incelemesi: kullanılabilirlik ve kavrama

Dokulu yerleştirme işaretlerinin yanı sıra, eko-poliötan kaban dokunması tamamen pürüzsüz, bu da kullanımda biraz kaygan olabileceğini gösteriyor. Öyle değil. Liforme mat, hem cildiniz kuruyken hem de işler biraz terlediğinde mükemmel tutuş sağlar -sıcak yoga.

Lifeorme yoga matı 4,2 mm'dir ve çoğu insan için mükemmel kalınlıkta olduğunu söyleyebiliriz. Kauçuk taban, pozları dengelemek için sabit bir taban sağlarken etkili bir dolgu katmanı sağlama konusunda harika bir iş çıkarır. Köpüğe geçerseniz daha kalın, daha yumuşak paspaslar bulacaksınız, ancak olumsuz tarafı, daha yumuşak bir yüzeyin çok daha fazla sallanmanıza neden olacağıdır.


Liforme yoga matı incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Lifeorme'nin AlignForMe markalama sistemi ilham almaktan başka bir şey değildir. Başlangıçta soyut görünebilir, ancak pratiğe başlar başlamaz, vücudunuzun hangi bölümlerinin hangi işaretlerle hizalanması gerektiği netleşir, bu da ince ayar yapmanızı ve konumunuzu geliştirmenizi kolaylaştırır. Kullanımı sezgisel olan, yardımcı rehberlik sağlayan ve aynı zamanda çekici görünen bir tasarım yaratmayı başardığı için Liforme'a şapka çıkartıyoruz. İşaretler matın üzerine kazınmıştır, bu nedenle sürtünme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu aynı zamanda, her zaman aramak zorunda kalmadan, ellerinizle ve ayaklarınızla hafifçe dokulu bölümleri bir dereceye kadar hissedebileceğiniz anlamına gelir.

Liforme Yoga Mat incelemesi: bakım

Biyolojik olarak parçalanabilir olduğundan, Lifeorme matınıza biraz daha özen göstermeniz gerekecek. Marka, matın daha hızlı bozulmasına ve çok sık temizlenmesine (5-10 kullanımda bir yeterlidir) veya aşındırıcı temizlik ürünleri kullanılmasına neden olabileceğinden, güneşte çok uzun süre dışarıda bırakılmaması konusunda uyarıyor. Bunun size bunların narin matlar olduğu izlenimini vermesine izin vermeyin - tüm matların biraz bakıma ihtiyacı vardır ve Lifeorme yoga matları aslında etkileyici bir şekilde sağlamdır.

Geleneksel polietan matlar gibi Liforme yoga matları da emicidir, bu da cildinizin doğal yağlarının hafif iz bırakacağı anlamına gelir. Bu sizin için önemli bir sorunsa,yoga matınızı nasıl temizlersinizgözeneksiz alternatifler bulacağınız kılavuz. Bununla birlikte, biraz lekelenme, burada sunulan avantajlardan çok daha ağır basmaktadır. Paspasınızı daha uzun süre taze ve lekesiz tutmak için cildinize yeni uygulanmış nemlendiriciler veya yağlar ile pratik yapmaktan kaçının ve paspası temizlemek için ara sıra suyla yoğun şekilde seyreltilmiş bir damla bulaşık sabunu ile silin.


Liforme yoga matı incelemesi

(Resim kredisi: Liforme)

Liforme Yoga Mat incelemesi: fiyat ve karar

100 sterlinlik bir RRP ile Liforme Yoga matı, fiyat açısından pazarın en üstündedir. Buna değer mi? Biz öyle düşünüyoruz. Bu mükemmele yakın bir yoga matıdır. Kavrama mükemmel, dolgu tam doğru ve daha büyük boyut da kullanışlı. Ayrıca, basit görünen, kullanımı sezgisel ve pozlarınızı değiştirmek için ideal olan AlignForMe işaretleme sisteminden son derece etkilendik. Çevre dostu olması için hafif bir prim ödüyorsunuz – bu mat PVC içermez, toksik değildir ve ömrünün sonunda biyolojik olarak parçalanabilir – ancak bunu karşılayabiliyorsanız, bu herkesi almaya teşvik edeceğimiz bir karardır.