Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Lindy BNX-100XT kulaklık incelemesi: çok fazla ödün vermeden ucuza gürültü önleme

Lindy BNX-100XT kulaklık incelemesi: çok fazla ödün vermeden ucuza gürültü önleme

Lindy BNX-100XT fırsatları

Gürültü engelleme özelliklerine sahip uygun fiyatlı bir kulaklık arayışındaysanız, Lindy BNX-100XT kulaklıklar bir göz atmaya değer. Lindy her zaman elektronik rüzgarının hangi yönden estiğini bilen bir şirket olmuştur. 1940'lardaki radyolardan, 50'lerdeki TV'lerden ve 70'lerdeki elektronik oyunlardan, günümüzün web kameralarına ve fiber optik aksesuarlarına kadar her zaman bir veya iki zamanın ruhuna uygun bir Lindy ürünü olmuştur. Mütevazı ancak yüksek başarı sağlayan kulaklık yelpazesiyle özellikle kayda değer bir başarı elde etti.


bugün çoken iyi gürültü önleyici kulaklıklar, Sony ve Sennheiser gibilerden ucuza gelmeyin. Biraz daha bütçe dostu bir seçenek arayanlar kendilerini bu Lindy BNX-100XT'ye çekmiş bulabilirler. Uzaktan bakıldığında, yüksek bir fiyata hükmeden bir ürün olabilirler - ancak kafanızı içine sokacak kadar yakın olduğunuzda nasıldırlar? İşte tam Lindy BNX-100XT kulaklık incelememiz.

Lindy BNX-100XT incelemesi: fiyat ve pil ömrü

Lindy BNX-100XT şu anda satışta ve Birleşik Krallık'ta 100 sterlinlik bir sterlin karşılığında sizindirler. Henüz başka bir yerde fiyatlandırma için bir onay yok - ancak Lindy'nin köklü fiyatlandırma politikası göz önüne alındığında, Amerika Birleşik Devletleri'nde 129 ABD Doları'ndan veya Avustralya'da 179 ABD Dolarından fazla bir fiyatla geldiklerini görmek bizi şaşırttı.

Pil ömrüne gelince, burada rapor edilecek özel bir şey yok. Lindy, kulaklıkları bir kaynağa kablolu olarak bağlarsanız 30 saat talep ediyor, aktif gürültü engelleme kapalıyken kablosuz olarak kullanırsanız bu sayı yarıya iniyor. Açın ve 12 saat gibi bir süreye bakıyorsunuz. Bu rakamlar, biraz daha pahalı Urbanista Miami'nin size sunabileceği 40 saatlik (kablosuz çalışma, gürültü engelleme açık) o kadar da uygun değil. Aslında, son zamanlarda test ettiğimiz diğer kablosuz gürültü önleyicilerle tüm bunları olumlu bir şekilde karşılaştırmıyorlar. Yani Lindy başka bir yerde zemin hazırlamak zorunda kalacak.

Lindy BNX-100XT kulaklık incelemesi


(İmaj kredisi: Lindy)

Lindy BNX-100XT incelemesi: yapı kalitesi ve tasarımı

BNX-100XT ile ilgili hiçbir şey, en azından yapım kaliteleri veya kullandıkları malzemeler açısından, bir tondan daha ucuza mal oldukları gerçeğini size gösteremez.

Kafa bandı, boyut ayarlama mekanizmasını gizler ve iç kısmında, Lindy'yi tamamen sıkıştırmadan yerinde tutmaya yetecek kadar tutucu plastik vardır. Dairesel kulaklık başlıkları 90 derece döndürülerek kulaklıkların sert kılıflarına kolayca yerleştirilmesini sağlar ve kulaklık başlıklarının dış kısmı, kulak yastıklarıyla aynı kıvrımla kaplıdır. Hoş bir dokunsal malzemedir ve kulaklarınızı ısıtmaya uzun süre direnir.


Lindy BNX-100XT kulaklık incelemesi

(İmaj kredisi: Lindy)

Her iki kulaklığa da dağıtılmış bazı fiziksel kontroller vardır. Sol tarafta bir 'gürültü önleyici açma/kapama' kontrolü ve 'harici ses geçişini açma/kapama' için bir düğme var. USB-C chagrin girişi de burada ve kulaklığın ön yüzünde kalan pil ömrünü gösteren dört LED'lik bir şerit var.


Bu arada sağda, 3,5 mm'lik bir giriş (çünkü BNX-100XT kablosuz olarak süresiz çalışmayacaktır, unutmayın) ve her zamanki üç düğmeli düzenleme bulacaksınız. 'Sesi artırma/azaltma', 'oynatma/duraklatma', 'ileri/geri atlama', 'cevaplama/bitirme/çağrıyı reddetme', 'sesli asistan çağırma' ve 'güç açma/kapama/Bluetooth eşleştirme'yi kapsar. Bluetooth, aptX ve aptX Düşük Gecikme desteği ile burada 5.0 sürümüdür. Ses devrede olduğunda, her kulaklıkta tam kapsamlı neodimyum serbest kenarlı bir sürücü tarafından ele alınır.

Tüm kontroller duyarlı ve karıştırılması zor, bu da onları birçok rakibin önüne koyuyor. Ve bırakın uygulama kontrolünü, dokunmatik kontrol olmasa da, entegre mikrofonlar, mesajı en sevdiğiniz sesli yardımcınıza güvenilir bir şekilde iletme yeteneğinden daha fazlasını sunar. Ve BNX-100XT'de ivmeölçerler bulunur, bu nedenle kulaklıkları kafanızdan çıkarırsanız müzik otomatik olarak duraklayacaktır.

Lindy BNX-100XT incelemesi: ses kalitesi

Tekerlemedeki küçük kız gibi, Lindy BNX-100XT ya çok, çok iyi ya da korkunç olabilir. Burada çok fazla orta yol yok - ve hepsinin en tuhaf yanı, tamamen sizin, sahibin ve kullanıcının yaptığı seçimlere bağlı olmasıdır.

Burada aktif gürültü engelleme sadece iki konumda çalışır: açık veya kapalı. Çalıştırın ve 'çok, çok iyi' bir bölgedeyiz. Buradaki Bluetooth standardı, Spotify'ın ücretsiz katmanından pahalı yüksek çözünürlüklü premium akış aboneliğine kadar her şeyle başa çıkmak için yeterlidir ve müziğiniz nereden gelirse gelsin kulağa gerçekten çok kabul edilebilir geliyor.


Bas sesleri şimdiye kadar duyduğunuz en şiddetli değil, ancak iyi kontrol edilirler, düz kenarlıdırlar ve uygun bir momentuma sahiptirler. Ve orta menzili bol miktarda ayrıntı sunmak için yeterli alanla bırakırlar - böylece şarkıcılar kendini iyi ifade eder ve karakterle doludur. Frekans aralığının en üstünde sadece yeterince parlaklık ve gevreklik var ve bir kez daha eksiksiz bir resim elde ettiğinizi bilmenizi sağlayacak fazlasıyla ayrıntı var.

Bu, Lindy'nin kurduğu etkileyici derecede geniş ve iyi tanımlanmış bir ses sahnesidir ve bireysel enstrüman tellerini gerçek bir kesinlikle onun üzerine yerleştirebilirler. Ekranda oldukça dinamik bir güç de var - BNX100XT, 'düşük anahtar ve samimi'den 'her şey her şeyden daha gürültülü'ye anında geçiş yapmakta sorun yaşamaz.

Lindy BNX-100XT kulaklık incelemesi

(İmaj kredisi: Lindy)

Gürültü engelleme de oldukça ustalıklı olduğunu kanıtlıyor. Bir HGV'nin gümbürdeyen geçmişteki sesini ortadan kaldırmayacak, ancak çoğu dış rahatsızlık ortadan kaldırılır - ve çoğunlukla herhangi bir baskı veya karşı sinyal hissi olmadan.

Yine de gürültü engellemeyi kapatın ve Lindy, Dr Henry Jekyll'a yakışır bir kişilik değişikliğinden geçiyor. Bas kontrolü tamamen ortadan kalkar, önceden iyi organize edilmiş düşük frekanslar büyük miktarda hak edilmemiş bir güven kazanır ve üstlerindeki orta aralığı hemen hemen yok eder. Aynı zamanda, bas notalara giren ve çıkan düz kenarlar, buna karşılık gelen ayrıntı ve doku kaybıyla birlikte bulanık ve belirsiz hale gelir.

Bu gerçekten dikkate değer bir durum ve bu kadar şaşırtıcı olmasaydı bir tür akademik açıdan neredeyse ilginç olurdu.

Lindy BNX-100XT incelemesi: karar

Lindy BNX-100XT, başarılı olacak görünüme, yapım ve bitiş kalitesine ve doğru koşullarda ses kalitesinin çoğuna sahiptir. Gürültü engelleme kapalıyken onları duyacak kadar talihsiz olan biri, sonsuza kadar korkabilir, ancak gerçekçi olarak, neden gürültü önleyici kulaklıklar alıp sonra ANC'yi kapatasınız ki? Belki de BNX-100XT 2 için Lindy bu kapatma düğmesini kaldırmalıdır.

Fiyatlar - Lindy BNX-100XT:▼